Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concurs B la Dej - 17 noiembrie 2012. premii in bani!! numai amatori !!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    fostii legitimati care sau inscris vor juca extra concurs fara nici o discutie !! am spus-o si in titlul anuntului acestui concurs !!
    1 RUSU STEFAN CJ
    2 CAMARASIU TIBI -CJ
    3 NASTA PURCARU -CJ !
    ACESTEA SUNT REGULILE NOASTRE acoperite de regulamentul amatour !CINE DORESTE SA PARTICIPE E OK CINE NU NU !! va multumesc !
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #52
      1 Rusu Stefan Cluj Napoca 80
      2 Maxim Valentin Cluj Napoca 83
      3 Simion Boby Cluj Napoca 103
      4 Andone Claudiu Cugir 137
      5 Moldovan Ioan Cluj Napoca 160
      6 Pop Zoltan Dej 230
      7 Anitei Marcel Cluj Napoca 254
      8 Ban Peter Cluj Napoca 273
      9 Camarasiu Tiberiu Cluj Napoca 303
      10 Pop Danut Dej 316
      11 Silveira Alexandra Cluj Napoca 338
      12 Filipoiu Bogdan Rm Valcea 347
      13 Dani Leo Arad 364
      14 Poleac Aurelian Cluj Napoca 384
      15 Purcaru Nasta Cluj Napoca 417
      16 Moldovan Doru Dej 463
      17 Dezso Lorand Dej 470
      18 Hruban Andrei Dej 494
      19 Farcas Vlad Cluj Napoca 502
      20 Dezso Attila Dej 541
      21 Mocean Dan Cluj Napoca 555
      22 Sana Doru București 678
      23 Ciupe Cristian Zalău 691
      24 Cristea Virgil Cugir 811
      25 Hattab Amin Cluj Napoca 843
      26 Hitian Codin Dej 926
      27 Puscas Arpad Gherla 1080
      28 Hodis Andrei Gherla 1175
      29 Giurgiu Mircea Dej 1215
      30 Miches Alexandru Dej 1297
      31 Diaconu Alexandru Cluj Napoca 1346
      32 Molnar Vladimir Dej 1757
      33 Sasaran Mircea Cluj Napoca 1888
      34 Ciortan Catalin Cluj Napoca
      35 Zavaschi Ioan Dej
      36 Puscas Iosif Gherla
      37 Beica Florin Gherla
      38 Bal Adrian Gherla
      39 Szelyes Marius Gherla

      Comentariu


      • #53
        Ovidiu Tofeni, Cluj Napoca, amatori

        Comentariu


        • #54
          Iaru Horatiu - Cluj Napoca - Amatori
          Zhang Jike
          05
          05FX

          Comentariu


          • #55
            E, acum e momentul sa cistig si eu un turneu
            Matei Dumitru - Deva - 106

            Comentariu


            • #56
              filipoiu bogdan se retrage cu parere de rau .bafta domnu andone sper sa castigati turneu si inca mai sper la un meci oficial intre noi.mult succes
              lemn Donic waldner senso carbon
              fata fh: donic baracuda
              fata bh: tenergy 05

              Comentariu


              • #57
                gelcu maksutovici - cluj napoca - 792
                Lemn:Xiom Zeta
                Fete:MX-P

                Comentariu


                • #58
                  catricicau adrian, ciascai alin - BAIA MARE
                  bercea marius - SOMCUTA MARE

                  Comentariu


                  • #59
                    Tira Viorel - amatori - Bistrița

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de alehandro Vezi post
                      fostii legitimati care sau inscris vor juca extra concurs fara nici o discutie !! am spus-o si in titlul anuntului acestui concurs !!
                      ACESTEA SUNT REGULILE NOASTRE acoperite de regulamentul amatour !CINE DORESTE SA PARTICIPE E OK CINE NU NU !! va multumesc !
                      Nu cred ca Regulamentul Amatur a fost chiar asa de stupid facut incat aplicarea lui sa poata fi fortata si intinsa ca un elastic de un organizator.Ia sa vedem:
                      "
                      Organizarea turneelor
                      4.1 Categorii valorice:
                      4,1,1. I - Initiati (Incepatori) media punctelor la turnee A (MA) este maxim 11 p
                      -Participanti amatori, al caror nivel de joc este de incepatori;
                      -Copii legitimati FRTM la categoria “copii 8-10 ani”
                      -Nu pot participa jucatori fosti legitimati sau legitimati inactivi, indiferent de punctajul acumulat
                      -In aceasta categorie se incadreaza si turneele rezervate copiilor.
                      4.1.2. A - Avansati (Amatori) MA este intre 12 si 18 p,.
                      -Participanti amatori, cu nivel de joc mediu, precum si jucatorii fosti legitimati sau legitimati inactivi "
                      Daca doriti sa l desfasurati sub egida "Amatur" anuntati-l drept concurs pentru Initiati(incepatori) si excludeti toti actualii sau fosti legitimati dar si amatorii cu MA peste 11
                      In tiparul propus il treceti la sectiunea 'Competitii"si stabiliti ce reguli vor muschii dvs
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de cata_60 Vezi post
                        Nu cred ca Regulamentul Amatur a fost chiar asa de stupid facut incat aplicarea lui sa poata fi fortata si intinsa ca un elastic de un organizator.Ia sa vedem:
                        "
                        Organizarea turneelor
                        4.1 Categorii valorice:
                        4,1,1. I - Initiati (Incepatori) media punctelor la turnee A (MA) este maxim 11 p
                        -Participanti amatori, al caror nivel de joc este de incepatori;
                        -Copii legitimati FRTM la categoria “copii 8-10 ani”
                        -Nu pot participa jucatori fosti legitimati sau legitimati inactivi, indiferent de punctajul acumulat
                        -In aceasta categorie se incadreaza si turneele rezervate copiilor.
                        4.1.2. A - Avansati (Amatori) MA este intre 12 si 18 p,.
                        -Participanti amatori, cu nivel de joc mediu, precum si jucatorii fosti legitimati sau legitimati inactivi "
                        Daca doriti sa l desfasurati sub egida "Amatur" anuntati-l drept concurs pentru Initiati(incepatori) si excludeti toti actualii sau fosti legitimati dar si amatorii cu MA peste 11
                        In tiparul propus il treceti la sectiunea 'Competitii"si stabiliti ce reguli vor muschii dvs
                        Regulamentul este prost conceput, deoarece, o regula de bun simt ne spune ca nu au ce cauta la amatori, fosti jucatori legitimati sau legitimati inactivi. Daca aveti putin respect fata de jucatorii amatori, atunci schimbati regulamentul, ca nu e lege, sa trebuiasca trecut prin parlament si promulgat de presedinte.
                        Pina se schimba regulamentul,( ceea ce nu cred, fiindca n-o sa-l promulge presedintele ( Dan Bodeanu ) fa Danut concursul asa cum vrei tu, fiindca n-o sa-ti ia nimeni boii de la bicicleta.

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de mateidumitru Vezi post
                          Regulamentul este prost conceput, deoarece, o regula de bun simt ne spune ca nu au ce cauta la amatori, fosti jucatori legitimati sau legitimati inactivi. Daca aveti putin respect fata de jucatorii amatori, atunci schimbati regulamentul, ca nu e lege, sa trebuiasca trecut prin parlament si promulgat de presedinte.
                          Pina se schimba regulamentul,( ceea ce nu cred, fiindca n-o sa-l promulge presedintele ( Dan Bodeanu ) fa Danut concursul asa cum vrei tu, fiindca n-o sa-ti ia nimeni boii de la bicicleta.
                          Ar putea exista si cazul cand un jucator a fost legitimat pt o scurta perioada de timp, insa valoarea lui actuala este de categoria Amatori. in acest caz sugerati sa il obligam sa joace doar la categoria. .. Masters???
                          Cred ca este sensibila sugestia dlui Matei (Titi) de a nu respecta un regulament in vigoare, si sa faca fiecare ce doreste! Desigur, orice regulament suporta imbunatatiri, daca acestea sunt acceptate de marea majoritate.
                          Insa, vreau sa intreb partizanii acestei opinii (de a da voie sa joace doar anumitor categorii de jucatori in concursurile de categorie B din Circuitul Amatur): jucatorii Open-isti nu mai au ce cauta in anumite concursuri de categorie B? Vom ajunge, oare, sa ne rugam de anumiti organizatori de concursuri B sa ne lase sa jucam si noi? Macar pe o jumatate de masa...
                          Sau poate ar trebui sa ne rugam de cei din FRTM sa ne lase sa jucam in concursurile lor, chiar daca nu mai suntem legitimati de zeci de ani...
                          Ultima editare de gabi.gogu; 16.nov.2012, 14:25.

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de mateidumitru Vezi post
                            Regulamentul este prost conceput, deoarece, o regula de bun simt ne spune ca nu au ce cauta la amatori, fosti jucatori legitimati sau legitimati inactivi. Daca aveti putin respect fata de jucatorii amatori, atunci schimbati regulamentul, ca nu e lege, sa trebuiasca trecut prin parlament si promulgat de presedinte.
                            Pina se schimba regulamentul, fa Danut concursul asa cum vrei tu, fiindca n-o sa-ti ia nimeni boii de la bicicleta.
                            Exact asa am zis si eu,poate sa l faca cum doreste dumnealui.Bineinteles ca nu va fi punctat in Amatur.
                            Vis-a-vis de respectul fata de amatori,daca cele ce spuneti ar avea oarescare noima,inseamna ca as putea participa si eu in voie,din moment ce am inceput sa joc tenis la 40 de ani si nu am fost legitimat niciodata. Sau Dorel Nistor..sau Florescu..,s.a.m.d
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                              Ar putea exista si cazul cand un jucator a fost legitimat pt o scurta perioada de timp, insa valoarea lui actuala este de categoria Amatori. in acest caz sugerati sa il obligam sa joace doar la categoria. .. Masters???
                              Cred ca este sensibila sugestia dlui Matei (Titi) de a nu respecta un regulament in vigoare, si sa faca fiecare ce doreste! Desigur, orice regulament suporta imbunatatiri, daca acestea sunt acceptate de marea majoritate.
                              Insa, vreau sa intreb partizanii acestei opinii (de a da voie sa joace doar anumitor categorii de jucatori in concursurile de categorie B din Circuitul Amatur): jucatorii Open-isti nu mai au ce cauta in anumite concursuri de categorie B? Vom ajunge, oare, sa ne rugam de anumiti organizatori de concursuri B sa ne lase sa jucam si noi? Macar pe o jumatate de masa...
                              Sau poate ar trebui sa ne rugam de cei din FRTM sa ne lase sa jucam in concursurile lor, chiar daca nu mai suntem legitimati de zeci de ani...
                              Gabi, nu m-ai inteles. Eu am zis ca jucatorii care au fost legitimati, nu au ce cauta la amatori. Ei pot sa joace la open. Si, eu nu cred ca un fost jucator legitimat, dupa o oarecare pauza in activitate si revenire in Amatur, nu are valoare de open. Este ca mersul pe bicicleta, nu se uita. Dovada vie este Munteanu Radu, care dupa o pauza de 6 ani, revine si joaca la cel mai inalt nivel din Amatur ( open ).

                              Comentariu


                              • #65
                                1 Rusu Stefan Cluj Napoca 80
                                2 Maxim Valentin Cluj Napoca 83
                                3 Simion Boby Cluj Napoca 103
                                4 Matei Dumitru Deva 106
                                5 Andone Claudiu Cugir 137
                                6 Moldovan Ioan Cluj Napoca 160
                                7 Catricicau Adrian Baia Mare 184
                                8 Tira Viorel Bistrița 225
                                9 Pop Zoltan Dej 230
                                10 Anitei Marcel Cluj Napoca 254
                                11 Iaru Horatiu Cluj Napoca 260
                                12 Ban Peter Cluj Napoca 273
                                13 Camarasiu Tiberiu Cluj Napoca 303
                                14 Pop Danut Dej 316
                                15 Silveira Alexandra Cluj Napoca 338
                                16 Ciascai Alin Baia Mare 353
                                17 Dani Leo Arad 364
                                18 Poleac Aurelian Cluj Napoca 384
                                19 Purcaru Nasta Cluj Napoca 417
                                20 Moldovan Doru Dej 463
                                21 Dezso Lorand Dej 470
                                22 Hruban Andrei Dej 494
                                23 Farcas Vlad Cluj Napoca 502
                                24 Dezso Attila Dej 541
                                25 Mocean Dan Cluj Napoca 555
                                26 Bercea Marius Somcuta Mare 605
                                27 Sana Doru București 678
                                28 Tofeni Ovidiu Cluj Napoca 690
                                29 Ciupe Cristian Zalău 691
                                30 Maksutovici Gelcu Cluj Napoca 792
                                31 Cristea Virgil Cugir 811
                                32 Hattab Amin Cluj Napoca 843
                                33 Hitian Codin Dej 926
                                34 Puscas Arpad Gherla 1080
                                35 Hodis Andrei Dej 1175
                                36 Giurgiu Mircea Dej 1215
                                37 Miches Alexandru Dej 1297
                                38 Diaconu Alexandru Cluj Napoca 1346
                                39 Molnar Vladimir Dej 1757
                                40 Sasaran Mircea Cluj Napoca 1888
                                41 Ciortan Catalin Cluj Napoca
                                42 Zavaschi Ioan Dej
                                43 Puscas Iosif Gherla
                                44 Beica Florin Gherla
                                45 Bal Adrian Gherla
                                46 Szelyes Marius Gherla

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de cata_60 Vezi post
                                  Exact asa am zis si eu,poate sa l faca cum doreste dumnealui.Bineinteles ca nu va fi punctat in Amatur.
                                  Vis-a-vis de respectul fata de amatori,daca cele ce spuneti ar avea oarescare noima,inseamna ca as putea participa si eu in voie,din moment ce am inceput sa joc tenis la 40 de ani si nu am fost legitimat niciodata. Sau Dorel Nistor..sau Florescu..,s.a.m.d
                                  Da, dar asta este concurs de amatori nu de open. Si mai e ceva : nu trebuie sa uitam de unde am plecat si unde am ajuns. La inceput se juca la gramada ( nu exista open si amatori ). Dar, pe parcurs, jucatorii mai buni au inceput sa strimbe din nas cind trebuiau sa joace cu altii mai slabi. Si asa s-a nascut ideea separarii pe categorii de valoare, care a plecat de la jucatorii mai buni, care au devenit open-isti iar noi, amatorii am ramas cuminti in banca noastra, sa nu va deranjam cumva orgoliile. Si-acum de ce va suparati cind facem concursuri numai pentru amatori, ca doar voi ati vrut asa ?!

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                    Gabi, nu m-ai inteles. Eu am zis ca jucatorii care au fost legitimati, nu au ce cauta la amatori. Ei pot sa joace la open. Si, eu nu cred ca un fost jucator legitimat, dupa o oarecare pauza in activitate si revenire in Amatur, nu are valoare de open. Este ca mersul pe bicicleta, nu se uita. Dovada vie este Munteanu Radu, care dupa o pauza de 6 ani, revine si joaca la cel mai inalt nivel din Amatur ( open ).
                                    Dau un exemplu: baiatul meu este legitimat de apropape un an, insa nu are cum sa creeze probleme, deocamdata si din pacate, la Open...
                                    Eu am zis ca, conteaza valoarea actuala a oricarui jucator din Circuitul Amatur, indiferent cat timp a jucat anterior si de cat timp nu mai este legitimat.
                                    Insa, ceea ce ma deranjeaza cel mai mult, este restrictionarea dreptului de joc al unor jucatori la anumite concursuri din Amatur.
                                    Scuze, pentru eventual off topic!

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                                      Dau un exemplu: baiatul meu este legitimat de apropape un an, insa nu are cum sa creeze probleme, deocamdata si din pacate, la Open...
                                      Eu am zis ca, conteaza valoarea actuala a oricarui jucator din Circuitul Amatur, indiferent cat timp a jucat anterior si de cat timp nu mai este legitimat.
                                      Insa, ceea ce ma deranjeaza cel mai mult, este restrictionarea dreptului de joc al unor jucatori la anumite concursuri din Amatur.
                                      Aici m-ai incuiat ! Dar dupa cite stiu eu, cazul lui Mihnea este reglementat de regulament. Oricum, in rindul nostru exista capete mai luminate decit al meu, care pot sa solutioneze si cazul asta.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Sint pe locul 60, MA 18, nu am facut niciodata tenis de performanta, pot participa in cadrul concursului? Va multumesc, Migea Cornel-Sibiu.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Concurs B la Dej - 17 noiembrie 2012. premii in bani!! numai amatori !!
                                          Am si eu un mic comentariu pe titlul "numai amatori"".
                                          De ce unii se ascund sa recunoasca ca au facut de performanta 6-7 ani tenis de masă?
                                          De ce vin la aceste turnee oare pentru bani ?
                                          In rest numai bine va doresc si sa iasa un turneu reusit.

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Iacob Liviu-amatori-Cluj

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              nu-i este vorba de Rusu Stefan sau Tibi Camarasiu ,sa nu se supere ei ca nu pe ei ii atac.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de alehandro Vezi post
                                                eu am dorit sa fie un concurs pt amatori cum am spus mai devreme pt acei amatori care nu au castigat inca un concurs si pt acei amatori care jucand la masa cu un avansat pleaca de la concurs cu un gust amar si se intreaba! Ce am cautat eu acolo de ce joc tenis daca sunt asa de slab gata ,... Renunt nu este pt mine ! Pt acest tip de amatori am dorit sa fie concursul ! Acum asta e ! Toata lumea la concurs doar e amatour si sunt reguli ! Data viitoare al trec la competiti nationale si participarea va fi selectata !! Sigur este ca vulturii stiu ce vor !!
                                                asta am dorit si de aceea nu am facut si open !!
                                                Ultima editare de DAN TT; 17.nov.2012, 07:26.
                                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                  Aici m-ai incuiat ! Dar dupa cite stiu eu, cazul lui Mihnea este reglementat de regulament. Oricum, in rindul nostru exista capete mai luminate decit al meu, care pot sa solutioneze si cazul asta.
                                                  Conform Regulamentului actual, el este incadrat in categoria Amatori, insa organizatorul turneului de la Dej i-a restrictionat accesul la acest turneu, dupa bunul sau plac! Asa a considerat el!
                                                  Si cica, acest turneu este sub egida Amatur, insa dupa un regulament propriu...

                                                  Asa cum mentiona Catalin Cozma intr-un mesaj anterior, cine doreste sa organizeze turnee dupa reguli proprii, le poate face insa nu ca si turnee Amatur!
                                                  Ultima editare de gabi.gogu; 16.nov.2012, 22:11.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de coco68 Vezi post
                                                    Sint pe locul 60, MA 18, nu am facut niciodata tenis de performanta, pot participa in cadrul concursului? Va multumesc, Migea Cornel-Sibiu.
                                                    DA!!
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X