Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Vârșeț", Vârșeț (SERBIA) - 07.05.2022

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A "Cupa Vârșeț", Vârșeț (SERBIA) - 07.05.2022

    Turneu A "Cupa Vârșeț", Vârșeț - Sâmbătă, 07 mai 2022 / Turnir A kategorije "Kup Vršca", Vršac - Subota, 07 maja 2022

    DATA: 07 mai 2022 / DATUM: 07 maja 2022
    LOCALITATEA: Vârșeț (Serbia) / GRAD: Vršac (Srbija)
    LOCUL DE DESFĂȘURARE: Sala de sport a "Hemijsko-medicinska škola" din Vârșeț, strada Sterijina 113, Vârșeț 26300, Serbia / MESTO ODRŽAVANJA: Sportska hala Hemijsko-medicinske Škole Vršac, Sterijina 113, Vršac 26300, Srbija
    CATEGORII: Hobby, Avansați, Open și Elite / KATEGORIJE: Hobby, Napredni, Open i Elite
    La turneu poate participa orice amator de tenis de masă care nu evoluează în divizia A sau superliga României și a Serbiei. / Na turniru mogu učestvovati svi ljubitelji stonog tenisa osim onih koji igraju u prvoj ligi i super ligi Rumunije i Srbije.
    LOGISTICĂ: 16 mese ITTF, mingi plastic GEWO Select Pro *** 40+ / LOGISTIKA: 16 stola ITTF, plastične loptice GEWO Select Pro *** 40+
    VALIDARE ÎNSCRIERI: 08:30-08:55 (Open, Elite), 14:00-14:55 (Hobby, Avansați) / POTVRDJIVANJE UPISA: 08:30-08:55 (Open, Elite), 14:00-14:55 (Hobby, Napredni)
    ORA DE ÎNCEPERE: 09:00-9:15 (Open, Elite), 15:00 (Hobby, Avansați) / POČETAK TAKMIČENJA: 09:00-09:15 (Open, Elite), 15:00 (Hobby, Napredni)
    *Turneul se va desfășura după ora locală a Serbiei (cu o oră în urmă, față de ora României)!

    FACILITĂȚI:
    - parcare gratuită în incinta sălii de sport;
    - vestiare și dușuri;

    SE ASIGURĂ: / OSIGURAVA SE:
    - cafea, apă 2L, un meniu felul 2 / - kafa, voda 2L, glavno jelo


    MATERIALE DE PREMIERE: / NAGRADE:
    - cupe, medalii și diplome (locurile 1-4) / pehari, medalje i diplome (1-4 mesto)


    TAXA DE PARTICIPARE: / KOTIZACIJA ZA UČEŠĆE NA TURNIRU:
    50 ron (adulți) / 1200 din (odrasli)
    25 ron (copii sub 14 ani) / 600 din (deca ispod 14 godina)
    - persoanele cu dizabilități nu plătesc taxa de participare / osobe sa hendikepom ne plaćju kotizaciju

    HOBBY / HOBBY
    - poate participa orice jucător cu media între 0 și 9,99 / - može učestvovati svaki igrač sa medijom izmedju 0 i 9,99
    Număr maxim de jucători: 20+4 wild card; / Maksimalan broj igrača: 20+4 wild card;
    Validare înscrieri: 14:00 - 14:55 / Potvrdjivanje upisa: 14:00 - 14:55
    Ora de începere: 15:00 / Početak takmičenja: 15:00
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 5-7 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 4; / - inferiorne grupe od po 5-7 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prvi 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;
    Până în 2 mai locurile disponibile se împart în două, jumătate pentru sârbi, jumătate pentru români iar apoi e la liber! / Do 2 Maja slobodna mesta se dele na dva dela pola za srbe pola za rumune a onda je slobodno!

    AVANSAȚI / NAPREDNI
    - poate participa orice jucător cu media între 10,00 și 19,99 / - može učestvovati svaki igrač sa medijom izmedju 10,00 i 19,99
    Număr maxim de jucători: 32+4 wild card; / Maksimalan broj igrača: 32+4 wild card;
    Validare înscrieri: 14:00 - 14:55 / Potvrdjivanje upisa: 14:00 - 14:55
    Ora de începere: 15:00 / Početak takmičenja: 15:00
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 5-7 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 4; / - inferiorne grupe od po 5-7 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prvi 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;
    Până în 2 mai locurile disponibile se împart în două, jumătate pentru sârbi, jumătate pentru români iar apoi e la liber! / Do 2 Maja slobodna mesta se dele na dva dela pola za srbe pola za rumune a onda je slobodno!

    OPEN / OPEN
    - poate participa orice jucător cu media între 20,00 și 32,99 / - može učestvovati svaki igrač sa medijom izmedju 20,00 i 32,99
    Număr maxim de jucători: 56+4 wild card; / Maksimalan broj igrača: 56+4 wild card;
    Validare înscrieri: 08:30 - 08:55 / Potvrdjivanje upisa: 08:30 - 08:55
    Ora de începere: 09:00 - 09:15 / Početak takmičenja: 09:00 - 09:15
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 5-7 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 4; / - inferiorne grupe od po 5-7 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prvi 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;
    Până în 2 mai locurile disponibile se împart în două, jumătate pentru sârbi, jumătate pentru români iar apoi e la liber! / Do 2 Maja slobodna mesta se dele na dva dela pola za srbe pola za rumune a onda je slobodno!

    ELITE / ELITE
    - poate participa orice jucător cu media peste 33,00 / - može učestvovati svaki igrač sa medijom preko 33,00
    Număr maxim de jucători: 32+4 wild card; / Maksimalan broj igrača: 32+4; wild card
    Validare înscrieri: 08:30 - 08:55 / Potvrdjivanje upisa: 08:30 - 08:55
    Ora de începere: 09:00 - 09:15 / Početak takmičenja: 09:00 - 09:15
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 5-7 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 4; / - inferiorne grupe od po 5-7 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prvi 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;
    Până în 2 mai locurile disponibile se împart în două, jumătate pentru sârbi, jumătate pentru români iar apoi e la liber! / Do 2 Maja slobodna mesta se dele na dva dela pola za srbe pola za rumune a onda je slobodno!


    ÎNSCRIEREA ȘI RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR: / PRIJAVA I POVLAČENJE UČESNIKA:
    - pe forum sau telefonic / - na forumu ili telefonom
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit / - prioritet pri upisu imaju oni koji su se prvi upisali
    - ultima retragere Joi, 05.05.2022, ora 21,00 / - poslednje povlačenje četvrtak, 05.05.2022, 21:00 H

    Turneele din cadrul circuitului AmaTur se desfășoară conform regulamentului de joc aprobat de ITTF. Prin urmare, se pot folosi doar fețe omologate de pe lista ITTF. / Turniri Amatur se igraju u skladu sa pravilima igre koje je odobrio ITTF zato se mogu koristiti samo gume koje se nalaze na listi odobrenih guma od strane ITTF.

    ORGANIZATORI:
    - Una Radak +381603314425
    - Branislav Djan +381641125518
    - Milija Čabrilo +381616148196
    - Vela Claudiu: 0726.487.357


    ACCESUL PE TERITORIUL SERBIEI SE POATE FACE FOLOSIND CARTEA DE IDENTITATE!

    Toate restricțiile de intrare în Serbia, legate de covid, au fost anulate de Guvernul din Serbia începând din 3 mai!

  • #2
    Sala de sport a "Hemijsko-medicinska Škola" din Vârșeț















    Comentariu


    • #3
      Inscrieri/Prijavljeni Elite (07.05.2022) - 10:53:33 AM - v5.3 / cls_2022-mai

      1. Ignat Alexandru, Lugoj, 916 - 46.97 - E
      2. Bielunkiewicz Pawel, Polonia, 243 - 45.9 - E
      3. Jurje Alex Doru, Almasu Mare, 54 - 44.27 - E
      4. Thouzard Adrian, Drobeta Tr Severin, 1542 - 43.9 - E
      5. Savu Cristian, Oradea, 45 - 40.82 - E
      6. Put Gabriel, Oravita, 565 - 39.49 - E
      7. Frunza Alexandru, Timisoara, 38 - 37.09 - E
      8. Grubacichi Marius, Timisoara, 227 - 36.66 - E
      9. Szekeres Zoltan, Timisoara, 590 - 35.43 - E
      10. Vaida Sorin, Oradea, 21 - 34.71 - EW
      11. Jurescu Sorin, Timisoara, 26 - 32.61 - OW
      12. Orban Alexandru, Lugoj, 69 - 28.72 - O
      13. Mirkovic Milan, Novi Sad, 5001 - 0
      14. Milojevic Vladimir, Belgrad, 5002 - 0
      15. Dobrosavljevic Ivan, Belgrad, 5003 - 0


      Inscrieri/Prijavljeni Open (07.05.2022) - 10:53:48 AM - v5.3 / cls_2022-mai

      1. Drinceanu Lilian, Oravita, 493 - 32.89 - O
      2. Mihalescu Dinu, Timisoara, 143 - 31.4 - OW
      3. Geamanu Robert, Drobeta Tr Severin, 832 - 31.38 - O
      4. Lacatis Ghita, Arad, 47 - 30.86 - O
      5. Neamt Doru, Arad, 50 - 30.39 - OW
      6. Popet Doru, Timisoara, 757 - 30.33 - OW
      7. Hancig Mircea, Timisoara, 53 - 29.58 - O
      8. Jichici Svetozar, Timisoara, 318 - 28.97 - OW
      9. Csaky Tiberiu, Resita, 457 - 28.92 - OW
      10. Veres Francisc, Oravita, 651 - 27.99 - O
      11. Nagy Iosif, Arad, 350 - 27.83 - OW
      12. Degianschi Obrad, Resita, 709 - 27.16 - O
      13. Tamsa Titus, Resita, 886 - 26.67 - O
      14. Cecan Vasile, Timisoara, 390 - 26.32 - O
      15. Fekete Istvan, Arad, 335 - 25.93 - OW
      16. Kramarsic Milos, Belgrad, 915 - 23.94 - O
      17. Deak Valentin, Sebis, 1270 - 21.59 - O
      18. Balaj Roland, Arad, 179 - 21.48 - O
      19. Lascu Marius, Timisoara, 810 - 19.14 - A
      20. Chiscan Bogdan, Arad, 495 - 19.03 - A
      21. Putnik Tiberiu, Varset, 3333 - 18 - A
      22. Petersi Nuri, Varset, 2276 - 14.72 - A
      23. Popov Nebojsa, Varset, 5001 - 0
      24. Greonjanc Marinel, Vlajkovac, 5002 - 0
      25. Zeremski Dejan, Becej, 5003 - 0
      26. Kis Oto, Becej, 5004 - 0
      27. Pinter Denes, Becej, 5005 - 0
      28. Vucetic Ivan, Vlajkovac, 5006 - 0
      29. Dorijan George, Alibunar, 5007 - 0
      30. Radak Milan, Varset, 5008 - 0
      31. Bugarinov Jonel, Varset, 5009 - 0
      32. Latkovic Milan, Varset, 5010 - 0
      33. Petrovic Zeljko, Belgrad, 5011 - 0
      34. Orozovic Marko, Arandjelovac, 5013 - 0
      35. Hrnjak Aleksa, Belgrad, 5014 - 0
      36. Stefanovic Predrag, Belgrad, 5015 - 0
      37. Bugarshi Joko, Belgrad, 5016 - 0


      Inscrieri Avansati/Prijavljeni Napredni (07.05.2022) - 10:53:56 AM - v5.3 / cls_2022-mai

      1. Orban Marius, Lugoj, 157 - 19.92 - A
      2. Ignuta Sebastian, Voiteg, 2024 - 19.55 - A
      3. Popescu Radu, Arad, 164 - 19.25 - A
      4. Ankar Wasim, Timisoara, 1065 - 18.97 - A
      5. Dobinda Alexandru, Arad, 330 - 17.1 - AW
      6. Dobinda Dinu, Arad, 615 - 16.86 - A
      7. Sirbu Lucian, Drobeta Tr Severin, 2141 - 15.25 - A
      8. Chivaran Alin, Caransebes, 433 - 13.96 - A
      9. Floarea Catalin, Drobeta Tr Severin, 2314 - 12.8 - A
      10. Glavan Radu, Timisoara, 1852 - 11.28 - A
      11. Faur Lucian, Jimbolia, 1384 - 10.83 - AW
      12. Drulea Petru, Jimbolia, 5002 - 0
      13. Todorovic Milovan, Varset, 5005 - 0
      14. Stojanov Kosta, Varset, 5006 - 0
      15. Vasiljev Jonel, Vojvodinci, 5007 - 0
      16. Ceh Robert, Varset, 5008 - 0
      17. Celic Dusan, Varset, 5013 - 0


      Inscrieri/Prijavljeni Hobby (07.05.2022) - 10:54:03 AM - v5.3 / cls_2022-mai

      1. Ternauciuc Adrian, Lugoj, 1880 - 9.68 - H
      2. Totin Tosa, Timisoara, 3902 - 5.97 - H
      3. Seiche Lucian, Oravita, 1717 - 5.8 - H
      4. Andrea Simion, Cluj Napoca, 2277 - 5.8 - H
      5. Vukovic Zoran, Varset, 5001 - 0
      6. Gojkov Milan, Varset, 5002 - 0
      7. Rajda Vladimir, Varset, 5003 - 0
      8. Marin Goran, Varset, 5004 - 0
      9. Petrovic Stanislav, Bela Crkva, 5005 - 0
      10. Roman Ion, Vlajkovac, 5006 - 0
      11. Mercea Doru, Timisoara, 5007 - 0
      12. Curcin Vladimir, Varset, 5008 - 0
      13. Velickovic Ines, Belgrad, 5009 - 0
      14. Spasic Dejan, Belgrad, 5010 - 0
      15. Ivkovic Aleksandar, Bela Crkva, 5011 - 0


      Toate restricțiile de intrare în Serbia, legate de covid, au fost anulate de Guvernul din Serbia începând din 3 mai!

      Comentariu


      • #4
        Prevaritura Predrag, Varset, avansati
        Prevaritura Nenad, Varset, avansati
        Marin Goran, Varset, avansati

        Comentariu


        • #5
          Lacatis Ghita, Arad, open
          Dumitru Florin, Arad, open
          Balaj Roland, Arad, open
          Geamanu Robert, Drobeta Turnu Severin, open

          Comentariu


          • #6
            Glavan Radu, Timisoara, avansati
            Szekeres Zoltan, Timisoara, elite
            Hancig Mircea, Timisoara, open
            Cecan Vasile, Timisoara, open
            Mihalescu Dinu, Timisoara, open
            Dehelean Octavian, Timisoara, avansati
            Jurescu Sorin, Timisoara, open

            Comentariu


            • #7
              Frunza Alexandru, Timisoara, elite
              Grubacichi Marius, Timisoara, elite

              Comentariu


              • #8
                Lascu Marius, Timisoara, Open

                Comentariu


                • #9
                  Chivaran Alin și Vrinceanu Vlăduț- Caransebeș - Avansați

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscrie Orban Alexandru lugoj elite, orban marius lugoj avansati

                    Comentariu


                    • #11
                      Stoicescu Gheorghe , Iedera-DB , Hobby . Mulțumesc !

                      Comentariu


                      • #12
                        Veres Francisc, Oravita, open

                        Comentariu


                        • #13
                          Ankar Wasim..Timișoara.. avansati
                          Popet Doru..open
                          Petersi Nuri..Varset..open
                          Putnik Tiberiu Varset..open

                          Comentariu


                          • #14
                            Vukovici Zoran..Varset..avansati
                            Faur Lucian..Jimbolia..avansati

                            Comentariu


                            • #15
                              Totin Tosa..Incepatori

                              Comentariu


                              • #16
                                Popescu Radu - Arad- Avansati

                                Comentariu


                                • #17
                                  Gojkov Milan..Varset..avansati

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Dusan Marcel - Arad - Avansati

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Drulea Petru..Jimbolia..avansati

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Andrea Simion, Cluj-Napoca, Hobby
                                        lemn: Butterfly Viscaria
                                        fete: Butterfly Dignics 05

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Neamt Doru-Arad-Open.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Dobinda Dinu - Arad - Avansati,
                                            Dobinda Alexandru - Arad - Avansati

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Kramarsic Milos, Belgrade, Open

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Verdet Adrian - Timisoara - elite
                                                Kaposta Victor - Arad - elite


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Nagy Iosif din Arad la Open

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X