Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa "Izvoarelor de apă minerală", Borsec - Ed. I - 25.06.2022

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A Cupa "Izvoarelor de apă minerală", Borsec - Ed. I - 25.06.2022

    Cupa "IZVOARELOR DE APĂ MINERALĂ" Borsec-Ediția I - 25.06.2022.
    Turneu A
    Localitatea: Borsec, jud. Harghita

    Data: Sâmbătă 25 iunie 2022.

    Categoriile turneului: Elite, Open, Avansați, Hobby.

    Ora de incepere:
    Hobby, Avansati - 08.00-08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    Open, Elite - 08.00-08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;

    Locația: Sala de Sport, Borsec
    [TD]

    [/TD]

    Logistică: 16 de mese ITTF Donic, mingi plastic ANDRO 3S

    Spațiu de joc: Parchet sport multistrat.

    Contributia participantilor:
    -60 ron (adulți);
    -40 ron (copii sub 14 ani);
    - din care 1 leu/participant vor fi donați în contul AmaTur
    Persoanele cu dizabilitati sunt scutite de plata taxei de participare

    Se asigură:
    - apă minerală,
    - cafea
    - gustare
    - masa de prânz-ceaun (fasole cârnați, afumătură), lichide speciale ardelenești înainte de masă

    Material de premiere:
    - Locurile 1–4 cupă, diplomă,
    - Locurile 5–8 diplomă, medalie.

    NUMAR PARTICIPANTI:
    CATEGORIILE TURNEULUI:

    HOBBY
    - poate participa orice jucător cu media între 0 si 9,99;
    Număr maxim de jucători: 22+2 wild card-uri

    AVANSAȚI
    - poate participa orice jucător cu media între 0 si 19,99;
    Număr maxim de jucători: 22+2 wild card-uri

    OPEN
    - poate participa orice jucător cu media între 10,00 si 32,99;
    Număr maxim de jucători: 40+2 wild card-uri

    ELITE
    - poate participa orice jucător cu media între 20 ^
    Număr maxim de jucători: 16+2wild card-uri


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere: joi 23.06.2022, ora 21:00;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă), se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dat de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3-4 jucători, se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Tabloul eliminatoriu se generează automat.
    * în funcție de numărul jucătorilor înscriși, sistemul de joc poate suferi modificări, ce vor fi anunțate în timp util pe forum.



    ORGANIZATORI:
    - Markos Sandor, tel. 0732403824
    - Boariu Timofte Danut 0787425534
    - MasterSef Kolbert Zoltan 0728748770
    cu sprijinul: Heja Zsolt, Heja Zoltan 0755868386
    - logistica Birtalan Levente


    VOR FI PREZENTI ALATURI DE NOI CU ECHIPAMENT SPORTIV SI SFATURI

    ANDRO GIR SRL: Irina si Gelu Popescu - Pentru oferta si comenzi, vizitati on-line: http://tenismasa.ro
    Ultima editare de hjz70; 20.iun.2022, 19:30.

  • #2
    Inscrieri Hobby (data) - 21:57:35 - v5.1 / cls_2022-iun

    1. Meggyes Andras, Sovata, 896 - 9,96 - H
    2. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 529 - 9,65 - H
    3. Orban Levente, Sovata, 1120 - 9,61 - H
    4. Cosau Toader, Targu Neamt, 767 - 9,37 - H
    5. Floarea Codrut, Borsec, 1004 - 8,86 - H
    6. Csiki Ioan, Targu Mures, 687 - 8,53 - H
    7. Spaller Teodora, Nasaud, 2001 - 6,93 - HF
    8. Pasca Vlad, Targu Mures, 1186 - 6,88 - H
    9. Nagy Arpad, Suseni, 1380 - 6,85 - H
    10. Gergely Istvan, Ditrau, 1526 - 6,74 - H
    11. Korodi Daniel, Aita Mare, 1475 - 6,68 - H
    12. Deak Lajos, Sovata, 2331 - 6,6 - H
    13. Galanton Yanis, Suceava, 1568 - 6,46 - H
    14. Vaszi Lorand, Borsec, 2728 - 6 - H
    15. Sorban Alpar, Micfalau, 2768 - 5,8 - H
    16. Scaete Alexandru, Borsec, 1611 - 5,72 - H
    17. Bajko Daniel, Sarmas, 1945 - 5,67 - H
    18. Biro Gyula, Racosu de Sus, 1081 - 5,24 - H
    19. Orban Koppany, Sovata, 1992 - 5,17 - H
    20. Herdes Gabriel, Putna, 1179 - 5,09 - H
    21. Pralea Constantin, Alba Iulia, 2911 - 5 - HW
    22. Katona Gellert, Targu Mures, 2493 - 4,5 - H
    23. Illes Akos, Gheorgheni, 3068 - 4 - H
    24. Colcer Ioan, Galautas, 5004 - 0
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Keresztes Attila, Micfalau, 5006 - 0


    Inscrieri Avansati (data) - 21:39:41 - v5.1 / cls_2022-iun

    1. Orban Marius, Lugoj, 177 - 19,95 - A
    2. Garaz Mircea, Bistrita, 650 - 19,32 - AW
    3. Szakacs Attila, Targu Mures, 548 - 18,8 - A
    4. Bilt Catalin, Suceava, 241 - 18,69 - A
    5. Pasca Lucian, Targu Mures, 322 - 18,18 - A
    6. Nagy Attila, Suseni, 684 - 16,76 - A
    7. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 656 - 16,33 - A
    8. Lucic Corneliu, Suceava, 274 - 15,97 - AWD
    9. Santa Robert, Baile Tusnad, 1429 - 15,97 - A
    10. Csurulya Gyula, Miercurea Ciuc, 1159 - 15,5 - A
    11. Mandru Aurel, Sarmas, 1189 - 15,27 - A
    12. Birtalan Hunor, Sovata, 607 - 14,41 - A
    13. Korodi Csaba, Aita Mare, 834 - 13,27 - A
    14. Kelemen Miklos, Miercurea Ciuc, 716 - 13,02 - A
    15. Todor Csaba, Gheorgheni, 679 - 12,84 - AD
    16. Tauciuc Edi, Suceava, 920 - 11,73 - A
    17. Ferenczi Robert, Suseni, 603 - 11,36 - A
    18. Korodi Krisztian, Aita Mare, 939 - 11,11 - A
    19. Suciu Andrei, Borsec, 542 - 11,09 - AW
    20. Petho Katalin, Racosu de Sus, 753 - 10,43 - A
    21. Bondrea Attila, Gheorgheni, 1050 - 10,14 - A
    22. Markos Sandor, Borsec, 1128 - 9,93 - H
    23. Mindru Marin, Sarmas, 1415 - 8,85 - H
    24. Mezei Mihai, Sarmas, 1427 - 8,48 - H
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Antal Laszlo, Miercurea Ciuc, 875 - 16,74 - A
    2. Vancsa Zoltan, Miercurea Ciuc, 906 - 18 - A

    Inscrieri Open (data) - 21:39:49 - v5.1 / cls_2022-iun

    1. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 45 - 32,41 - OW
    2. Borcila Alexandru, Targu Neamt, 95 - 31,92 - O
    3. Petho Mihaly Jr, Racosu de Sus, 273 - 31,66 - O
    4. Babics Tamas, Gheorgheni, 127 - 31,5 - OL
    5. Denes Ferenc, Praid, 156 - 30,75 - OW
    6. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 105 - 29,44 - OL
    7. Burghelea Florin, Piatra Neamt, 103 - 29,22 - OW
    8. Kincses Jozsef, Praid, 355 - 29,1 - O
    9. Kovacs Istvan, Miercurea Ciuc, 252 - 29,09 - O
    10. Miklos Imre, Miercurea Ciuc, 144 - 28,07 - O
    11. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 154 - 28,01 - O
    12. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 100 - 26,97 - OW
    13. Birtalan Bence, Sovata, 240 - 26,97 - O
    14. Nitu Serban, Paulesti, 102 - 26,45 - OW
    15. Nicu Constantin, Iasi, 260 - 26,38 - OW
    16. Morosan Marian, Suceava, 131 - 26,19 - O
    17. Janosi Attila, Targu Mures, 116 - 25,52 - OW
    18. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 748 - 25,15 - OW
    19. Kis Istvan, Brasov, 121 - 25,02 - OW
    20. Sterczer Sandor, Sanzieni, 114 - 24,84 - O
    21. Nistor Iosif, Miercurea Ciuc, 551 - 24,7 - OW
    22. Miklos Botond, Miercurea Ciuc, 632 - 24,22 - O
    23. Fotia Iulian, Bacau, 134 - 23,69 - O
    24. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 142 - 23,43 - O
    25. Acriva Marian, Mizil, 214 - 23,09 - O
    26. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 320 - 23,01 - O
    27. Gotca Adrian, Iasi, 899 - 22,65 - O
    28. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 220 - 22,52 - O
    29. Bedo Jozsef, Suseni, 728 - 22,48 - O
    30. Colcer Nicolae, Toplita, 1409 - 22,25 - OW
    31. Boboc Cosmin, Targu Neamt, 873 - 21,4 - O
    32. Boariu Timofte Danut, Borsec, 272 - 21,01 - OW
    33. Iordachi Adrian, Adjud, 965 - 20,9 - O
    34. Bardas Ioan, Dumbraveni SB, 216 - 20,88 - O
    35. Ene Florin, Ploiesti, 169 - 20,49 - O
    36. Birtalan Levente, Sovata, 377 - 20,3 - O
    37. Raduly Ovidiu, Fantanele, 547 - 20,29 - O
    38. Lazar Dumitru, Mizil, 243 - 19,27 - A
    39. Csibi Arpad, Ditrau, 363 - 18,77 - A
    40. Suciu Mihai, Borsec, 1048 - 10,3 - A

    Inscrieri Elite (data) - 21:39:55 - v5.1 / cls_2022-iun

    1. Hasna Cosmin, Straja, 49 - 51,36 - EL
    2. Moldovan Cristian, Bistrita, 430 - 47,9 - E
    3. Nistor Dorel, Bistrita, 111 - 46,06 - EL
    4. Bardocz Szilard, Capeni, 3235 - 43,55 - E
    5. Farkas Gabor, Targu Mures, 94 - 42,08 - EW
    6. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, 9 - 42,02 - E
    7. Ciortescu Cristi, Iasi, 10 - 40,51 - E
    8. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 52 - 36,89 - E
    9. Singeorzan Cornel, Bistrita, 317 - 36,7 - E
    10. Petrescu Claudiu, Putna, 138 - 34,96 - E
    11. Gecse Alpar, Chibed, 60 - 34,06 - E
    12. Motorga Dorin, Targu Mures, 58 - 33,31 - E
    13. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 129 - 29,42 - O
    14. Donisan Costel, Pascani, 511 - 26,05 - OW
    15. Beican Razvan, Bistrita, 654 - 22,17 - O
    16. Spaller Tiberiu, Nasaud, 571 - 21,19 - OW
    Ultima editare de hjz70; 24.iun.2022, 20:57.

    Comentariu


    • #3
      Ciortescu Cristi, Iasi, Farkas Gabor, Targu Mures, Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, - la Elite, Borcila Alexandru, Tirgu Neamt, Morosan Marian, Suceava, Boariu Timofte Danut, Suciu Mihai , Borsec, Colcer Nicolae, Toplita,, Urzica Ioan, Toplita, Janosi Attila, Targu Mures- la Open, Stoicescu Gheorghe, Iedera, Garaz Mircea, Bistrita, Kelemen Miklos, Miercurea Ciuc , Markos Sandor, Borsec, Suciu Andrei, Borsec – la Avansati, Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, Cosau Toader, Targu Neamt,Floarea Codrut, Borsec, Scaete Alexandru, Borsec – la Hobby

      Comentariu


      • #4
        Birtalan Levente open
        Birtalan Bence open
        Orban Koppany hobby
        Katona Gellert hobby
        Deak Lajos hobby
        Orban Levente hobby
        Meggyes Andras hobby
        Bokor Zsolt hobby
        Denes Ferenc open
        Raduly Ovidiu open
        Losonczi Denes avansati
        Polocka Istvan elite

        Comentariu


        • #5
          Birtalan Hunor avansati
          Kincses Jozsef open
          Heja Zoltan open
          Gergely Istvan hobby
          Csibi Arpad open
          Ferenczi Robert avansati
          Angi Zoltan avansati
          Bedo Jozsef open
          Todor Csaba avansati

          Comentariu


          • #6
            Piatra Neamț
            Open
            Bubulac Cristi
            Gatea Marius
            Hobby
            Savina Dan
            Ungureanu Adrian
            Zaharia Ciprian
            Nittaku Acoustic
            FH Tenergy 05
            BH Rakza 7 soft

            Comentariu


            • #7
              Nagy Árpád Suseni Hobby
              Nagy Attila Suseni avansati

              Comentariu


              • #8
                Toma Andrei din Borsec la avansați

                Comentariu


                • #9
                  Din Nasaud
                  Spaller Tiberiu open
                  Spaller Teodora Hobby
                  Singeorzan Traian avansați
                  Singeorzan Olivia hobby

                  Comentariu


                  • #10
                    Buraciuc Raluca hobby.

                    Comentariu


                    • #11
                      Kis Istvan Brasov Open.

                      Comentariu


                      • #12
                        Se inscrie:
                        - Burghelea Florin, Piatra Neamt - mp 29.22, OW, la Open
                        BLADE: Yasaka Galaxya/FH: ANDRO Rasanter 42/BH: ANDRO Rasanter 37

                        Comentariu


                        • #13
                          Se inscrie Sterczer Sándor din Sanzieni la categoria open

                          Comentariu


                          • #14
                            Se inscrie:
                            - Fotia Iulian, Bacau - mp 23.69, O, la Open
                            BLADE: Yasaka Galaxya/FH: ANDRO Rasanter 42/BH: ANDRO Rasanter 37

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Tg Mureș, Pasca Vlad Hobby, Pasca Lucian avansati, csiki Ioan hobby

                              Comentariu


                              • #16
                                Lovasz Vilmos - Open - Gheorgheni

                                Comentariu


                                • #17
                                  Se înscrie Nicu Constantin din Iași, la open.
                                  Mult succes organizatorilor și tuturor participanților!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Bartos Csongor din miercurea ciuc la avansati.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Józsa Zoltán, Odorheiu Sec, elit,
                                      Jánosi Attila, Targu Mures, Open
                                      Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
                                      FH: Andro Rasanter V47
                                      BH: Andro Rasanter V50

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Se inscrie din Gheorgheni:

                                        Gyorfi Szabolcs - la Open
                                        Babics Tamas - la Open
                                        Kovacs Zsolt - la Avansati
                                        Szasz Gergo - la Hobby

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          se inscrie -din m-ciuc la open -Nyisztor Jozsef ,Fancsali Kalman ,Lorincz Zoltan ,Laszlo Levente ,Kovacs Istvan ,Fazakas Gergely

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Se înscrie Drăgan Petru Ioan din Iași, la open.
                                            Mult succes tuturor!

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Am scris automat, daca ne au uitat, dar nu. Suntem inscrisi deja, Multumim!
                                              Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
                                              FH: Andro Rasanter V47
                                              BH: Andro Rasanter V50

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Se inscrie la open din M-ciuc -Miklos Botond , Miklos Imre , Imecs Attila ,Vaszi Denes

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Joldes Adrian bistrita open
                                                  Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X