Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare masa de calitate pt jucat/depozitat in garaj

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare masa de calitate pt jucat/depozitat in garaj

    Salut,

    Dupa o pauza destul de lunga as vreas a ma reapuc de jucat, si caut o masa pentru acasa. in viitor evaluez si un robot sa pot sa ma destind un pic la orice ora vreau...

    In principal va fi folosita si depozitata intr-un garaj neincalzit, deci exita ceva variatii de temperatura si umiditate iarna/vara.
    Vreau o masa buna, dar si cu un raport pret/calitate ok. nu am idee ce buget sa aloc..vedem unde duce discutia, sper ca pe la 2500 sa gasesc ceva potrivit...

    Sa caut masa de interior sau exterior ? va rezista cea de interior in conditiile mentionate?
    ca blat stiu ca ar trebui sa fie peste 20mm si de calitate la cele de interior, dar cele de exterior au alta configuratie si nu am idee ce ar fi ok - vad ca incep de la 4mm...si nu ma conving.

    la un moment dat se gasea Donic classic 25 de pe la 2100, si cred ca era cea mai ok alegere, dar acum vad ca a sarit mult in sus. si mai era ceva Yasaka, dar nu cred ca se mai gaseste.

    Am nevoie de ceva sfaturi si recomandari de modele si chiar si de magazine/locuri de unde sa achizitonez. chiar si SH daca sunt in stare f.buna, stiu ca mai apar la vanzare din diverse surse.

    daca nu merge postat direct in topic - feel free to PM me.

    multumesc.

    cuvintele doar distrag atentia...

  • #2
    Buna ziua!
    Mesele de exterior nu se fabrica cu grosimi de peste 15mm ale blatului.
    Avand in vedere ca o veti tine si folosi in garaj, preferabil ar fi sa alegeti o masa de interior, calitatea ei si a jocului fiind mult mai mare.
    Preturile meselor au crescut destul de mult in ultima vreme, din cauza scumpirii materiei prime.
    Noi, la VivaShop, avem pe stoc mesele Donic Waldner Classic 25 si Yasaka Progress Roller, ambele cu grosimea blatului de 25mm, pe culoarea albastru, la preturi promotionale.

    Donic Waldner Classic 25 - 2600 lei, fara transport si fileu incluse
    Yasaka Progress Roller - 2899 lei, cu transport inclus, dar fara fileu

    Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati: 0722678078 .
    O zi minunata!
    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
    http://www.VivaSportShop.ro

    Comentariu


    • #3
      multumesc, sa inteleg ca tot donic e recomandata si acum..
      cuvintele doar distrag atentia...

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de smokefield Vezi post
        multumesc, sa inteleg ca tot donic e recomandata si acum..
        Buna ziua,
        Noi le recomandam si pe cele de la Donic, cat si pe cele de la Yasaka. Ambele sunt foarte calitative, cu un cadru metalic solid si rezistent, cu blat ce a trecut printr-un proces de tratare a lemnului si vopselei. Diferenta este ca cele de la Donic au fost mai prezente la turneele internationale.
        Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
        http://www.VivaSportShop.ro

        Comentariu


        • #5
          ce parere aveti de masa pongori TTT500 de la decathlon? blat 22, aprobata ITTF. A folosit-o cineva ?

          https://www.decathlon.ro/p/masa-teni...792&c=ALBASTRU
          cuvintele doar distrag atentia...

          Comentariu


          • #6
            Buna ziua,
            Este o masa relativ buna. Blatul de 22mm nu o sa ofere o saritura la fel ca cele de 25mm insa. Nu va pot oferi detalii despre calitatea produselor Decathlon, deoarece nu este un brand specializat pe ramura de tenis de masa. Sistemul mesei nu este asemanator cu cel al meselor Donic si Yasaka, in sensul ca nu permite separarea celor doua jumatati, depozitarea si deplasarea lor separata.
            Per total, este o alegere personala, insa eu va recomand sa achizitionati o masa produsa de un brand specializat, oricare ar fi el, si blatul sa fie de 25mm pentru un joc mult mai calitativ.
            O zi minunata!
            Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
            http://www.VivaSportShop.ro

            Comentariu


            • #7
              multumesc de opinie. exceptand faptul ca blatul e separabil, se poate vedea in poze, restul comentariului e cat se poate de fair. nu pot spune ca stiu care ar fi diferenta intre 22 si 25mm, dar macar teoretic exista

              aditional pot spune ca evaluez oferta dvs, ma tenteaza Donic-ul de 25 asa cum am zis, insa provocarea principala e transportul, si aditional tre sa ii caut si un fileu..se mai adauga la pret
              cuvintele doar distrag atentia...

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X