Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Harghita?, Odorheiu Secuiesc, 29.03.2014.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Harghita?, Odorheiu Secuiesc, 29.03.2014.

    Denumirea turneului: Turneu A "Cupa Harghita”, 29.03.2014.
    Categoria turneului: "A", Open + Amatori.
    Localitatea: Odorheiu Secuiesc.
    Locatia: Fit.Feel Sport & Wellness Club, Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.
    Data: 29 martie 2014.
    Numarul de mese: 15 (Butterfly ITTF, Joola ITTF, Andro ITTF).
    Spatiul de joc: excelent.
    Ora de incepere la ambele categorii: 10:00 (inregistrarea participantilor pana la orele 9,30).
    Numarul maxim de jucatori la open: 21 (trei grupe inferioare de 7, dar se poate mari maxim-maximorum la 24 - 4 grupe inferioare de 6 pe 3 mese).
    Numarul maxim de jucatori la amatori: 76 (12 grupe inferioare de 6-7).

    Sistemul de joc:
    - clasic (grupe inferioare, superioare, eliminatorii),
    - grupe inferioare de 6-7 jucatori - regula sarpelui, dupa pozitia din clasament;
    - stabilirea capilor de serie se face conform clasamentului AmaTur la zi;
    - grupe superioare de 4 jucatori (numar egal de grupe inferioare / superioare) - se vor selecta cate un loc 1, 2, 3, 4 din fiecare grupa inferioara, dupa o schema aleatoare;
    - eliminatorii - locurile 1 dupa numarul grupei inferioare, locurile 2 trag la sorti;
    - se va juca 3 din 5 seturi.

    Taxa de participare: 25 RON.
    Pentru copii sub 14 ani taxa este 10 RON.
    Persoanele cu dizabilitati nu vor plati taxa de participare.
    Se asigura:
    - apa,
    - mingi de joc Andro 3*,
    - material de premiere: cupe si diplome pentru locurile 1-4, medalii si diplome pentru locurile 5-8.
    Taxa de 2 RON/participant (mai putin copiii si persoanele cu dizabilitati) se va achita catre Amatur.

    Inscrierea participantilor: pe forum sau telefonic - pana vineri, 28.03.2014, orele 17,00.
    Grupele vor fi alcatuite de vineri seara.
    Retragerile ulterioare orei-limita nu vor fi luate in considerare, iar absentii vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat.
    Organizatori: Hadnagy Gabor, Tokos Pal (0742257995)
    Parteneri si sponsori: Clubul Sportiv Fit.Feel, Primaria Municipiului Odorheiu Secuiesc si O.VE.CO S.R.L.

    Programul turneului pentru ambele categorii:
    08.30 - 9.30 Inscrieri
    10.00 - 14.45 Grupe inferioare
    15.00 - 17.00 Grupe superioare
    17.00 - 19.00 Eliminatorii
    Ultima editare de PaliHR; 28.mar.2014, 14:57.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

  • #2
    Rezervat inscrieri/clasament:

    Inscrieri Open - on 28/03/2014 at 22:59:57

    1. Farkas Gabor - Targu Mures - 10
    2. Mocean Dan - Cluj Napoca - 16
    3. Maxim Valentin - Cluj Napoca - 32
    4. Hagatis Andrei - Vatra Dornei - 35
    5. Simion Boby - Cluj Napoca - 52
    6. Farcas Vlad - Cluj Napoca - 53
    7. Zidar Victor - Reghin - 58
    8. Marcu Vasile - Vatra Dornei - 59
    9. Denes Ferenc - Praid - 77
    10. Sipos Ferenc - Targu Mures - 80
    11. Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc - 81
    12. Tipser Gabriel - Sighisoara - 104
    13. Aron Darie - Sibiu - 108
    14. Marandici Adrian - Brasov - 182
    15. Welker Ivan - Sfantu Gheorghe - 214
    16. Lorincz Jozsef - Sfantu Gheorghe - 252
    17. Irsai Istvan - Targu Mures - 321
    18. Tecuschi Dan - Brasov - 371
    19. Grosan Nicu - Piatra Neamt - 749
    20. Laszlo Zsolt - Odorheiu Secuiesc - 1071
    21. Nagy Imre - Odorheiu Secuiesc - nou

    Clasament Open
    1 - 4.
    Farcas Vlad - Cluj Napoca
    Farkas Gabor - Targu Mures
    Tecuschi Dan - Brasov
    Mocean Dan - Cluj Napoca
    5 - 8.
    Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
    Maxim Valentin - Cluj Napoca
    Nagy Imre - Odorheiu Secuiesc
    Zidar Victor - Reghin
    9 - 12. loc 3 gr. sup.
    Marcu Vasile - Vatra Dornei
    Grosan Nicu – Piatra Neamt
    Laszlo Zsolt - Odorheiu Secuiesc
    Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
    13. 3v gr. inf.
    Aron Darie - Sibiu
    14. 2v gr. inf.
    Sipos Ferenc - Targu Mures
    15 - 20. 1v gr. inf.
    Lorincz Jozsef - Sfantu Gheorghe
    Simion Boby - Cluj Napoca
    Marandici Adrian - Brasov
    Irsai Istvan - Targu Mures
    Hagatis Andrei - Vatra Dornei
    Denes Ferenc - Praid
    21. 0v gr. inf.
    Tipser Gabriel - Sighisoara

    ------------------------

    Inscrieri Amatori - on 29/03/2014 at 06:00:00

    1. Vladoiu Gelu - Brasov - 96
    2. Nistor Iosif - Siculeni - 128
    3. Kezdi Janos - Corund - 131
    4. Farkas Bence - Targu Mures - 152
    5. Nica Ionut - Brasov - 153
    6. Predescu Levente - Miercurea Ciuc - 154
    7. Nicula Dumitru - Agnita - 179
    8. Fancsali Kalman - Lunca de Sus - 180
    9. Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc - 184
    10. Cocean Valer - Baraolt - 198
    11. Petho Mihaly - Racosu de Sus - 207
    12. Janosi Attila - Targu Mures - 216
    13. Biro Attila - Miercurea Ciuc - 262
    14. Vita Istvan - Reghin - 273
    15. Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul - 292
    16. Imecs Attila - Miercurea Ciuc - 320
    17. Beltechi Dumitru - Victoria - 339
    18. Dragos Florin - Brasov - 351
    19. Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure - 363
    20. Palamaru Emil - Vatra Dornei - 426
    21. Tarau Vasile - Brasov - 432
    22. Onet Nicolae - Sighisoara - 480
    23. Medve Mihai - Reghin - 481
    24. Bardocz Szilard - Capeni - 475
    25. Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare - 486
    26. Keresztes Zoltan - Gheorgheni - 490
    27. Bratescu Adrian - Targoviste - 525
    28. Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni - 537
    29. Popa Cristian - Victoria - 551
    30. Kulcsar Lorand - Sanpaul - 595
    31. Bartha Zsolt Attila - Aita Mare - 612
    32. Motorga Dorin - Targu Mures - 630
    33. Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure - 660
    34. Barabas Sandor - Toplita - 674
    35. Fazakas Attila - Toplita - 687
    36. Nagy Magor Istvan - Sfantu Gheorghe - 695
    37. Lorincz Ferenc Attila - Sanpaul - 735
    38. Nagy Istvan - Micfalau - 741
    39. Lovasz Vilmos - Gheorgheni - 844
    40. Bartha Fruzsina - Odorheiu Secuiesc - 854
    41. Pietraru Dorian - Victoria - 856
    42. Pelaghie Ioan - Targu Mures - 965
    43. Fulop Balazs - Odorheiu Secuiesc - 993
    44. Szabo Szilard - Odorheiu Secuiesc - 1024
    45. Miklos Imre - Bradesti - 1091
    46. Vida Attila - Cristuru Secuiesc - 1097
    47. Ilyes Tamas - Odorheiu Secuiesc - 1241
    48. Sass Imre - Miercurea Ciuc - 1319
    49. Nagy Robert - Odorheiu Secuiesc - 1362
    50. Jozsa Gabor - Corund - 1385
    51. Kacso Bence - Odorheiu Secuiesc - 1386
    52. Gal Levente - Odorheiu Secuiesc - 1390
    53. Lorinczi Bela - Gheorgheni - 1487
    54. Todor Arpad - Cristuru Secuiesc - 1491
    55. Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc - 1543
    56. Iliescu Lucian - Toplita - 2340
    57. Colcer Nicolae - Toplita - 2838
    58. Laszlo Robert - Miercurea Ciuc - 3035
    59. Szabo Aron - Gheorgheni - 3383
    60. Csaki Zsolt - Carta - nou
    61. Vass Zoltan - Odorheiu Secuiesc - nou

    Clasament Amatori
    1 - 4.
    Biro Attila - Miercurea Ciuc
    Nistor Iosif - Siculeni
    Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
    Nagy Magor Istvan - Micfalau
    5 - 8.
    Keresztes Zoltan - Gheorgheni
    Kezdi Janos - Corund
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Beltechi Dumitru - Victoria
    9 - 16.
    Nagy Istvan - Micfalau
    Nica Ionut - Brasov
    Farkas Bence - Targu Mures
    Janosi Attila - Targu Mures
    Vass Zoltan - Odorheiu Secuiesc (HR)
    Petho Mihaly - Racosu de Sus
    Vladoiu Gelu - Brasov
    Fazakas Attila - Toplita
    17 - 20.
    Szabo Szilard - Odorheiu Secuiesc
    Nicula Dumitru - Agnita
    Cocean Valer - Baraolt
    Medve Mihai - Reghin
    21 - 30. loc 3 gr. sup.
    Kulcsar Lorand - Sanpaul
    Fancsali Kalman - Lunca de Sus
    Dragos Florin - Brasov
    Sass Imre - Miercurea Ciuc
    Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
    Vita Istvan - Reghin
    Barabas Sandor - Toplita
    Imecs Attila - Miercurea Ciuc
    Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
    Predescu Levente - Miercurea Ciuc
    31 - 40. loc 4 gr. sup.
    Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
    Popa Cristian - Victoria
    Pietraru Dorian - Victoria
    Lorincz Ferenc Attila - Sanpaul
    Gal Levente - Odorheiu Secuiesc
    Bardocz Szilard - Capeni
    Palamaru Emil - Vatra Dornei
    Miklos Imre - Bradesti
    Nagy Robert - Odorheiu Secuiesc
    Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
    41. 2v gr. inf.
    Motorga Dorin - Targu Mures
    42 - 48. 1v gr. inf.
    Lovasz Vilmos - Gheorgheni
    Bartha Fruzsina - Odorheiu Secuiesc
    Pelaghie Ioan - Targu Mures
    Lorinczi Bela - Gheorgheni
    Onet Nicolae - Sighisoara
    Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
    Jozsa Gabor - Corund
    49 - 61. 0v gr. inf.
    Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
    Szabo Aron - Gheorgheni
    Tarau Vasile - Brasov
    Fulop Balazs - Odorheiu Secuiesc
    Laszlo Robert - Miercurea Ciuc
    Kacso Bence - Odorheiu Secuiesc
    Csaki Zsolt - Cirta (HR)
    Ilyes Tamas - Odorheiu Secuiesc
    Colcer Nicolae - Toplita
    Bratescu Adrian - Targoviste
    Todor Arpad - Cristuru Secuiesc
    Vida Attila - Cristuru Secuiesc
    Iliescu Lucian - Toplita
    Ultima editare de PaliHR; 30.mar.2014, 12:32.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • #3
      Vladoiu Gelu...amatori...Bv
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de GeluBv Vezi post
        Vladoiu Gelu...amatori...Bv
        In sfirsit te-ai dat jos de pe motocicleta si ai trecut la masa de tenis.Bravo

        Comentariu


        • #5
          La amatori vine si mana dreapta a organizatorilor - Miklos Imre din Bradesti.
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • #6
            la amatori Kezdi Janos-Corund-

            Comentariu


            • #7
              Szabo Szilard si Zakarias Szabolcs din Odorheiu Secuiesc la amatori.
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • #8
                Kriszta arpad Lorand-Sanpaul-amatori
                Lemne: DHS Hurricane Long W997
                FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                BH: DHS GoldArc 8

                Comentariu


                • #9
                  Denes Ferenc - Praid - la amatori

                  Comentariu


                  • #10
                    La amatori: Barabas Sandor, Fazakas Attila si Colcer Nicolae din Toplita.
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • #11
                      SE INSCRIE: Muresanu Alexandru-Sibiu- AMATORI

                      Comentariu


                      • #12
                        La amatori:
                        Petho Mihaly - Racosul de Sus
                        Cocean Valer - Baraolt
                        Bartha Istvan-Zsolt - Aita Mare
                        Bardocz Szilard - Capeni
                        Bartha Zsolt-Attila - Aita Mare
                        Bocz Zsolt - Capeni
                        Molnar Jozsef - Racosul de Sus
                        Lorincz Laszlo - Aita Mare

                        Comentariu


                        • #13
                          Motorga Dorin - Tg. Mures- Amatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Fac o propunere la organizator ,daca spatiul si locul permite ar fi bine ca amandoua categorii sa inceapa la ora 10.00.De ce?Suntem unii jucatori care vin de la departare cu masina si unul dintre colegi joaca la amatori si celalalt la open.Plec din orasul de bastina la 04.00 dimineata ca sa joc la ora 14.00 ,cred ca e iniman sa astepti atat si sa maijoci la randament .Am facut o propunere sper ca nu am suparat pe nimeni.Randul trecut cand am fost la voi eram vreo 10 care asteptam atata.Cred ca se va lua in considerare si acest fapt.
                            VA SLUTA CU STIMA MARCU cel cu ARCU
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Sighisoara

                              TIPSER GABRIEL
                              ONET NICOLAE
                              LAPADAT EUGEN

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X