Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Nationala Amatur" Zona 1 (SV,BT,IS,NT,BC,VS, R.Moldova, Ucraina) -Vorona 11.09.2021

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Petrescu Claudiu open.
    lemn Freitas ALC
    fețe Butterfly Tenergy 05

    Comentariu


    • #27
      Gabriel Iacob Iași open
      Blade : Spinlord Ultracarbon Def
      FH : Spinlord Degu 2.1 mm
      BH : Spinlord Sternenfall OX

      Comentariu


      • #28
        Marcu Vasile-open
        Palamaru Emil-avansati
        Vaideanu Fabiana-avansati
        Vrasmas Ilinca -incepatori
        Ultima editare de marcu vasile; 24.aug.2021, 07:43.
        Blade . PHOTINO
        Fh. Tibhar ev. Mx-p
        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

        Comentariu


        • #29
          Cei din R.Moldova joacă în concurs sau în afara concursului.Nu-i vad cuprinși ca fiind în regiunea 1.
          Băgații și pe ei și atunci o sa fie totul regulamentar.
          (Important:AmaTur: Turneu A+ Regional "Ziua Nationala Amatur" Zona 1 (SV, BT, IS, NT, BC, VS) - 11.09.2021 postat de sorin_client)
          ​​​​​​​
          Blade . PHOTINO
          Fh. Tibhar ev. Mx-p
          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

          Comentariu


          • #30
            Pomirleanu Radu, Iași, avansati

            Trimis de pe al meu A7 Pro folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de marcu vasile Vezi post
              Cei din R.Moldova joacă �n concurs sau �n afara concursului.Nu-i vad cuprinși ca fiind �n regiunea 1.
              Băgații și pe ei și atunci o sa fie totul regulamentar.
              (Important:AmaTur: Turneu A+ Regional "Ziua Nationala Amatur" Zona 1 (SV, BT, IS, NT, BC, VS) - 11.09.2021 postat de sorin_client)
              ​​​​​​​
              Discuția e lunga, Vasile. Probabil ca cei din alte zone aduc jucători din Bulgaria. Ungaria, Serbia, cei din Brașov din Germania și asa mai departe. Eu am protestat acum 2-3 ani și oricum nu m-a băgat nimeni în seamă. Că nu mă bagă pe mine în seama e una și să nu bagi Regulamentul Amatur în seamă, e alta. Probabil că i-am anexat și nu știm noi.

              Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk

              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
              BH : Spinlord Sternenfall OX

              Comentariu


              • #32
                Din Botoșani la categoria avansati LUPU CRISTIAN,
                Din Bacău la categoria open OANCEA MARIAN
                Din Vorona la categoria Hoby LUPU DANIEL, DASCALU SERGIU, CRACIUN DANUT, ROSU MIHAI, GURALIUC ANDREI si MICHIU MADALIN.
                ,

                Comentariu


                • #33
                  Herdes Gabriel Bobby.Putna.
                  lemn Freitas ALC
                  fețe Butterfly Tenergy 05

                  Comentariu


                  • #34
                    Vicovanu Petru- Horodnic de Jos- open. Mulțumesc.

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de marcu vasile Vezi post
                      Cei din R.Moldova joacă în concurs sau în afara concursului.Nu-i vad cuprinși ca fiind în regiunea 1.
                      Băgații și pe ei și atunci o sa fie totul regulamentar.
                      (Important:AmaTur: Turneu A+ Regional "Ziua Nationala Amatur" Zona 1 (SV, BT, IS, NT, BC, VS) - 11.09.2021 postat de sorin_client)
                      Au fost discuții aprinse pe marginea acestui subiect,mai ales în Zona 1,a noastră.In 2018,din cele 4 categorii, 3 au fost câștigate de jucători din Rep Moldova. C?știgătorul de la Elite, Dubrovnin, era jycator de nationala, la vreo luna juca meci oficial contra lui Timo Boll în nu știu ce competiție.
                      ?n 2017,(dacă nu ma înșel) s a luat decizia în ședința anuala. ca jucătorii din afara tarii sa poată particupa la R+?n zona unde ei sau conaționalii joaca frecvent :Moldovenii în zona 1 și 2 ucrainenii zona 1 și 8,sarbii și ungurii zona 8,bulgarii zona 2 și 4
                      Ne convine sau nu, asta e... Probabil ca unii încearcă un sentiment de frustrare, justificat de altfel. Și eu ma întreb, când pic la un concurs în grupa cu de alde Simon Csaba, ce caut eu de fapt acolo..
                      Ultima editare de cata_60; 24.aug.2021, 08:43.
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #36
                        Morosan Marian - Suceava - open

                        Comentariu


                        • #37
                          Se înscriu DAVID MAIA,Prelipca și DAVID ROBERT CRISTIAN,Varatec,la hobby.Multumim!

                          Comentariu


                          • #38
                            Va rog sa îmi arătați paragraful din regulament unde se specifica acest lucru scris de dumneavoastră despre jucători din r.moldova.Eu am cautat și nu am găsit.
                            Vă mulțumesc.
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • #39
                              Imediat voi ruga pe cineva din CD sa răsfoiască arhiva și sa răspundă întrebării.(Sunt la volan acum)
                              Btw
                              Dvs ați primit bine mersi în concursurile A organizate la Vatra Dornei jucători din Moldova sau Ucraina permanent., legitimand (ca cei mai mulți dintre organizatorii din zona, de altfel) implicit prezenta lor la R+sau T. F
                              V-ati pus vreodată problema ca nu pot participa?
                              Analog, la concursurile de la Iași făcute de Lucian Plamada, mdovenii au fost o prezenta constanta, Litovcenko și Ghinda evolu?nd chiar în echipa divizionara..
                              Sa nu mai zic ca probabil majoritatea au dubla cetățenie
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • #40
                                Acele concursuri sunt turnee A și nu regionale A+.
                                Blade . PHOTINO
                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                Comentariu


                                • #41
                                  Va rog sa nu mi-o luați în nume de rău dar dacă regulamentul spune clar cine participă și cine nu participă la aceste concursuri regionale sa respectăm.
                                  Nu contează cine e și cât e de valoros dacă regulamentul spune da atunci asa sa fie dacă regulamentul spune nu asta e.
                                  ?n sport trebuie sa respectăm și sa fim respectați indiferent de valoarea lui sportivă fără,,frustrari" dacă e bun sa câștige. E clar CEL MAI BUN SA C?ȘTIGE .
                                  Aștept cu nerăbdare acel paragraf unde se specifică dreptul lor la joc în turnee A+regional.
                                  Blade . PHOTINO
                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Asta e un fel de dialog al surzilor.. întra te rog pe Amatur-Zona Organizatorilor-Dezbateri curente.. Acolo se dau precizări referitoare la organizare R+2021.Fiind organizator, bănuiesc ca le ai citit, n are sens sa discutam în contradictoriu aici
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Regulament 2021
                                      Turnee tip A+
                                      Regionale - 8 turnee cu caracter regional organizate în aceiași zi, în opt centre din țară, corespunzătoare celor 8 zone AmaTur. Cu acordul organizatorilor implicați se pot comasa două turnee A+ Regionale, în situația în care nu se preconizează înscrieri suficiente.
                                      scopul turneelor A+ regionale este de a da șansa participării la un Turneu A+ și jucătorilor care, din diferite motive, nu pot participa la Turneele A+ naționale. Acestea se pot desfășura fiecare în zona sa, iar în cazul în care organizatorii zonei respective consideră utilă o comasare , aceasta se poate face numai cu două zone.
                                      NU AM GASIT NIMIC DESPRE DREPTUL DE PARTICIPARE A CELOR DIN AFARA ZONEI.
                                      Am citit regulamentul actual de 2-3 ori.
                                      Blade . PHOTINO
                                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Așteptăm împreună pctul de vedere al C D
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Astăzi, 11:48
                                          ERATĂ
                                          La art. 4.4.1. se adaugă:
                                          - jucătorii străini care doresc să participe la turneele A+ Regionale o pot face în Zona ?nvecinată din care fac parte în funcție de localitatea din care provin (Serbia și Ungaria - Zona 7, Republica Moldova - Zona 1, Ucraina - Zona 8 și 1, Bulgaria - Zona 3 și 5, etc...);
                                          lmi pare bine ca am contribuit la modificarea regulamentului de desfășurare a competițiilor.

                                          ???????.
                                          Blade . PHOTINO
                                          Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Se retrage
                                            Marcu Vasile ,Vrasmas Ilinca,Vaideanu Fabiana.
                                            ?mi pare rău dacă am deranjat pe cineva ,mai ales pe toți participanții din R.MOLDOVA.
                                            Blade . PHOTINO
                                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Lucian Plamada a organizat un singur turneu la Iași și Litovcenco și Ghinda nu au participat. Poate ai vrut sa spui Gigi Ciubotaru.

                                              Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk

                                              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                              BH : Spinlord Sternenfall OX

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Cosau Toader-Tg Neamț H sau Av, după nedie
                                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de gabriel1962 Vezi post
                                                  Lucian Plamada a organizat un singur turneu la Iași și Litovcenco și Ghinda nu au participat. Poate ai vrut sa spui Gigi Ciubotaru.

                                                  Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                                                  2017 ed 1. 2018 ed 2
                                                  ​​​​
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Polocoser Cristian-elite

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X