Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Moș Crăciun pe Litoral'', Năvodari - 10-11.12.2022

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Salutare tuturor!!! Cred că este momentul să facem o analiză a turneului. În primul rând trebuie felicitat Silviu pentru efortul și munca depusă, acest aspect nu trebuie să treacă neobservat, întrucât datorită lui a fost organizat probabil, după părerea mea, cel mai puternic și în același timp frumos turneu din sud-estul țării. Mulțumiri, bineînțeles și autorităților locale, deoarece au răspuns pozitiv la solicitările desfășurării unui așa concurs.
    Meciurile tuturor categoriilor, în măsură timpului, pot fi vizionate pe pagina de facebook a comunității năvodarene de tenis de masă.
    Prezența majorității organizatorilor de turnee Amatur din zona noastră, întrunește în mare măsură tabloul complet a unei, afirm eu, sărbători tenisistice de masă și nu alimentez sub nicio formă incidentele izolate, dar mai ales nu-mi place să scriu despre ele. Cred cu tărie că aspectele pozitive trebuiesc subliniate și chiar dacă "Moșul" a venit mai devreme pe litoral, baza fiind fără îndoială titlul turneului, felicitările principale se adresează tuturor participanțiilor în egală măsură și nu învinșilor sau câștigătorilor. Cinstea, onoarea, onestitatea, corectitudinea își fac loc negreșit într-o astfel de comunitate.
    În încheiere, dacă tot Moșul a ajuns mai devreme pe litoral și urările de sărbători merg împreună: SĂRBĂTORI FERICITE TUTUROR!!!​

    Comentariu


    • Felicitări Silviu si echipa pt turneu. Revin oricând cu placere la Năvodari!!!
      Ma Lin Soft
      Yasaka Rakza 7
      Xiom Yanus

      Comentariu



      • Comentariu



        • Comentariu



          • Comentariu



            • Comentariu



              • Comentariu



                • Comentariu



                  • Comentariu


                    • Multumim pentru efortul fotografului !

                      Cat priveste comportamentul colegului Bogdan Dumitru prezentat mai sus, am primit apoi un telefon din partea d-lui Giani Capus care mi-a relatat un alt episod urat de ieri, avandu-l protagonist pe acelasi jucator.La finalul jocului lor, dupa ce si-au strans mana, colegul Dumitru ”tranteste” un scuipat langa picioarele lui Giani Capus imediat dupa ce acesta se intoarce dupa salut.
                      Aceasta reactie urata este surprinsa si pe camera video, vezi link:
                      .https://www.facebook.com/10001025316...77441844026454, la mimutul 14:55.
                      Dl. Capus mi-a transmis ca (reproduc textual) : ”asemenea jucatori nu au ce cauta la masa de joc!” si m-a rugat sa transmit linkul cu secventa video.
                      Nu imi place ca sunt nevoit sa insist pe acest subiect; dar aceste iesiri necontrolate trebuie sa fie cunoscute si sa nu mai aiba loc !
                      Daca le ascundem, tacem, nu ne implicam, este ca si cum le acceptam si astfel aceste comportamente pot sa faca parte ”firesc” din ingredientele oricarui turneu viitor!
                      Am discutat azi cu cativa colegi din tara (Ploiesti, Galati, Tulcea, Navodari, Constanta).
                      Si ei cunosc si dezaproba acest comportament,
                      Trebuie sa facem front comun pentru a descuraja aceste incidente!
                      AMATUR este despre fair-play, miscare, sanatate, prietenie!​
                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                      Comentariu


                      • Postat în original de lica george Vezi post
                        Multumim pentru efortul fotografului !

                        Cat priveste comportamentul colegului Bogdan Dumitru prezentat mai sus, am primit apoi un telefon din partea d-lui Giani Capus care mi-a relatat un alt episod urat de ieri, avandu-l protagonist pe acelasi jucator.La finalul jocului lor, dupa ce si-au strans mana, colegul Dumitru ”tranteste” un scuipat langa picioarele lui Giani Capus imediat dupa ce acesta se intoarce dupa salut.
                        Aceasta reactie urata este surprinsa si pe camera video, vezi link:
                        .https://www.facebook.com/10001025316...77441844026454, la mimutul 14:55.
                        Dl. Capus mi-a transmis ca (reproduc textual) : ”asemenea jucatori nu au ce cauta la masa de joc!” si m-a rugat sa transmit linkul cu secventa video.
                        Nu imi place ca sunt nevoit sa insist pe acest subiect; dar aceste iesiri necontrolate trebuie sa fie cunoscute si sa nu mai aiba loc !
                        Daca le ascundem, tacem, nu ne implicam, este ca si cum le acceptam si astfel aceste comportamente pot sa faca parte ”firesc” din ingredientele oricarui turneu viitor!
                        Am discutat azi cu cativa colegi din tara (Ploiesti, Galati, Tulcea, Navodari, Constanta).
                        Si ei cunosc si dezaproba acest comportament,
                        Trebuie sa facem front comun pentru a descuraja aceste incidente!
                        AMATUR este despre fair-play, miscare, sanatate, prietenie!​
                        Multumim pentru atentionare!

                        Comentariu


                        • Postat în original de lica george;

                          Cat priveste comportamentul colegului Bogdan Dumitru prezentat mai sus, am primit apoi un telefon din partea d-lui Giani Capus care mi-a relatat un alt episod urat de ieri, avandu-l protagonist pe acelasi jucator.La finalul jocului lor, dupa ce si-au strans mana, colegul Dumitru ”tranteste” un scuipat langa picioarele lui Giani Capus imediat dupa ce acesta se intoarce dupa salut.
                          Aceasta reactie urata este surprinsa si pe camera video, vezi link:
                          .[url
                          https://www.facebook.com/100010253161920/videos/677441844026454[/url], la mimutul 14:55.
                          Dl. Capus mi-a transmis ca (reproduc textual) : ”asemenea jucatori nu au ce cauta la masa de joc!” si m-a rugat sa transmit linkul cu secventa video.
                          Nu imi place ca sunt nevoit sa insist pe acest subiect; dar aceste iesiri necontrolate trebuie sa fie cunoscute si sa nu mai aiba loc !
                          Daca le ascundem, tacem, nu ne implicam, este ca si cum le acceptam si astfel aceste comportamente pot sa faca parte ”firesc” din ingredientele oricarui turneu viitor!
                          Am discutat azi cu cativa colegi din tara (Ploiesti, Galati, Tulcea, Navodari, Constanta).
                          Si ei cunosc si dezaproba acest comportament,
                          Trebuie sa facem front comun pentru a descuraja aceste incidente!
                          AMATUR este despre fair-play, miscare, sanatate, prietenie!​
                          Vis a vis de incidentul relatat de colegul George Lica, am cerut un punct de vedere grupului de ucrainieni care au fost in zona respectiva.
                          Mai exact am dialogat cu Shebanov Alexander care a fost chiar in grupul mai sus mentionat,Baiatul nu vorbeste engleza , folosim google translate in conversatiile noastre, asa ca anumite cuvinte sunt traduse asa cum sunt ,va redau mai jos exact mesajul pe care mi l a transmis Shebanov
                          ''Buna ziua!
                          Da, am văzut-o. Situația a fost următoarea: a jucat pentru ieșirea din lot. a câștigat doi zero, ca urmare a pierdut, trei doi. i-a aruncat ceasul cu baldachin soției sale, dar vizual s-a dovedit ca și cum l-ar fi aruncat în mod deliberat. da, a aruncat racheta cand a pierdut. dar a vrut să arunce racheta în lateral, încet, dar a ratat și racheta a zburat în perete. I-am auzit racheta trosnind. și i-am văzut fața, i-a fost foarte frică că s-a întâmplat. Cred că s-a întâmplat întâmplător. nu a vrut să arunce în perete, golul era lateral. Ei bine, totul sunt emoții. meciul lor a fost foarte frumos.''​

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X