Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

7 decembrie 2012 sedinta organizatorilor

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    chiar daca Turneul Final se va desfasura la Sf.Gheorghe(la o juma de ora de mers de la Brașov-si inapoix2),intalnirea,analiza,regulament,propuneri pentru a elimina starea tensionata in care se afla in acest moment Amatur-ul,sunt de acord cu propunerea d.lui Gelu,de a ne aduna,dezbate si hotari ce-i mai bine,pentru continuitate si cele bune pentru Amatur la Brașov..)
    In acest sens rog persoanele implicate sa-si anunte prezenta,eventual intr-un topic nou pentru a stii ce si cum,precum si propuneri din partea acestora ca ordine de zi...eventul cei care nu pot sa participe, un videomessenger,nu cred ca-i prea costisitor.
    Dupa cum am citit pana acum,sunt persoane care au confirmat participarea,ca si mine de altfel care o fac acum,cu urmatoarea propunere pentru dezbatere:
    -calendar competitional 2013,modul de acordare al organizarii turneeleor A+

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de Dan2 Vezi post
      Turneul se va desfasura la Sfantu Gheorghe. Vor putea participa 60 jucatori la OPEN si 120 la Amatori.
      Se stie ca, datorita alegerilor din 09.12.2012, exista multi jucatori care nu vor putea sa participe la turneul final, ei fiind angrenati, intr-un fel sau altul in alegeri. Eu cred ca nu ar trebui sa-i privam pe acestia, de a participa la incununarea eforturilor depuse in Amatur in decursul unui an. Turneul final trebuie sa fie pentru Amatur, cea mai mare sarbatoare din an. Cred ca ar fi bine sa schimbam data desfasurarii turneului. Nu avem nici un motiv solid, pentru a ne crampona de data de 8 decembrie.
      De asemeni, cred ca este un abuz sa hotarasti ca numarul maxim de participanti sa fie 60 + 120 , in conditiile in care, in fiecare an au participat in jur de 250 de oameni. Sigur ca o sa veniti cu argumente ca nu exista locatii, ca nu sunt destule mese, dar aceste argumente nu pot fi acceptate. Daca se vrea, se poate. Exista si locatii, exista si mese, totul este sa se accepte ideea.

      Comentariu


      • #53
        Timp de doua saptamani si cu peste 50 de telefoane am incercat orice varianta de amanare a turneului pe 15 decembrie si de a gasi o sala care permite 24 de mese, fara rezultat. Pe rend, sallle polivalente din Sibiu, Tagoviste, Cluj, Chiajna s-au anuntat ca indisponibile. Singura varianta, ramasa in calcul, Topoloveni cu 20+4 mese (maxim 216 participanti) a fost refuzata vehement de o part din amaturisti, care doresc numai centrul tarii. In cazul in care cea de a doua sala din Sf. Gheorghe ar deveni disponibila, asa cum speram initial, (putin probabil) ar putea gazdui 288 de participanti.
        Privind numarul de participanti, aveti date gresite:
        2007 12 mese 40 participanti Cluj
        2008 12 mese 125 de participanti Piatra Neamț
        2009 20 mese 192 participanti Chiajna
        2010 20 mese 207 participanti Sibiu ( anuntati 200)
        2011 24 mese 216 participanti Targoviște.
        Pentru ca turneul sa se poata desfasura in bune conditiuni, de spatiu si de timp, numarul maxim de participanti este 9 x numarul de mese.
        In masura in care organizatorii locali vor identifica posibilitatea maririi numarului de mese, vom invita cu placere mai multi participanti.

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Dan2 Vezi post
          Timp de doua saptamani si cu peste 50 de telefoane am incercat orice varianta de amanare a turneului pe 15 decembrie si de a gasi o sala care permite 24 de mese, fara rezultat. Pe rend, sallle polivalente din Sibiu, Tagoviste, Cluj, Chiajna s-au anuntat ca indisponibile. Singura varianta, ramasa in calcul, Topoloveni cu 20+4 mese (maxim 216 participanti) a fost refuzata vehement de o part din amaturisti, care doresc numai centrul tarii. In cazul in care cea de a doua sala din Sf. Gheorghe ar deveni disponibila, asa cum speram initial, (putin probabil) ar putea gazdui 288 de participanti.
          Privind numarul de participanti, aveti date gresite:
          2007 12 mese 40 participanti Cluj
          2008 12 mese 125 de participanti Piatra Neamț
          2009 20 mese 192 participanti Chiajna
          2010 20 mese 207 participanti Sibiu ( anuntati 200)
          2011 24 mese 216 participanti Targoviște.
          Pentru ca turneul sa se poata desfasura in bune conditiuni, de spatiu si de timp, numarul maxim de participanti este 9 x numarul de mese.
          In masura in care organizatorii locali vor identifica posibilitatea maririi numarului de mese, vom invita cu placere mai multi participanti.
          Eu nu am vazut nici unde pe forum, refuzuri vehemente privind desfasurarea turneului la Topoloveni !?

          Comentariu


          • #55
            Eu nu am vazut nici macar o NEmultumire ca turneul final sa se desfasoare la TOPOLOVENI.Dar intradevar ar fi o problema pentru cei din nordul tari,dar daca Topoloveniul indeplineste toate conditiile pai atunci TOPOLOVENI SA FIE.

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de mateidumitru Vezi post
              Eu nu am vazut nici unde pe forum, refuzuri vehemente privind desfasurarea turneului la Topoloveni !?
              Roaga-i Titi sa-ti trimita cate-va poze cu telefoane,marci diferite sa nu creada lumea ca avantajam freo firma producatoare!

              Comentariu


              • #57
                Dane pai Topoloveniul este mai central decit Chiajna sau Tirgoviste.
                Nu stiu cine sa opus sa organizeze Sorin ,dar parerea mea este ca il consider cel
                mai bun organizator din Amatur si chiar merita si el un turneu final.
                - - - Actualizat - - -
                Si Sorin poate reusea sa puna la dispozitie doua sali cea veche si cea noua daca se stabilea din timp.
                Asta este parerea mea ,nu stiu daca sar fi intimplat asa dar am observat ca la ultimele turnee Sorin nu a mai participat
                nici el nici juniori lui,nu stiu din ce motive dar este pacat pentru ca este un baiat de nota maxima.

                Comentariu


                • #58
                  Am auzit ca la Sf. Gheorghe e lumina in sala doar cind e soare afara. Ce facem ? Venim cu lanternele de-acasa ? Si mai trebuie sa luam si draperiile de-acasa, s-avem cu ce astupa ferestrele.

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de olah oliver Vezi post
                    Va asteptam cu drag la sfantu gheorghe pe toti ,dorim sa cream o atmosfera de neuitat(sper sa reusim)

                    Comentariu


                    • #60
                      Dane aduti aminte ca la Tirgoviste au participat cel mai mare numar de amaturisti,parerea mea este ca
                      ai reusit sa organizezi un turneu extraordinar si lumea tot a fost nemultumita pentru limita de locuri ,
                      cum o sa reusesti sa ii multumesti acum?

                      Comentariu


                      • #61
                        Am inteles... pozele astea sunt pentru reclama, insa in realitate este precum mi-au povestit baietii care au fost acum la SF.GHE.

                        Comentariu


                        • #62
                          Nea Dumitre sala este foarte buna si localitatea la fel,problema o sa fie pentru numarul de jucatori care pot
                          participa la turneu .

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de dantim Vezi post
                            Nea Dumitre sala este foarte buna si localitatea la fel,problema o sa fie pentru numarul de jucatori care pot
                            participa la turneu .
                            Eu nu mai stiu ce sa cred. Asa mi-au spus baietii care au fost la SF.GHE., ca lumina e slaba, dar se compenseaza cind bate soarele pe mese. Probabil ca tot atunci se si incalzeste. Eu nu am nimic impotriva organizarii turneului la SF. GHE. sau oriunde altundeva, dar trebuie sa ne asiguram ca vom avea cele mai bune conditii de joc. Nu am fost niciodata la SF.GHE. si mi-ar face placere sa merg si sa-i cunosc pe oamenii deacolo, care merita toate laudele ca au curajul sa se inhame la o treaba atit de grea.. As vrea sa fie ca in poze si sa iese totul bine, pentru ca toata lumea sa fie multumita. Dar ce facem cu cei ce vor sa participe, dar indatoririle de serviciu nu le da voie in acea data. Ar vrea si ei sa participe, nu sa vada meciurile la televizor. Of,Of,Of, orgoliile astea nu ne lasa deloc sa ne intelegem !!!

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de olah oliver Vezi post
                              Daca se va tine concursul la sf.gheorghe putem sa aranjam in asa fel ca-sa ne intilnim si in orasul nostru, dar vineri orcum nu este bine pentru ca trebuie sa aranjam sala pentru sambata ,eventual duminica,o-sa gasim un restaurant unde sa putem merge aprox.80 de oameni(am un prieten care are un restaurant eventual acolo)si acolo am putea discuta.

                              Daca vin toti, e nasol! Vor fi necesare discutii in grupe inferioare si cafteli pe tablou de 64...
                              Responsabilii de zona, ca reprezentanti si trompete (ma scuzati!) ai organizatorilor, sunt suficienti. Eu ii spun D-lui Fratea ce ma framanta si Dansul ma reprezinta la sedinta. Apoi, il informam pe Nea Matei...

                              Comentariu


                              • #65
                                Participarea la o finala Amatur reprezinta pentru orice sportiv(amaturist) o incununare a eforturilor si deplasarilor facute in decursul unui an, de aceea merita o organizare si o pregatire pe masura.Dupa cum se vede din 2007 pana azi interesul a crescut si trebuie sa avem in vedere dezvoltarea Amaturului si nicidecum un regres.In concluzie avem nevoie de o finala care sa aduca la masa cat mai multi sportivi si conditii de joc foarte bune(lumina, caldura, spatiu, cel putin 24 de mese, vestiare, apa calda, localitate cu posibilitati de cazare), si toate acestea pentru ca meritam!!

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de razvan arad Vezi post
                                  Participarea la o finala Amatur reprezinta pentru orice sportiv(amaturist) o incununare a eforturilor si deplasarilor facute in decursul unui an, de aceea merita o organizare si o pregatire pe masura.Dupa cum se vede din 2007 pana azi interesul a crescut si trebuie sa avem in vedere dezvoltarea Amaturului si nicidecum un regres.In concluzie avem nevoie de o finala care sa aduca la masa cat mai multi sportivi si conditii de joc foarte bune(lumina, caldura, spatiu, cel putin 24 de mese, vestiare, apa calda, localitate cu posibilitati de cazare), si toate acestea pentru ca meritam!!
                                  Corect! "AHOY ARENA" din Rotterdam intruneste toate aceste conditii...

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                    Eu nu mai stiu ce sa cred. Asa mi-au spus baietii care au fost la SF.GHE., ca lumina e slaba, dar se compenseaza cind bate soarele pe mese. Probabil ca tot atunci se si incalzeste. Eu nu am nimic impotriva organizarii turneului la SF. GHE. sau oriunde altundeva, dar trebuie sa ne asiguram ca vom avea cele mai bune conditii de joc. Nu am fost niciodata la SF.GHE. si mi-ar face placere sa merg si sa-i cunosc pe oamenii deacolo, care merita toate laudele ca au curajul sa se inhame la o treaba atit de grea.. As vrea sa fie ca in poze si sa iese totul bine, pentru ca toata lumea sa fie multumita. Dar ce facem cu cei ce vor sa participe, dar indatoririle de serviciu nu le da voie in acea data. Ar vrea si ei sa participe, nu sa vada meciurile la televizor. Of,Of,Of, orgoliile astea nu ne lasa deloc sa ne intelegem !!!
                                    De obicei nu sunteti rautacios, nea Titi. Turneul A+ se va tine in alta sala. Se poate avea incredere in baietii de la Sfantu-.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Dragos de ce si nu un turneu final la Mangalia,ca dupa cum organizati sinteti in top cu Sorin [Topoloveni}.
                                      Dupa mine nu conteaza unde se tine un turneu ci cum de bine se organizeaza.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        "tibhar arena" la fo' 30 km de stuttgart, si pe care as putea sa o rezerv pentru turneul final, intruneste deasemenea toate aceste conditii, chiar putem pune 34 de mese ,
                                        doar anuntati ma....

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de bogdanel Vezi post
                                          "tibhar arena" la fo' 30 km de stuttgart, si pe care as putea sa o rezerv pentru turneul final, intruneste deasemenea toate aceste conditii, chiar putem pune 34 de mese ,
                                          doar anuntati ma....
                                          aducem mesele de la Topoloveni ?

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                            Am inteles... pozele astea sunt pentru reclama, insa in realitate este precum mi-au povestit baietii care au fost acum la SF.GHE.
                                            Dl. Matei acele poze nu sunt de reclama ! Chiar sunt pozele de la sala sporturilor din SF.Gheorghe,este sala unde sunt gazduite meciurile de hambal,baschet,futsal,etc.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Cei din Brașov vor sprijini cu mese(12 mese+tarcuri aferente) ca totul sa se desfasoare in cele mai bune conditii.
                                              Cei din Sfantu au 12 mese+12 ale noastre se poate organiza pe 24 mese.
                                              Am inteles ca sala are o latime de 24m asa ca incap destul de ok 6 mese pe un rand.
                                              13 Rules

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de bogdanel Vezi post
                                                "tibhar arena" la fo' 30 km de stuttgart, si pe care as putea sa o rezerv pentru turneul final, intruneste deasemenea toate aceste conditii, chiar putem pune 34 de mese ,
                                                doar anuntati ma....
                                                'Neata, Bogdane!
                                                Stii cate mese erau la Dortmund? 104!!!

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de dantim Vezi post
                                                  Nea Dumitre sala este foarte buna si localitatea la fel,problema o sa fie pentru numarul de jucatori care pot
                                                  participa la turneu .
                                                  Poate m-am exprimat gresit ,nu cred ca o sa poata participa toti cei care se vor inscrie asta am vrut sa zic.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de dantim Vezi post
                                                    Dane aduti aminte ca la Tirgoviste au participat cel mai mare numar de amaturisti,parerea mea este ca
                                                    ai reusit sa organizezi un turneu extraordinar si lumea tot a fost nemultumita pentru limita de locuri ,
                                                    cum o sa reusesti sa ii multumesti acum?
                                                    Dane, am facut o intrebare si pentru Polivalenta din București, dar nici acolo ni loc... cred ca va fi ceva cu manele...

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X