Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Trofeul Ploieștean "Paleta de la Bloc" (4 Etape) - Etapa a III-a - 21 Noiembrie 2021

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Retegan Cosmin - Plopeni - Elite

    Comentariu


    • Postat în original de iulian.vrasti Vezi post

      Nu am studiat aceasta speta, m-am gandit ca ne ia mai putin timp sa le primim tiparite, decat sa stam sa le scanam la fiecare.
      Ok

      Comentariu


      • Petre Corina - Ploiești - Hobby ... certificat QR

        Comentariu


        • Balan Mihai - certificat QR
          Fratila Robert - certificat QR

          Comentariu


          • Cazacu Valentin, Pitești - Open
            Cert verde

            Comentariu


            • "SISTEMUL DE JOC***:
              - Elite - maxim 13 participanti + 2 wild carduri;
              - Hobby - maxim 33 participanti + 2 wild carduri;;
              "

              Din curiozitate, care e schema de joc pentru 15 respectiv 35 de jucatori?
              Multumesc,

              Comentariu


              • Constantin Eduard si Constantin Mihaela-avansati
                ..avem certificate verzi
                Paleta este pregatita, turneu este afisat...ce tebuie sa fac?
                Tac tac, tac pac setu-i luat, adversarul inversunat.
                Waw,deja s-a terminat? Cupa este la locul ei..ori la mine ori la ei

                Comentariu


                • Postat în original de robertnj16 Vezi post
                  "SISTEMUL DE JOC***:
                  - Elite - maxim 13 participanti + 2 wild carduri;
                  - Hobby - maxim 33 participanti + 2 wild carduri;;
                  "

                  Din curiozitate, care e schema de joc pentru 15 respectiv 35 de jucatori?
                  Multumesc,
                  Citim in anunt, "- Grupe inferioare de cate 5/6 jucatori, se califica primii 3/4;".

                  15 inscrisi / 5 participanti = 3 grupe inferioare se califica primii 3;
                  35 inscrisi / 5 participanti = 7 grupe inferioare se califica primii 3;

                  Comentariu


                  • Nelamurirea mea este dupa acest pas.
                    Nu inteleg cum se pliaza acest numar 9 respectiv 21 in 2/4/8/16/32/ fara a avantaja anumiti jucatori.
                    De fapt nu inteleg de ce se alege acest sistem in defavoarea unuia clar, astfel incat la iesirea din grupe sa fie mulat perfect pe arborele clasic.

                    Comentariu


                    • Buna ziua, am uitat sa mentionez- Chirtoaca Ion si Chirtoaca Sergiu detin certificate verzi. Multumesc,

                      Comentariu


                      • Am certificat

                        Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • Salutare tuturor,
                          Migo Caranfilian - București, avansati - cu certificat
                          Sa ne revedem sanatosi!
                          Multumesc

                          Comentariu


                          • Pantelimon Andi București Elite

                            Comentariu


                            • Cu certificat

                              Comentariu


                              • Pancrat Cristian - Tulcea - Open
                                Gherasim Iulian - Tulcea - Open - certificat
                                ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                Comentariu


                                • Trocan are certificat verde

                                  Comentariu


                                  • Vieriu Mirel din Focșani la avansați. Deocamdată fara cv.

                                    Comentariu


                                    • Se inscrie: Constantin Filip / Sinaia / Avansati. Certificat Verde. Multumesc!
                                      Blade : Harimoto Tomokazu Innerforce Super ZLC;
                                      FH: Glayzer 05;
                                      BH: Glayzer 05;

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de robertnj16 Vezi post
                                        Nelamurirea mea este dupa acest pas.
                                        Nu inteleg cum se pliaza acest numar 9 respectiv 21 in 2/4/8/16/32/ fara a avantaja anumiti jucatori.
                                        De fapt nu inteleg de ce se alege acest sistem in defavoarea unuia clar, astfel incat la iesirea din grupe sa fie mulat perfect pe arborele clasic.
                                        Nu se pliaza, deoarece nu am avut acest criteriu, nu cred ca este relevant.
                                        Am gandit un numar de participanti in functie de o medie de la alte concursuri desfasurate aici, plus pandemia cu certificatul verde etc.plus numarul de mese.
                                        Cu posibilitatea de suplimentare, asa cum este si mentionat.
                                        60+35 = 95 / 5 = 19 mese si la Elite nu vin asa multi... nu prea avem ce calcula.

                                        Si daca puneam 18 sa intru la fix in tablou eliminatoriu de 8 si 36 sa intru in tabel de 16 etc..., am siguranta ca vin la fix 18 si 36 participanti datorita acelui numar pus ?
                                        Sau nu vin 18 la Elite si 36 la Hobby ca nu am specificat fix acest numar?

                                        Poate altii au mai multa experienta, dar cam greu sa ti se nimereasca numarul participantilor cu un tabel eliminatoriu complet, "fara a avantaja" pe cineva.
                                        Si daca ai luat loc 1 in inferioare si loc 1 in superioare, mi se pare un drept sa ai "avantaj" un "bye" daca nu este tabloul complet, deoarece ai fost cel mai bun.
                                        Asa cum avantaj este si sa joci cu cel mai slab, daca ai iesit primul.

                                        Desi eu nu vad cum ai sti dinainte cine ar avea parte de acest "avantaj".

                                        Comentariu


                                        • Se inscrie Claudiu Baicu, București -Avansati. Multumesc
                                          Blade: DHS W968 (Hurricane Long 5 National)
                                          FH: Butterfly Tenergy 05
                                          BH: Butterfly Dignics 80

                                          Comentariu


                                          • Claudiu Baicu cu QR code pe frunte
                                            Blade: DHS W968 (Hurricane Long 5 National)
                                            FH: Butterfly Tenergy 05
                                            BH: Butterfly Dignics 80

                                            Comentariu


                                            • Buna seara,

                                              Alexandru Marius, Open - București.

                                              Ne-certificat... inca.

                                              Multumesc.
                                              I'm a lean, mean, spin machine!

                                              Comentariu


                                              • Stoli nicu -tulcea —avansati-tulcea
                                                rausche valentin—avansati-tulcea
                                                chiricĂ niculache—avansati -tulcea
                                                maladoi geoarge—hobby-tulcea!

                                                Comentariu


                                                • - Plaiasu Ion, Plopeni, Prahova, open... Verde - dolar...
                                                  BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                                  Blade: KAZAK
                                                  FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de iulian.vrasti Vezi post

                                                    Citim in anunt, "- Grupe inferioare de cate 5/6 jucatori, se califica primii 3/4;".

                                                    15 inscrisi / 5 participanti = 3 grupe inferioare se califica primii 3;
                                                    Salut Iulian!
                                                    De exemplu aici iese foarte frumos tabloul daca din cele 3 grupe inferioare se califica primii 4 si apoi se generează 4 grupe superioare de cate 3 jucatori. Astfel raman 8 insi pe tabloul final.
                                                    Ideal este sa se evite calificarea a doar 3 jucatori din grupa inferioara (din mai multe considerente).
                                                    ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X