Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

xiom sigma europe

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • xiom sigma europe

    salut
    sunt nou pe forum si vreau sa imi cumpar o fata xiom sigma europe pentru FH pe un lemn butterfy kreanga powerspin off , as avea nevoie de cateva pareri

  • #2
    Ai dat cu aceasta fata?....altele, ai mai incercat?...de la Xiom, mie mi-au placut cel mai mult din gama Vega- europe si pro, sau din gama Omega IV - europe si elite...am un coleg ce si-a luat o fata sigma europe, dar are un burete prea tare, si asteapta ocazia de a o schimba....
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      xiom

      nu am mai jucat cu fete din gama xiom , sunt incepator in tenisul de masa profesionist am descoperit fetele cam de 2 luni si as vrea sa imi iau o paleta pe care sa nu o schim curand, iar cele din gama xiom par foarte bune

      Comentariu


      • #4
        Daca zici ca abia acum ai inceput sa "intri" in problema fetelor profi eu zic sa cumperi vreo jumatate de an sau chiar un an fete second hand... motivul este ca, chiar daca nu imi dai dreptate in acest moment le vei schimba foarte foarte des si la cele SH pierzi mai putin. Spor la tops!
        Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Cheseilucian Vezi post
          nu am mai jucat cu fete din gama xiom , sunt incepator in tenisul de masa profesionist am descoperit fetele cam de 2 luni si as vrea sa imi iau o paleta pe care sa nu o schim curand, iar cele din gama xiom par foarte bune
          Nu incerca sa judeci fetele( lemnele ) de tenis dupa niste simple cifre ale producatorului....daca-ti par bune, nu inseamna neaparat ca ti se si potrivesc....totul depinde de stilul de joc, si de nivelul de joc...unele arunca mai jos, altele mai sus, unele au buretele mai tare, altele foarte moale, ca si cauciucul dealtfel....cel putin la inceput, este mai bine sa incerci fetele...dupa cum spunea si adishorul, cel mai eficient, second hand....pentru ca nu tot ce vei incerca sau ti se va parea bun dupa cifre, va corespunde cerintelor...iar niste fețe pot avea un comportament pe un lemn, si alt comportament pe alt lemn...ca sa nu mai spun ca mai conteaza si grosimea buretelui....buretele mai gros implica o viteza mai mare si un efect mai mare la topspin, iar un burete mai subtire creste controlul si ajuta la mingi drepte, capace, si au un efect mai mare la "taiate"...
          Va urma o perioada de cautari....spor la treaba...
          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

          Comentariu


          • #6
            Salut , eu folosesc fete de la Xiom de 2 ani si vreau sa spun ca raportul calitate pret este foarte bun, sunt mult mai rezistente decat alte fete si mult mai ieftine decat cele de la Butterfly, singurul inconvenient ar fi ca sunt fete grele fata , sa iei in considerare acest aspect, in rest spin viteza si tot ce ai nevoie.

            Toate cele bune
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • #7
              Am folosit si eu Vega euro un an si ceva...foarte buna aproape la orice, de la topspin, la taiat...in tot acest timp nu am schimbat fata, iar dupa atata timp arata impecabil, doar cateva mici ciupituri pe margine...dar am si avut foarte mare grija de ea, nu am lovit-o, iar suprafata a fost stearsa dupa fiecare partida, iar dupa joc, acoperite cu folie adeziva....
              Am si prieteni care au jucat cu fete Xiom...parca ar fi fost dusmanul acestora, ca dupa 2 luni fetele parca facusera razboiul...erau tocite si zdrentuite pe margini...
              Oricum, trebuie sa stii ca gama vega si gama omega au cauciucul foarte moale, elastic, dar si sensibil la lovituri, si destul de usor de ciupit pe margine daca lovesti de multe ori puternic mingea cu cantul....forta loviturii rupe din cauciuc...mai usor decat la...tenergy, spre exemplu.
              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X