Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Evidența Legitimați

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Trece-l Boka, mp 33 cat e limita ... apoi vedem cate conturi mai are
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Postat în original de Pitzi Vezi post



      Da,este dar in doi ani un junior la club progreseaza mult din cate se vede ..dupa noul clasament voi cere unificarea celor doua ...acum as vrea sa evit discutii neproductive de ce este Hobby in clasament si va juca la Elite.
      Probabil este tot el , am trimis la el spre confirmare:
      - Botca Norbert, Arad
      Desigur CD poate spune exact cum sa fac si legat de acest aspect.
      Corect este Boka.
      Salut,
      am uitat sa iti spun ca trebuie respectat si paragraful 4.1.1 din regulament

      -Divizionarii A si SL pot participa la categoria Elite numai dacă declară că au renunțat si nu mai participă la aceste divizii, in caz contrar, Comitetul Director poate suspenda pe o perioadă nedeterminată pe cei in cauză. Dreptul de joc se obține la data de 01 ale lunii următoare, odată cu actualizarea clasamentului. Declaratia se poate face pe forum in zona ”Evidență Legitimați”
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Postat în original de FlorinBN Vezi post

        Salut,
        am uitat sa iti spun ca trebuie respectat si paragraful 4.1.1 din regulament

        -Divizionarii A si SL pot participa la categoria Elite numai dacă declară că au renunțat si nu mai participă la aceste divizii, in caz contrar, Comitetul Director poate suspenda pe o perioadă nedeterminată pe cei in cauză. Dreptul de joc se obține la data de 01 ale lunii următoare, odată cu actualizarea clasamentului. Declaratia se poate face pe forum in zona ”Evidență Legitimați”
        Deci dacă am înțeles bine nu poate participa sâmbăta asta, corect?

        Comentariu


        • După regulament, nu poate.
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Multumesc mult pentru raspuns.Regulamentul in vigoare desigur va fi respectat si il voi scoate din concurs.

            Pe de alta parte nu pot sa nu remarc ca actualul regulament este foarte rigid.

            Nu stiu exact de ce vrea acest copil sa participe la acest turneu ...poate fiind in vacanta si avand timp mai mult doreste sa practice sportul pe care il iubeste si alaturi de noi in Amatur ...poate fiind turneul inaugural "Academia Daniela Dodean" doreste sa participe stiind ce reprezinta Daniela Dodean in tenisul de masa actual mai ales ca atat copilul cat si Daniela Dodean sunt din Arad ...poate fiindca academia este condusa de fratele Danielei Cristian care posibil sa fii fost sau poate mai si este antrenorul copilului etc ..cert este ca practic cel putin pentru acest turneu usa Amatur ii este inchisa. La prima vedere imi pare bizar sa nu poti participa la un turneu de amatori unde teoretic ma astept sa fie primit oricine.
            La deschiderea academiei Daniela Dodean unii norocosi au putut schimba cateva mingi cu Daniela Dodean si au fost extrem de fericiti\incantati ...si totusi in Amatur este interzis sa joci cu Daniela Dodean.
            Din ce am inteles eu dar desigur poate gresesc s-a ajuns aici din cauza ca daca vin cei din SL sau A cei de la elite vor fi umiliti.Desi personal nu cred acest aspect deoarece am participat personal la multe turnee combinate E+ O si in trecut A+H si in general cei din categorie superioara joaca mai relaxat cu tine dar desigur nu te lasa sa castigi ...si cred ca de fapt aici este problema ca nu mai ajungi la fel de departe sau chiar mai mult nu mai castigi cupe.Paradoxal sau nu se pare ca pentru multi placerea de-a juca sa zicem cu Daniela Dodean este mult mai mica decat de a castiga.Natura umana
            Din fericire pentru cei de la Elite in varianta actuala SL si divizia A este interzisa ..dar la celelalte categorii NU, unde avem "SL si divizia A" adica cei care fac orice pentru a juca la o categorie mult sub valoarea lor pentru o cupa sau tricou.
            Si daca vorbim de meciuri in care esti umilit aici cred ca este cazul sa se puna problema mai ales la incepatori asa cum spunea cineva pe larg intr-o postare pe forum.
            Cred ca pe viitor ar trebui reconsiderate unele articole din regulament si deschise cu adevarat cele doua porti cea din partea inferioara de intrare in Amatur la incepatori\hobby(foarte putinii raman in circuit dupa ce sunt batuti\umiliti de asa zisi incepatori la primul lor turneu) precum si cea de calitate in partea superioara care sa permita participarea oricui doreste in circuitul Amatur.Amator conform dex inseamna si "(cel) care manifestă o plăcere deosebită pentru ceva" adica in cazul nostru pentru tenis si personal cred ca acest sens are mai multa importanta decat categorisirea in amatori si profesionisti pe baza careia se interzice participarea altor iubitori de tenis in Amatur.

            Comentariu


            • Din punct de vedere tehnic si olimpiadele sunt tratate similar, profesionistii nu au acces.

              Pe de alta parte e si normal, e o diferenta mare de pregatire, antrenamente.
              Si pana la urma care ar fi castigul cand joci cu un campion mondial, sa zicem? Nici nu apuci sa vezi mingea, plus ca isi strica si mana…
              Diferenta de nivel este mult prea mare si ca amator exclus sa ai sanse impotriva unui jucator din aceste categorii.

              Comentariu


              • Postat în original de MihaiLupu Vezi post
                Din punct de vedere tehnic si olimpiadele sunt tratate similar, profesionistii nu au acces.

                Pe de alta parte e si normal, e o diferenta mare de pregatire, antrenamente.
                Si pana la urma care ar fi castigul cand joci cu un campion mondial, sa zicem? Nici nu apuci sa vezi mingea, plus ca isi strica si mana…
                Diferenta de nivel este mult prea mare si ca amator exclus sa ai sanse impotriva unui jucator din aceste categorii.
                Profesionisti au acum access la olimpiada , s-au scos restrictiile la majoritatea sporturilor, unde mai sunt gen fotbal raman din cauza la alte interese "Organul de conducere al fotbalului, de exemplu, s-a îngrijorat că un turneu olimpic plin de stele ar putea să-și eclipseze propria Cupă Mondială și, astfel, a permis doar participarea persoanelor sub 23 de ani)": https://lwvworc.org/ro/are-professio...n-the-olympics

                Desigur campionul mondial nu va veni sa joace cu noi dar daca printr-o minune s-ar intampla cred ca ar trebui sa il primim la masa de joc.

                In principiu parerea mea este ca vor veni eventual foarte putini si din cand in cand si mai ales cei mai slabi\tineri ca sa acumuleze meciuri \experienta etc si ar fi de apreciat ca vin sa joace in Amatur deoarece cresc calitatea si nici diferentele nu vor fi asa mari.

                Desigur poate cea mai buna metoda ar fi un sondaj intre jucatorii actuali de la elite pe acesta tema (in cazul in care nu s-a facut deja)

                Comentariu


                • "..si totusi in Amatur este interzis sa joci cu Daniela Dodean."
                  Sa știi ca nu este interzis pentru Daniela Dodean, pentru ca nu joaca în Divizia A sau Superliga
                  ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                  Comentariu


                  • Jucatorul Amran Alkerim -Bucuresti -renunta la divizia A si doreste sa joace in Amatur.
                    FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                    BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                    BH:Stiga Energy Absorber

                    Comentariu


                    • Postat în original de Pitzi Vezi post
                      Multumesc mult pentru raspuns.Regulamentul in vigoare desigur va fi respectat si il voi scoate din concurs.

                      Pe de alta parte nu pot sa nu remarc ca actualul regulament este foarte rigid.

                      Nu stiu exact de ce vrea acest copil sa participe la acest turneu ...poate fiind in vacanta si avand timp mai mult doreste sa practice sportul pe care il iubeste si alaturi de noi in Amatur ...poate fiind turneul inaugural "Academia Daniela Dodean" doreste sa participe stiind ce reprezinta Daniela Dodean in tenisul de masa actual mai ales ca atat copilul cat si Daniela Dodean sunt din Arad ...poate fiindca academia este condusa de fratele Danielei Cristian care posibil sa fii fost sau poate mai si este antrenorul copilului etc ..cert este ca practic cel putin pentru acest turneu usa Amatur ii este inchisa. La prima vedere imi pare bizar sa nu poti participa la un turneu de amatori unde teoretic ma astept sa fie primit oricine.
                      La deschiderea academiei Daniela Dodean unii norocosi au putut schimba cateva mingi cu Daniela Dodean si au fost extrem de fericiti\incantati ...si totusi in Amatur este interzis sa joci cu Daniela Dodean.
                      Din ce am inteles eu dar desigur poate gresesc s-a ajuns aici din cauza ca daca vin cei din SL sau A cei de la elite vor fi umiliti.Desi personal nu cred acest aspect deoarece am participat personal la multe turnee combinate E+ O si in trecut A+H si in general cei din categorie superioara joaca mai relaxat cu tine dar desigur nu te lasa sa castigi ...si cred ca de fapt aici este problema ca nu mai ajungi la fel de departe sau chiar mai mult nu mai castigi cupe.Paradoxal sau nu se pare ca pentru multi placerea de-a juca sa zicem cu Daniela Dodean este mult mai mica decat de a castiga.Natura umana
                      Din fericire pentru cei de la Elite in varianta actuala SL si divizia A este interzisa ..dar la celelalte categorii NU, unde avem "SL si divizia A" adica cei care fac orice pentru a juca la o categorie mult sub valoarea lor pentru o cupa sau tricou.
                      Si daca vorbim de meciuri in care esti umilit aici cred ca este cazul sa se puna problema mai ales la incepatori asa cum spunea cineva pe larg intr-o postare pe forum.
                      Cred ca pe viitor ar trebui reconsiderate unele articole din regulament si deschise cu adevarat cele doua porti cea din partea inferioara de intrare in Amatur la incepatori\hobby(foarte putinii raman in circuit dupa ce sunt batuti\umiliti de asa zisi incepatori la primul lor turneu) precum si cea de calitate in partea superioara care sa permita participarea oricui doreste in circuitul Amatur.Amator conform dex inseamna si "(cel) care manifestă o plăcere deosebită pentru ceva" adica in cazul nostru pentru tenis si personal cred ca acest sens are mai multa importanta decat categorisirea in amatori si profesionisti pe baza careia se interzice participarea altor iubitori de tenis in Amatur.
                      Crezi prost! Încurci mierea de salcâm cu poliflora! Nimeni nu o oprește pe Dodean sa vina sa joace in Amatur , ba chiar e o mare onoare pt noi! La orice turneu e bine primită!
                      Dar sa Joace nu să Concureze cu noi!!!!!!!!!

                      Comentariu


                      • Eu astăzi jucătorul Buzatu Vasile categ elite Contest rezultatul votului Comitetului Director cu privire la introducerea jucătorilor din div A in Amatur și contest și rezultatul așa zisului "referendum" de la TC Piatra Neamț ! Țin să vă reamintesc că aici nu suntem nici în Donbass și nici în Transnistria! Aștept un răspuns oficial !

                        Comentariu


                        • Maximilian Marchiș joacă în liga a 6-a, pre-națională, din Franța. Considerăm că nu putem pune semnul egal între liga a 6-a din Franța și Superliga din România. Prin urmare, în continuare, Maximilian Marchiș, are drept de joc în AmaTur.

                          Comentariu


                          • Transmit cererea de reprimire in Amatur a urmatorilor divizionari A.
                            Ghenu David, Candea Cristian, Panzar Andrei, Moca Mara, Herciu Gabriela, Hila Beatrice. Din Mediaș.

                            Comentariu


                            • Toți au jucat în tur div A 2022/2023 Daca vor juca în retur vor fi suspendați în Amatur.. Merita?
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                Toți au jucat în tur div A 2022/2023 Daca vor juca în retur vor fi suspendați în Amatur.. Merita?
                                Daca vor juca in Divizia A pănă in 1 Noiembrie se vor alege cu suspendare, după intra în vigoare noul Regulament care permite jucatorilor divizionari să activez.Nu vad unde e problema.

                                Comentariu


                                • Vor avea 2 ani de suspendare.. Ca și Deian
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                    Vor avea 2 ani de suspendare.. Ca și Deian
                                    În ce bază???

                                    Comentariu


                                    • Pe 29 este în vigoare Reg 2022..Nu are sens ce vrei sa faci doar pt orgoliu.. Whatever
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                        Pe 29 este în vigoare Reg 2022..Nu are sens ce vrei sa faci doar pt orgoliu.. Whatever
                                        Eu zic sa nu cadem in derizoriu. Daca pica turneu cu 2 zile mai tarziu adica 31 si 01 se suspendau jumate si jumate nu? Chiar is curios ce zice regulamentul
                                        In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                        Dalai Lama

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                          Pe 29 este în vigoare Reg 2022..Nu are sens ce vrei sa faci doar pt orgoliu.. Whatever
                                          “Whatever”=?


                                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Am fost principalul promotor al admiterii legitimatiilor A in Amatur ,asa dupa cum puteti citi in topicul de propuneri pt Regulament 2023
                                            ...Emi are chef de harta cu toata lumea,e la perioada...

                                            4. Organizarea turneelor și dreptul de participare
                                            4.1. Participanții
                                            -Divizionarii A si SL pot participa la categoria Elite numai dacă declară că au renunțat si nu mai participă la aceste divizii, in caz contrar, Comitetul Director poate suspenda pe o perioadă nedeterminată pe cei in cauză

                                            Toti cei nominalizati de Emi pot juca la Medias,dar vor fi suspendati ulterior,pentru ca actiunea si sanctiunea se fac in baza Regulamentului Amatur 2022 in vigoare la 29.10 .Nu vad sensul,din moment ce pot juca in voia cea buna in Amatur de la 01.11
                                            Tot pe 29 .10 este un concurs la Balti,unde divizionarele A nu au drept de participare..Intrati pe topicul respectiv
                                            of all the things i lost i miss my mind the most

                                            Comentariu


                                            • Pai atunci de ce nu va promomutati la federatie si lasati Amaturul amatorilor

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                                Am fost principalul promotor al admiterii legitimatiilor A in Amatur ,asa dupa cum puteti citi in topicul de propuneri pt Regulament 2023
                                                ...Emi are chef de harta cu toata lumea,e la perioada...

                                                4. Organizarea turneelor și dreptul de participare
                                                4.1. Participanții
                                                -Divizionarii A si SL pot participa la categoria Elite numai dacă declară că au renunțat si nu mai participă la aceste divizii, in caz contrar, Comitetul Director poate suspenda pe o perioadă nedeterminată pe cei in cauză

                                                Toti cei nominalizati de Emi pot juca la Medias,dar vor fi suspendati ulterior,pentru ca actiunea si sanctiunea se fac in baza Regulamentului Amatur 2022 in vigoare la 29.10 .Nu vad sensul,din moment ce pot juca in voia cea buna in Amatur de la 01.11
                                                Tot pe 29 .10 este un concurs la Balti,unde divizionarele A nu au drept de participare..Intrati pe topicul respectiv
                                                Am ințeles punctul tau de vedere Cata.
                                                Dar eu nu mai imțeleg absolut nimica din toate discuțile avute la Dezbateri in Zona Organizatorilor in care Domnul Toma zice sus și tare ca eu sunt conflictual și ca eu interpretez Regulamentul greșit și ca el se interpreteaza cu sufletul sau cu spiritul și nu ad literam, iar pe aceeași speța cazul Sorescu am fost combatut și din nou acuzat de rea credința ca Claudiu Vela a procedat corect cu cererea lui Sorescu și jucarea lui după doua zile de la depunere, dar acum aceeași speța ca este prezentata de mine, Cata ma acuza ca am chef de harța cu toata lumea și sunt la perioada.De Ando

                                                Va rog ca toți cei aflați azi în postura de a lua o decizie în aceasta speța să analizați situația și să da-ți o rezoluție cat mai pertinenta in aceste cazuri.Sorescu, copii de la Medias și jucatorii din Moldova.
                                                Mulțumesc.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                                                  Am ințeles punctul tau de vedere Cata.
                                                  , iar pe aceeași speța cazul Sorescu am fost combatut și din nou acuzat de rea credința ca Claudiu Vela a procedat corect cu cererea lui Sorescu și jucarea lui după doua zile de la depunere, dar acum aceeași speța ca este prezentata de mine, Cata ma acuza ca am chef de harța cu toata lumea și sunt la perioada.De Ando

                                                  Mulțumesc.
                                                  Cred ca nu ai citit ce am scris..Tocmai pt ca s-a creat un precedent (pe care eram convis ca -l vei aminti) am zis ca toti divizionarii A mentionati de tine vor putea juca de pe 29 .in Amatur ..Ce se va intampla dupa returul div A, va ramane la latitudinea CD
                                                  Sorescu a fost suspendat,ca tot veni vorba
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                                                    Va rog ca toți cei aflați azi în postura de a lua o decizie în aceasta speța să analizați situația și să da-ți o rezoluție cat mai pertinenta in aceste cazuri.Sorescu, copii de la Medias și jucatorii din Moldova.
                                                    Mulțumesc.
                                                    Daca s-a facut o greseala cu Sorescu, nu inseamna ca trebuie continuat in aceasta directie, asa ca va trebui sa respectam actualul regulament, ce spune clar:

                                                    Divizionarii A si SL pot participa la categoria Elite numai dacă declară că au renunțat si nu mai participă la aceste divizii, in caz contrar. Dreptul de joc se obține la data de 01 ale lunii următoare, odată cu actualizarea clasamentului. Declaratia se poate face pe forum in zona ”Evidență Legitimați”

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X