Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Iernii", Gheorgheni (HR) - 11.12.2021

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de BOARIU TIMOFTE DANUT Vezi post
    Un turneu foarte reusit, dupa trauma suferita la Piatra Neamt unde a fost frig in sala, slaba organizare privind planificarea meciurilor...etc. Ar trebui domnilor directori Amatur sa respectati oamenii de valoare care pun suflet in organizarea turneelor de acest tip... oameni care promoveaza Amaturul si unde ca sa prinzi un loc in competitie este o onoare. Mancare calda, gustoasa facuta cu respect pentru participanti. Gluma de gustare data la Piatra Neamt , da un gust amar si lipsa de respect.. Ar fi multe de spus .. Concluzia mea si a majoritati ( care nu inteleg de ce nu spun ce simt) este ca Domnul Heja face ca turneele organizate de el sa fie dorite si placute....bine organizate. Domnilor Directori...respectati oamenii de valoare din Amatur, nu cautati motive absurde sa descurajati un mare om ce pune suflet cu echipa lui ca noi toti sa ne simtimtim bine. Stima Dnul Heja si stima echipei dvs!
    Specifica Dănuț ca nu eu am făcut turneul de la, piatra neamț când îl fac eu se știe
    Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
    fh tenergy 05
    bh rakza 7 soft

    Comentariu


    • Postat în original de BOARIU TIMOFTE DANUT Vezi post
      Un turneu foarte reusit, dupa trauma suferita la Piatra Neamt unde a fost frig in sala, slaba organizare privind planificarea meciurilor...etc. Ar trebui domnilor directori Amatur sa respectati oamenii de valoare care pun suflet in organizarea turneelor de acest tip... oameni care promoveaza Amaturul si unde ca sa prinzi un loc in competitie este o onoare. Mancare calda, gustoasa facuta cu respect pentru participanti. Gluma de gustare data la Piatra Neamt , da un gust amar si lipsa de respect.. Ar fi multe de spus .. Concluzia mea si a majoritati ( care nu inteleg de ce nu spun ce simt) este ca Domnul Heja face ca turneele organizate de el sa fie dorite si placute....bine organizate. Domnilor Directori...respectati oamenii de valoare din Amatur, nu cautati motive absurde sa descurajati un mare om ce pune suflet cu echipa lui ca noi toti sa ne simtimtim bine. Stima Dnul Heja si stima echipei dvs!
      Nu știu de unde ați tras concluzia că oamenii de valoare nu sunt respectați! Eu nu am scris în numele Comitetului Director, si nici nu ocolesc subiectele delicate de dragul populismului. Poate că la Piatra Neamț nu v-a plăcut, iar eu nu știu despre ce vorbiți , nici nu au fost reclamații.

      Dvs trebuie să știti că noi în Amatur avem ( printre altele) și un clasament, unde unii trag să urce, iar alții să coboare. Ori dacă noi ca organizatori nu respectăm regulile standard ajungem să ne certăm la infinit. Vă dau un exemplu minor: dacă un participant obține un punctaj mai mare pe nedrept, doar asa că a fost calificat în superioare din pix, poate să devină Campion Amatur în dauna altui participant. Dvs cunoașteți că la ultimul turneu de la Lăzarea au fost probleme cu componența grupelor? Despre ce respect vorbim?

      Acum, din nou primim reclamații, și pe bună dreptate, trebuie să înțelegem că anunțurile turneelor trebuie respectate. Dacă în anunț scrie că se califică 4 spre gr superioare, apăi 4 să fie, nu 5. Plus că din 8 calificați nu ai niciun motiv să faci 9, practic intri pe tabel de 16 cu bye-uri fără nicio logică, mai ales că cel calificat a picat din nou cu un jucator din gr inf. Faptul că participanții sunt întrebați dacă vor grupe superioare, în cazul de față, este irelevant. Dacă participanții erau întrebați dacă vor tablou eliminatoriu după gr inf avea o logică. Pentru ce să întrebi participanții dacă vor grupe superioare atâta timp cât în anunț scrie clar ”grupe superioare de 4” !?

      Credeți că ne place să urmărim sistemul si condițiile de joc ? Încercăm să aducem sistemul de joc la un numitor comun, nu să vă simțiți ofensați.
      Dacă prin microfon, în sală, s-a făcut anunț, prin care s-a manifestat nemulțumirea față de Comitetul Director, iar acum se face o coaliție care să arate contrariul, nu înseamnă nici că suntem împotriva cuiva, nici că ”oamenii de valoare” nu sunt respectați. Imediat cum s-a strigat la microfon să nu mai vorbiți cu Comitetul Director condițiile au fost excelente. Mă bucur că v-ați simțit bine, asta ne dorim, în schimb ceaunele de la Piatra Neamț sau cele de aici nu sunt în atribuțiunile noastre, asa că trecem peste acest subiect. Așa este, nu ar trebui să ne pese de temperatura sălilor, dar tocmai cu mine a discutat Dl. Heja despre faptul că anulează turneul la Gheorghieni si trece la Lăzarea, am fost de acord, iar pe parcurs s-a anunțat că problema a fost rezolvată la Gheorghieni. Imi cer scuze dacă reclamațiile au fost false, iar eu m-am băgat în seamă!

      Acest turneu trebuia să fie ”vizat” de către dl. Kantor, care trebuie să ne explice cum s-a procedat si de ce!
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • Asa este Cristi..tot timpul cand ai organizat tu la Piatra Neamt ai stiut sa faci totul bine, ai omenit pe toti si nu a fost necesar sa mergi in sort, sa treci un DN sa ti cumperi o cafea. Nu le mai dati voie sa va strice imaginea frumosului oras unor oameni care efectiv, in acest caz, au fost depasiti de amploarea evenimentului. Este parerea mea si o sustin si daca supar pe cineva atunci chiar exista o problema si nu se vrea a fi rezolvata!

        Comentariu


        • Bună ziua dacă ați pomenit de Piatra Neamț sunt nevoit să vă răspund cu scuzele de rigoare că la mine nu sau făcut niciodată ceaune cu mâncare, în schimb am avut grijă ca fiecare participant sa se simtă bine, dacă era cald afară în sală sa fie răcoare, dacă afară era frig în sală sa fie cald, în rest eu cred ca fiecare organizator face cum știe el mai bine ca colegi să se simtă bine, mulțumim!!!
          Ultima editare de Bubucrys; 12.dec.2021, 18:25.
          Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
          fh tenergy 05
          bh rakza 7 soft

          Comentariu


          • Jucatorilor care au participat la turneele organizate de mine, le urez Sarbatori fericite si un calduros La multi ani.

            Comentariu


            • Felicitari Nelutzu Bardas 💪,Felicitari George Toader💪

              Trimis de pe al meu SM-A505FN folosind Tapatalk

              Comentariu


              • Felicitări Florin Petruș locul 2 la elite cu jucători puternici!!!
                Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                fh tenergy 05
                bh rakza 7 soft

                Comentariu


                • Postat în original de Bubucrys Vezi post
                  Felicitări Florin Petruș locul 2 la elite cu jucători puternici!!!
                  Mersi Cristi ,și eu sunt puternic ce mama masii
                  lemn Primorac carbon
                  fete Andro Rasanter R42 ultramax

                  Comentariu


                  • Buna ziua ..Multumim mult de buna organizare ,de atmosfera placuta si ospitalitatea primite ...In numele Sovatenilor va dorim Sarbatori Feroicite multe sanatate si sa ne bucuram de cit mai multe ori de tenis de masa ca si de relatiile care sau legat datorita Amaturului Cu stima Birtalan Levente

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X