Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Harghita?, Odorheiu Secuiesc, 29.03.2014.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    Atat timp cat dorneanul a pierdut un set la 1(set complet fara istoric pentru un openist) iar ultimul a durat sub 2 minute,asta sustine la modul concret ca am avut
    Mai eu as tace sau m-as trage in cochilia mea si nu as vorbi.De ce nu-ti vezi tu de ale tale si sa ma lasi sa trag eu concluziile ptr. mine.Ce ai avut de demonstrat ca iti ia cineva tronul,mi-ar fi rusine sa vorbesc .La varsta ta ar trebui sa fii mai copt un pic si sa gandesti ptr. tine .Se uita lumea la noi si nu e frumos cred ca esti singurul din tara asta care in loc sa tina cu ai lui,arunca cu noroi.Stai linistit ca stie toata lumea cum te complaci si nu te lauda nimeni.Si sa lasam lucrurile asa cum sunt .

    ROG COLEGII DIN ADMINISTRAREA ACESTUI SITE SA NE MUTE CU ACESTE URATE AFIRMATII PE UN POST SI ANUME RUSINICA.Nu am vrut sa stric acest frumos site dar este cineva care te provoaca si chiar nu am putut sa stau indiferent.VA ROG SA MUTATI TOATA DISCUTIA PE AL TOPIC.
    CER SCUZE ORGANIZATORULUI ACESTUI CONURS
    Ultima editare de marcu vasile; 30.mar.2014, 09:40.
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

    Comentariu


    • Felicitari anvingatorilor dar si anvinsilor pentru reusita acestui turneu,multumesc domnului Gelu pentru efortul depus de dansul pt filmare cu toate ca a avuto durere foarte mere la spate care la facut sa abandoneze si ai urez succes an tot cea ce face si ansanatosire grabnica sa nentalnim cu bine Josif

      Comentariu


      • Postat în original de Cosnic Vezi post
        Bravo Vladut ! Cum ma asteptam, ai progresat enorm! Mai ales pe plan psihic.
        Ai inceput sa joci foarte inteligent "Fenomenul plangacios" e istorie!
        Ma alatur si eu acestor urari si constatari,dorindu-i in continuare reale succese in tenisul de masa si progrese pana la nivel de superliga.
        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

        Comentariu


        • https://www.youtube.com/watch?v=togg...ature=youtu.be

          https://www.youtube.com/watch?v=GIRf...ature=youtu.be

          Comentariu


          • Domnule doctor ma asteptam la mai mult din partea dnv. nu sunt un jucator exceptional, dar eu nu voi mai juca niciodata la amatori decat daca ma las eventual de tenis si ma reapuc peste ani, am jucat 6 meciuri, dar la intensitate maxima toate fiind 3-1, 3-2 si eu consider ca am jucat tenis, am vazut oameni faini m-am simtit bine, un turneu bun pentru experienta mea , iar data viitoare o sa incerc sa corectez greselile facute .
            Meciul calificarii a fost cu Valentin Maxim la 1-1 in setul 3 am jucat pana la 23-21 pentru adversar, ma indoiesc ca as avea parte de asa meciuri la amatori, daca dnv. va place sa va complaceti sa jucati impotriva unor adversari mult sub valoare dumneavoastra e o mare greseala , la fel si faptul ca jucati pentru cupe si medalii. Aici e diferenta dintre noi doi.
            Eu sunt acelasi care a jucat finala de la Cluj, ridic fruntea sus si merg mai departe , dnv sunteti acelasi care jucati cate un turneu la open dati toate meciurile ca la urmatorul turneu sa luati o cupa la amatori, sunteti ultima persoana care ar trebui sa isi dea cu parerea despre jucatorii de la Vatra Dornei care si unde ar trebui sa joace.
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • Repostez clasamentele si pe aceasta pagina, restul intamplarilor din concurs le gasiti cu vreo 30 de posturi mai devreme,

              openul aici:

              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...231#post205231

              iar amatorii aici:

              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...241#post205241


              Postat în original de tokosp Vezi post
              Clasament Open
              1 - 4.
              Farcas Vlad - Cluj Napoca
              Farkas Gabor - Targu Mureș
              Tecuschi Dan - Brașov
              Mocean Dan - Cluj Napoca
              5 - 8.
              Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
              Maxim Valentin - Cluj Napoca
              Nagy Imre - Odorheiu Secuiesc
              Zidar Victor - Reghin
              9 - 12. loc 3 gr. sup.
              Marcu Vasile - Vatra Dornei
              Grosan Nicu – Piatra Neamț
              Laszlo Zsolt - Odorheiu Secuiesc
              Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
              13. 3v gr. inf.
              Aron Darie - Sibiu
              14. 2v gr. inf.
              Sipos Ferenc - Targu Mureș
              15 - 20. 1v gr. inf.
              Lorincz Jozsef - Sfantu Gheorghe
              Simion Boby - Cluj Napoca
              Marandici Adrian - Brașov
              Irsai Istvan - Targu Mureș
              Hagatis Andrei - Vatra Dornei
              Denes Ferenc - Praid
              21. 0v gr. inf.
              Tipser Gabriel - Sighișoara

              ------------------------

              Clasament Amatori
              1 - 4.
              Biro Attila - Miercurea Ciuc
              Nistor Iosif - Siculeni
              Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
              Nagy Magor Istvan - Micfalau
              5 - 8.
              Keresztes Zoltan - Gheorgheni
              Kezdi Janos - Corund
              Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
              Beltechi Dumitru - Victoria
              9 - 16.
              Nagy Istvan - Micfalau
              Nica Ionut - Brașov
              Farkas Bence - Targu Mureș
              Janosi Attila - Targu Mureș
              Vass Zoltan - Odorheiu Secuiesc (HR)
              Petho Mihaly - Racosu de Sus
              Vladoiu Gelu - Brașov
              Fazakas Attila - Toplita
              17 - 20.
              Szabo Szilard - Odorheiu Secuiesc
              Nicula Dumitru - Agnita
              Cocean Valer - Baraolt
              Medve Mihai - Reghin
              21 - 30. loc 3 gr. sup.
              Kulcsar Lorand - Sanpaul
              Fancsali Kalman - Lunca de Sus
              Dragos Florin - Brașov
              Sass Imre - Miercurea Ciuc
              Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
              Vita Istvan - Reghin
              Barabas Sandor - Toplita
              Imecs Attila - Miercurea Ciuc
              Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
              Predescu Levente - Miercurea Ciuc
              31 - 40. loc 4 gr. sup.
              Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
              Popa Cristian - Victoria
              Pietraru Dorian - Victoria
              Lorincz Ferenc Attila - Sanpaul
              Gal Levente - Odorheiu Secuiesc
              Bardocz Szilard - Capeni
              Palamaru Emil - Vatra Dornei
              Miklos Imre - Bradesti
              Nagy Robert - Odorheiu Secuiesc
              Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
              41. 2v gr. inf.
              Motorga Dorin - Targu Mureș
              42 - 48. 1v gr. inf.
              Lovasz Vilmos - Gheorgheni
              Bartha Fruzsina - Odorheiu Secuiesc
              Pelaghie Ioan - Targu Mureș
              Lorinczi Bela - Gheorgheni
              Onet Nicolae - Sighișoara
              Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
              Jozsa Gabor - Corund
              49 - 61. 0v gr. inf.
              Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
              Szabo Aron - Gheorgheni
              Tarau Vasile - Brașov
              Fulop Balazs - Odorheiu Secuiesc
              Laszlo Robert - Miercurea Ciuc
              Kacso Bence - Odorheiu Secuiesc
              Csaki Zsolt - Cirta (HR)
              Ilyes Tamas - Odorheiu Secuiesc
              Colcer Nicolae - Toplita
              Bratescu Adrian - Targoviște
              Todor Arpad - Cristuru Secuiesc
              Vida Attila - Cristuru Secuiesc
              Iliescu Lucian - Toplita
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • Bravo Vladut, ma bucur ca ai jucat altceva decat la Targoviște, mult mai activ in joc,mai ales pe rever si ai meritat victoria!Felicitari aatat tie, cat si lui Gabi Farkas, partenerul din finala!

                Comentariu


                • Pentru Pali:

                  Mersi pentru tot.
                  Daca mai pot sa ajut ceva, suna ma!
                  Imre

                  Comentariu


                  • Dragi prieteni, Va multumesc pentru cuvintele frumoase pe care le-am putut citi pe forum in aceste zile, respectiv si pentru cele rostite si in ziua concursului. Va multumim si pentru faptul ca ati avut si acum incredere in noi, si – in ciuda faptului ca acest turneu a intrat in calendar numai acu’ 10 zile – ne-am adunat intr-un numar frumos la Odorhei.
                    (Trebuie sa mentionez si ca acest week-end a fost unul dintre cele mai „tumultoase” din acest trimestru AmaTur, cele cinci turnee de sambata bucurandu-se de prezenta a 346 de jucatori in total.)
                    Personal, ma uit cu mare-mare respect la 99,x % dintre amaturisti. Fiind o persoana care dupa perioada cand eram un pic mai mare decat masa si jucam la tara a inceput atat de mult sa-mi placa jocul defensiv, incat numai de juma’ de an – la insistentele amicilor din Corund – am inceput sa mai lovesc mingea si ofensiv in medie o data pe set ii admir pe cei care cunosc tainele jocului. Dar tot asa de admirabili suntem si noi ceilalti, care majoritatea am inceput cu 0 victorii in inferioare si progresam fiecare cum poate, dar macar odata pe an ne sacrificam sambata si o parte a energiei si a bugetului personal pentru a fi impreuna langa masa de joc. (Tocmai din aceasta cauza ma mira cand oameni pe care le stimez mai intra in contradictie pe forum, dar asta e…)
                    In ce priveste multumirile personale, am o lista mai lunga:
                    - in primul rand studentii de la Ciuc Miklos Imre si Laszlo Robert care m-au ajutat toata ziua
                    - in al doilea rand stafful de la Fit.Feel care pe langa diversele sarcini organizatorice a facut si un efort important pentru a gazdui din nou un turneu care a necesitat trei sali mai mici din locatie ina fara de sala mare de pingpong (si sa nu uit, pentru palincile si vinul, care, spun cei ce le-au gustat, a fost alese bine)
                    - pentru partea cronicii audiovizuale, multumiri speciale lui Gelu si Boby!
                    - Vladut si Denes Feri pentru ajutorul dat la lansarea grupelor – iar lui Feri in plus si pentru coordonarea atmosferei prietenoase de dupa-masa
                    - Emi pentru produsele si materialele expuse (multi participanti mi-au spus ca ai avut preturi foarte avantajoase), dar si pentru ca ai fost din nou la un concurs langa masa, cu paleta in mana
                    - celor din Vatra Dornei care au venit de la cea mai mare distanta
                    - si in fine, openistilor pentru fair-play si pentru intelegerea de care au dat dovada ca de aceasta data amatorii sa joace pe mesele mai bune si in sala principala.

                    Multumiri Primariei Odorheiu Secuiesc pentru sprijinul acordat organizarii evenimentului.

                    In ce priveste latura sportiva, pe langa felicitarile pentru cei clasati pe podium si pe pozitiile 5-8 la ambele categorii, remarcatii mei au fost ciucanul Tamas Nagy Jeno, care si-a castigat ambele grupe la open, colegul nostru Nagy Imre, la care nu s-a vazut tracul de prim-concurs AmaTur, Polotca Istvan, care de aceasta data m-a invins foarte meritat si astfel si-a asigurat o prima cupa in vitrina.
                    L-am lasat voit la urma pe micutul de 11 ani Nagy Magor Istvan din Micfalau/Sfantu Gheorghe. Se pare ca ieri la noi a fost sambata copiilor - pe langa performanta lui Vladut de la open, Magor a ajuns in semifinale cu doua seturi pierdute in inferioare la iarba lui nea Imecs Attila, si a pierdut locul de finalist la mustata, conducand cu 2-0 cu Nistor.

                    Le multumesc inca o data tuturor celor prezenti. Hai ai nostri!! si sa avem revederi cat mai placute!

                    Pali

                    PS: Biro Atti, openistii tre' sa-ti zica bine ai venit pe lista lor, la actualizarea clasamentului o sa ai media 18,78
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • Bravo Pali!!!
                      A fost un turneu foarte bun.Ma simt la Odorhei ca acasa.Multumesc Gelu pentru film si cinstea care ai facuto pentru mine.

                      Comentariu


                      • A fost un bun turneu, si asteptam urmatorul

                        Comentariu


                        • un turneu foarte frumos, am ramas impresionat de conditiile de joc cu mici exceptii" sala oglinzilor " si de caldura cu care am fost primiti, o sa revenim de la Vatra Dornei de fiecare data cand vom avea ocazia
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • Bravo Vladut!!Performanta realizata la Odorhei este de bun augur pentru viitorul tau sportiv!
                            Felicitari Emi pentru frumoasa "revenire" in circuit(la masa de joc!).
                            Felicitari organizatorilor pentru o noua reusita marca Odorhei!
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • Un sincer bravo, jucatorilor din Miercurea Ciuc, care pe zi ce trece arata lumii ca la noi se mai joaca si altceva... decat hochei!!! Felicitari lui Biro Attila pentru un loc I pe care il asteptam demult! Tamas Jeno deja se bate cu succes pentru titlul de cel mai bun push-bloker din Amatur. Nistor e in continuare un jucator constant si imprevizibil. Cand va incepe sa lucreze si la efecte, sigur va mai creste in valoare.
                              Raman cu regretul ca nu am putut fi prezent la acest regal al tenisului de masa, pentru care Odorheiul Secuiesc si prietenii mei organizatori au fost intotdeauna gazda perfecta.
                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                              Comentariu


                              • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                Bravo Vladut!!Performanta realizata la Odorhei este de bun augur pentru viitorul tau sportiv!
                                Felicitari Emi pentru frumoasa "revenire" in circuit(la masa de joc!).
                                Felicitari organizatorilor pentru o noua reusita marca Odorhei!
                                Fiind primul turneu din cadrul Amatur,unde am fost atrasi ,cum multi alti cred,de tine Ciobi ,care "esti" dupa parerea mea unul din nucleele zonei centrale in tenisul de masa,si implicit in Amatur,unde am avut surpriza sa vad si sa cunosc impatimitii tenisului,sa ma simt f.bine si sa ramina in amintirea mea ca unul din cele mai frumoase evenimente din viata sportiva.
                                Chiar daca problemele organizatorice,si unele suparari interne m-au tinut anul trecut departe de masa,si starea mea spirituala nu este la cotele ei normale,amintirile frumoase si dorul revederii acelor locuri si acelor oameni,au facut sa fiu usor convins ,de un alt mare promotor al tenisului de masa in zona centrala,Gelu,caruia ii ramin dator pentru clipele minunate pe care le-am petrecut sambata la Odorhei.De aceea tin sa multumesc tuturor adversarilor din inf,sup si eliminatorii alaturi de care am facut meciuri placute si palpitante,si acelora care stiu sa faca ca noi invitatii sa ne simtim bine.(Feri stie de ce)

                                Multumesc tuturor.EMI

                                P.S.Despre Pali se poate scrie un volum in ceea ce priveste daruirea lui pt tenis.Multumesc.

                                Comentariu


                                • Eu stiam ca am postat ceva dar se pare ca eram prea " naucit" de locul din clasament...meritat dealtfel ca vad ca nu am facut ceva cum trebuie. Vreau sa multumesc organizatorilor care au fost ca de obicei niste gazde minunate. Primirea calda, prietenii cu care m-am intalnit chiar m-au facut sa ma simt bine si sa uit de rezultatele de la masa.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de tipseragt Vezi post
                                    Eu stiam ca am postat ceva dar se pare ca eram prea " naucit" de locul din clasament...
                                    Lasa, Tipsi, mi se pare ca ne intalnim daca nu la aceeasi masa la inferioare, macar la una apropiata, grupa grea de la Odorhei ti-a scazut media la 17,71...

                                    Oricum, cu noile grile de punctare multi amatori valorosi o sa migreze constant de la open la amatori si viceversa.

                                    Sa auzim numai de bine!

                                    Pali
                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                    Tel : 0742 257 995

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de tokosp Vezi post
                                      Lasa, Tipsi, mi se pare ca ne intalnim daca nu la aceeasi masa la inferioare, macar la una apropiata, grupa grea de la Odorhei ti-a scazut media la 17,71...

                                      Oricum, cu noile grile de punctare multi amatori valorosi o sa migreze constant de la open la amatori si viceversa.

                                      Sa auzim numai de bine!

                                      Pali
                                      Pali,
                                      ne-ai impresionat inca o data cu precizia de "ceas elvetian"(in calcularea exacta a punctajelor) si meticulozitatea de "neamt"(in aranjamentele "florale" de la intrare in dimineata turneului)!!!!!....de unde se vede ca si maghiarii au talent.CHAPEAU!!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • Pali, cum stam cu absentii nemotivati? ...mă preocupă, sper că nu degeaba!
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • Felicitari Pali pt primirea calduroasa si mai ales pt o organizare exceptionala care nu intalnesti in multe locuri! Bafta in continuare!
                                          Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                          FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                          BH: DHS GoldArc 8

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                            Pali, cum stam cu absentii nemotivati? ...mă preocupă, sper că nu degeaba!
                                            Dragi prieteni,

                                            in ce priveste absentii, avem doar doi motivati (am fost sunat de ei dupa termenul-limita, dar am inteles ca ce s-a intamplat chiar ii impiedica sa ajunga).

                                            In rest, Va multumesc inca o data pentru multele cuvinte frumoase. Cele mai indatorate pentru ele va raman picioarele mele pe care ieri dimineata deja am inceput sa le simt dupa alergarile din week-end dintre diferitele locatii ale Fit.Feelului (incep sa ma gandesc serios daca mai joc cand sunt si eu printre organizatori).
                                            Pentru noi turneul s-a terminat in cursul zilei de marti dupa rezolvarea ultimelor treburi organizatorice (luni la pranz i-am putut confirma si lui Sorin plata taxei AmaTuR).

                                            De altfel, la Odorhei ieri a inceput o noua fila din frumoasa poveste a tenisului de masa din oras: startul returului diviziilor locale. Ce pot sa va relatez despre nivelul din divizia superioara este ca in trei meciuri eu am facut doua seturi si nu din cauza febrei musculare trecatoare, ci datorita unui fapt mult mai simplu: diferenta de valoare. Dar m-a consolat un pic ca dupa o partida disputata la mesele apropiate nici domnul Nistor, maestrul mingilor vrajite, laureat cu argint sambata la amatori, n-a fost mult mai incantat decat mine (cum spuneam, in ce priveste rezultatul, si nu calitatea jocului...).

                                            Dar asa-i in tenis.

                                            Va multumesc inca o data ca am fost impreuna sambata si va mai asteptam.

                                            O zi frumoasa!

                                            Pali
                                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                            Tel : 0742 257 995

                                            Comentariu


                                            • Si inca un video despre turneu, postat pe Face de colegii de la Gheorgheni:

                                              https://www.youtube.com/watch?v=MY97...tVkVjiyfcRxe1A
                                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                              Tel : 0742 257 995

                                              Comentariu


                                              • Inca un video postat de colegii de la Gheorgheni:

                                                https://www.youtube.com/watch?v=Ktn7...tVkVjiyfcRxe1A
                                                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                Tel : 0742 257 995

                                                Comentariu


                                                • Mai ies la iveala - prin intermediul celebrei retele de "socializare" - videouri din aparatul prietenilor din Gheorgheni:

                                                  Gelu - Gyorfi:

                                                  https://www.youtube.com/watch?v=6RO4...ature=youtu.be

                                                  Keresztes Zoltan contra castigatorului turneului, Biro Atti:

                                                  https://www.youtube.com/watch?v=0n1H...tVkVjiyfcRxe1A

                                                  si in fine, o lupta nord-harghiteana - Keresztes - Fazakas:

                                                  https://www.youtube.com/watch?v=-mwb...tVkVjiyfcRxe1A

                                                  Multumiri!
                                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                  Tel : 0742 257 995

                                                  Comentariu


                                                  • Gyorfi - Nica:

                                                    https://www.youtube.com/watch?v=63aq...ature=youtu.be

                                                    Gyorfi - Gall Levente:

                                                    https://www.youtube.com/watch?v=fLXa...ature=youtu.be
                                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                    Tel : 0742 257 995

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X