Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur",Bucuresti – 10 si 11 Septembrie 2022 (Zona 3)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Organizare super , nu știu sa mai fi jucat în asa sala cu multa lumina și asa mese bune. Revin cu drag la turneele organizate de tine pentru ca pui suflet și pasiune pentru acest sport.

    Trimis de pe al meu SM-G780F folosind Tapatalk

    Comentariu


    • Postat în original de armani Vezi post
      Dupa acest regal, sunt f curios cine a castigat mult-ravnitul titlu de campion judetean, dintre cei 3 .... !!
      Succes la toti 3 si vedem maine.
      Sa vezi la mine curiozitate!

      Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk

      Comentariu


      • Am vazut ca s-au facut si poze prin sala, se vor posta aici ?
        Timo Boll Spirit
        Forehand : Tenergy 05
        Backhand : Tenergy 05

        Comentariu


        • Postat în original de Mytro93 Vezi post
          Am vazut ca s-au facut si poze prin sala, se vor posta aici ?
          Pe facebook, pe grupul Top Tennis Arena

          Comentariu


          • Catalin, sincer, ar trebui sa revizuiesti decizia de a-l penaliza pe Eugen Popescu.
            1. Eugen l-a inscris pe Florin la cererea acestuia pt. ca Florin nu are cont pe tenisdemasa.ro
            2. Florin este jucator amator ("jucător de parc") ce nu are nici o participare in Amatur pana acum si are tot dreptul sa joace la orice categorie doreste (nu a incalcat nici un regulament si odata intrat in Amatur rezultatele obtinute in circuit il vor propulsa la categoria corespunzatoare in 2-3 participari).
            3. Nu scrie nicaieri in regulamentul Amatur ca o persoana care inscrie un jucator nou in circuit va fi trasa la raspundere ca nu a inscris-o la categoria la care "presupune" un alt jucator din circuit/organizator de turneu ar fi trebuit inscrisa. Asa ca poate ar trebui sa o lasi mai moale cu "organizatorul isi rezerva dreptul...". Observ in ultima perioada multe abuzuri in Amatur pe seama organizatorilor care isi rezerva dreptul. Il cunosc pe Eugen si stiu sigur ca nu a avut intentia de a face ceva rau cu intentie si doar pt. ca tu erai sa-ti iei o paleta in cap de la un jucator care nu stie sa-si controleze temperamentul nu cred ca-ti da dreptul sa te razbuni pe Eugen doar pt. ca iti permiti sa "iti rezervi dreptul". Sincer, cand am citit anuntul tau mi-a sunat a "fac ce vrea muschiu' meu".

            Prin urmare, tu poti sa faci ce vrea "muschiu' tau" in Amatur, ca organizator dar sunt convins ca multi jucatori vor decide sa faca la fel in urma deciziei tale. Eu personal decid sa nu mai particip la turneele organizate de tine pana nu iti vei revizui un pic atitudinea legata de "imi rezerv dreptul" sau mai pe romaneste, "fac ce vrea muschiu' meu".

            Multe succesuri in continuare!

            Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

            Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
            Fh: Butterfly Glayzer
            Bh: Butterfly Glayzer 09C

            Comentariu


            • Ps. *revizuiesti
              Posibil sa fi facut si alte greseli de ortografie dar nu prea mai am chef la ora asta sa revin asupra textului.
              Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
              Fh: Butterfly Glayzer
              Bh: Butterfly Glayzer 09C

              Comentariu


              • Buna dimineata! Cel mai tare turneu Amatur la care am fost.....din punct de vedere al conditiilor oferite. Lumina, pardoseala, mese, spatiul de joc, toalete. Excelent! Bravoo Catalin!

                Comentariu


                • Cunoscandu-l pe Eugen de atata timp nu cred ca a existat intentie din partea lui sa aduca un jucator super-bun la hobby doar pentru a lua cupa la prima lui participare. Cred ca a fost o surpriza si pentru el treaba asta. Eu ma bucur ca Olteanu pe care l-am adus la hobby si pe care l-am inscris pe forum nu a iesit din grupele inferioare ca cine stie, ma luam de mana cu Eugen la ora asta Probabil a fost o eroare de judecata a valorii jucatorului care poate fi scuzata de Catalin, nu vad ce demers ar mai putea face acum Eugen, nu e ceva pentru care sa-si ceara scuze.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
                    Catalin, sincer, ar trebui sa revizuiesti decizia de a-l penaliza pe Eugen Popescu.
                    1. Eugen l-a inscris pe Florin la cererea acestuia pt. ca Florin nu are cont pe tenisdemasa.ro
                    2. Florin este jucator amator ("jucător de parc") ce nu are nici o participare in Amatur pana acum si are tot dreptul sa joace la orice categorie doreste (nu a incalcat nici un regulament si odata intrat in Amatur rezultatele obtinute in circuit il vor propulsa la categoria corespunzatoare in 2-3 participari).
                    3. Nu scrie nicaieri in regulamentul Amatur ca o persoana care inscrie un jucator nou in circuit va fi trasa la raspundere ca nu a inscris-o la categoria la care "presupune" un alt jucator din circuit/organizator de turneu ar fi trebuit inscrisa. Asa ca poate ar trebui sa o lasi mai moale cu "organizatorul isi rezerva dreptul...". Observ in ultima perioada multe abuzuri in Amatur pe seama organizatorilor care isi rezerva dreptul. Il cunosc pe Eugen si stiu sigur ca nu a avut intentia de a face ceva rau cu intentie si doar pt. ca tu erai sa-ti iei o paleta in cap de la un jucator care nu stie sa-si controleze temperamentul nu cred ca-ti da dreptul sa te razbuni pe Eugen doar pt. ca iti permiti sa "iti rezervi dreptul". Sincer, cand am citit anuntul tau mi-a sunat a "fac ce vrea muschiu' meu".

                    Prin urmare, tu poti sa faci ce vrea "muschiu' tau" in Amatur, ca organizator dar sunt convins ca multi jucatori vor decide sa faca la fel in urma deciziei tale. Eu personal decid sa nu mai particip la turneele organizate de tine pana nu iti vei revizui un pic atitudinea legata de "imi rezerv dreptul" sau mai pe romaneste, "fac ce vrea muschiu' meu".

                    Multe succesuri in continuare!

                    Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk
                    Cred ca domnul Popescu nu e la prima "abatere" de acest fel si cred ca nu a facut nimic regulamentar, cata vreme regulamentul nu aduce si niste reguli nescrise sau de bun simt. Cand tu joci din placere in parc cu jucatori de open-elite de ani buni, ar trebui sa-ti faca placere sa te duelezi cu ei si intr-un turneu, mergand la o categorie adecvata, nu sa te bagi la incepatori fiindca te compromiti moral, unde mai e jocul din placere? Cred ca domnul Popescu nu e la prima abatere de acest fel, a comis-o prima data chiar cu el insusi, venind la un turneu organizat de Catalin acum 3 ani si ceva, la categoria incepatori. Eu nu-l cunosc personal, dar un coleg de lucru a jucat cu el in sferturi, colegul fiind printre liderii categoriei la acea vreme (care cuprindea jucatori care zaceau acolo de ani buni, dar care acum sunt jucatori decenti de open). Si imi povesteste colegul cum a decurs meciul cu domnul Popescu: "am intrat la masa cu un nene plictisit, dadea niste mingi in sictir la incalzire si tot repeta "cand esti gata incepem", imi spunea ca l-au inscris niste amici si ca nu-i vine sa creada nici lui pana unde a ajuns (mergea de fapt la turnee la TT Friends unde lua podiumuri). Dupa care m-a executat scurt". In cateva saptamani domnul Popescu era deja la Open.

                    Eu nu cred ca a incalcat niciun regulament nici cu el insusi, nici acum, dar asemenea surprize te cam descalifica moral, cata vreme profiti de lipsa de apel la bun simt din regulament.

                    Comentariu


                    • Buna ziua tuturor,

                      Nu cunosc regulile foarte bine in ceea ce priveste aceasta situatie, insa voi imi voi expune parerea sincera care sper sa nu deranjeze pe niciuna din partile implicate.
                      De a lungul timpului au fost inscrisi oameni noi in circuitul Amatur, fiecare la cate o categorie. Au fost cazuri cand chiar si la Elite cel nou inscris ajungea pe podium. Nu ar mai exista o categorie superioara la care sa urce pentru aceasta performanta. Insa in ceea ce priveste celelalte 3 categorii, un jucator nou poate fi inscris gresit o singura data. Daca are performanta de a urca din primul concurs pe podium, clar ii va urca si media, ceea ce il va trimite la o categorie superioara.
                      Un exemplu personal este unul dintre elevii mei, State Malin. L am inscris pentru prima data la un turneu la Tsp Vibe acum cateva săptămâni, la categoria avansati, pentru ca stiam si nivelul lui si nivelul categoriei. Ma asteptam sa ajunga departe dar nu credeam ca el chiar va ajunge departe din primul turneu Amatur, date fiind condiitile si jucatorii noi pentru el. Ca rezultat, a jucat finala la avansati cu unul dintre ceilalti elevi ai mei, finala ce a si castigat o. La turneul din acest weekend a jucat iarasi finala, ceea ce ii va urca media la Open. Eu consider ca l am inscris unde trebuie, progresand si cu antrenamente va depasi categoria Avansati si va merge mai departe.
                      Bineinteles, cazul castigatorului de la Hobby de la acest turneu s ar putea sa fie diferit. Nu stiu cat de rau i a batut pe toti pana in finala. L am vazut si eu jucand. Poate fi intr adevar considerat de o categorie superioara (Avansati/Open) dar daca a batut tot la primul turneu clar va avea acum medie de Avansati. Daca va castiga tot si la Avansati va urca la Open. Asa este sistemul făcut. Prin urmare, acest jucator doar trece prin aceste categorii, nu este ca si cum va ramane mereu acolo, sa ii bata pe toti.
                      In ceea ce privește decizia organizatorului, eu ca jucator nu ma pot implica. Organizatorii stiu mai bine regulile, ce trebuie facut si cand, noi putem doar sa ne dam cu parerea. Probabil ca deseori pare nedrept, si in cazul de fata ambele parti par victime (jucatorii ca au pierdut la cineva prea bun de categoria respectiva/Eugen care a omis inscrierea corecta).
                      In incheiere, as dori sa reamintesc cele 2 cazuri de interzis la acest turneu si cauzele lor.
                      1. Comportament neadecvat - care la maturitate ala cam asa ramane, nu se schimba, deci un interzis permanent este pe masura problemei.
                      2. Jucator superior inscris la o categorie inferioara - care dupa maxim 2 turnee la Hobby urca la Avansati si asa mai departe, un interzis permanent poate parea putin cam dur pentru o problema temporara.
                      Personal, mi s ar parea logic si corect ca domnul Eugen sa aiba acest interzis atat timp cat cel pe care l a inscris ramane la o categorie nepotrivita. Cand ajunge la categoria respectiva nivelului sau, sa i se redea voie la joc si lui Eugen.
                      Repet, imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu aceste comentarii.
                      O zi frumoasa va doresc tuturor!

                      Comentariu


                      • Postat în original de TEODOR URSU Vezi post
                        Buna ziua tuturor,

                        Nu cunosc regulile foarte bine in ceea ce priveste aceasta situatie, insa voi imi voi expune parerea sincera care sper sa nu deranjeze pe niciuna din partile implicate.
                        De a lungul timpului au fost inscrisi oameni noi in circuitul Amatur, fiecare la cate o categorie. Au fost cazuri cand chiar si la Elite cel nou inscris ajungea pe podium. Nu ar mai exista o categorie superioara la care sa urce pentru aceasta performanta. Insa in ceea ce priveste celelalte 3 categorii, un jucator nou poate fi inscris gresit o singura data. Daca are performanta de a urca din primul concurs pe podium, clar ii va urca si media, ceea ce il va trimite la o categorie superioara.
                        Un exemplu personal este unul dintre elevii mei, State Malin. L am inscris pentru prima data la un turneu la Tsp Vibe acum cateva săptămâni, la categoria avansati, pentru ca stiam si nivelul lui si nivelul categoriei. Ma asteptam sa ajunga departe dar nu credeam ca el chiar va ajunge departe din primul turneu Amatur, date fiind condiitile si jucatorii noi pentru el. Ca rezultat, a jucat finala la avansati cu unul dintre ceilalti elevi ai mei, finala ce a si castigat o. La turneul din acest weekend a jucat iarasi finala, ceea ce ii va urca media la Open. Eu consider ca l am inscris unde trebuie, progresand si cu antrenamente va depasi categoria Avansati si va merge mai departe.
                        Bineinteles, cazul castigatorului de la Hobby de la acest turneu s ar putea sa fie diferit. Nu stiu cat de rau i a batut pe toti pana in finala. L am vazut si eu jucand. Poate fi intr adevar considerat de o categorie superioara (Avansati/Open) dar daca a batut tot la primul turneu clar va avea acum medie de Avansati. Daca va castiga tot si la Avansati va urca la Open. Asa este sistemul făcut. Prin urmare, acest jucator doar trece prin aceste categorii, nu este ca si cum va ramane mereu acolo, sa ii bata pe toti.
                        In ceea ce privește decizia organizatorului, eu ca jucator nu ma pot implica. Organizatorii stiu mai bine regulile, ce trebuie facut si cand, noi putem doar sa ne dam cu parerea. Probabil ca deseori pare nedrept, si in cazul de fata ambele parti par victime (jucatorii ca au pierdut la cineva prea bun de categoria respectiva/Eugen care a omis inscrierea corecta).
                        In incheiere, as dori sa reamintesc cele 2 cazuri de interzis la acest turneu si cauzele lor.
                        1. Comportament neadecvat - care la maturitate ala cam asa ramane, nu se schimba, deci un interzis permanent este pe masura problemei.
                        2. Jucator superior inscris la o categorie inferioara - care dupa maxim 2 turnee la Hobby urca la Avansati si asa mai departe, un interzis permanent poate parea putin cam dur pentru o problema temporara.
                        Personal, mi s ar parea logic si corect ca domnul Eugen sa aiba acest interzis atat timp cat cel pe care l a inscris ramane la o categorie nepotrivita. Cand ajunge la categoria respectiva nivelului sau, sa i se redea voie la joc si lui Eugen.
                        Repet, imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu aceste comentarii.
                        O zi frumoasa va doresc tuturor!
                        Malin mai avea două turnee înainte de cel menționat

                        Comentariu


                        • Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post

                          Malin mai avea două turnee înainte de cel menționat
                          Probabil mai de demult eu n am stiut de ele )

                          Comentariu


                          • Salutare!

                            Sunt total de acord cu ce au scris Constantin Sursilov și Alexandru Chirica (calex).

                            Eugen Popescu nu a încălcat niciun regulament - clar!

                            Eugen a înscris pe altcineva în concurs la rugămintea acestuia, întrucât nu avea cont pe forum, acesta fiind la prima lui participare în Amatur. Unde-i încălcarea regulamentului?

                            Cu toată stima, dacă nu îi va fi retrasă sancțiunea lui Eugen Popescu, nici eu nu voi mai participa la vreun turneu organizat de tine, Cătălin!

                            Comentariu


                            • 1. Petrof Florin si-a facut cont in ziua in care a fost inscris, dar n-are nicio legatura.
                              2. Nu sunt singurul, nici primul, nici ultimul organizator. Fiecare alege turneele unde vrea sa participe sau nu asa cum si organizatorul poate impune anumite restrictii pentru cei care nu au auzit de Fair play sau au un comportament total nesportiv, etc. Sunt atatia organizatori si atatea turnee unde poate participa dl. Eugen. nu se termina concursurile sau Amaturul la mine! poate nici nu mai organizez, nu? de unde stiti voi ce planuri si ganduri am eu?
                              La ce sa organizez? sa dorm 6 ore in 2 nopti , sa-mi bat capul cu atatea sa iasa bine si sa ma trezesc pe la urgente sau ca ma ia unu-altu la misto, atat pe mine cat si pe ceilalti participanti la hobby.
                              din cate imi aduc aminte nu am luat pe nimeni la misto si mi-am dat toata silinta sa iasa mereu bine, la fel si acum. au fost atatia jucatori noi de hobby si atatia cu 2-3 turnee care vin in speranta ca vor juca cu cei de nivelul lor si se trezesc cu jucatori de open. ceea ce voua vi se pare normal. vad ca il stiti foarte multi pe dl. Petrof si nu a zis nimeni nimic.(e ca si cum te duci la restaurant si comanzi snitel de pui si primesti de dovlecel , ca tot snitel e si a fost greu sa-si dea seama ospatarul ce-ti serveste). la ce sa mai aducem jucatori noi si la ce sa ne chinuim sa-i readucem pe cei cu 1-2 turnee?
                              3. dl. Eugen a fost intrebat daca este jucator de hobby si m-am referit strict la nivelul de joc nu la regulamentul amatur, daca a mai jucat vreodata la vreo categorie superioara. stiti si voi raspunsul.
                              4. astept pe cineva, care este de acord cu aceasta participare la hobby, si care il cunoaste ca si joc pe dl Petrof (inclusiv pe dl Eugen), sa-mi spuna cu sinceritate ca nivelul lui este de hobyy si ca ar fi fost dificil sa nu-ti dai seama asta.
                              5. daca l-ar fi inscris la avansati, n-ar mai fi zis nimeni nimic si aceste discutii nu-si aveau rostul, dar pare ca e greu sa fii corect.
                              pt mine acest subiect este inchis, nu voi mai raspunde.
                              Numai bine, tuturor!

                              Comentariu


                              • Postat în original de TopTenisArena Vezi post
                                1. Petrof Florin si-a facut cont in ziua in care a fost inscris, dar n-are nicio legatura.
                                2. Nu sunt singurul, nici primul, nici ultimul organizator. Fiecare alege turneele unde vrea sa participe sau nu asa cum si organizatorul poate impune anumite restrictii pentru cei care nu au auzit de Fair play sau au un comportament total nesportiv, etc. Sunt atatia organizatori si atatea turnee unde poate participa dl. Eugen. nu se termina concursurile sau Amaturul la mine! poate nici nu mai organizez, nu? de unde stiti voi ce planuri si ganduri am eu?
                                La ce sa organizez? sa dorm 6 ore in 2 nopti , sa-mi bat capul cu atatea sa iasa bine si sa ma trezesc pe la urgente sau ca ma ia unu-altu la misto, atat pe mine cat si pe ceilalti participanti la hobby.
                                din cate imi aduc aminte nu am luat pe nimeni la misto si mi-am dat toata silinta sa iasa mereu bine, la fel si acum. au fost atatia jucatori noi de hobby si atatia cu 2-3 turnee care vin in speranta ca vor juca cu cei de nivelul lor si se trezesc cu jucatori de open. ceea ce voua vi se pare normal. vad ca il stiti foarte multi pe dl. Petrof si nu a zis nimeni nimic.(e ca si cum te duci la restaurant si comanzi snitel de pui si primesti de dovlecel , ca tot snitel e si a fost greu sa-si dea seama ospatarul ce-ti serveste). la ce sa mai aducem jucatori noi si la ce sa ne chinuim sa-i readucem pe cei cu 1-2 turnee?
                                3. dl. Eugen a fost intrebat daca este jucator de hobby si m-am referit strict la nivelul de joc nu la regulamentul amatur, daca a mai jucat vreodata la vreo categorie superioara. stiti si voi raspunsul.
                                4. astept pe cineva, care este de acord cu aceasta participare la hobby, si care il cunoaste ca si joc pe dl Petrof (inclusiv pe dl Eugen), sa-mi spuna cu sinceritate ca nivelul lui este de hobyy si ca ar fi fost dificil sa nu-ti dai seama asta.
                                5. daca l-ar fi inscris la avansati, n-ar mai fi zis nimeni nimic si aceste discutii nu-si aveau rostul, dar pare ca e greu sa fii corect.
                                pt mine acest subiect este inchis, nu voi mai raspunde.
                                Numai bine, tuturor!
                                Da Catalin, ai dreptate!
                                Renunta la a mai organiza concursuri Amatur si inceteaza sa ne mai faci atatea favoruri noua Amaturistilor. Oricum aroganta de care tot dai dovada in ultima perioada nu prea e compatibila cu ce ar trebui sa reprezinte un organizator. La cum pui tu problema ma simt chiar prost sa mai particip la un turneu organizat de tine gandindu-ma cat de chinuit vei fi fe pe urma mea. Ma gandeam ca si in afacerile mele sa renunt la unii clienti ca ma chinuie prea tare cu solicitarile lor si "nu se merita", stii ce zic?
                                Dar macar in felul acesta Eugen o sa poate sa se inscrie si el la concursurile din Bucuresti neorganizate de tine.
                                Nu-i nevoie sa te chinui sa mai dai replica, ne-ai obisnuit si cu fraza asta de-a lungul timpului. Aroganta nu iti permite sa te cobori la nivelul celor nemultumiti de deciziile pe care le iei.
                                Bafta mai departe si chiar sper sa nu mai organizezi concursuri in Amatur. S-ar putea sa ne faci un bine!

                                Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

                                Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
                                Fh: Butterfly Glayzer
                                Bh: Butterfly Glayzer 09C

                                Comentariu


                                • Îmi propusesem să nu mai scriu, dar acest caz mi se pare abuz din partea organizatorului turneului și, ca urmare, rog Comitetul Director să intervină.

                                  După cum știți, organizatorul l-a sancționat pe Popescu Eugen că a înscris regulamentar un jucător nou la categoria Hobby.
                                  Organizatorul a scris în ultima postare:

                                  "3. dl. Eugen a fost intrebat daca este jucator de hobby si m-am referit strict la nivelul de joc nu la regulamentul amatur, daca a mai jucat vreodata la vreo categorie superioara. stiti si voi raspunsul".

                                  Din fraza de mai sus înțeleg că organizatorul nu voia să respecte regulamentul Amatur!

                                  El nu voia să înscrie un jucător nou la Hobby ci voia să-l înscrie la altă categorie,
                                  cu toate că acesta nu este, nu a fost jucător de divizie sau SL și nici nu a mai jucat în Amatur, acestea fiind excepțiile stipulate în regulament, la art. 4.1.1 și 4.1.2.

                                  Toate bune și frumoase, regulamentul e respectat, dar, pentru că jucătorul înscris câștigă turneul, organizatorul sancționează în mod abuziv persoana care l-a înscris pe jucător.

                                  Eu personal consider că acel jucător are meritul lui că a câștigat acel turneu, nu contează că s-a antrenat în parc sau a avut instructor, el a depus efort pentru a câștiga acea cupă, el nu a mai participat în divizii, SL sau Amatur până acum, deci nu a încălcat regulamentul.

                                  "Nivelul lui de joc" este rodul muncii și pasiunii sale. Rezultatele lui îl vor face să promoveze la categoria următoare.


                                  Acestea fiind zise, vă doresc toate cele bune și revin la rugămintea ca cei ce sunt în drept (Comitetul Director, cred) să intervină în acest caz abuziv: sancționarea pe nedrept a lui Popescu Eugen.



                                  Trimis de pe al meu SM-M515F folosind Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Dupa mine, problema are doua aspecte:
                                    1) “Legal” - oficial, regulamentul pare ca a fost respectat
                                    2) Etic - aici da cu virgula…
                                    - la intrebarea organizatorului daca e de Hobby, raspunsul a fost afirmativ
                                    - mi-e greu sa cred ca vine cineva de pe strada sau in vreo sala si roaga pe oricine sa-l inscrie la un concurs fara sa stie macar in mare la ce nivel joaca. Intre Hobby si Avansati e cale lunga, nu mai zic de Elite.

                                    Si da, poate propunerea sa nu mai ajungi la concursuri impirtante fara sa fi trecut prin cateva mai mici pentru calibrare ar fi facut curatenie in cazurile astea.

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X