Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru viitorul Amatur

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Pe langa multele pareri vin si eu cu cateva:
    1. Jucatorii care au fost legitimati in divizia A, B, sau Liga 1, 2 etc. si recunoscuti de Federatia Romana de Tenis de Masa, sa joace la turneele AMATUR doar in afara concursului. In faza eliminatorie ii invitam in tribune, daca are sala asa ceva. La urma urmei aceasta a fost intentia permisiunii lor, ca sa ridice nivelul de joc al concursurilor. Daca vor sa participe la concursuri adevarate, sa-si organizeze ei concursuri unde sa-si arate maiestria in arta tenisului de masa.
    2. Ca jucatori la sectiunea OPEN sa fie obligati sa joace cei care au media turneelor A inclusiv 18 puncte, chiar daca a participat numai la un concurs de tip A si a acumulat 18 puncte la acel concurs. In cazul ca se ia in considerare si turneele A+ unde se puncteaza dublu, se poate imparti la 2 punctajul obtinut. Sa nu se mai tina cont de pozitia in clasament deoarece nu este relevanta in ce priveste valoarea jucatorului.
    3. Ca jucatori la sectiunea AMATORI sunt cei care au medie mai mica de 18 puncte la turneele A, chiar daca au participat numai la un concurs de categoria A. In caz ca a participat numai la turnee B, atunci sa se faca calculul proportional in asa fel incat sa reflecte valoarea celui in cauza.
    NOTA: Ar mai fi o varianta, sa se formeze o comisie de 7 membri (votata de fiecare membru al AMATUR-ULUI printr-o lista) care prin votul lor (al celor 7) de 50% +1 sa determine anual, care jucatori sunt de OPEN si care sunt de AMATORI. Am spus anual, deoarece unii jucatori mai progreseaza, altii mai regreseaza.
    4. In ce priveste fetele cu iarba, nu am nimic impotriva lor, decat ca ar fi bine sa-si faca ei turnee separate unde sa se incurce cat vor unul pe altul. Eu consider ca fetele de iarba strica frumusetea tenisului de masa si nu au nici o justificare in acest sport, decat de a incurca adversarul, ca sa nu mai joace tenis de masă. E ca si cum s-ar organiza un concurs de atletism unde ai concura la 100 m si ai alerga pe un culoar unde este gheata, in timp ce concurentul tau alearga pe o pista obisnuita. Cinstit ar fi sa alerge si el pe gheata. Asadar sa-si organizeze ei concursuri separate si sa alerge pe gheata. ESTE DOAR O PARERE. SA NU SE SIMTA JIGNITI CEI CU IARBA. Oricum mie nu-mi pun prea mari probleme, chiar daca eu alerg pe culoarul de gheata.
    SUCCES IN LUAREA DECIZIILOR BUNE CELOR CARE SUNT IN MASURA SA LE IA.
    Va doresc succes in luarea deciziilor.

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de Hendrix Vezi post
      Pe langa multele pareri vin si eu cu cateva:
      1. Jucatorii care au fost legitimati in divizia A, B, sau Liga 1, 2 etc. si recunoscuti de Federatia Romana de Tenis de Masa, sa joace la turneele AMATUR doar in afara concursului. In faza eliminatorie ii invitam in tribune, daca are sala asa ceva. La urma urmei aceasta a fost intentia permisiunii lor, ca sa ridice nivelul de joc al concursurilor. Daca vor sa participe la concursuri adevarate, sa-si organizeze ei concursuri unde sa-si arate maiestria in arta tenisului de masa.
      2. Ca jucatori la sectiunea OPEN sa fie obligati sa joace cei care au media turneelor A inclusiv 18 puncte, chiar daca a participat numai la un concurs de tip A si a acumulat 18 puncte la acel concurs. In cazul ca se ia in considerare si turneele A+ unde se puncteaza dublu, se poate imparti la 2 punctajul obtinut. Sa nu se mai tina cont de pozitia in clasament deoarece nu este relevanta in ce priveste valoarea jucatorului.
      3. Ca jucatori la sectiunea AMATORI sunt cei care au medie mai mica de 18 puncte la turneele A, chiar daca au participat numai la un concurs de categoria A. In caz ca a participat numai la turnee B, atunci sa se faca calculul proportional in asa fel incat sa reflecte valoarea celui in cauza.
      NOTA: Ar mai fi o varianta, sa se formeze o comisie de 7 membri (votata de fiecare membru al AMATUR-ULUI printr-o lista) care prin votul lor (al celor 7) de 50% +1 sa determine anual, care jucatori sunt de OPEN si care sunt de AMATORI. Am spus anual, deoarece unii jucatori mai progreseaza, altii mai regreseaza.
      4. In ce priveste fetele cu iarba, nu am nimic impotriva lor, decat ca ar fi bine sa-si faca ei turnee separate unde sa se incurce cat vor unul pe altul. Eu consider ca fetele de iarba strica frumusetea tenisului de masa si nu au nici o justificare in acest sport, decat de a incurca adversarul, ca sa nu mai joace tenis de masă. E ca si cum s-ar organiza un concurs de atletism unde ai concura la 100 m si ai alerga pe un culoar unde este gheata, in timp ce concurentul tau alearga pe o pista obisnuita. Cinstit ar fi sa alerge si el pe gheata. Asadar sa-si organizeze ei concursuri separate si sa alerge pe gheata. ESTE DOAR O PARERE. SA NU SE SIMTA JIGNITI CEI CU IARBA. Oricum mie nu-mi pun prea mari probleme, chiar daca eu alerg pe culoarul de gheata.
      SUCCES IN LUAREA DECIZIILOR BUNE CELOR CARE SUNT IN MASURA SA LE IA.
      Va doresc succes in luarea deciziilor.
      Domnul Jimi{Hendrix]dumneavostra vad ca vreti sa desfintati circuitul

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de Ceausescu Vezi post
        Acum depinde de sistemul de referinta .... daca mai si ponderam cum am vazut in posturile de mai sus ..... s-ar putea ca asta cu 16 sa satisfaca multor cerinte
        Asa e Ionut,depinde foarte mult de sistemul de referinta....daca e in stare flasca,esti campion,joci la open fara dubii,deci nu mai fi asa modest.
        Ultima editare de victorache; 04.dec.2012, 21:48.
        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
        FH - TENERGY 64
        BH - XIOM VEGA EUROPE

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de victorache Vezi post
          Asa e Ionut,depinde foarte mult de sistemul de referinta....daca e in stare flasca,esti campion,deci nu mai fi asa modest.
          Eu ziceam de tensiune, da' Nea Deni si cu tine v-ati deconspirat...

          Comentariu


          • #80
            Buna seara!

            Nu tintesc vreo sticla de vin, ca nu prea beau, insa asa cum spune si Krisztalori in postul #54, ca ''ar fi de evitat situatiile neplacute de a juca doua grupe la o masa", propun ceva ce acum o sa para poate de neacceptat, dar in viitorul apropiat sunt convins ca se va lua in considerare:
            Turneele de A/A+ (in centrele importante/aglomerate) sa se tina separat, pe cele doua categorii de valoare! Turneu doar de openisti. Turneu doar de amatori!
            Stiu ca sunt argumentele cu transportul, cu prieteniile/tovarasiile, spectacolul oferit de openisti, cresterea valorii turneului, etc.
            Eu consider ca la turneele mari (si nu putine) amatorii ii incurca pe openisti si openistii pe amatori, cu disconfortul asteptarii sa se termine grupele celor de dimineata(amatorii) si apoi a celor de dupa-amiaza (open).
            Pe deasupra, in aceste conditii sper sa se ajunga in viitor ca si turneele de amatori sa aiba ora de incepere pe la pranz, dandu-se posibilitatea celor care locuiesc la 200-400 km sa vina odihniti la sala, nu sa fie nevoiti sa vina cu o zi mai devreme sau sa vina in aceeasi zi cu ochii carpiti de somn sa joace, dupa ce s-au trezit de la 5,30-6,00 ca sa ajunga la 9. Apoi sanse mari ca turneele fiecarei categorii sa se incheie la ore rezonabile. Incepi la 11-12, pleci la 19-20.
            In definitiv, mai mult respect pentru AMATORI, pentru ca dragul nostru FILO la ei s-a gandit cand a initiat aceasta miscare minunata (vezi si denumirea miscarii... AMATOUR)!
            Scuze daca am lezat pe cineva...fara intentie!
            Respect pentru tenisul si valoarea celor de la open!
            Xiom -Mitzutani - Xiom

            Comentariu


            • #81
              Toti suntem amatori-si cei care joaca la amatori si cei care joaca la open-
              Cand o sa castigam cateva mii de euro la un turneu atunci scapam de amatorism...
              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

              Comentariu


              • #82
                Iata o varianta care ar rezolva mult mai simplu latura financiara a circuitului Amatur:
                1.Taxa fixa de participare la turneele Amatur:
                -turneu "B"=20 ron
                -turneu "A"=30 ron
                -turneu "A+"=40 ron
                -turneu Final =40 ron
                Taxa de participare va fi obligatorie pentru TOTI PARTICPANTII la turneele respective(inclusiv organizatori,frati,prieteni,etc),cu exceptia copiilor pana la 12 ani si a persoanelor cu handicap,care sunt scutite de taxa!

                2.Taxa de afiliere si validare a turneelor.
                La sfarsitul turneului organizatorul posteaza clasamentul.Din clasament reiese numarul de participanti.Din suma de bani acumulata se varsa in contul Amatur(pe care toti organizatorii de turnee au obligatia sa-l stie),se varsa o suma de bani echivalenta a 10% din incasari.Aceasta cifra include in ea taxa de afiliere a turneului,taxa de validare a rezultatelor turneului si taxa(cotizatia) anuala a fiecarui amaturist participant la (acel)turneu.Intr-un cuvant,daca se impune achitarea taxei de catre participanti(care de multe ori este prea mare fata de ceea ce "ofera" categoria turneului) atunci este logic ca si organizatorii sa plateasca o taxa de turneu Amaturului,iar in aceasta taxa se va regasi si cotizatia fiecarui participant la acel turneu!Organizatorul are obligatia sa verse acesti bani ca sa se poata valida turneul de catre Administrator,in caz contrar turneul devine doar un turneu de casa,fara puncte in Amatur.Se va ajunge asadar ca fiecare amaturist sa plateasca pentru,unde si cat joaca!Logic!

                3.Taxa de participare INCLUDE o sticla de apa de minim 1 litru fiecarui participant la turneu.
                Organizatorii au obligatia sa prezinte diverse posibilitati de servire a mesei si cazare pentru participantii interesati.
                Gustarile,dulciurile si cafeaua fac parte din PROTOCOLUL oferit de organizatori si nu este obligatoriu!
                Ultima editare de csabazedler; 05.dec.2012, 10:41. Motiv: Adaugare text par.1
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #83
                  -!.Cotizatia trebuie platita ,de aceea este necesara o legitimatie AMATUR ,cu o viza ce atesta acest aspect.
                  -2.Fiecare organizator de turnee ,trebuie sa desemneze OBLIGATORIU ,un personal medical calificat pentru a superviza pe acest criteriu desfasurarea competitiei !Doamne -fereste ,un accident /incident nedorit major ar creea situatii greu de estimat!
                  -3.Calendarul trebuie esalonat de asa maniera incat sa nu se iveasca concurenta neloiala.
                  In rest ,consider ca a fost bine cum a fost !!! Salutari - Gigi Ciobotaru-Iași

                  Comentariu


                  • #84
                    Modificarile de ultima ora aduse acestui turneu final au creat deja un precedent!Dar de ce ne mai miram din moment ce regulamentul a fost incalcat de catre organizatori cu mai multe ocazii in acest an(suprapuneri de turnee la<200 km,jucatori legitimati si openisti la amatori,jucatori admisi la turnee fara achitarea cotizatiei anuale,etc...lista poate continua).Si atunci,ce-i de facut??!!
                    -daca tot este mare "inghesuiala" pentru participarea la un turneu final
                    -daca tot se merge pe "reteta"(pentru ca se vede clar ca asta se vrea!!)
                    -daca intr-adevar se doreste a multumi pe toti cei ce vor sa participe la un turneu final ,......atunci propun sa se dispute in prima faza calificari directe pentru ocuparea si stabilirea grupelor inferioare de 6 jucatori:adica toti cei inscrisi,sub linia numarului de 5 juc x nr. de grupe ,dupa clasament,sa joace eliminatorii directe pana la ocuparea ultimei pozitii(nr 6) in cele X grupe.Exista destule artificii pentru a stabili care cu care joaca pentru ca in cazul unu numar mai mic sau mai mare ramasi decat nr grupelor sa fie modificate acele 1-2-3 grupe inferioare,si atat,DACA va fi nevoie.Se disputa grupele inferioare si pe urma primii trei din fiecare grupa se califica in eliminatorii directe dupa o schema stabilita si adoptata inainte de inceperea turneului,ca sa nu existe discutii!Timpul se va reduce considerabil,toti sunt multumiti ca au participat la turneul final(chiar daca s-au inghesuit ca la Lady Gaga la concert!) iar organizatorii vor avea de unde sa achite apa pentru participanti si sa cumpere algocalminul si cafeaua pentru orele de cosmar ce vor urma!!!
                    I love table tennis !

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de florin toma Vezi post
                      Propunerea este o combinatie dintre practica turneelor internationale, unde grupele sunt formate din maxim 4 jucatori, iar primii 2 merg direct in eliminatoriu, si regulamentul actual, care cere un numar de 5 meciuri pt fiecare participant, si anume:

                      Ori se joaca numai grupe inferioare de 6 -7 jucatori (aproximativ 4-5h) si se trece direct in eliminatoriu, ori se joaca grupe inferioare de 4 jucatori (1.5h) , primii 2 merg in prima parte a clasamentului iar urmatorii 2 in jumatatea a doua, si se continua cu grupele superioare de 4 jucatori (1.5h) dupa care se trece la eliminatoriu.

                      Avantaje:
                      - timpul de desfasurare a turneului se micsoreaza
                      - numarul de posibili participanti creste
                      Exemplu: daca pe o masa sunt 6 jucatori ce timp de 4h joaca numai inferioarele, in propunerea mea sunt 8 jucatori (2 grupe de cite 4) ce joaca timp de 3h inferioarele
                      Cred ca acest sistem (inferioare de 4 jucatori) creeaza problema ca un jucator care se califica direct in eliminatoriu, dar este eliminat in primul tur va juca 3 meciuri + 1 = 4 meciuri. Eu zic ca este cam putin, mai ales daca vii de la distanta.
                      Mai buna mi se pare propunerea cu grupe de 6-7 si eliminatoriu direct.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #86
                        un nr de minim 6 partide in 5 ore si apoi eliminatorii multumeste majoritatea amaturistilor.
                        Renuntarea la grupe superioare are numeroase avantaje pt. jucatori si organizator.

                        Comentariu


                        • #87
                          Eu nu inteleg de ce tot vreti sa schimbati sistemul de joc. Sistemul cu grupe inferioare, superioare si eliminatorii, este cel mai adecvat scopului principal al amatorilor( sa se joace cit mai multe meciuri)
                          Azi, miine, o sa propuneti sa se joace in Amatur ca si in competitiile FRTM-ului ( citeva etape pe an)
                          Ginditi-va, va rog, la propuneri care sa duca la disputarea cit mai multor jocuri, pentru ca pentru asta platim si batem atitia kilometri .

                          Comentariu


                          • #88
                            Sa vedeti in cat timp o sa joace ultimii clasati in grupele superioare de la turnel final cele 7 meciuri.
                            Cei calificati in superioare o sa joace primul tur eliminatoriu dupa vreo 10 ore.

                            Comentariu


                            • #89
                              Dane {BodeanuZ}cred ca trebuie sa ii scri lui Mos Craciun sa ii multumeasca pe toti ca tu nu o sa reusesti,
                              acum nici cu doua sali nu este bine.

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de dantim Vezi post
                                Dane {BodeanuZ}cred ca trebuie sa ii scri lui Mos Craciun sa ii multumeasca pe toti ca tu nu o sa reusesti,
                                acum nici cu doua sali nu este bine.
                                Mai trebuie o sala de asteptare

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de grasomega Vezi post
                                  Cred ca acest sistem (inferioare de 4 jucatori) creeaza problema ca un jucator care se califica direct in eliminatoriu, dar este eliminat in primul tur va juca 3 meciuri + 1 = 4 meciuri. Eu zic ca este cam putin, mai ales daca vii de la distanta.
                                  Mai buna mi se pare propunerea cu grupe de 6-7 si eliminatoriu direct.
                                  Poate nu am fost clar: dupa disputarea meciurilor din inferioare, primii 2 merg in grupele superioare tot de 4, pentru prima jumatate a clasamentului, iar urmatorii 2 tot in grupe de 4, pentru a doua jumatate a clasamentului.
                                  Abia apoi incep eliminatoriile.
                                  Deci se asigura pt toti concurentii 3 meciuri in inferioare si inca 3 meciuri in superioare.
                                  Problema este de timp, in sensul ca grupele de 4 se vor finaliza mai repede decit grupele de 6-7 jucatori+grupele superioare de 4.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                    Mai trebuie o sala de asteptare
                                    O sala de operatie sa ne scoata tenisul de masa din cap fara anestezie ,
                                    O sala de reanimare cu bere multa.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                      Sa vedeti in cat timp o sa joace ultimii clasati in grupele superioare de la turnel final cele 7 meciuri.
                                      Cei calificati in superioare o sa joace primul tur eliminatoriu dupa vreo 10 ore.
                                      Pai da, deaia mergem la turnee: sa jucam, sa povestim, sa facem poze, sa ne certam, sa ne-njuram, sa mincam, sa bem, sa ne pupam, sa ne-nbratisam si-apoi s-o luam de la capat, ca s-avem ce sa ne amintim cind nu ne mai putem ridica din pat
                                      Tu te plingi Ioane, care-arati de 20 de ani ?!

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de florin toma Vezi post
                                        Poate nu am fost clar: dupa disputarea meciurilor din inferioare, primii 2 merg in grupele superioare tot de 4, pentru prima jumatate a clasamentului, iar urmatorii 2 tot in grupe de 4, pentru a doua jumatate a clasamentului.
                                        Abia apoi incep eliminatoriile.
                                        Deci se asigura pt toti concurentii 3 meciuri in inferioare si inca 3 meciuri in superioare.
                                        Problema este de timp, in sensul ca grupele de 4 se vor finaliza mai repede decit grupele de 6-7 jucatori+grupele superioare de 4.
                                        Multumesc de clarificare, domnule Toma.
                                        Am inteles acum. In acest caz, propunerea de desfasurare mi se pare foarte buna, la fel de buna ca cea cu grupele de 6-7 si apoi eliminatoriu direct. Poate sunt eu mai greu de cap, dar nu reusesc sa vad mare diferenta intre cele doua sisteme, cu exceptia faptului ca meciurile din superioare ar putea fi mai grele pentru toti participantii, in timp ce in cazul grupelor de 6-7 cei mai buni (fara punctaj) ar putea fi inegal distribuiti in grupe si ar rezulta unele mai usoare si unele mai grele.
                                        Blog de tenis de masă

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de florin toma Vezi post
                                          Poate nu am fost clar: dupa disputarea meciurilor din inferioare, primii 2 merg in grupele superioare tot de 4, pentru prima jumatate a clasamentului, iar urmatorii 2 tot in grupe de 4, pentru a doua jumatate a clasamentului.
                                          Abia apoi incep eliminatoriile.
                                          Deci se asigura pt toti concurentii 3 meciuri in inferioare si inca 3 meciuri in superioare.
                                          Problema este de timp, in sensul ca grupele de 4 se vor finaliza mai repede decit grupele de 6-7 jucatori+grupele superioare de 4.
                                          In grupele superioare trebuie sa mearga primii patru clasati in inferioare, fiindca, de foarte multe ori se intimpla ca, jucatorul clasat pe locul 4 in grupa inferioara, sa se claseze pe locul 1 sau 2 in grupa superioara. Deci, nu trebuie sa-l privam de aceasta sansa.

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Am propus (si am si realizat in 2010, cu ocazia Turneului Simfonia Lalelelor de la Pitești), plata taxei de participare in avans prin virarea sumei de bani intr-un cont al organizatorului..
                                            Avantaje:
                                            - ca organizator stiu daca aranjez sala pentru 16 mese, sau mai inghesuit pt 20 de mese
                                            - pot face in liniste alcatuirea grupelor de vineri seara
                                            - se cistiga cel putin o ora din timpul de inceput al turneului, cind se incaseaza taxa, se repartizeaza apa, se alcatuiesc grupele,etc.
                                            Asa cel putin la ora 9.00 cind este anuntat turneul, grupele sunt afisate in sala, si fiecare stie la ce masa si cu cine joaca.
                                            In plus se elimina cei ce se inscriu la toate turneele si apoi se retrag, doar ca sa aiba posturi.

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de florin toma Vezi post
                                              Am propus (si am si realizat in 2010, cu ocazia Turneului Simfonia Lalelelor de la Pitești), plata taxei de participare in avans prin virarea sumei de bani intr-un cont al organizatorului..
                                              Avantaje:
                                              - ca organizator stiu daca aranjez sala pentru 16 mese, sau mai inghesuit pt 20 de mese
                                              - pot face in liniste alcatuirea grupelor de vineri seara
                                              - se cistiga cel putin o ora din timpul de inceput al turneului, cind se incaseaza taxa, se repartizeaza apa, se alcatuiesc grupele,etc.
                                              Asa cel putin la ora 9.00 cind este anuntat turneul, grupele sunt afisate in sala, si fiecare stie la ce masa si cu cine joaca.
                                              In plus se elimina cei ce se inscriu la toate turneele si apoi se retrag, doar ca sa aiba posturi.
                                              Foarte corect ! Asa ar trebui sa fie, dar pe linga asta, organizatorul ar trebui sa se tina foarte tare pe pozitie in dimineata turneului, cind vor veni multi care vor sa se mai inscrie si e greu sa rezisti rugamintilor lor.

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de sofidoor Vezi post
                                                Toti suntem amatori-si cei care joaca la amatori si cei care joaca la open-
                                                Cand o sa castigam cateva mii de euro la un turneu atunci scapam de amatorism...
                                                Atunci, daca tot nu conteaza, haideti sa mai inversam si sa mai joace si amatorii de la pranz.
                                                Sa dam de fapt "Cezarului ce-i al Cezarului" ca tot se bate moneda pe taxe si cotizatii.
                                                Se cam uita ca amatorii au ponderea cea mare la fondul Amatour, dar exact pe ei ii chinuim cel mai mult! Ii trezim cu noaptea in cap, ii inghesuim uneori cate doua grupe la o masa, le dam o pauza fortata de doua ore (14-16) sa se elibereze mesele cu grupele de la open si in final ii prinde noaptea in sala, jucand finala in paralel cu openul care a inceput la 13,30. Vi se pare echitabil? Mai suntem toti "amatori"?
                                                Xiom -Mitzutani - Xiom

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                  Foarte corect ! Asa ar trebui sa fie, dar pe linga asta, organizatorul ar trebui sa se tina foarte tare pe pozitie in dimineata turneului, cind vor veni multi care vor sa se mai inscrie si e greu sa rezisti rugamintilor lor.
                                                  om batran si minte Titi..
                                                  tu cum ai reactiona ?

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de lica george Vezi post
                                                    Atunci, daca tot nu conteaza, haideti sa mai inversam si sa mai joace si amatorii de la pranz.
                                                    Sa dam de fapt "Cezarului ce-i al Cezarului" ca tot se bate moneda pe taxe si cotizatii.
                                                    Se cam uita ca amatorii au ponderea cea mare la fondul Amatour, dar exact pe ei ii chinuim cel mai mult! Ii trezim cu noaptea in cap, ii inghesuim uneori cate doua grupe la o masa, le dam o pauza fortata de doua ore (14-16) sa se elibereze mesele cu grupele de la open si in final ii prinde noaptea in sala, jucand finala in paralel cu openul care a inceput la 13,30. Vi se pare echitabil? Mai suntem toti "amatori"?
                                                    Sunt obligat sa-ti spun ca te iubesc

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X