Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Aplicatie Android Scoreboard ptr tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Aplicatie Android Scoreboard ptr tenis de masa

    Salutare.
    Nu stiam unde sa postez, pana la urma m-am decis sa postez in sectiunea de Echipament, mie mi s-a parut utila o asemenea aplicatie pentru a substitui un scoreboard in cazul in care acesta nu exista.
    Am cautat zilele trecute o aplicatie pentru telefon cu Android pentru a tine scorul intr-un meci de tenis de masă.
    In urma cautarilor si dupa ce am incercat mai multe aplicatii am gasit 3 aplicatii care sunt cele mai ok, fiecare are neajunsurile ei mici dar sunt foarte ok.
    Pentru mine cea mai ok mi s-a parut Scoreboard PingPong++ pentru ca pe langa o afisare foarte faina permite si trimiterea scorului dupa un meci prin e-mail.
    Din pacate nu afiseaza cine serveste, si chiar daca un concurent castiga cu 3-0 meciul continua la 5 seturi.
    Din acest punct de vedere Table Tennis Scoreboard aplicatia de 9.1 MB este mult mai ok, din pacate are o dimensiune cam mare, si cel putin ptr telefonul pe care am testat eu acest lucru constituie o problema deoarece nu am asa de mult spatiu disponibil pentru a instala o aplicatie de aproape 10 MB.
    O mentiune speciala ar fi si ptr Table Tennis Scoreboard, aplicatia este mai simplista asa...dar se vede ca a fost facuta de cineva care chiar joaca tenis de masă...exista optiunea de a seta cine serveste primul, jucatorii se schimba intre ei dupa fiecare set, scorul se inverseaza si el dupa fiecare 2 servicii ca si cum el ar fi anuntat de cel care serveste. Din pacate acesta aplicatie nu are optiune de a trimite scorurile de la meciuri pe e-mail...
    Un avantaj ptr acesta aplicatie este ca este disponibil codul sursa, deci ea se poate modifica dupa bunul plac si apoi folosi.
    Personal daca reusesc sa o modifica, adica sa fac afisajul mai mare si alte chestii care nu-mi plac, o s-o public aici pentru ca cei interesati s-o foloseasca.
    https://play.google.com/store/apps/d...cGluZ3BvbmciXQ..
    Scoreboard PingPong ++
    https://play.google.com/store/apps/d...29yZWJvYXJkIl0.
    Table Tennis Scoreboard
    https://play.google.com/store/apps/d...mxldGVubmlzIl0.
    Table Tennis Scoreboard
    https://play.google.com/store/apps/d...FydG0uZGVtbyJd
    Se pare ca si Scoreboard PingPong ++ are si ea optiune de:
    -schimbare nume echipe click lung pe nume
    -share la sfarsitul meciului prin email
    E mult mai mica ca si dimensiune.
    Din pacate nu are optiune de afisare servici.
    Am testat si Table Tennis Scoreboard aplicatia de 9.1 MB si pare super!
    Are si optiune de a face share la scor prin email facebook etc.
    Sper ca acest post sa fie util, mai ales ca acum foarte multa lume are telefon cu Android, iar daca gasiti alte aplicatii si mai bune astept feedback de la voi!
    Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
    FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
    BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

  • #2
    Super! , aceste aplicatii l-e gasesc utile mai ales atunci cind joci < pe bere>, sa nu apara < divergente de pareri asupra scorului>
    Multumesc !

    Comentariu


    • #3
      Super!
      Ma bucur ca exista macar inca o persoana care a gasit util topicul.
      Si mie mi se pare foarte utila mai ales cea care are posibilitate de share pe Facebook sau pe mail a scorului.
      Daca joci cu cineva poti sa tii scorul si la sfarsit il trimiti pe mail ca sa nu fie divergente dup-aia.
      Mie cea mai buna mi s-a parut Scoreboard++, i-am si trimis mail autorului cu niste mici imbunatatiri pe care ar putea sa le faca la aplicatie.
      Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
      FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
      BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

      Comentariu


      • #4
        instalez versiunea de 9MB si revin cu impresii...
        - - - Actualizat - - -
        grafica prietenoasa, poti seta puncte/set, cel mai bun din cate seturi, inverseaza terenul la finalul setului, cine serveste etc
        are inclusiv optiunea de tie-break..
        am facut simularea la birou...

        Comentariu


        • #5
          Intr-adevar e cea mai completa aplicatia de 9 MB dar dimensiunea este inacceptabila dupa parerea mea! Eu am un telefon care are o memorie foarte mica ptr instalare aplicatii si nu-mi permit sa irosesc 9 MB de ROM ptr o aplicatie de scoring tenis de masă si nici sa cumpar un telefon cu ROM de 1 Gb nu-mi permit!
          Asa ca ptr mine momentan best one ramane Scoreboard++!
          Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
          FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
          BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

          Comentariu


          • #6
            Oare pentru platforma iOS exista vreo asemenea aplicatie?

            Comentariu


            • #7
              Aplicatie Android Scoreboard ptr tenis de masă

              Postat în original de enjoy Vezi post
              Oare pentru platforma iOS exista vreo asemenea aplicatie?
              Sunt mai multe, da search in AppStore dupa "Scoreboard", o sa gasesti aplicatii free configurabile pentru mai multe sporturi dar si dedicate pentru tenis de masă (mai exact ping pong).
              lemn: Waldner Dotec Carbon
              fețe: Dignics 05/Dignics 05

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X