Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Circuitul AMATUR: renastere sau redirectionare?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
    D-le TimeShift, va multumesc ca v-ati expus parerea! Exact despre asta este nevoie! Numai prin dialog si schimb de opinii putem afla adevarul si vointa celor mai multi, este esenta democratiei! Chiar daca nu sunt de acord cu d-voastra, voi incerca sa va explic in curand ceea ce cred eu. Poate ne vom schimba parerile.
    este normal sa nu fim deacord ( eu , d-voastra, alte persoane etc ).
    daca toata lumea ar cadea deacord , lumea ar fi " ciudata " , monotona , lipsita de vlaga.
    insa , deschiderea la dialog trebuie sa fie de ambele parti , altfel nu s-ar putea ajunge niciodata la un consens , lucru care ar dauna AMATURului !
    Boys, be ambitious !

    Comentariu


    • #27
      Tant de bruit pour une omelette! .... parerea mea


      Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
      FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
      BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

      Comentariu


      • #28
        Ori ce sponsorizare este bine venita,cu cat mai multe cu atat mai bine.
        In loc sa ne bucuram de acest lucru care aduce benefici,incepem un razboi pentru exsclusivitate,pe cand fiecare sponsor dupa natura sponsorizari sa aibe locul si partea lui.
        Sa ne auzim cu bine.

        Comentariu


        • #29
          Vati exspus parerea domnule timeshift,si cred ca aveti perfecta dreptate.cred ca este foarte greu sa ajungi la un consens total,nu o-sa fie niciodata ca toti sa fie de acord in privinta concursurilor,de fiecare data este cate unul care se supara ,dar acest lucru este normal,critica ne face sa fim mai buni si sa incercam sa invatam din greselile noastre si sa facem sa creasca calitatea competitilor

          Comentariu


          • #30
            Dupa cum am promis d-lui TimeShift, voi incerca o dezbatere constructiva pe marginea parerilor personale ale domniei sale cu privire la obiectul acestui topic.
            Pentru cei care nu au avut rabdare sa citeasca ceea ce s-a spus pana acum, prin acest topic se urmareste protejarea circuitului AMATUR de diferite influente negative. Odata identificate acestea, vom cauta mijloacele prin care sa le stopam. Totodata, vom incerca sa ne dam seama daca este necesara o noua evolutie a AMATURULUI: trecerea de la o organizatie fara personalitate juridica la o forma superioara, prin care sa putem obtine contracte de sponsorizare in avantajul AMATUR-ului, prin care sa putem avea o conducere performanta in apararea intereselor fiecarui participant, prin care sa putem obtine recunoastere nationala si internationala ca fiind cea mai mare miscare a sportului de masa de la noi. Aceste lucruri chiar pot fi realizate! Ganditi-va ce putere sta in mainile d-voastra!
            Prin cele relatate mai sus, il contrazic pe d-nul TimeShift cum ca nu am o imagine de ansamblu si ca sunt pesimist! Sunt chiar prea optimist!
            Aparitia afaceristilor in circuitul AMATUR poate sa fie un lucru benefic daca reusim sa incheiem contracte cu dansii! Problema este ca nu avem dreptul la aceste contracte deoarece nu suntem personalitate juridica! Tocmai de aceea am spus ca a devenit o afacere doar pentru unii oportunisti. Datorita vidului de legimitate! Acest lucru este valabil si pentru concurenta neloiala!
            Sunt unii care cunosc aceste lucruri si de aceea, incearca sa imi inchida gura, prin intermediul diferitor persoane. Unii dintre ei chiar fiind din AMATUR!
            Se pune intrebarea: de ce se incearca stoparea adevarului? Nu cumva pentru diferite interese?

            Comentariu


            • #31
              Am citit cu mare placere tot ceea ce s-a scris. Sunt cam incepator in MISCAREA AMATUR , participand doar de un an la concursuri. Imi place miscarea in care am intrat. Am avut norocul sa intalnesc oameni faini ,prietenosi si deschisi la discutii.Imi place sa particip , joc tenis de masă doar pentru placerile care le simt , descoperind acest joc la o varsta destul de tarzie . Da , am observat ca unii sunt interesati doar de clasament si de victorii ,putini, restul vin de placere , mai fac si munca voluntara :Apian , cat China . In legatura cu sponsorii si firmele care sunt prezente nu vad nici o problema ,nimeni nu te obliga sa cumperi de la X sau Y , e democratie.Cu achizitionarea meselor am o mica problema ,dar asta nu are relevanta prea mare : EX: In nord sunt 5 sau 7 mese ,daca nu ma insel , ca sa le aduc la Sighet m-ar costa mai mult transpoetul din cele trei locuri :Bistrița ,Reghin si Cluj decat sa le inchiriez dintr-un singur loc =transport .
              CONCLUZIE:imi place ,astept mai multe mese , spor la joc , sa ne vedem sanatosi la o bere,cat mai multe turnee bine organizate si cat mai multi sponsori.
              P.S:GO WITH THE FLOW, BY Flowmaster
              Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
              http://www.tenismasa.ro/

              Comentariu


              • #32
                Vad ca s-a mai scris si de mine in ultima vreme, asa ca e nevoie de o precizare: eu nu 'muncesc' la site si clasament, doar nevasta-mea crede ca pierd vremea in felul asta, asa ca in ultimii vreo 3 ani, cred, am acceptat o anumita suma pentru a nu se considera ca fac munca voluntara - acesti bani se regasesc in 'darea de seama' pe care o face Sorin la sfarsitul anului.
                Cam atat, deocamdata.
                Ultima editare de FlorinBN; 17.nov.2012, 10:27.
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #33
                  Buna dimineata d-le TimeShift! Am inceput o dezbatere cu d-voastra, sper ca o sa raspundeti! Totusi, mai am o intrebare: d-voastra sunteti jucator in AMATUR ?

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                    Buna dimineata d-le TimeShift! Am inceput o dezbatere cu d-voastra, sper ca o sa raspundeti! Totusi, mai am o intrebare: d-voastra sunteti jucator in AMATUR ?
                    desigur !
                    am cateva concursuri locale, B-uri si A-uri la activ, indeajuns de multe incat sa-mi ofere o imagine de ansamblu a situatiei din AMATUR.
                    desigur, lucrurile nu sunt ROZ, nu au cum, si nu o sa fie niciodata !
                    de asemenea, nu as fi "comentat" la cele spuse de d-voastra daca nu as fi trait si observat anumite lucruri cu proprii mei ochi.
                    si , pentru a va reaminti, legat de sponsori : fotbalul nu ar fi fost cel mai popular sport din lume daca nu ar fi existat sponsori precum ADIDAS, NIKE , PUMA.
                    tenisul de camp ar fi fost pe nicaieri daca companii precum Wilson, sau banci precum ING ( sa nu uitam ca marele premiu al Romaniei poarta numele de Openul BCR-S sau ceva pe acolo ) .
                    tenisul de masa nu este o exceptie !
                    oare si-ar mai fi cumparat cineva Tenergy 05 daca nu l-ar fi vazut pe Timo Boll folosind acea fata ?
                    sau ar mai fi ajung Yasaka asa de populara daca nu-l avea pe Ma Lin in spate ?
                    Oare Dr. Neubauer ar mai fi putut sa vanda produsele produse la fabrica dansului daca nu ar fi avut in spate cariera lui de jucator de tenis de masă ( si cu ajutorul ei a devenit cunoscut in Germania, Elvetia , Austria , si apoi peste hotare ) ?
                    domnu' Costin, o putem tine in exemple pana dimineata, o putem da in volei linistit ( alt sport cu sponsori ) , insa situatia este clara : un jucator de performanta nu se va putea ridica niciodata pe picioare doar din munca lui. de aceea mai exista , prin jurul lui cate un rechin.
                    fara astfel de comercianti agresivi, multi dintre noi am fi ramas la paletele de Metro , Real si Careffoure .
                    exista si avantaje si dezavantaje. evident, este normal sa incercam sa minimalizam dezavantajele, insa , daca suntem corecti cu noi , trebuie sa ne intrebam : investitia de "eliminare" a avantajelor, isi merita " banii si efortul " ? caci daca bagam mai mult decat scoatem, ma scuzati, dar nu se merita !
                    cel mai eficient , este sa "educam" publicul.
                    m-ati facut curios, sunteti suparat pe anumite lucruri, pe care le-ati cam generalizat.
                    se poate sa fiti mai direct si sa ne impartasiti experienta personala , pentru a va putea intelege mai bine punctul de vedere ?
                    Boys, be ambitious !

                    Comentariu


                    • #35
                      Deoarece d-nul TimeShift a luat o pauza pe durata nedeterminata, voi continua sa combat cele spuse de dansul, rezervandu-i totusi dreptul la replica.

                      Dansul a spus ca natura umana ne impiedica sa fim corecti, ca fiecare umbla dupa profit! Putin mai jos aduce osanale, exact ca pe timpul lui Ceausescu, unor domni care strabat tara pe banii lor si pe timpul lor pentru binele celorlalti.
                      Vedeti, aici este o contradictie! Intr-adevar, sunt organizatori care fac acest lucru! Dar nu toti! Iar cand vrem sa atragem atentia, cei cu musca pe caciula ne interzic participari la discutii, caci numai ei au dreptul sa se autocritice!
                      Mai taie din ele, domnule!
                      - - - Actualizat - - -
                      Mi-ati luat-o inainte! hahaha
                      - - - Actualizat - - -
                      Totusi, putem sa va cunoastem identitatea? Sau este la secret?
                      - - - Actualizat - - -
                      D-le Dan T., pardon ma scuzati, d-le TimeShift, poate doriti sa sponsorizati Amaturul! Sincer, m-as bucura! Problema este ca nu aveti cu cine incheia un contract! Doar poate cu Maria Sa, d-nul baron local al Amaturului!

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                        Deoarece d-nul TimeShift a luat o pauza pe durata nedeterminata, voi continua sa combat cele spuse de dansul, rezervandu-i totusi dreptul la replica.
                        Dansul a spus ca natura umana ne impiedica sa fim corecti, ca fiecare umbla dupa profit! Putin mai jos aduce osanale, exact ca pe timpul lui Ceausescu, unor domni care strabat tara pe banii lor si pe timpul lor pentru binele celorlalti.
                        Vedeti, aici este o contradictie! Intr-adevar, sunt organizatori care fac acest lucru! Dar nu toti! Iar cand vrem sa atragem atentia, cei cu musca pe caciula ne interzic participari la discutii, caci numai ei au dreptul sa se autocritice!
                        Mai taie din ele, domnule!
                        - - - Actualizat - - -
                        Mi-ati luat-o inainte! hahaha
                        - - - Actualizat - - -
                        Totusi, putem sa va cunoastem identitatea? Sau este la secret?
                        1. domnu Costin, in primul rand eu am spus asa , si citez :
                        << " 2.Aparitia concurentei neloiale "
                        acest lucru , din nou, nu se poate elimina din natura umana. nu are cum, este imposibil, mai ales intr-o tara ca Romania. >>
                        ceea ce am dorit sa exprim este ca, prin natura noastra, ne place sa avem avantaje asupra celor din jur (asul din maneca).
                        suntem o specie competitiva, si fiecare avantaj pe care il avem ne poate " salva fundul " in diferite situatii .
                        concurenta neloiala este o metoda de a obtine un avantaj/avantaje , de multe ori reflectandu-se prin influenta si bani, care la randul lor inseamna PUTERE !
                        Francis Bacon a spus asa : Dorinta nemasurata de putere i-a facut si pe ingeri sa se prabuseasca.Oamenii nu au cum sa scape.
                        deci, aceasta este natura umana. pentru schimbare, nu este indeajuns o legislatie care sa fie aplicata din 1 Ianuarie 2013 care sa impuna X si Y.
                        legile se incalca constant ( sau sunt facute pentru a fi incalcate ! ).
                        cand conducem, mai depasim si viteza, mai taiem si o linie dubla/continua, uitam sa semnalizam cand depasim si-l speriem pe cel din spatele nostru etc.
                        avem legi, dar nu le respectam !
                        ca sa avem o schimbare (in bine), schimbarea trebuie sa vina de la noi, nu impusa "cu forta" sau cu legea (aceste lucruri sunt temporare, si de multe ori duc la "revolte").
                        degeaba imi vine Dan Bodeanu (exemplu ipotetic, il stimez foarte mult pe Dan , scuze Dan ! ) si-mi impune sa nu mai joc cu 2 fete de aceeasi culoare. nu ma intereseaza, sunt un ignorant ! si poate am prieteni care au aceleasi opinii. si ei au prietenii lor. si atunci zicem toti " nu mai venim la concursuri ".
                        cine pierde ? pai AMATUR , pentru ca nu o sa mai aiba atatia "fani" , lucru care se va translata prin o imbunatatire a calitatii jocului (ceea ce este bine) , insa o scadere a fondurilor (eu zic ca e evident de ce e rau sa nu ai fonduri).
                        si atunci, AMATUR este fortat, contrans dar si experimentat si intelept in acelasi timp , sa gaseasca un punct de mijloc intre CALITARE si CANTITATE.
                        asta trebuie sa intelegeti d-voastra, sunteti in partea de extrema cu CALITATEA. sunt perfect deacord cu d-voastra , insa ... nu traim nici in Norvegia, nici in Suedia , nici in Finlanda ... nici macar in Danemarca. nu avem fonduri personale mari, astea-s jucariile, cu astea ne jucam !
                        pe de alta parte, d-voastra nu aveti acel spirit de comerciant (sau poate ma insel?) .
                        nimeni nu se intreaba ce face X-ulescu si cum traieste ( X-ulescu este proprietar de magazin cu produse de tenis de masă, care a investit ceva banuti in diferite produse , merge pe motorina/benzina/gpl-ul lui pana prin sfantu' stie ce localitate in partea cealalta a tarii, si vinde 3 palete, 2 fete si 10 mingi ).
                        sa stiti , ca , multi proprietari de magazine cu astfel de produse au ajuns sa vanda astfel de produse din pasiunea lor pentru tenis de masă.
                        nu dau nume, ma feresc sa o fac, insa mai cunosc 3-4 oameni , toti "patroni" care toti joaca tenis de masă.
                        toata "afacerea" aceasta a inceput de la o pasiune. si stiti ce e culmea ? ies bani din afacerea aceasta , dar nu extraordinar de multi.
                        nu se compara cu asa numitele "afaceri" legate cu echipamente de fotbal, basket , handball etc.
                        daca d-voastra ati avea o astfel de afacere, ati prefera sa stati cu produsele pe stoc si sa "sperati" ca cineva va va suna la telefon sa comande ceva produse , sau ati fi competitiv si v-ati prezenta la o competitie unde aveti sansa si ocazia sa aratati "publicului" ca aveti produsele X pe stoc, sunt de buna calitate , si merita cel putin incercate ?
                        2. imi pare rau ca am fost mai rapid
                        3. nu stiu daca identitatea mea va ajuta cu cineva. nu ma ascund dupa un anonimat, dar nici nu caut lumina reflectoarelor. prefer sa stau in penumbra !
                        dar va pot spune ca sunt sigur ca nu ne-am intalnit niciodata.
                        si-n plus , nu am nici-un interes in a apara comerciantii de produse de tenis de masă, nici nu sunt unul.
                        insa ii respect , pentru ca au investit timp si bani intr-o afacere ce poate sa cada mai repede decat multe alte afaceri din lumea sportului.
                        ii stimez pentru pasiunea lor pentru tenis , si ii invidiez ca au reusit sa gaseasca un " loc de munca " intr-un domeniu care le place.
                        sigur nu te apuci de asa ceva daca nu-ti si place.
                        pe de alta parte, mai exista si mere stricate ... sa nu-mi ziceti ca d-voastra nu ati vazut niciodata mere stricate la Kaufland ?
                        tot ce trebuie facut este sa alegem merele bune, sa le cantarim,si sa le cumparam.
                        sa aveti o zi buna !
                        RE : postul 3 a fost reeditat, vreau sa elimin orice urma de " aciditate " din partea mea
                        Ultima editare de TimeShift; 15.nov.2012, 22:35.
                        Boys, be ambitious !

                        Comentariu


                        • #37
                          Pe cuvantul meu, deja sunt un fan al d-voastra! Aveti un vot de la mine, chiar daca el poate nu conteaza! Un om care se vede ca are o pregatire de viata si ca om de afaceri este un real castig pentru AMATUR, pentru cei ce vor ca visul sa continue!

                          Comentariu


                          • #38
                            nu incerc sa par mai destept decat par .
                            sa stiti , ca , eu doar asa vad lucrurile : cu bune, cu rele ... insa merg mai departe !
                            tenisul de masa imi aduce o caldura interna, cand vorbesc cu oameni despre tenis de masă, parca vorbesc de ... cele sfinte.
                            si cu toate acestea, nu sunt foarte bun la tenis. ba , uneori imi sap propria groapa.
                            si totusi imi place tenisul de masa , cu bunele si relele lui, este un sport frumos. si eu incerc sa iau doar ce e frumos si folositor din el.
                            este un sport competitiv, ce te invata sa fi pregatit pentru imprevizibil, sa actionezi si sa iei decizii in imprevizibil, si , in cele din urma, sa-ti asumi responsabilitatea pentru rezultatele obtinute.
                            vrei sa fi mai bun ? muncesti mai mult !
                            japonezii au o zicala : razboinicul care se antreneaza din greu, si este determinat sa castige, il va infrange pe cel care s-a nascut talentat in arta manuirii sabiei !
                            cat despre a analiza lucrurile din diferite perspective ... eu zic ca ar trebui sa fim deschisi la nou , dar sa analizam "noul" din toate punctele de vedere.
                            daca se merita, sa-l aplicam, daca nu ... nu
                            Ultima editare de TimeShift; 15.nov.2012, 22:34.
                            Boys, be ambitious !

                            Comentariu


                            • #39
                              Pentru d-voastra, misterios domn (sau doamna, nu-mi dau seama) precum si pentru cei interesati, propun un exercitiu de imaginatie.
                              Sa presupunem ca un om este pasionat de un sport oarecare. Acel om nu prea are cu cine sa-l practice, el fiind doar amator. Reuseste sa starneasca interesul altora prin organizarea unei competitii de amatori. Usor,usor, lucrurile capata amploare. La inceput este nevoie de bani pentru organizare, bani care se strang din taxe de participare.
                              De aici, lucrurile se complica!
                              Daca acest numar de participanti este relativ mic, local, nu este nici o problema, nu se incalca nici o lege. Nu trezeste nici lacomia, nici invidia. Pe masura ce numarul de participanti creste, atat local cat si national, apar mai multe probleme.
                              Una dintre ele ar fi daca este legal sa poti organiza, la nivel national, o asemenea competitie! Unde sunt bani din taxe de participare sau taxe anuale trebuie sa existe chitante, facturi, state de plata, deci o contabilitate! Acest lucru se poate face doar daca exista o personalitate juridica, care sa organizeze totul si care sa raspunda in fata legii.
                              Daca aceasta asociatie ( sa spunem non-profit ) exista, atunci aceasta competitie se poate apara si dezvolta in beneficiul tuturor asociatilor (sa luam o cifra : 2000). De exemplu, se pot incheia contracte de sponsorizare. La nivel national, se pot obtine contracte cu mai multe brand-uri, care sa asigure participarea tuturor membrilor asociatiei la competitii GRATIS, FARA TAXA DE PARTICIPARE.
                              Pe langa acesti sponsori mari pot exista sponsori locali, care pot contribui in schimbul imaginii primite la cresterea veniturilor asociatiei. Normal ca logistica, contabilitatea, organizatorii trebuiesc platite. Dar daca facem cateva socoteli vedem ca ele se acopera.
                              Structura interna a unei asemenea asociatii ramane pe data viitoare!
                              Ultima editare de costinmotoroi; 15.nov.2012, 23:13.

                              Comentariu


                              • #40
                                Bravo Costi vad ca ai scris sa vada lumea ce intentii ai fata de circuitul amatur.
                                Toti care citeam in topicurile tale credeam ca ai o reglare de conturi cu Viva sau cu Dan Bodeanu.
                                Cred ca ar fi bine sa va intilniti toti organizatori de turnee la Brașov inainte de turneul final si ziua urmatoare
                                sa ne spuneti si noua celor care participa la majoritatea turneelor la ce concluzi ati ajuns.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de TimeShift Vezi post
                                  1. domnu Costin, in primul rand eu am spus asa , si citez :
                                  << " 2.Aparitia concurentei neloiale "
                                  acest lucru , din nou, nu se poate elimina din natura umana. nu are cum, este imposibil, mai ales intr-o tara ca Romania. >>
                                  ceea ce am dorit sa exprim este ca, prin natura noastra, ne place sa avem avantaje asupra celor din jur (asul din maneca).
                                  suntem o specie competitiva, si fiecare avantaj pe care il avem ne poate " salva fundul " in diferite situatii .
                                  concurenta neloiala este o metoda de a obtine un avantaj/avantaje , de multe ori reflectandu-se prin influenta si bani, care la randul lor inseamna PUTERE !
                                  Francis Bacon a spus asa : Dorinta nemasurata de putere i-a facut si pe ingeri sa se prabuseasca.Oamenii nu au cum sa scape.
                                  deci, aceasta este natura umana. pentru schimbare, nu este indeajuns o legislatie care sa fie aplicata din 1 Ianuarie 2013 care sa impuna X si Y.
                                  legile se incalca constant ( sau sunt facute pentru a fi incalcate ! ).
                                  cand conducem, mai depasim si viteza, mai taiem si o linie dubla/continua, uitam sa semnalizam cand depasim si-l speriem pe cel din spatele nostru etc.
                                  avem legi, dar nu le respectam !
                                  ca sa avem o schimbare (in bine), schimbarea trebuie sa vina de la noi, nu impusa "cu forta" sau cu legea (aceste lucruri sunt temporare, si de multe ori duc la "revolte").
                                  degeaba imi vine Dan Bodeanu (exemplu ipotetic, il stimez foarte mult pe Dan , scuze Dan ! ) si-mi impune sa nu mai joc cu 2 fete de aceeasi culoare. nu ma intereseaza, sunt un ignorant ! si poate am prieteni care au aceleasi opinii. si ei au prietenii lor. si atunci zicem toti " nu mai venim la concursuri ".
                                  cine pierde ? pai AMATUR , pentru ca nu o sa mai aiba atatia "fani" , lucru care se va translata prin o imbunatatire a calitatii jocului (ceea ce este bine) , insa o scadere a fondurilor (eu zic ca e evident de ce e rau sa nu ai fonduri).
                                  si atunci, AMATUR este fortat, contrans dar si experimentat si intelept in acelasi timp , sa gaseasca un punct de mijloc intre CALITARE si CANTITATE.
                                  asta trebuie sa intelegeti d-voastra, sunteti in partea de extrema cu CALITATEA. sunt perfect deacord cu d-voastra , insa ... nu traim nici in Norvegia, nici in Suedia , nici in Finlanda ... nici macar in Danemarca. nu avem fonduri personale mari, astea-s jucariile, cu astea ne jucam !
                                  pe de alta parte, d-voastra nu aveti acel spirit de comerciant (sau poate ma insel?) .
                                  nimeni nu se intreaba ce face X-ulescu si cum traieste ( X-ulescu este proprietar de magazin cu produse de tenis de masă, care a investit ceva banuti in diferite produse , merge pe motorina/benzina/gpl-ul lui pana prin sfantu' stie ce localitate in partea cealalta a tarii, si vinde 3 palete, 2 fete si 10 mingi ).
                                  sa stiti , ca , multi proprietari de magazine cu astfel de produse au ajuns sa vanda astfel de produse din pasiunea lor pentru tenis de masă.
                                  nu dau nume, ma feresc sa o fac, insa mai cunosc 3-4 oameni , toti "patroni" care toti joaca tenis de masă.
                                  toata "afacerea" aceasta a inceput de la o pasiune. si stiti ce e culmea ? ies bani din afacerea aceasta , dar nu extraordinar de multi.
                                  nu se compara cu asa numitele "afaceri" legate cu echipamente de fotbal, basket , handball etc.
                                  daca d-voastra ati avea o astfel de afacere, ati prefera sa stati cu produsele pe stoc si sa "sperati" ca cineva va va suna la telefon sa comande ceva produse , sau ati fi competitiv si v-ati prezenta la o competitie unde aveti sansa si ocazia sa aratati "publicului" ca aveti produsele X pe stoc, sunt de buna calitate , si merita cel putin incercate ?
                                  2. imi pare rau ca am fost mai rapid
                                  3. nu stiu daca identitatea mea va ajuta cu cineva. nu ma ascund dupa un anonimat, dar nici nu caut lumina reflectoarelor. prefer sa stau in penumbra !
                                  dar va pot spune ca sunt sigur ca nu ne-am intalnit niciodata.
                                  si-n plus , nu am nici-un interes in a apara comerciantii de produse de tenis de masă, nici nu sunt unul.
                                  insa ii respect , pentru ca au investit timp si bani intr-o afacere ce poate sa cada mai repede decat multe alte afaceri din lumea sportului.
                                  ii stimez pentru pasiunea lor pentru tenis , si ii invidiez ca au reusit sa gaseasca un " loc de munca " intr-un domeniu care le place.
                                  sigur nu te apuci de asa ceva daca nu-ti si place.
                                  pe de alta parte, mai exista si mere stricate ... sa nu-mi ziceti ca d-voastra nu ati vazut niciodata mere stricate la Kaufland ?
                                  tot ce trebuie facut este sa alegem merele bune, sa le cantarim,si sa le cumparam.
                                  sa aveti o zi buna !
                                  RE : postul 3 a fost reeditat, vreau sa elimin orice urma de " aciditate " din partea mea
                                  Punctul este pus pe linga ,, i "... Esti foarte bun pentru a fi politician

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    D-le Dan T., pardon ma scuzati, d-le TimeShift, poate doriti sa sponsorizati Amaturul! Sincer, m-as bucura! Problema este ca nu aveti cu cine incheia un contract! Doar poate cu Maria Sa, d-nul baron local al Amaturului!
                                    Dl. Costin, confuzia dumneavoastra chiar ma onoreaza.Am absolvit liceul sportiv si la ora de compunere am cam chiulit.
                                    Omul(TimeSchift),pe langa talentul literar chiar pare sa vorbeasca in cunostiinta de cauza.
                                    Iar eu unul sunt prea nou venit pentru un razboi atat de vechi.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Ma scuzati, credeam ca vorbeste in numele d-voastra!

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                        Punctul este pus pe linga ,, i "... Esti foarte bun pentru a fi politician
                                        exista pareri si pareri.
                                        personal, nu-mi mentin parerea decat atunci cand stiu sigur ca am dreptate, cand sunt documentat din diferite parti care se verifica.
                                        nu-mi place sa merg pe "pipaite" , e ca si cum ai conduce masina cu geamurile aburite.

                                        iar legat de politica ... zic PASS . mi s-a propus, am zis NU clar , pentru ca nu-mi place sa stau in mocirla.
                                        prefer sa fac altceva mai constructiv cu timpul meu, de genul tenis de masă !

                                        sunt curios, din punctul d-voastra de vedere ce nu este bine din ceea ce am zis ?
                                        d-voastra cum vedeti lucrurile ?

                                        iar legat de mesajul meu privat catre d-voastra, sa stiti ca nu am vrut sa par impertinent.
                                        doamne fereste ! insa , daca d-voastra ati fi participat la concursul lui Iantu de exemplu, si ati fi primit ca ultima intrebare o intrebare legata de mesajul meu catre d-voastra, va asigur ca ati fi pierdut milionul de lei.
                                        de ce ? pai aveti acolo toate "motivele".

                                        sa aveti o zi buna !


                                        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                        Ma scuzati, credeam ca vorbeste in numele d-voastra!
                                        nu , nu , fiecare cu mesajele si parerile lui !
                                        nu-l cunosc nici pe domnu Dan T. , deci nu am nici-un interes vis-a-vis de dansul.
                                        Boys, be ambitious !

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Eu cred ca forta Amaturului sta tocmai in faptul ca nu are personalitate juridica!
                                          Blade-Darker speed 90
                                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                          Bh- Testing

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                            Eu cred ca forta Amaturului sta tocmai in faptul ca nu are personalitate juridica!
                                            Obtinerea personalitatii juridice poate duce la disparitia acestui frumos fenomen.
                                            Nu i nevoie de sponsori dc placerea jocului ii mai presus de interes material.
                                            Trebuie decat sa respectam un regulament bine facut.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              singurul lucru pe care eu îl înțeleg din topicul acesta, din pacate, este ca nu prea mai aveți chef sau timp de tenis, iar atunci ați mutat accentul pe politica...trist. respect toate opiniile postate aici, dar nu înțeleg de ce are o importanța atât de mare care firma poate sau are voie sa vânda produse la cutare turneu și care nu. piața (la figurat) e mare destul și orice firma poate pleca de la un turneu cu buzele umflate daca nici un participant nu cumpara absolut nimic. cât despre organizarea în sine a turneelor, daca luam ca exemplu o situație absurda în care 200 de înscriși la un turneu hotarasc subit și toți deodata fix în seara de vineri sa nu mai mearga la turneul de sâmbata, fiți siguri ca organizatorii se vor g?ndi mult mai bine a doua oara. nu m-am apucat sa iau la rând toate aspectele sesizate de domnul care a inițiat topicul, dar mi-au mai sarit în ochi expresii ca ''concurența neloiala''...sincer eu când spun Amatur ma gîndesc la activitați sportive desfașurate pe masa de tenis sau în jurul ei, iar concurența în cazul asta ?nseamna pentru mine care din cei doi jucatori caștiga primul 3 seturi.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Stima noastra si mandria, domn ------- Romania!!!!!
                                                - - - Actualizat - - -
                                                Adica, vreti sa spuneti ca nu va intereseaza ca platiti o taxa anuala ilegala, ca nu conteaza parerile altora, ca poti face bani pe cai ilicite!

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Eu nu platesc nici o taxa anuala ilegala, o platesc pentru ca vreau eu, este un dar manual, parerile altora le ascult dar imi rezerv dreptul sa fiu sau nu de acord cu ele, iar daca cineva face bani pe cai ilicite puteti face un denunt, dar ceva imi spune ca nu veti face asa ceva. Sa inteleg ca problemele dvs. cu dl. Bodeanu chiar aici au ajuns? Ceva e la mijloc si mie mi se pare ca se cheama...bani.
                                                  Blade-Darker speed 90
                                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                  Bh- Testing

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Daca credeti ca eu umblu dupa bani, atunci o sa va invit la urmatorul turneu organizat de mine unde taxa de participare va fi zero lei! D-nul ------- nu a fost de acord cu taxa de 10 lei propusa de mine la turneul din septembrie de la TOP ARENA si a marit-o la 25 lei!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X