Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur, Sfântu Gheorghe - 08.12.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de toth laszlo Vezi post
    Daca numarul celor inscrisi la OPEN va depasi 72, participarea la OPEN va fi in ordinea clasamentului, prioritate vor avea jucatorii cu media peste 18.
    Atentie: jucatorii amatori vor avea loc la OPEN in limita locurilor neacoperite de jucatorii cu drept de OPEN. Cei care vor pierde locul la OPEN vor fi inscrisi la Amatori.

    inseamna daca ies de la open intru automat la amator
    Bucurie mare ptr. openisti si pentru unii amatori dc s ar intampla asta.
    Conditiile initiale de participare la open si amatori au fost modificate pe parcursul inscrilor la fel si desfasurarea concursului asa ca mai aveti mari sanse pt OPEN dl. TOHT.
    Interesant va fi dc alcatuirea grupelor inferioare va avea criteriu si M A
    - - - Actualizat - - -
    citat dl . BODEANU
    1 Intr-adevar, exista riscul ca jucatorii de OPEN clasati peste locul 100 sa nu prinda loc in turneu. Dar, daca priviti clasamentul, veti vedea ca toti acestia au putine turnee A si A+. Cu putin efort, ar fi putut avansa in clasament pe pozitii fruntase si erau siguri de participare. La un turneu final prioritate au jucatorii valorosi si constanti in participare.
    2 Nu exista posibilitatea ca jucatorii numiti de d-vs sa participe la Amatori.
    dl BODEANU eu inteleg ca teoretic peste 120 OPENISTI din baza de date a clasamentului nu pot juca la amatori.
    DL FLORIN APIAN ati rezolvat elegant eliminarea amaturistilor de la open pe baza MA dar macar fiti consecvent si imediat dupa jucatorul clasat pe locul 60 din clasamentul amatur pozitionati in ordine descrescatoare openisti dupa MA.

    Comentariu


    • Postat în original de sofidoor Vezi post
      D-L Sorin cred ca face parte din -INCURCATORI-cei care se inscriu automat din REFLEX la toate turneele dar cu 2-3 ore inainte de inceperea turneului se retrag din cauza ca la CALCAT garda pe spate,,,,in fine nu am inteles sensul greoi din nordul tarii a acestei fraze.Oricum in tarisoara noastra draga-daca vrei sa fii bine intentionat -EXISTA intotdeauna UNUL care se scoala cu fata la cearceaf si comenteaza aiurea....cu garda ....care ma calca pe spate........etc
      D-nule Sofidoor, in ultimul an (si nu numai) am participari in competitii cat n-aveti d-vs posturi pe forum ! Deci va rog ! Si n-am facut-o din reflex (la participari ma refer) ci doar din placere. Sensul greoi din nordul tarii se afla si pe 4 bancnote ale Romaniei d-nule Sofidoor. Asteptam si un reprezentant din Oradea intr-un viitor (care-l vreti d-vs). Asa ne facem noi mai greoi intelesi spre disperarea celor ce pricep greoi.
      Cred ca nu-i cazul sa polemizam pe subiecte non sens !
      ...si ca sa aveti o seara buna va declar castigator in disputa noastra si prefer sa inghet acest subiect !
      Va doresc o seara placuta !
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • Postat în original de dinicescuion Vezi post
        Bucurie mare ptr. openisti si pentru unii amatori dc s ar intampla asta.
        Conditiile initiale de participare la open si amatori au fost modificate pe parcursul inscrilor la fel si desfasurarea concursului asa ca mai aveti mari sanse pt OPEN dl. TOHT.
        Interesant va fi dc alcatuirea grupelor inferioare va avea criteriu si M A
        - - - Actualizat - - -
        citat dl . BODEANU
        1 Intr-adevar, exista riscul ca jucatorii de OPEN clasati peste locul 100 sa nu prinda loc in turneu. Dar, daca priviti clasamentul, veti vedea ca toti acestia au putine turnee A si A+. Cu putin efort, ar fi putut avansa in clasament pe pozitii fruntase si erau siguri de participare. La un turneu final prioritate au jucatorii valorosi si constanti in participare.
        2 Nu exista posibilitatea ca jucatorii numiti de d-vs sa participe la Amatori.
        dl BODEANU eu inteleg ca teoretic peste 120 OPENISTI din baza de date a clasamentului nu pot juca la amatori.
        DL FLORIN APIAN ati rezolvat elegant eliminarea amaturistilor de la open pe baza MA dar macar fiti consecvent si imediat dupa jucatorul clasat pe locul 60 din clasamentul amatur pozitionati in ordine descrescatoare openisti dupa MA SI APOI POZITIA DIN CLASAMENT

        Comentariu


        • Este rusinos sa fii pe locul 86-de ex-si sa te inscrii la amatori,dupa care sa faci pe viteazul lui Stefan si sa te bagi in seama fara rost cu un coleg care este bine intentionat.Propunere pt regulament-cei care se afla in TOP 100-indiferent cum si-au obtinut punctele-sa fie inscisi automat la OPEN.
          - - - Actualizat - - -
          Sunt de acord cu colegii care au spus ca ar trebui sa primeze MA-UL adica valoarea reala a unui jucator si nu clasamentul.CRED ca toata lumea vrea sa vada jocuri echilibrate si spectaculoase si nu jocuri dezechilibrate.
          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

          Comentariu


          • filipoiu bogdan mihai ramnicu valcea amatori-MA 13
            lemn Donic waldner senso carbon
            fata fh: donic baracuda
            fata bh: tenergy 05

            Comentariu


            • Daca MA-ul este egal sa se faca departajarea prin cea mai buna pozitie in clasament-cred ca asa ar fi cel mai corect.In caz contrar este foarte posibil ca jucatori valorosi sa nu poata participa la acest turneu-la open sau la amatori.
              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

              Comentariu


              • din reflex cum zicea un colg eu sunt nevoit sa ma retrag pt faptul ca pe data de 5 plec spre alte meleaguri credeam ca abia pri 12 plec dar sa decalat asa ca si pop zoltan colegul meu e nevoit sa renunte !! distractie placuta !! din refl;ex
                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                Comentariu


                • DACA ar fi fost 1000 de locuri la acest turneu final nu mai erau aceste discutii.
                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                  Comentariu


                  • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                    dl BODEANU eu inteleg ca teoretic peste 120 OPENISTI din baza de date a clasamentului nu pot juca la amatori.
                    DL FLORIN APIAN ati rezolvat elegant eliminarea amaturistilor de la open pe baza MA dar macar fiti consecvent si imediat dupa jucatorul clasat pe locul 60 din clasamentul amatur pozitionati in ordine descrescatoare openisti dupa MA SI APOI POZITIA DIN CLASAMENT
                    Nu inteleg, de ce sa fac asta?
                    Pana la locul 60 jucatorii sint obligati sa joace la open, iar de aici incolo doar daca au MA>=19, dar fiecare are locul lui in clasament si ala ramane criteriul de baza de selectie.
                    Inteleg ca nu prea s-a procedat la astfel de metode de 'eliminare', dar sint foarte putine turnee unde se ocupa toate locurile la open, sau macar acolo functioneaza regula primul inscris-primul pe lista.
                    Aici fiind totusi un turneu final, se incearca sa se adune jucatorii cei mai buni. Ce-i drept, vor fi unii chiar foarte buni care probabil nu vor prinde loc dar daca ar mai fi avut vreo 2-3 participari in decursul unui an in mod sigur s-ar fi schimbat situatia.
                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Olah oliver sf.gheorghe amator

                      Comentariu


                      • Postat în original de sofidoor Vezi post
                        Este rusinos sa fii pe locul 86-de ex-si sa te inscrii la amatori,dupa care sa faci pe viteazul lui Stefan si sa te bagi in seama fara rost cu un coleg care este bine intentionat.Propunere pt regulament-cei care se afla in TOP 100-indiferent cum si-au obtinut punctele-sa fie inscisi automat la OPEN.
                        - - - Actualizat - - -
                        Sunt de acord cu colegii care au spus ca ar trebui sa primeze MA-UL adica valoarea reala a unui jucator si nu clasamentul.CRED ca toata lumea vrea sa vada jocuri echilibrate si spectaculoase si nu jocuri dezechilibrate.
                        In parte sunt de-acord cu tine Sofidoor (valabil si pentru celelalte posturi) dar locul in clasament nu prea este relevant ! MA-ul indica adevarata valoare !
                        Adevarat ca sunt clasat in primii 100 dar MA-ul meu este...mediu daca vrei. Deci, spre rusinea mea, locul nu echivaleaza valoarea. Daca o sa te uiti atent pe clasament o sa vezi jucatori care au participat la 4-5 competitii dar au media peste 25. Ei, abia aceia sunt cu adevarat valorosi !
                        Chestia cu... indiferent cum si-au obtinut punctele... sincer, ai fortat-o un pic ! Dar te iert !
                        Sunt insa jucatori care balanseaza intre media 18-19 adica in momentul in care au atins pragul de 19 participa la niste competitii open (pe care le pierd bineinteles / ei zic ca nu intentionat) si revin la 17-18 dar valoarea lor chiar e de open-isti. Eu as incerca un campionat cu media de trecere MA>18, dar cred ca cei ce au decis ca media sa fie 19 stiu ei de ce au ales sa fie asa si nu altfel. Sunt oameni experimentati si cred ca au optimizat regulile astfel incat sa fie "bine" pentru toata lumea.
                        O saptamana excelenta !
                        Blade: lemn off...ce lemn !
                        Bh: cu tepi
                        Fh: fara tepi

                        Comentariu


                        • Dl. APIAN FLORIN,
                          2 sau 3 participari la turneele A sau A+ in decursul ultimilor 11 luni pot creea teoretic peste 700 de openisti dintre amatori dupa criteriu MA.
                          Unde este respectul fata de cei care participa constant la aceasta competitie si in clasament sunt pozitionati dupa locul 60??
                          Clasamentul trebuie sa fie unicul criteriu pt. dreptul de participare ,iar categoria de open trebuie obtinuta dc jucatorui cu cel putin 9 participari in amatur din ultimile 48 de turnee din acest an.Grila de punctaj permite sa devii openist dc te clasezi pe locurile 1 16 la un singur concurs si sa te prezinti la turneul final decat dupa 2 concursuri. In regulament nu se specifica dupa cate concursuri se face media punctelor ca sa fi declarat openist.
                          ESTE INCORECT CA AM FOST EXCUS DE LA OPEN DE CATRE JUCATORI CLASATI IN URMA MEA.

                          Comentariu


                          • Bogdan Cristian- Amarastii de Sus, Dolj. La "amatori"...

                            Comentariu


                            • iordachi adrian - adjud - amatori - loc 506

                              Comentariu


                              • Nea Ioane ,este foarte corect pentru ca regulamentul asta sa aplicat in fiecare an la turneul final
                                si de fiecare data au fost comentarii inutile.
                                - - - Actualizat - - -
                                Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                Dl. APIAN FLORIN,
                                2 sau 3 participari la turneele A sau A+ in decursul ultimilor 11 luni pot creea teoretic peste 700 de openisti dintre amatori dupa criteriu MA.
                                Unde este respectul fata de cei care participa constant la aceasta competitie si in clasament sunt pozitionati dupa locul 60??
                                Clasamentul trebuie sa fie unicul criteriu pt. dreptul de participare ,iar categoria de open trebuie obtinuta dc jucatorui cu cel putin 9 participari in amatur din ultimile 48 de turnee din acest an.Grila de punctaj permite sa devii openist dc te clasezi pe locurile 1 16 la un singur concurs si sa te prezinti la turneul final decat dupa 2 concursuri. In regulament nu se specifica dupa cate concursuri se face media punctelor ca sa fi declarat openist.
                                ESTE INCORECT CA AM FOST EXCUS DE LA OPEN DE CATRE JUCATORI CLASATI IN URMA MEA.
                                Nea Ioane daca vroiai sa faci o surpriza la open ti s-au marit sansele acum la amatori

                                Comentariu


                                • Turneul OPEN : Participa jucatorii amatori cu media turneelor A de minim 18p, jucatorii legitimati in divizia B, precum si jucatorii amatori cu MA 13-17 (care sunt rugati sa-si anunte optiunea si la OPEN, in limita a 72 de locuri.)
                                  Turneul AMATORI : Participa orice jucator amator cu media turneelor A mai mica sau egala cu 17, in limita a 144 de locuri.
                                  Daca numarul celor inscrisi va depasi limita de 216 participanti, , ordinea de inscriere va tine cont de pozitia in clasament.
                                  Daca numarul celor inscrisi la OPEN va depasi 72, ordinea inscrierii la OPEN de pozitia in clasament
                                  CAM ASA CEVA SE SCRIA PE POSTUL TURNEULUI FINAL TARGOVISTE 2011 si de ce dl BODEANU a modificat acest post initial care prevedea aceasi treaba in privinta inscrierilor.
                                  Oare cele 4 mese suplimentate a contribuit la introducerea MA ca doar in regulament nu a fost adusa nici o modificare privind organizarea turneului final.

                                  Comentariu


                                  • Nea Ioane sa schimbat anul asta media la 19.
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Nu ta mai consuma degeaba ca au dreptate ei asa ca fa tu surpriza la amatori si urca pe podium.

                                    Comentariu


                                    • Lasa Sogore,o sa luam o masa in custodie si jucam intre noi de-ai casei si mai invitam din cad in cand pe alti sa ne mai odihnim si noi !

                                      Comentariu


                                      • Apar discutii pe care le consider banale , cu cine si de ce sa participe la turneul Campionilor . Observ pe listele de la cele doua sectiuni cativa participanti care sporadic participa la competitii si acum i-si au locul pe liste .S-a gandit oare cineva ca la cel mai important turneu ar fi bine ca primul criteriu de participare sa fie numarul total de participari si bineanteles taxa amatur achitata . Multumesc ! La buna vedere !

                                        Comentariu


                                        • Mihai Bodeanu, București - OPEN
                                          Blade: Butterfly Photino
                                          Fh: Butterfly Tenergy 05
                                          Bh:Yasaka Rakza 9

                                          www.lovetodance.ro

                                          Comentariu


                                          • Vrei sa joci in doua grupe?
                                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                              Lista actualizata pe prima pagina.
                                              La Open s-au completat locurile asa ca jucatorii cu MA<19, in ordinea clasamentului, sint transferati la Amatori.
                                              si cei cu media peste ce sanse au?? adic doar sa se retraga cineva?
                                              INNERFORCE ALC, TENERGY 05 -BUTTERFLY CHALENGER ATTACK

                                              Comentariu


                                              • Sipos Renata - Oradea - open

                                                Comentariu


                                                • AM SI EU O PROPUNERE NU SAR PUTEA MARI NUMARUL LA AMATORI DE 160 SI LA CLUJ AM FOST 160 SI A DECURS F BINE SI PUTEM SA LE DAM O SANSA SI CELOR MAI SLAB CLASATI SPER CA NU SUPAR PE NIMENI IN SPERANTA CA ATI LUAT IN CONSIDERARE SI PROPUNEREA ME VA MULTUMESC MULT EU SI CEILANTI CARE SAN T CLASATI SUB 144 INCA O DATA MULTUMIRI DE LA TOTI SI SPER SA IASA CEL MAI FRUMOS TURNEU SA AUZIM DE BINE SI SA NE VEDEM LA SF GHEORGHE .geoiarba( NICULA DUMITRU- AGNITA.
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  SUCCES ATAT CELOR DE LA OPEN SI AMATURISTILOR.

                                                  Comentariu


                                                  • Din Cluj-Napoca
                                                    Nascu Serban - open
                                                    Nascu Horea - amatori

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X