Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Butterfly Primorac fluture negru

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • VÂND Lemn Butterfly Primorac fluture negru

    Lemnul este in stare buna, greutate: 90g, preț:1100 (fix), nr.
    contact: 0748037441

  • #2
    Aline tu l-ai șlefuit la maner? A fost FL și e ST ? Sau anatomic
    cam batranel primoracul asta))
    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

    Comentariu


    • #3
      Eu din ce îmi aduc aminte ,a fost luat dupa negociere recent cu 630 lei. A crescut pretul ca Fat-Frumos peste noapte. E un fel de ,,bisnitareala ".

      Comentariu


      • #4
        Nu l-am slefuit eu, așa l-am luat. Referitor la preț, eu am dat 1200 lei pe el, cu tot cu fețe, nu e nicio bișnitareala! Și da, am aflat și eu astăzi ca a fost luat cu 620, nu 630, de către domnul Pîrvu! O sa caut chitanța de la banca de când am depus banii și o s-o postez!

        Comentariu


        • #5
          Ok. Înseamnă că tu ai luat teapa . Asta e . Spor la vânzare !

          Comentariu


          • #6
            Faptul ca omul l-a luat cu 620 e problema lui, dacă mai găsiți la banii ăștia sa ma anuntați și pe mine, prețul la care l-am postat eu consider ca e un preț corect! Nu fac afaceri cu lemne, doar încerc materiale!

            Comentariu


            • #7
              Dacă lemnul a stat ceva timp la vânzare pe forum cu 800 ,apoi cu 700 și nu a fost vândut, crezi că poate lua acum 1100 lei ? Dar poți cere si 1500 . Nicio problema. Important este cu cât se va vinde. A mai luat cineva pe forum un Maze cu 700 și după o lună îl pusese la vânzare cu 1200. A fost exclus din comunitate și acum e pe olx . L a tot scăzut dar nu îl vinde.

              Comentariu


              • #8
                Văd ca vorbiți în necunoștință de cauza, omul ăla a fost exclus in comunitate din alte motive, in ceea ce privește prețul, dumneavoastră știți prețurile?….Mi se pare ca și in cazul asta va dați cu părerea in necunoștință de cauza. Sa ma anuntați și pe mine daca mai apare vreun Primorac Off+ fluture negru sub 1000 lei pe forum! Daca l-a luat domnul Pîrvu cu 620, nu înseamnă ca am luat eu țeapa. Văd ca sunteți de la Balș, e cineva acolo care face bișnițăreli cu chinezării de pe Aliexpres, fete, lemne etc, și le vinde drept profesionale pe olx, o sa verific dacă sunteți dumneavoastră și revin!

                Comentariu


                • #9
                  Da știu și eu asta dar din păcate pt tine nu sunt eu.Omul vinde pe olx ,nu aici pe forum. Poți verifica , ca poate ești de la politie dar nu vad ce legătură are cu acest subiect. Eu doar am specificat ca dacă nu l a luat nimeni nici cu 700 cum crezi ca îl va lua cu 1100 în starea în care este ? Sau poate îmi interzici tu sa îmi dau cu părerea. Tu critici mulți useri pe aici pe forum dar vad ca nu accepți o părere. Ești cumva ,,Iohanis" și nu știm noi ? Iar dacă mai vrei lemne ca acesta la 630 lei găsește le singur ,nu trebuie sa te anunț eu. Eu nu joc cu Primorac asa ca nu mi trebuie.

                  Comentariu


                  • #10
                    Care este stare domnule, lemnul este in stare buna, eu nu critic pe nimeni, am atras atenția câtorva pe buna dreptate, am postat aici un anunt in care am dat toate detaliile necesare, prețul este corect, . Accept o părere, dar nu jignesc și nu accept sa fiu jignit, iar dumneavoastră ați depășit limita bunului simț. Căutați sa vedeți la ce preț se vinde acest lemn, apoi veniți aici cu o părere pertinenta!

                    Comentariu


                    • #11
                      Lemnul este din ce în ce mai rar la vânzare. Unul este prețul solicitat și probabil altul la vânzarea efectivă. Așa se procedează pe acest forum. Alin nu este nici bișnițar și nici afacerist.

                      Comentariu


                      • #12
                        Foarte bine. Sunt doar curios la ce preț se va vinde. Sper sub 700 lei.Oricum sper sa aștepți mult și bine sa iei 1100 lei pe el !

                        Comentariu


                        • #13
                          La felul în care arata , mi-e greu și mie sa cred ca se va vinde cu suma asta, am avut unul ca nou și l-am vandut cu 1400lei după o luna
                          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                          Comentariu


                          • #14
                            Bogdan, apreciez orice sfat de la tine, tu acum cât timp ai vândut lemnul, ca le creste prețul de la an la an, in plus sunt tot mai rare, nu toti avem norocul domnului Pîrvu sa le luam cu 600…

                            Comentariu


                            • #15
                              Stimati pasionati ai acestui minunat sport, nu cred ca acest forum a fost creat pentru astfel de polemici !!! Alin l-a cumparat cu cat i l-a vandut vechiul detinator si are voie (respectand standardele impuse de regulment adica poze si un pret) sa ceara cat considera pe el. Pretul este stabilit pentru orice marfa/bun, asa cum stiti de cerere si oferta! In cazul Primorac-ului fluture negru, pretul poate fi si semnificativ mai mare de 1100 lei, totul este sa se gaseasca jucatorul si/sau colectionarul care sa-l doreasca/plateasca.
                              Multumesc si numai bine va doresc tuturor!!!

                              Comentariu


                              • #16
                                Nici pt bisnitareli nu a fost creat.Sa ceri pt un lemn care a fost luat de pe forum acum o luna sau doua cu 620 lei , 1100 lei ,mie cel puțin mi se pare bisnitereala.Poate altora nu.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Ești invidios pe omul ăla ca l-a luat cu 600 de lei? Vad ca tot insisti, caută sa vezi anunțul cu cât l-a vândut, nu-mi spune mie ca fac bișniță pe aici, am văzut ca nu te pricepi la materiale, nu știu de ce-ți tot dai cu parerea… fiecare are dreptul la opinie, dar ce faci tu, deja e altceva, sper sa vadă si domnii care se ocupa cu moderarea acestui forum ce faci!

                                  Comentariu


                                  • #18

                                    Postat în original de Alin Popa Vezi post
                                    Nu l-am slefuit eu, așa l-am luat. Referitor la preț, eu am dat 1200 lei pe el, cu tot cu fețe, nu e nicio bișnitareala! Și da, am aflat și eu astăzi ca a fost luat cu 620, nu 630, de către domnul Pîrvu! O sa caut chitanța de la banca de când am depus banii și o s-o postez!

                                    salut , mai bine ai posta dovada asa cum ai promis si va disparea misterul “bisnitei” , SPOR la vânzare !!!
                                    Ultima editare de iMihai; 21.oct.2022, 12:20.
                                    Rozena - VISCARIA - Rozena

                                    Comentariu


                                    • #19

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Cum am spus, eu nu sunt bișnițar, cred ca cineva îmi datorează scuze!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Foarte bine . Ce -i cu asta ? Eu zic ca dacă l ai luat cu 1200 de la cel care l a luat cu 620 ai luat teapa. Dacă nu era asa se îngrămădesc mulți sa îl cumpere acum cu 1100. Vad însă că nu e nimeni doritor sa facă o afacere buna cu acest pret. De aici rezulta ca tu nu te pricepi la lemne.Faci afirmații nefondate.Sau ești vreun mare priceput în acest domeniu și noi nu știm ,ca să îți cerem sfaturi toți înainte sa cumpărăm ceva.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Alin a pus "dovada" drept urmare este treaba lui cu cât i-l vinde, noi doar putem aproxima prețul corect sau nu, eu personal mi l-am exprimat , restul devine ca-n can))
                                            Eu ii respect decizia, am avut multe primorac-uri pe mana si le-am vandut similar dar in stare mult mai buna , spor la vanzare
                                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Reveneala…. Insiști cu rautațile, așa ce eu ma retrag, consider ca nu e comportament potrivit pentru grupul din care facem parte. Pentru mine, discutia cu tine se încheie aici…

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X