Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete pt xiom zetro quad

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete pt xiom zetro quad

    Va rog dati-mi un sfat ce fete sa pun pe un xiom zetro quad-ma intereseaza mult controlul
    Multumesc!

  • #2
    As sugera tot fețe Xiom, mai concret Xiom Sigma Europe. Au viteza foarte buna (10,5), spin super (11) si control excelent (8,5). Daca nu cautati neaparat noi si v-ar interesa second, va stau la dispozitie cu o pereche :

    - doua fețe Xiom Sigma Europe de 2.0 mm, taiate la dimensiunea Zetro-ului adica la 150/157 mm. Fetzele sunt jucate cam 2 luni (2 ore/sapt), au avut o singura deslipire/relipire in aceasta perioada, fara nici o zgarietura sau atingere, burete impecabil. Sunt extrem de atent cu aceste fețe pentru ca le-am cumparat de noi de la Dl Tibi si am dat o gramada de bani pe ele adica undeva la 280 lei. Sunt excelente pentru top spin dar si pentru underspin, contre sau smah-uri. Ma gandesc la trec la fețe Bryce pentru ca fețele Sigma ma incurca putin la servele spinoase ale adversarilor deoarece au spin foarte mare iar eu nu sunt chiar un maestru la citirea si contracararea spinului imprimat de adversari mai ales din serve. Oricum sunt fețe excelente si cred ca ar merge foarte bine cu Zetro Q. Mai cereti si parerea altora mai buni cunoscatori.
    Stima deosebita.
    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

    Comentariu


    • #3
      "rimeaza" bine si cu omega 4 pro - atat ca iti iese o paleta cam greutza...
      (greu de zis avand in vedere multitudinea de variabile)
      Lemn:Xiom Zeta
      Fete:MX-P

      Comentariu


      • #4
        Multumesc pentru sfaturi.Cornel imi pare rau dar prefer sa imi cumpar fete noi.Aveti idee care sunt fetele cu cel mai mult control de la xiom?

        Comentariu


        • #5
          Cred ca sugestia dlui Cornel e foarte buna: Zetro+Sigma Europe. Am un prieten care are asa o paleta, am jucat putin cu ea si mi se pare chiar buna: viteza si control excelente, topspin super. Asta e paleta din semnatura Dlui Levi. Poate va da el informatii mai detaliate.
          Numai bine.
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu


          • #6
            Asta depinde cat de greu este lemnul tau?... daca pui fete sigma sau omega o sa fie grea paleta,,, daca vrei control ati recomand ceva mai usor Vega pro,,, zilele trcute am incercat asa ceva pe lemnul meu Zetro, am pus vega pro de 1.8 si merge bine... lemnul meu nu este asa de greu are 84g, sunt sigur ca lemnul tau este mult mai greu, si asa se potriveste si mai bine.
            Ultima editare de leo33; 17.oct.2012, 20:15.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de radu-vasile Vezi post
              Multumesc pentru sfaturi.Cornel imi pare rau dar prefer sa imi cumpar fete noi.Aveti idee care sunt fetele cu cel mai mult control de la xiom?
              Din cate stiu eu cel mai usor controlabile fete de la Xiom sunt Omega IV Elite, spun asta deoarece dl. Vasile a insistat de 2 ori pe ideea de control..
              Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

              Comentariu


              • #8
                Aveti aici niste informatii...poate va ajuta:
                BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                Comentariu


                • #9
                  Tabelul e ok doar ca a fost facut inainte sa apara gama omega IV si sigma
                  Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc pentru sfaturi.Lemnul meu are 87 g.

                    Comentariu


                    • #11
                      Cele mai bune fete pentru Zetro Quad ... nu vreau sa fiu rautacios..
                      ..am dat o singura data cu acest lemn, pe langa numele care ma duce cu gandul la procesore, altceva nu m-a atras la el.
                      Ca viteza m-a bulversat, neputand simtii nimic, control, deloc spre zero, numai in pereti, avioane etc., sincer nu stiu ce fete s-ar potrivii, stiu doar ca acel setup cu care am dat avea Stiga Boost TC si inca o fata..
                      Totusi ai putea sa incerci niste fete chinezesti, nu iti fa probleme de viteza fetelor ca lemnul compenseaza enorm in aceasta situatie.
                      Din punctul meu de vedere acest lemn pentru cineva care nu are automatizare si acestea din urma sa mai fie si corecte e "sinucidere curata" !

                      Chiar ma intreb.. oare din jucatorii de top joaca cineva cu acest lemn ?

                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                      Comentariu


                      • #12
                        Am auzit ca Xiom Vega Pro si rakza 7 s-ar potrivii, insa asteapta si alte sfaturi
                        Lemn: Butterfly Grubba Carbon All+ Anatomic
                        FH: Butterfly Tenergy 64 2.1mm
                        BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm

                        Comentariu


                        • #13
                          Daca sunteti interesati de pareri autorizate si date de proferionisti despre acest lemn puteti studia urmatoarele linkuri:
                          Lemnele cu prestanta sunt testate de superi jucatori, de experti in domeniu care asta fac ,"testeaza lemne" din toate punctele de vedere control, viteza, filing, priza. La noi in Romania aprecierile sunt facute de oricine, fara nici un suport de studii in spate ,pe ideea multi vad putini cunosc.
                          Nici mie nu imi plac multe lemne,.....insa nu parerea mea nu conteaza......ii las pe altii sa-si spuna parerea.....pe cei autorizati.



                          mytabletennis.com

                          XIOM Zetro Quad Blade - Blades - ALEX TABLE TENNIS Superstore

                          Xiom Zetro Quad is the most important model in new line up! Also known as the spin machine, it is very good for topspin attacks. This blade consists of innovative ...
                          tabletennisstore.us

                          XIOM Zetro Quad (Novus Carbon; Hinoki Carbon) - OFF Table Tennis Blade

                          Are you looking for XIOM Zetro Quad 2010 table tennis blade? Buy XIOM Axelo from TableTennisStore.US, the official distributor of XIOM table tennis equipments!

                          customtabletennis.co.uk

                          XIOM Zetro Quad - Blades - Custom Table Tennis

                          Innovative topspin weapon by QUAD technology. Ideal balance for modern offensive players. ZETRO QUAD is a blade for topspin. Aiming of ZETRO QUAD is purely the ...
                          presports.com

                          Reviews: Xiom V1 Quad blade (OFF) : table tennis ping pong ...

                          table tennis ping pong Xiom V1 Quad blade (OFF) - Speed: Control: Ply: 5 + 4 ply Weight: g ... the control is high with this combination compare to TM ZLF, STRAVIDOUS, ZETRO ...
                          tabletenniskingdom.com

                          Table Tennis - Table Tennis Kingdom

                          Xiom Zetro Quad is the most important model in new line up! Also known as the spin machine, it is very good for topspin attacks. This blade consists of innovative ...
                          mytabletennis.net

                          Nittaku Blades - Alex Table Tennis - MyTableTennis.NET Forum

                          Rating: 1232 Xiom Zetro Quad Hurricane 3 FH Hexer + BH ... That seems like a good blade, or maybe the Violin or Acoustic with the Large ...

                          Advertising


                          table-tennis.com.ua

                          Products meeting the search criteria - table-tennis

                          xiom stradivarius aramid carbon blade with unique sharp feel at touch. preferred by top ... xiom zetro quad innovative topspin weapon by "quad" technology. ideal ...
                          butterflytenergy05.blogspot.com

                          butterfly tenergy 05

                          ... BUTTERFLY Timo Boll ZLF, BUTTERFLY Mizutani OFF, BUTTERFLY Amultart OFF, XIOM Zetro Quad ... you will feel the ball hit the blade more, hit it harder and leave the blade ...
                          www.tenismasa.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de tibi Vezi post
                            Daca sunteti interesati de pareri autorizate si date de proferionisti despre acest lemn puteti studia urmatoarele linkuri:
                            Lemnele cu prestanta sunt testate de superi jucatori, de experti in domeniu care asta fac ,"testeaza lemne" din toate punctele de vedere control, viteza, filing, priza. La noi in Romania aprecierile sunt facute de oricine, fara nici un suport de studii in spate ,pe ideea multi vad putini cunosc.
                            Nici mie nu imi plac multe lemne,.....insa nu parerea mea nu conteaza......ii las pe altii sa-si spuna parerea.....pe cei autorizati.
                            ...
                            Majoritatea review-urilor de pe site-uri nu fac altceva decat sa copieze descrierile producatorilor.
                            Ca sa gasesti pareri competente, asa cum ne recomanda Domnul Gelu, trebuie sa vorbesti cu profesionisti care joaca cu aceste lemne.
                            Ei au posibilitatea de a alege un lemn dupa ce incearca mai multe exemplare, deci varianta dispersiei cade in cazul lor.
                            Iar daca, asa cum zice si George, nu gasesti utilizatori avizati, nu inseamna ca nu a pus nimeni mana pe el, ci ca nu a ramas nimeni cu el.
                            TsE

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                              Cele mai bune fete pentru Zetro Quad ... nu vreau sa fiu rautacios..
                              ..am dat o singura data cu acest lemn, pe langa numele care ma duce cu gandul la procesore, altceva nu m-a atras la el.
                              Ca viteza m-a bulversat, neputand simtii nimic, control, deloc spre zero, numai in pereti, avioane etc., sincer nu stiu ce fete s-ar potrivii, stiu doar ca acel setup cu care am dat avea Stiga Boost TC si inca o fata..
                              Totusi ai putea sa incerci niste fete chinezesti, nu iti fa probleme de viteza fetelor ca lemnul compenseaza enorm in aceasta situatie.
                              Din punctul meu de vedere acest lemn pentru cineva care nu are automatizare si acestea din urma sa mai fie si corecte e "sinucidere curata" !
                              Chiar ma intreb.. oare din jucatorii de top joaca cineva cu acest lemn ?
                              Am si eu un astfel de lemn si inca de la inceput am avut overgrip pe el, mi s-a parut OK. Acum cateva zile am dat jos overgrip-ul si am jucat fara el, pot spune ca iti dau dreptate, acest lemn e dur si fara suflet, e greu de inteles, sare cand tare cand moale asa ca am pus de urgenta overgrip-ul pe maner astfel lemnul devine mai ascultator, banda mai indulceste din duritatea lemnului si poti juca destul de bine. Am pus pe o parte o fața Galaxi moon si pot zice ca merge destul de bine, imi place cum merge.

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de tibi Vezi post
                                La noi in Romania aprecierile sunt facute de oricine, fara nici un suport de studii in spate ,pe ideea multi vad putini cunosc.
                                Postat în original de tibi Vezi post
                                Lemnele cu prestanta sunt testate de superi jucatori, de experti in domeniu care asta fac ,"testeaza lemne" din toate punctele de vedere control, viteza, filing, priza
                                Dl Gelu,
                                In primul rand imi pare foarte, chiar foarte rau ca ati luat-o ca pe o jignire, eu mi-am dat o parere si atat cum v-am spus si la telefon.
                                Dupa cum am si scris a fost si este parerea mea despre acel lemn, nimeni nu e obligat sa ia in considerare ce am scris eu. Cunosc amatori care acel lemn le place extraordinar. Fiecare mana are simtul ei, eu aia am simtit aia am scris.
                                Este foarte adevarat ca nu ma pot compara cu jucatorii de talie mondiala, europeana care au contracte cu faimoase brand-uri, chiar si cu jucatorii din campionatul nostru unde foarte multi sunt peste mine ca nivel de joc, dar ca sa iti faci o idee despre un lemn, o fata, consider ca nu ai nevoie de studii in spate.
                                Sunt foarte multi amatori care nu au jucat niciodata de performanta, dar dau sfaturi foarte bune in alegerea unui setup.
                                Am doar 12 ani de cand joc tenis de masă, nu am spart niciodata "gura targului", am fost si sunt momentan un jucator de mijloc in campionatul nostru, dar prin mana mea au trecut nenumarate lemne si fete cu care am dat si de accea, dupa cum poate ati si vazut, aici pe forum cat si in afara acestuia, unde a fost cineva care avea o nelamurire si a cerut un sfat in alegerea unui setup am incercat sa il indrum.
                                Au fost si sunt foarte multi iubitorii ai acestui sport care dupa ce le-am recomandat ce consideram eu ca e mai bun pentru jocul lor chiar mi-au multumit si mi-au spus ca au facut o alegere foarte buna.
                                Postat în original de tibi Vezi post
                                Daca sunteti interesati de pareri autorizate si date de proferionisti despre acest lemn puteti studia urmatoarele linkuri:
                                In toate review-urile care le gasim e normal sa fie numai feedback-uri bune, indiferent ca produsul este foarte bun sau foarte slab el trebuie sa se vanda si ca sa se vanda, automat trebuie scrise lucruri bune, macar la un punct.
                                Toate cele bune si imi pare rau ca ati tratat acel mesaj in acest fel,
                                George Durdun
                                Ultima editare de Durdun Gheorghe; 24.oct.2012, 21:09.

                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                Comentariu


                                • #17
                                  Am un prieten care are zetro quad cu fete vega europe. Am reusit sa dau cateva mingi cu el, sare destul de bine, dar nu e pe mana mea.
                                  Faptul ca nu mi-a placut in mod deosebit nu inseamna ca e un lemn slab sau fetele sunt de calitate proasta.
                                  Am incercat cateva fete de la xiom ( omega IV pro si omega II ) nu mi-au placut dar asta nu inseamna ca nu sunt fete bune pentru altii.
                                  La final va spun ca joc cu xiom ignito ca mi se pare un lemn deosebit, d-ul. Popescu mi l-a recomandat si mi s-a potrivit din prima.
                                  Nu am mai vazut sa joace multi jucatori cu acest lemn dar mie mi se potriveste.
                                  Cu stima,
                                  Lucian
                                  blade :TB ALC
                                  fh : joola rhyzm-P, 2.0
                                  bh : andro rasant grip, 2.0

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Lemn Zetro Quad

                                    Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                                    Cele mai bune fete pentru Zetro Quad ... nu vreau sa fiu rautacios..
                                    ..am dat o singura data cu acest lemn, pe langa numele care ma duce cu gandul la procesore, altceva nu m-a atras la el.
                                    Ca viteza m-a bulversat, neputand simtii nimic, control, deloc spre zero, numai in pereti, avioane etc., sincer nu stiu ce fete s-ar potrivii, stiu doar ca acel setup cu care am dat avea Stiga Boost TC si inca o fata..
                                    Totusi ai putea sa incerci niste fete chinezesti, nu iti fa probleme de viteza fetelor ca lemnul compenseaza enorm in aceasta situatie.
                                    Din punctul meu de vedere acest lemn pentru cineva care nu are automatizare si acestea din urma sa mai fie si corecte e "sinucidere curata" !

                                    Chiar ma intreb.. oare din jucatorii de top joaca cineva cu acest lemn ?
                                    Sunt un fericit posesor al Zetro Quad-ului si motivul pentru care am cumparat acest lemn acum mai bine de 2 ani, a fost tocmai controlul deosebit pe care il are lemnul (raportat la viteza si spin), comparat cu alte alte lemne care au carbon, zylon sau o combinatie intre cele doua.

                                    Cu amabilitatea domnului Tibi am avut ocazia sa imi aleg lemnul din primul lot de 4 lemne si, la fel ca la Butterfly sau orice alt productor, lemnele sunt departe de a fi identice ca saritura, feeling si balans. Din cele 4 lemne: 2 sareau obisnuit, in sensul ca nu aveau un control foarte bun si mingea nu sarea perfect drept din ele, iar greutatea diferea foarte mult (unul avea in jur de 80 de grame, iar celalalt in jur de 90 de grame; celelalte doua lemne insa aveau un control foarte bun, si am ales lemnul mai usor dintre cel doua - care si sarea un mai incet (pe gustul meu).

                                    Asadar poti avea doua lemne identice ca nume dar aproape complet diferite ca performante (depinde si ce cauti). Nu contest experienta lui George, e un jucator foarte experimentat si cu un stil de joc foarte ofensiv, dar depinde foarte mult ce lemn a prins, plus ca intervine lipsa de obisnuinta (personal pot utiliza un lemn la adevarata lui valoare abia dupa 2-3 luni de joc normal: 2-4 ore pe saptamna, asta daca nu schimb fetele de pe el), iar lemnele XIOM au fost dezvoltate special sa se impace cu fetele XIOM (nu fac reclama mascata, insa ei chiar asa le-au gandit - ca noi jucatorii le combinam in chip si fel, sa gasim setup-ul "perfect" e altceva).

                                    Mentionez ca m-am ocupat foarte mult timp (5 ani) de testarea materialelor, si mi-au trecut prin mana sute de combinatii de lemne si fete.
                                    Ca nivel de joc nu am pretentii de jucator profesionist, insa ca nivel de testare si cunostinte ale materialelor pot face o comparatie decenta si reala.

                                    Lemnul e gandit sa nu fie OFF+, desi asa e incadrat, e defapt un OFF autentic - in gama lemnele compozit (in gama XIOM au aparut si lemne OFF++, gen XIOM Speed etc..).
                                    Daca e utilizat in combinatie cu un Omega IV pe forhand si un Vega Europe sau Omega IV elite pe rever e o unealta foarte buna pentru cineva care are un nivel de joc de la mediu (amator care stie loviturile de baza - de acord cu George) in sus. Setup-ul acesta e folositor pentru un still allround spre ofensiv, in sensul de topspin controlat pe masa (apropiere si semidistanta) si aparare (taiat, capac). Pentru un jucator foarte ofensiv nu e cea mai buna alegere pentru ca la smash/tras nu e suficient de rapid, lucru valabil si pentru un joc de semidistanta si distanta mare fata de masa - topspin rally etc...

                                    Jucatorii pro oricum au lemnele facute custom (diferite de productia de masa), deci la ei nu prea se aplica aceasta regula, si tinand cont la cat de tare dau si ca joaca la 2-5m de masa, cu siguranta unii au in compozitia lemnului si materiale compozite: carbon, arylatt, zylon, aramid-carbon si eventual alte materiale sau tehnici de lipire a straturilor care nu sunt folosite pentru publicul larg.

                                    Pentru noi amatorii, care n-avem timp sa jucam 2-3 ore in fiecare zi, ideal e sa ne stabilim la un setup care il putem controla si cu el sa invatam corect miscarile si sa crestem in tehnica, viteza de reactie si deplasare la masa.
                                    Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                                    Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                                    Oricine se joaca insa putini joaca...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de makarone Vezi post
                                      Nu contest experienta lui George, e un jucator foarte experimentat si cu un stil de joc foarte ofensiv
                                      Va inselati, inca nu am bacul luat nu sunt autorizat in a testa fete si lemne. Am multi prieteni amatori ai acestui sport (nu stiu daca au de studii in spate) dar se pricep asa bine la lemne si fete incat nici nu te gandesti ca ar fi amator si nu a facut niciodata performanta, ba din contra !
                                      Asa cum am mai spus este punctul meu de vedere, opinia mea despre acel lemn si imi sustin parerea, pentru mine Xiom Zetro Quad e un lemn de 2 lei si gata, pentru altii poate fi lemnul mult cautat cum spuneti si dumneavoastra ca va place si nu contest.
                                      Am incheiat acest topic ca nu isi are sensul. De la o parere despre un produs s-a ajuns aici si imi displace. Nu port ranchiuna nimanui, l-am respectat pe dl. Gelu, il respect si il voi respecta, dar acest topic mi-a lasat un gust amar.
                                      Pana la urma urmei e doar un feedback.
                                      Toate cele bune,
                                      George Durdun

                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Din cat am dat si eu cu Zetro Quad nu mi s-a parut a fi incontrolabil fiind o treapta mai jos decat Strato la viteza - ratingurile de la XIOM sunt precise cam in tot ce ofera.
                                        Problema e de acomodare cu un anumit setup si de stilul de joc personal al fiecaruia. Pana anul asta am jucat de regula cu lemne din gama OFF+ . Am aplecat urechea la sfaturi si am skimbat spre lemne ALL+/OFF- in cautarea unui controlului mult visat.
                                        Rezultatul -asa pe scurt - nu am castigat in control ci din contra, lovituri care stiam ca intra nu mai le puteam da , am pierdut din agresivitate , timingul era aiurea. La un moment dat incercand din nou paletele cu care jucasem inainte si putusem juca kiar si la tzacaneala cu ele acum mi s-au parut rachete , mi s-a parut ca nu mai simt mingea , lemnele mi se parea sticla - deci mi-am deconditionat simturile, mi-am molesit mana.
                                        De curand am trecut din nou la setupuri de viteza si incet , incet cu cate o kinezeasca pe fh, cu ceva mai mediu pe rever vad ca incep sa revina "gloantele" de acum cateva luni.
                                        Zetro Quad e folosit de jucatori f buni din Amatur - unul e Gogu Gabriel celalalalt Ghita Marta care il foloseste doar ocazional fiind prea "indragostit" de lemnul lui chinezesc
                                        Era sa uit esentialul : lemnul lui Ghita era ekipat cu fete DHS kinezesti (H3 si Skyline 2) si era arma de ucidere in masa
                                        Ultima editare de vali; 26.oct.2012, 11:37.
                                        Blade DHS PG 2
                                        FH: DHS Hurricane 3
                                        BH: Stiga Airoc Astro M

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de vali Vezi post
                                          Din cat am dat si eu cu Zetro Quad nu mi s-a parut a fi incontrolabil fiind o treapta mai jos decat Strato la viteza - ratingurile de la XIOM sunt precise cam in tot ce ofera.
                                          Problema e de acomodare cu un anumit setup si de stilul de joc personal al fiecaruia. Pana anul asta am jucat de regula cu lemne din gama OFF+ . Am aplecat urechea la sfaturi si am skimbat spre lemne ALL+/OFF- in cautarea unui controlului mult visat.
                                          Rezultatul -asa pe scurt - nu am castigat in control ci din contra, lovituri care stiam ca intra nu mai le puteam da , am pierdut din agresivitate , timingul era aiurea. La un moment dat incercand din nou paletele cu care jucasem inainte si putusem juca kiar si la tzacaneala cu ele acum mi s-au parut rachete , mi s-a parut ca nu mai simt mingea , lemnele mi se parea sticla - deci mi-am deconditionat simturile, mi-am molesit mana.
                                          De curand am trecut din nou la setupuri de viteza si incet , incet cu cate o kinezeasca pe fh, cu ceva mai mediu pe rever vad ca incep sa revina "gloantele" de acum cateva luni.
                                          Zetro Quad e folosit de jucatori f buni din Amatur - unul e Gogu Gabriel celalalalt Ghita Marta care il foloseste doar ocazional fiind prea "indragostit" de lemnul lui chinezesc
                                          Era sa uit esentialul : lemnul lui Ghita era ekipat cu fete DHS kinezesti (H3 si Skyline 2) si era arma de ucidere in masa
                                          )...ai dreptate vali...chiar ca e ucigatoare...nustiu ce sa zic despre zetro quad...mie personal mi-a placut foarte mult...l-am simtit peste multe lemne de top de la butterfly...asta e parerea mea...nu am jucat cu fete europene pe el, asa ca nu stiu cum ar putea juca altcineva care ar avea alt simt cu fetele europene...oricum Hurricane King 3 "bate" de departe cam orice lemn indiferent de brand...stiu ce vorbesc si nu vorbesc "prostii"...am testat incredibil de multe lemne...si la valoare nu ma compar eu cu Gogu Gabriel sau d-l Durdun George...asa ca nu trebuie nimeni sa o i-a ca pe un sfat, ci ca pe o idee venita de la un "amator"...Numai Bine!
                                          BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                          "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Vali si Ghita, va multumesc pt aprecierea facuta la adresa jocului meu, insa nu cred ca pot fi luat ca etalon!
                                            Referitor la Xiom Zetro Quad, pot spune ca dupa 6luni de jucat cu acest lemn de la Xiom, il simt foarte bine in mod special la topspinuri de la semi-distanta, desigur, in combinatie cu fetele Xiom Sigma.
                                            Desi am jucat inainte tot cu un lemn ce avea in compozitie Hinoki (Donic Waldner Dotec Hinoki), ce avea un simt fantastic de bun, am considerat ca am nevoie de un plus de viteza si tarie, si astfel, am trecut la Xiom Zetro Quad, ce are in compozitie, pe langa hinoki, si carbon si zylon.
                                            Pt. mine, acest lemn se potriveste foarte bine, dar cred ca trebuie tinut cont si de fetele ce se lipesc pe lemn, si in mod special de stilul de joc si nivelul afent.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Si eu sunt fun Zetro Quad care a ajuns la mine printr-o intamplare fericita am vrut sa-mi i-au Xiom Stradivarius si nu mai era deci m-a convins un prieten sa-mi schimb optiunea.Joc cu el de ceva timp cu Rakza 7 si Tibhar Aurus.Are un control fantastic ,ma bucur de alegerea facuta.
                                              Blade: Xiom Strato
                                              FH: Tenergy 05
                                              BH: Tenergy 05

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Am incercat lemnul acesta cu fețele Xiom omega 4 elite pe FH si Xiom vega pro pe BH si sincer sunt f multumit de cum merge, este vizibil un progres fața de fețele chinezesti cu care am jucat inainte. Acum cateva zile la Top Arena am incercat vechiul meu tricarbon si pe langa Xiom zetro Quad este slabut, dupa ce joci cu lemnul asta vezi slabiciunile altor lemne de care erai multumit inainte. Am dat cateva mingi cu tricarbonul dupa care l-am schimbat imediat cu Zetro-ul. Asa ca parerea mea este ca lemnul isi merita banii.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Salut am 2 lemne XIOM ZETRO QUAD si dau dreptate celor de mai sus ,nu sare la fel din ele ,unul este off + iar celalalt este un off sare mai bine mingia si este mai controlabil. FETE am xiom omega IV elite,si omega IV. VEGA PRO daca pui sare mingia ca din tun si sigma la fel dar asta depinde de mina ta ca este un cal naravas care trebuie domolit spor la antrenamente,seara buna.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X