Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete pentru Grubba Carbon all+

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete pentru Grubba Carbon all+

    Doresc sa aflu ce fete s-ar potrivii lemnului Butterfly Grubba Carbon all+.
    Jocul meu este unul all+ off-, preferand sa atac prin top spin.
    Am jucat cu Donic Vario Big slam iar acum joc cu Terngy-uri (64 si 05) insa sunt prea grele iar in total cu greutatea lemnului paleta este foarte grea.
    Astept sfaturi..
    Lemn: Butterfly Grubba Carbon All+ Anatomic
    FH: Butterfly Tenergy 64 2.1mm
    BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm

  • #2
    Eu joc cu acelasi lemn si am Palio Blitz(Clona Rakza7) atat pe fh cat si pe bh. Sunt multumit cum sare, daca lovesti tare merge tare, dar e foarte buna si pentru control in jocul scurt sau pe masa stanga dreapta.

    Comentariu


    • #3
      Ai doua fete foarte bune ar fii pacat sa le schimbi.In schimb ai putea schimba lemnul cu unul mai usor.Incearca sa combini tenergyurile tale cu Andro Temper Tech ALL+ avand o greutate foarte mica.

      Comentariu


      • #4
        M-am gandit sa schimb lemnul, dar acest lemn este singurul care mi-a placut in totalitate.Fetele la un moment dat o sa fie nevoie sa le schimb.
        Lemn: Butterfly Grubba Carbon All+ Anatomic
        FH: Butterfly Tenergy 64 2.1mm
        BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm

        Comentariu


        • #5
          Ai doua fete grele,parerea mea e sa renunti la un tenergy si sa pui pe bh o fata mai usoara si mai controlabila...
          DHS Hurricane Long 5
          FH: Tenergy 05
          BH: Giant Dragon Talon

          Comentariu


          • #6
            M-am hotarat sa vand lemnul sau poate chiar paleta completa.
            Lemnul este intr-o stare excelenta, fara niciun fel de semn de uzura.
            Daca este cineva interesat sa-mi lase mp.
            De asemenea cine doreste poze poate primii.
            Atat pretul lemnului cat si pretul paletei sunt negociabile.
            SUNT INTERESAT IN SPECIAL SA DAU LEMNUL LA SCHIMB PE UNUL MAI RAPID!!
            Lemn: Butterfly Grubba Carbon All+ Anatomic
            FH: Butterfly Tenergy 64 2.1mm
            BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm

            Comentariu


            • #7
              problema sunt fețele,scapa de ele ,poti sa le schimbi cu orice vrei tu,sa fie de duritate medie,acuda s2,barracuda,etc,lemnul e ok,dar daca vrei totusi un lemn mai rapid care de multe ori e si un pic mai greu cu fețele tenergy pe care le ai va fi si mai greu setupul,oricum eu pot sa-ti dau la schimb un primorac off-,jucat 1 ora,

              Comentariu


              • #8
                Cele mai multe combinatii le gasesti pe lemnele moi, lemnul Butterfly Grubba Carbon ALL+ este un lemn foarte bun, cu un control deosebit, e pacat sa il schimbi, l-as cataloga unul dintre cele mai bune lemne de control, chiar daca are carbon.
                Ti-as recomanda Yasaka Rakza 7 soft atat pentru FH cat si pentru BH.
                Dealtfel pe acel lemn cred ca mai merg foarte bine Donic Bluefire M3, ba chiar ai putea sa incerci si Joola X-plode Sensitive nefiind un lemn tare, posibilitatea de a arunca in jos este minima.
                In afara de Donic Bluefire M3 (care sunt asemanatoare fetelor Tenergy ca textura a buretelui, cum e si Yasaka Rakza 9, sunt mai grele) celelalte 2 sunt fete usoare.
                Pentru mai multa viteza ori pe FH ori pe BH poti opta pentru grosimea max, iar pentru control 2.0.
                Toate cele bune,
                George Durdun

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • #9
                  Subiect inchis!
                  Lemn: Butterfly Grubba Carbon All+ Anatomic
                  FH: Butterfly Tenergy 64 2.1mm
                  BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X