Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa TTA", București - 15/16.06.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa TTA", București - 15/16.06.2019

    Turneu B "Cupa TTA", București 15 și 16 Iunie 2019

    LOCALITATEA: București;
    SALA: Top Tenis Arena;
    ADRESA+INDICATII ACCES: Stația de metrou Semănătoarea, în incinta SemaParc;
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: Sambata: 9,00 - 21,00 ; Duminica: 9,00 - 21,00;
    NUMĂR PARTICIPANȚI: Open 48 - Elite 36 Avansati 72 - Incepatori 60 , în ordinea înscrierii pe site;
    NR. MESE: 18 mese DONIC WORLD CHAMPION, aprobate ITTF;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Gerflor Taraflex Table Tennis;
    MINGI: Andro 3* plastic.
    FACILITATI: Vestiare si dusuri ultramoderne, garderoba, minibar complet;
    MATERIAL DE PREMIERE: Cupe, medalii, diplome
    ÎNSCRIERI: Pe forum sau telefonic ;– ultima înscriere vineri 14 Iunie ora 21,00 Open respectiv Sambata 15 Mai ora 11 pentru Elite ; Sambata ora 21,00 pentru Avansati si Duminica ora 11.00 pentru Incepatori; Nu se fac inscrieri la sala;
    TAXA PARTICIPARE: 30 Lei . Pentru copiii SUB 14 ani 15 ron. Persoanele cu dizabilitați nu platesc taxa de participare. Câte 1 leu/participant plătitor se virează/donează către AmaTur. Se asigura apa plata – 2 L.
    SAMBATA:
    - Open: ora 9,00 – confirmarea inscrierii pana la ora 8,45
    - Elite: ora 14,30 – confirmarea inscrierii pana la ora 14,15
    DUMINICA:
    - Avansati: ora 9,00 – confirmarea inscrierii pana la ora 8,45
    - Incepatori: ora 14,30 - confirmarea inscrierii pana la ora 14,15
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum;
    - prioritatea la înscriere: primul venit/primul servit;
    - ultima retragere Vineri 14.06.2019, ora 21,00 pentru Open/Elite și Sambata 15.06.2019, ora 21.00 pentru Avansati/Incepatori;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 3 puncte: N;
    SISTEM DE JOC
    OPEN maxim 48 participanți – Sambata, ora 9,00-17,00;
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20 si mai mica decat 33 precum si jucatorii Avansati cu MP<20 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ELITE maxim 36 participanți – Sambata, ora 14,30-21,00;
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 33 precum si jucatorii openisti cu MP<30 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    Avansați maxim 72 participanți – Duminica ora 9,00-17,00;
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare sau egala cu 10 si mai mică decat 20, precum si jucatorii incepatori cu MP<10 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători, se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ÎNCEPĂTORI maxim 60 participanți – Duminica ora 14,30-21,00;
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică decat 10;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    Numarul de locuri repartizat fiecarei categorii poate fi modificat in functie de categoriile celor inscrisi.

    ORGANIZATOR:
    Catalin Dutu, tel. 0774.420.441;

    ATENTIE!
    - Atentie la plata parcarii, de la 01.09.2017 parcarea se plateste la casieria Sema Parc, 2 lei prima ora la care se adauga 1 leu pentru fiecare ora suplimentara.
    Top Tenis Arena - Cea mai mare sala de tenis de masa din Bucuresti
    23 de mese Donic World Champion TC
    Suprafata de joc Gerflor Taraflex TT
    45mp, 70mp, 120mp / masa spatiu de joc
    1000lux lumina pe masa
    Omologata FRTM
    www.toptenis.ro

  • #2
    Inscrieri Avansati - on 6/15/2019 at 7:55:11 PM

    1. Curelea Petre, Lehliu Gara, 601 - 18.05 - A
    2. Constantin Cristina, Bucuresti, 296 - 17.59 - AF
    3. Stanciu Marian, Dragasani, 714 - 16.62 - A
    4. Dramba Daniel Dumitru, Bucuresti, 522 - 16.56 - A
    5. Bruma Ovidiu, Botosani, 1331 - 16.25 - A
    6. Sterczer Sandor, Sanzieni, 387 - 16.11 - A
    7. Serbanica Valentin, Lehliu Gara, 1779 - 15.45 - A
    8. Ileanu Bogdan, Bucuresti, 498 - 15.31 - A
    9. Moasa Gabriel, Bucuresti, 1406 - 15.2 - A
    10. Guluta Florin, Bucuresti, 429 - 15.18 - A
    11. Ciripan Camelia, Bucuresti, 1066 - 14.63 - AF
    12. Grumeza Lucian, Bucuresti, 451 - 14.47 - A
    13. Constantin Gabriela, Bucuresti, 1064 - 14.28 - AFH
    14. Calin Anisoara, Bucuresti, 2132 - 14.1 - AF
    15. Craciunas Bogdan, Bucuresti, 561 - 13.98 - A
    16. Ipate Virgil, Bucuresti, 526 - 13.76 - A
    17. Constantin Sandu, Bucuresti, 1317 - 13.6 - AW
    18. Serban Marius, Bucuresti, 2970 - 12.2 - A
    19. Moca Vasile, Bucuresti, 1964 - 12.1 - A
    20. Popa Vlad, Bucuresti, 1239 - 12.04 - A
    21. Filipoiu Valentin, Bucuresti, 1864 - 7.3 - I
    22. Chivu Octav, Bucuresti, 2257 - 7 - I
    23. Popa Liviu, Bucuresti, 5001 - 0
    24. Matei Cristian, Bucuresti, 5002 - 0

    Inscrieri Incepatori - on 6/15/2019 at 8:11:31 PM

    1. Sapunaru Gabriel, Bucuresti, 2692 - 9.6 - I
    2. Suciu Dragos, Constanta, 858 - 9.39 - I
    3. Vasile Gica, Vulcana Bai, 1127 - 9.35 - IH
    4. Enache Vivian, Bucuresti, 1632 - 9.35 - I
    5. Podlovschi Bogdan, Bucuresti, 687 - 9.16 - I
    6. Constantin Eduard, Bucuresti, 772 - 9.14 - I
    7. Fusca Georgian, Targoviste, 677 - 8.57 - I
    8. Sezciuc Codrin, Slobozia, 771 - 8.39 - I
    9. Curelariu Eduard, Bucuresti, 2077 - 8.35 - I
    10. Danila Eugeniu, Bucuresti, 1104 - 7.62 - I
    11. Nedelcu Mihai, Azuga, 923 - 7.35 - I
    12. Patrascu Dorin, Pitesti, 1727 - 7.3 - I
    13. Baicu Nicolae Claudiu, Bucuresti, 3414 - 7.3 - I
    14. Raileanu Raissa, Bucuresti, 3416 - 7.3 - IF
    15. Mateica Claudiu, Bucuresti, 2289 - 7 - I
    16. Vaireanu Danut Ionel, Bucuresti, 899 - 6.42 - IW
    17. Toader Petru, Bucuresti, 1550 - 6.2 - I
    18. Cojocaru Sorin Ioan, Bucuresti, 3488 - 6 - I
    19. Popescu Tiberiu, Ploiesti, 1366 - 5.7 - I
    20. Radu Cristian, Bucuresti, 3082 - 5.6 - I
    21. Bobolea Dragos, Bucuresti, 2291 - 5.5 - I
    22. Sporea Sebastian, Bucuresti, 3080 - 5.3 - I
    23. Nedelcu Marian, Sinaia, 1977 - 5.25 - I
    24. Guluta Tudor, Bucuresti, 3691 - 5.2 - I
    25. Negulescu Cristi, Sinaia, 1468 - 5.13 - I
    26. Popa Grigore, Bucuresti, 2199 - 5.13 - I
    27. Soarece Marius, Bucuresti, 1501 - 5.08 - I
    28. Matea Aurelian, Bucuresti, 2421 - 5 - I
    29. Necsoiu Georgiana, Targoviste, 1184 - 4.49 - IF
    30. Uzoma Ogbonna, Bucuresti, 3901 - 4 - IF
    31. Tudor Virgil, Bucuresti, 3644 - 0
    32. Petcana Lucian, Bucuresti, 5001 - 0
    33. Velcea George, Bucuresti, 5002 - 0
    34. Ioan Luca, Bucuresti, 5003 - 0
    35. Constantin Toni Marian, Ploiesti, 5005 - 0
    36. Claudiu Cozmin, Bucuresti, 5006 - 0
    37. Nitoi Lucian, Bucuresti, 5007 - 0
    38. Isaila Bogdan, Bucuresti, 5008 - 0
    Ultima editare de TopTenisArena; 15.iun.2019, 19:12.
    Top Tenis Arena - Cea mai mare sala de tenis de masa din Bucuresti
    23 de mese Donic World Champion TC
    Suprafata de joc Gerflor Taraflex TT
    45mp, 70mp, 120mp / masa spatiu de joc
    1000lux lumina pe masa
    Omologata FRTM
    www.toptenis.ro

    Comentariu


    • #3
      Clasament Open

      1. Micuda Mihai - Bucuresti
      2. Sandu Stefan - Bucuresti
      3 -- 4
      Gheorghe Nicolae - Calarasi
      Pantelimon Andi - Bucuresti
      5 -- 8
      Udrea Valentin - Bucuresti
      Lita Gabriel - Bucuresti
      Belinsca Romeo - Bucuresti
      Plop Adrian - Bucuresti
      9 -- 16
      Jaouir Khaled - Bucuresti
      Rosioara Razvan - Alexandria
      Balasa Ion - Bucuresti
      Popescu Eugen - Bucuresti
      Dumbrava Doru - Bucuresti
      Acsinte Oana - Bucuresti
      Istrate Cristian - Bucuresti
      Teodorescu Radu - Bucuresti
      17 -- 24 0v gr.sup.
      Dascalasu Viorel - Bucuresti
      Dumitrache Gabriel - Giurgiu
      Lazar Ion - Bucuresti
      Docan Cristian - Bucuresti
      Alexandru Marius - Bucuresti
      Dinca Raducu - Bucuresti
      Zaharia Puiu - Bucuresti
      Ileanu Bogdan - Bucuresti
      25 -- 27 1v gr.inf.
      Huica Petre - Bucuresti
      Voinescu Ecaterina - Bucuresti
      Gheorghe Daniel - Braila
      28 -- 31 0v gr.inf.
      Balaban Catalin - Bucuresti
      Marin Marian - Bucuresti
      Dina Alexandru - Bucuresti
      Serban Leonard - Bucuresti

      Clasament Elite

      1. Murat Eris - Bucuresti
      2. Panea Ovidiu - Bucuresti
      3 -- 4
      Dinca Daniel - Bucuresti
      Ursu Teodor - Bucuresti
      5 -- 8
      Buzatu Vasile - Buftea
      Dumitru Gheorghe - Bucuresti
      Traista Andrei - Bucuresti
      Amran Akerim - Bucuresti
      9 -- 12 0v gr.sup.
      Grigore Alexandru - Campina
      Dumitrescu Cornel - Bucuresti
      Vranceanu Mihai - Bucuresti
      Nicolae Alin - Bucuresti
      13 -- 17 1v gr.inf.
      Sinita Eugen - Bucuresti
      Nicolae Paul - Bucuresti
      Gavrila Aurel - Bucuresti
      Papacu Bejoli - Bucuresti
      Boroleanu Robert - Bucuresti
      18 -- 0v gr.inf.
      Bradatan Lenuta - Bucuresti

      Clasament Avansati

      1. Catana Claudiu - Bucuresti
      2. Sterczer Sandor - Sanzieni
      3 -- 4
      Craciunas Bogdan - Bucuresti
      Popa Vlad - Bucuresti
      5 -- 8
      Serban Marius - Bucuresti
      Grumeza Lucian - Bucuresti
      Mocanu David - Bucuresti
      Dramba Daniel Dumitru - Bucuresti
      9 -- 15 1v gr.sup.
      Constantin Cristina - Bucuresti
      Stanciu Marian - Dragasani
      Bruma Ovidiu - Botosani
      Serbanica Valentin - Lehliu Gara
      Guluta Florin - Bucuresti
      Ciripan Camelia - Bucuresti
      Calin Anisoara - Bucuresti
      16 -- 0v gr.sup.
      Ipate Virgil - Bucuresti
      17 -- 19 2v gr.inf.
      Moasa Gabriel - Bucuresti
      Constantin Gabriela - Bucuresti
      Constantin Sandu - Bucuresti
      20 -- 22 1v gr.inf.
      Curelea Petre - Lehliu Gara
      Chivu Octav - Bucuresti
      Popa Liviu - Bucuresti
      23 -- 24 0v gr.inf.
      Moca Vasile - Bucuresti
      Filipoiu Valentin - Bucuresti

      Clasament Incepatori

      1. Podlovschi Bogdan - Bucuresti
      2. Fusca Georgian - Targoviste
      3 -- 4
      Suciu Dragos - Constanta
      Sapunaru Gabriel - Bucuresti
      5 -- 8
      Raileanu Raissa - Bucuresti
      Nedelcu Mihai - Azuga
      Radu Cristian - Bucuresti
      Baicu Nicolae Claudiu - Bucuresti
      9 -- 16
      Mateica Claudiu - Bucuresti
      Enache Vivian - Bucuresti
      Sezciuc Codrin - Slobozia
      Constantin Eduard - Bucuresti
      Vasile Gica - Vulcana Bai
      Toader Petru - Bucuresti
      Negulescu Cristi - Sinaia
      Vaireanu Danut Ionel - Bucuresti
      17 -- 1v gr.sup.
      Uzoma Ogbonna - Bucuresti
      18 -- 24 0v gr.sup.
      Danila Eugeniu - Bucuresti
      Patrascu Dorin - Pitesti
      Cojocaru Sorin Ioan - Bucuresti
      Sporea Sebastian - Bucuresti
      Guluta Tudor - Bucuresti
      Matea Aurelian - Bucuresti
      Claudiu Cozmin - Bucuresti
      25 -- 2v gr.inf.
      Bobolea Dragos - Bucuresti
      26 -- 28 1v gr.inf.
      Popescu Tiberiu - Ploiesti
      Nedelcu Marian - Sinaia
      Necsoiu Georgiana - Targoviste
      29 -- 34 0v gr.inf.
      Popa Grigore - Bucuresti
      Soarece Marius - Bucuresti
      Stoicescu Gheorghe - Iedera
      Velcea George - Bucuresti
      Nitoi Lucian - Bucuresti
      Isaila Bogdan - Bucuresti

      Absente N - Incepatori
      Petcana Lucian - Bucuresti
      Constantin Toni Marian - Bucuresti
      Ioan Luca - Bucuresti
      Ultima editare de TopTenisArena; 16.iun.2019, 19:57.
      Top Tenis Arena - Cea mai mare sala de tenis de masa din Bucuresti
      23 de mese Donic World Champion TC
      Suprafata de joc Gerflor Taraflex TT
      45mp, 70mp, 120mp / masa spatiu de joc
      1000lux lumina pe masa
      Omologata FRTM
      www.toptenis.ro

      Comentariu


      • #4
        Serban Marius Avansati București

        Sent from my SM-G965F using Tapatalk
        Xiom Feel HX
        FH- Tenergy 05FX
        BH- Nittaku Fastarc G1

        Comentariu


        • #5
          Io primu la Hopen😁

          Comentariu


          • #6
            Constantin Cristina, Bucuresti, avansati
            Ultima editare de Tzupy; 03.iun.2019, 20:38.

            Comentariu


            • #7
              Pantelimon Andi Elite

              Comentariu


              • #8
                Buna seara,

                Alexandru Marius, open - Bucuresti.

                Multumesc.
                I'm a lean, mean, spin machine!

                Comentariu


                • #9
                  Lita Gabriel - Open - Bucuresti

                  Comentariu


                  • #10
                    Dragoș Bobolea, începători
                    Mulțumesc!

                    Comentariu


                    • #11
                      Vaireanu Danut Ionel, Bucuresti, incepatori
                      Mulțumesc mult!

                      Comentariu


                      • #12
                        Matea Aurelian-Mihail, începători, București

                        Comentariu


                        • #13
                          Stanciu Marian Dragasani - Avansati

                          Comentariu


                          • #14
                            Octav Chivu /Bucuresti /Avansati. Multumesc

                            Comentariu


                            • #15
                              Suciu Dragoș Constanța începători

                              Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk
                              Top Tenis Arena - Cea mai mare sala de tenis de masa din Bucuresti
                              23 de mese Donic World Champion TC
                              Suprafata de joc Gerflor Taraflex TT
                              45mp, 70mp, 120mp / masa spatiu de joc
                              1000lux lumina pe masa
                              Omologata FRTM
                              www.toptenis.ro

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X