Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Schimbare regulament în privința celor care nu reușesc nicio victorie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de MihaiLupu Vezi post
    Nu e chiar asa cu tapul ispasitor. Pentru ca poate il va depuncta pe cel de la Elite care a pierdut.
    😂
    Nu inteleg ce ziceți. Avem 5 in grupa: 20, 35, 38, 41 și 52...Se califică 4...cam ce probabilitate credeți ca este ca unul de la elite sa nu se califice?

    Comentariu


    • #52
      Pai daca vorbim de cei ajunsi “artificial” acolo, doar prin prezenta la turnee, as zice ca destul de mare. 😜

      Comentariu


      • #53
        În general lumea nu se duce la categoria superioară "sa vadă cum e". Ei se duc fie ca nu pot duminica și pot sâmbăta, fie sa meargă cu masina împreună cu prietenii din categoria superioară...dacă e ok sau nu asa...e discutabil

        Comentariu


        • #54
          Numai 6 persoane ați găsit pana acum, eu cred ca sunt peste 50 în toată tara, sau astea au fost primele interese înainte de turneul final??

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de MihaiLupu Vezi post
            Pai daca vorbim de cei ajunsi “artificial” acolo, doar prin prezenta la turnee, as zice ca destul de mare. 😜
            Nici de data asta nu inteleg ce ziceți...cum ajungi artificial la elite??

            eu sunt de părere ca mp-ul calculat pe multe turnee reflecta perfect valoarea unui jucator elite.

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de spaller Vezi post
              Numai 6 persoane ați găsit pana acum, eu cred ca sunt peste 50 în toată tara, sau astea au fost primele interese înainte de turneul final??
              Da, au fost primele interese! Dați exemplu, fie pe mesaj privat, fie aici.

              Să vorbim concret: Dvs ati fost la categoria Avansați și printr-o minune ați fost identificat că aveți valoare de open. Pe 13 aug 2022 ați jucat prima dată oficial la Open (Brasov) și culmea, ati ajuns in clasament mai sus decât mine (la același turneu). Felicitări! Acum nu înțeleg ce vă doare de alții, am discutat personal cu Dvs și ați acceptat că este corect să jucați la Open.
              Practic vă nemulțumeste faptul că noi am știut că sunteți ca valoare de Open si Dvs habar nu ați avut
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #57
                Exemplu de ce , de ce persoane ar mai fi, sau care ar fi fost interesele?

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de spaller Vezi post
                  Exemplu de ce , de ce persoane ar mai fi, sau care ar fi fost interesele?
                  Spuneți ce vă doare!
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • #59
                    Pana acum era o modalitate de a strange puncte.
                    Practic, daca aveai MP 10.01 si jucai la Open, luai minim 20-4 puncte daca nu castigai nimic. Daca esti la Open si joci la Elite, luai minim 29 puncte.
                    Asta era o crestere artificiala.

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de MihaiLupu Vezi post
                      Pana acum era o modalitate de a strange puncte.
                      Practic, daca aveai MP 10.01 si jucai la Open, luai minim 20-4 puncte daca nu castigai nimic. Daca esti la Open si joci la Elite, luai minim 29 puncte.
                      Asta era o crestere artificiala.
                      Este total fals...eu când am avut 20 mp am jucat la elite...am avut 0 victorii și m-am întors acasă cu 20 - 4=16 pct...

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de GAVRILA AUREL Vezi post
                        Îmi pare rău că nu m-am făcut înțeles, doream să fiu punctat că și înainte de august 2022 pentru că nu merit să fiu la Elite.Doresc într-adevăr să retrogradez la Open.Decat să vin la Elite și să bifez numai înfrângeri,prefer să mă întorc la Open,acolo măcar joc mai multe meciuri,inferioare,superioare,poate și ceva eliminatorii.Sa vin la Elite să mă "mănânce crocodilii" sau să mă reîntorc la Open să îi "mănânc " eu pe alții?
                        Voi ce ați alege?
                        Conform noilor reglementări, se pare că nu mai pot retrograda la Open,ceea ce mă va nemultumi total,să vin și sa bifez numai înfrângeri nu-mi mai convine și încet,încet probabil că mă voi retrage sau voi veni sa joc numai și numai pentru plăcerea altora care mă vor înfrânge pentru a nu știu cata oară. Clar ca ma voi opri...
                        Dacă vreau sa retrogradez cred ca ați înțeles destul de bine,nu vreau să devin victima Elitistilor...
                        Sa nu uitam ca se mai organizeaza turnee (de categoria B de obicei) in care se joaca amestecati, de obicei O+E si A+H. Deci, nu puteti numai sa pierdeti ... Si daca jucati in continuare, fie prindeti un turneu cu cativa mai "subtirei" fie se nimereste o zi din aia in carte bateti tot ce misca, de la Waldner in sus Si, oricum, daca tot jucati, nivelul creste, macar prin experienta. Va astept la masa de joc, dar veteti ca eu sunt la elite si NU vreau sa cobor
                        Iulian Toma

                        Comentariu


                        • #62
                          Cred ca il vrea pe Vass Sandor la Elite
                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #63
                            Eu am crezut ca am valoare de elite de aia ma doare capul

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de Vije Vezi post

                              Este total fals...eu când am avut 20 mp am jucat la elite...am avut 0 victorii și m-am întors acasă cu 20 - 4=16 pct...
                              Corect, a fost greseala mea.



                              Dar sa vii cu 16p cand ai media de 10p tot inseamna ceva…

                              Comentariu


                              • #65
                                Buna ziua AMATUR! Mitar Marius Tiberiu sunt! Toate bune si frumoase! Momentan sunt de acord cu CD 49% ! As fi de acord 100% daca CD ar fi ales de cei cca 5000 de jucatori din AMATUR! Nu stiu cine va ales si nu mai conteaza ce a fost Rog proprietarul acestui site sa monitorizeze acest subiect! Ca urmare rog sa deschideți un topic cu acest aspect! Cine va pus acolo?? Cine va ales?? Cum sau facut alegerile? Că si eu sunt pe aici din noiembrie 2017 si nu am ales pe nimeni niciodată! Va rog respectuos nu ma
                                blocați ca indrasnesc se deschid acest subiect cu alegerea conduceri AMATUR in mod democratic! (Cred eu din ce am povestit prin salile de sport cu multe persoane ca trebuie aleasa corect conducerea AMATUR aici prin acest frumos si util site ,de membri care il utilizeaza ) Va salut cu respect din Sannicolau Mare județ TIMIȘ!

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de MihaiLupu Vezi post

                                  Dar sa vii cu 16p cand ai media de 10p tot inseamna ceva…
                                  Iar e fals ce spuneți...cu 20 mp te intorceai cu 16 pct..insa cu 10.01 mp te intorceai cu 6.01

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Relativ fals. 😂
                                    Adevarul e undeva la mijloc. In cazul asta e MP-4, dar nu mai putin de 8.
                                    Adica la MP 19.99 castigi 16p, la MP 10.01 castigi 8p.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de Mitar Marius Tiberiu Vezi post
                                      Buna ziua AMATUR! Mitar Marius Tiberiu sunt! Toate bune si frumoase! Momentan sunt de acord cu CD 49% ! As fi de acord 100% daca CD ar fi ales de cei cca 5000 de jucatori din AMATUR! Nu stiu cine va ales si nu mai conteaza ce a fost Rog proprietarul acestui site sa monitorizeze acest subiect! Ca urmare rog sa deschideți un topic cu acest aspect! Cine va pus acolo?? Cine va ales?? Cum sau facut alegerile? Că si eu sunt pe aici din noiembrie 2017 si nu am ales pe nimeni niciodată! Va rog respectuos nu ma
                                      blocați ca indrasnesc se deschid acest subiect cu alegerea conduceri AMATUR in mod democratic! (Cred eu din ce am povestit prin salile de sport cu multe persoane ca trebuie aleasa corect conducerea AMATUR aici prin acest frumos si util site ,de membri care il utilizeaza ) Va salut cu respect din Sannicolau Mare județ TIMIȘ!
                                      Nu te blochează nimeni. Chiar te rog să faci propunere de schimbare si numeste persoanele care crezi că sunt capabile si binențeles care își doresc. La final faci singur o analiză si vezi ce au făcut concret (nu mă refer la organizare turnee)

                                      Putini își asumă anti populismul!
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Cum am reușit să cobor în asemenea mod în clasament? Cred că este o eroare....
                                        Rog conducerea Amatur să verifice....
                                        Asemenea coborâre, cred că s-a făcut o greșeală...

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Eu, dacă jucam numai la avansați, făceam medie de Open la Paștele Cailor! La vârsta mea, nu am suficientă energie pentru a juca la același nivel în eliminatorii. Deci punctajul obținut ar fi fost prea mic. În condițiile actuale, dacă joc la Elite și reușesc o victorie la 4 turnee, în maxim un an fac medie de Elite. Pe mine nu ma deranjează înfrângerile. Nu am orgoliul așa de mare. Din contra, din înfrângeri am de învățat. Chiar dacă nu mai am mult de trăit, învățatul e un mod de viață.
                                          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                          FH: Butterfly - Dignics 80
                                          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de GAVRILA AUREL Vezi post
                                            Cum am reușit să cobor în asemenea mod în clasament? Cred că este o eroare....
                                            Rog conducerea Amatur să verifice....
                                            Asemenea coborâre, cred că s-a făcut o greșeală...
                                            Nea Aurica ce nu înțelegi? Iar s a schimbat regula în timpul jocului😂

                                            Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de GAVRILA AUREL Vezi post
                                              Cum am reușit să cobor în asemenea mod în clasament? Cred că este o eroare....
                                              Rog conducerea Amatur să verifice....
                                              Asemenea coborâre, cred că s-a făcut o greșeală...
                                              S-a reactualizat astazi mp și clasament pt toată lumea...v-a scăzut mpul, v-a scăzut și clasamentul, nu e o eroare...din păcate sunteți un pic peste 33...greu sa mai coborâți sub 33

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de GAVRILA AUREL Vezi post
                                                ................... nu merit să fiu la Elite.Doresc într-adevăr să retrogradez la Open.......................
                                                Postat în original de GAVRILA AUREL Vezi post
                                                Cum am reușit să cobor în asemenea mod în clasament? Cred că este o eroare....
                                                Rog conducerea Amatur să verifice....
                                                Asemenea coborâre, cred că s-a făcut o greșeală...
                                                Nu-i bine nicicum!

                                                Nu te lua după Silviu, el se ofică la fel ca alții care vor puncte cu zero victorii...si nu orice puncte, ci d-alea care să te coboare la open La tine, așa cum ti-a explicat Florin A s-au expirat turneele de peste 12 luni. Nici aici nu vezi parte bună (?) media a scăzut spre open (din 35,46 ai ”obținut” 33,87) , mai prinzi un turneu cu open-isti la elite si cu 1 v treci la open.
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Bună ziua , tuturor !
                                                  Eu nu am vazut nici o condiție enumerată la #1
                                                  Doar 1....6....nume........
                                                  Sănătate !

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Astăzi, 10 sept am participat la turneul A+ regional,am reușit o victorie(Slavă Domnului),deci voi cuceri ceva puncte.
                                                    Întrebarea mea este alta,dacă nu reușeam nicio victorie,tot 0 puncte aveam?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X