Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru viitorul Amatur

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Sunt obligat sa-ti spun ca te iubesc
    Nea Titi, sunteti simpatic!... Ma iubiti la fel ca in ziua cand am intors meciul la de la 0-2 la 3-2 la Mangalia?!
    ...Si eu va stimez si va impartasesc multe din ideile dvs.
    Seara buna si la cat mai luminati amatori in Comitetul de Organizare, sa hotarasca pt binele celor multi, foarte multi!
    Xiom -Mitzutani - Xiom

    Comentariu


    • Imi place ca toti cei care sunt prieteni cu acest sport isi dau cu parerea despre ce inseamna jocul cu iarba.Oare va ganditi ca si noi ne-am putea da cu parerea despre ce joaca foarte multi jucatori de atac???????????? Sanatate multa

      Comentariu


      • Postat în original de lica george Vezi post
        Atunci, daca tot nu conteaza, haideti sa mai inversam si sa mai joace si amatorii de la pranz.
        Sa dam de fapt "Cezarului ce-i al Cezarului" ca tot se bate moneda pe taxe si cotizatii.
        Se cam uita ca amatorii au ponderea cea mare la fondul Amatour, dar exact pe ei ii chinuim cel mai mult! Ii trezim cu noaptea in cap, ii inghesuim uneori cate doua grupe la o masa, le dam o pauza fortata de doua ore (14-16) sa se elibereze mesele cu grupele de la open si in final ii prinde noaptea in sala, jucand finala in paralel cu openul care a inceput la 13,30. Vi se pare echitabil? Mai suntem toti "amatori"?
        Am incercat si asa ceva (la Turneul Simfonia Lalelelor din 2011) ca OPEN-ul sa inceapa la ora 9.00 si AMATORII de la ora 13.00, dar nu a fost o idee buna.
        Si o sa explic motivul. Intotdeauna, cei inscrisi la Open sunt cam jumatate din cei inscrisi la Amatori. Si atunci dimineata, in loc ca cele 20 de mese sa fie folosite din plin de grupele de AMATORI, vor fi folosite maxim 10, de cei de la OPEN. Iar dupa amiaza, cind vine grosul jucatorilor (cei de la Amatori), ce vor folosi toate mesele, grupele superioare de la OPEN unde vor mai juca?
        Asa in varianta actuala, dimineata joaca Amatorii pe toate mesele, iar dupa-amiaza vor continua in paralel grupele superioare la Amatori si inferioarele la OPEN

        Comentariu


        • Ar fi frumos ca la fiecare editie de Turneu Final sa fie invitati ultimii 3 castigatori ai Amatur-ului, ba chiar sa si participe, in semn de respect fata de munca depusa de ei de-a lungul timpului, chiar daca astia joaca in Superliga, Divizie, etc !
          Consider ca toti cei care au castigat Amatur-ul, in fiecare an au adus cu ei un plus de valoare, de echilibru si munca lor merita sa nu fie uitata !

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • Postat în original de lica george Vezi post
            Nea Titi, sunteti simpatic!... Ma iubiti la fel ca in ziua cand am intors meciul la de la 0-2 la 3-2 la Mangalia?!
            ...Si eu va stimez si va impartasesc multe din ideile dvs.
            Seara buna si la cat mai luminati amatori in Comitetul de Organizare, sa hotarasca pt binele celor multi, foarte multi!
            Nu pot sa fiu ipocrit...Atunci te-am urit

            Comentariu


            • Postat în original de florin toma Vezi post
              Am incercat si asa ceva (la Turneul Simfonia Lalelelor din 2011) ca OPEN-ul sa inceapa la ora 9.00 si AMATORII de la ora 13.00, dar nu a fost o idee buna.
              Si o sa explic motivul. Intotdeauna, cei inscrisi la Open sunt cam jumatate din cei inscrisi la Amatori. Si atunci dimineata, in loc ca cele 20 de mese sa fie folosite din plin de grupele de AMATORI, vor fi folosite maxim 10, de cei de la OPEN. Iar dupa amiaza, cind vine grosul jucatorilor (cei de la Amatori), ce vor folosi toate mesele, grupele superioare de la OPEN unde vor mai juca?
              Asa in varianta actuala, dimineata joaca Amatorii pe toate mesele, iar dupa-amiaza vor continua in paralel grupele superioare la Amatori si inferioarele la OPEN
              Daca ati incercat ca amatorii sa joace incepand cu ora 13 00 si nu a fost bine poate trebuie incercat cu ora 12 00 sau 11 00, bineinteles in conditiile in care sunt inscrisi la open suficienti jucatori cat sa joace pe 20 de mese, de pilda 40-42 de jucatori openisti, adica 7 grupe a cate 6 jucatori. O grupa de 6 daca joaca pe 3 mese zic eu ca termina in maxim o ora jumatate. Daca incep la ora 9 termina la 10:30 si incep superioarele la 11:00 si se termina la maxim 12:00. Eu zic ca si amatorii pot incepe la ora 12:00 odata cu eliminatoriile la open, chiar pe 18 mese iar cei de la open sa foloseasca 2 mese, oricum trebuie sa se mai odihneasca si ei intre meciuri. Deci 18 grupe de amatori de 6 sau 7 jucatori pot incepe la ora 12:00 asa ca zic eu ca in jur de ora 18:00 pot termina si inferioarele si superioarele, deci majoritatea amatorilor pot pleca acasa la aceasta ora. Eu stiu ca teoria nu se pupa mai niciodata cu practica dar totusi zic eu ca ceea ce am scris mai sus merita sa fie incercat macar odata, nu stiu daca la un turneu final unde sunt destul de multi jucatori dar macar la unul A sau A+.

              Comentariu


              • Ce stadion frumos s-a facut la Giurgiu!...

                Comentariu


                • ...si ce mai bate crivatul pe litoral!...
                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                  Comentariu


                  • Probabil ca nu vom ajunge sa tinem turnee AMATUR pe stadioane, oricat de frumoase ar fi.
                    Vedeti de ce: poate vine crivatul....
                    PS Scuzati-ne de off-topic.
                    TsE

                    Comentariu


                    • Postat în original de lica george Vezi post
                      ...si ce mai bate crivatul pe litoral!...
                      Bate dinspre Mangalia, spre restul tarii

                      Comentariu


                      • Postat în original de amedeo Vezi post
                        Ce stadion frumos s-a facut la Giurgiu!...
                        Asa pare la televizor.

                        Comentariu


                        • Postat în original de amedeo Vezi post
                          Ce stadion frumos s-a facut la Giurgiu!...
                          nu prea stii tu ce-i aia frumos,in schimb te felicit ca ai cautat mai mult de o 1/2 ora postarile mele pentru a te baga in seama..
                          Ursuz esti mai Amadeo !
                          cred ca nu-i efectul de iarba..cu care joci si prestezi !
                          succes !
                          23:44 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Propuneri pentru viitorul Amatur de Vali Suta
                          23:43 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Propuneri pentru viitorul Amatur de Vali Suta
                          23:42 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Propuneri pentru viitorul Amatur de Vali Suta
                          23:41 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Propuneri pentru viitorul Amatur de Vali Suta
                          23:38 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                          23:38 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                          23:38 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                          23:37 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                          23:36 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                          23:36 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                          23:36 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                          23:35 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:34 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:34 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:34 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:34 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:33 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:32 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:31 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:31 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:26 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                          23:17 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: glume de Vali Suta
                          23:17 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Sa ne mai inveselim putin! de Vali Suta
                          23:17 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Sa ne mai inveselim putin! de Vali Suta
                          23:16 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Sa ne mai inveselim putin! de Vali Suta
                          23:16 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Sa ne mai inveselim putin! de Vali Suta

                          Comentariu


                          • Vali cred ca de ciuda a facut pentru ca te-ai retras.

                            Comentariu


                            • Vali, inca un pic si nu vei mai fi "o raza de lumina in ochii tuturor"
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Postat în original de dantim Vezi post
                                Vali cred ca de ciuda a facut pentru ca te-ai retras.
                                Lasa-l, Dane! Prinde greu...

                                Comentariu


                                • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                  Vali, inca un pic si nu vei mai fi "o raza de lumina in ochii tuturor"
                                  am fost vreodata ?


                                  Clasament 5 îmi place (Primit)
                                  1.Vali Suta (393)
                                  2.Dan2 (345)
                                  3.grasomega (285)
                                  4.laky (284)
                                  5.FlorinBN (261)

                                  Postat în original de VIVASPORTCLUB
                                  BANC ELECTORAL!

                                  într-o zi, plimb?ndu-se pe strada, un important sef de partid politic a fost accidentat de un camion si a murit.
                                  Sufletul sau s-a ridicat la cer (probabil dintr-o eroare)si iata-l fata în fata cu Sfantu’ Petru...
                                  - Bine ai venit în Rai! zice Sfantu’ Petru. înainte de a intra, ar fi o problema... Vezi tu, foarte rar un politician de talia ta ajunge aici si nu prea stim ce sa facem cu tine... Dar, vom face asa: vei petrece o zi în Iad, apoi una în Rai, si-ti vom permite sa alegi locul unde sa-ti petreci eternitatea. Omul a fost condus la ascensor, care a tot coborat, pana în Iad. Usile s-au deschis si omul s-a trezit drept în mijlocul unui teren de golf, elegant si verde. Ceva mai departe se vedea un club, iar in fata, fostii colegi de partid si parteneri de afaceri deja decedati, âmbracati în haine elegante si foarte multumiti. Au alergat sa-l salute, l-au imbratisat si au inceput sa-si aminteasca de timpurile bune, când se âmbogateau pe spinarea poporului... Au jucat cu mare placere o partida de golf, apoi au cinat împreuna la club, delect?ndu-se cu manguste si caviar,iar noaptea- în compania unor tinerele frumoase si libertine... S-a întâlnit chiar cu Diavolul cel mare, care s-a dovedit a fi un tip simpatic, distractiv,care a spus glume si a dansat. A fost atât de bine, ca nici nu si-a dat seama, când s-a facut ora de plecare. Toti l-au condus la ascensor... A tot urcat, pâna la poarta Paradisului unde Sfantu’ Petru îl astepta:
                                  - Acum e momentul sa intri în Paradis!. Omul politic (fara scrup...e, bine-nteles), a petrecut urmatoarele ore de pe un norisor pe altul, ating?nd harpa si cânt?nd. Cele 24 de ore au zburat, iar Sfantu’ Petru a venit:
                                  - Ai petrecut o zi în Iad si una în Rai, acum e momentul sa alegi! Omul s-a g?ndit un moment, apoi a spus:
                                  - Raiul este chiar frumos, dar cred ca mai bine m-as simti în Iad. Sfantu’ Petru l-a ?nsotit la ascensor si l-a cobor?t în infern... Când s-au deschis usile, s-a trezit în mijlocul unui teren uscat, acoperit cu tot felul de mizerii. ?i-a vazut prietenii âmbracati în zdrente, scotocind prin gunoaie. Diavolul cel mare îl ?ntâmpina si-l batu pe umar...
                                  - Nu înteleg, b?igui politicianul, ieri am fost aici si erau femei frumoase, teren de golf, am mîncat bunatati si ne-am distrat de minune.... si... si... acum tot ce aveti este un teren uscat, plin de porcarii... si prietenii mei par niste amar?ti...
                                  Diavolul cel mare, zâmbi si zise:
                                  - IERI ERAM ?N CAMPANIE ELECTORAL?! AZI AI VOTAT !



                                  asa ca,actele vorbeste !
                                  Ultima editare de Vali Suta; 06.dec.2012, 18:31.

                                  Comentariu


                                  • persoanele care se inscriu la turnee dar din varii motive nu se prezinta si nu-si anunta retragerea sa fie penalizate... prima data avertisment a doua oara anularea unor puncte din totalul general a treia oara nu mai au voie sa participe in Amatur pentru o perioada de cateva luni sau orice alta metoda care sa-i responsabilizeze pe cei care se inscriu din ,,reflex,,
                                    BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                    FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                    BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                    jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de ciprian constantinovici Vezi post
                                      persoanele care se inscriu la turnee dar din varii motive nu se prezinta si nu-si anunta retragerea sa fie penalizate... prima data avertisment a doua oara anularea unor puncte din totalul general a treia oara nu mai au voie sa participe in Amatur pentru o perioada de cateva luni sau orice alta metoda care sa-i responsabilizeze pe cei care se inscriu din ,,reflex,,
                                      Unele persoane care se retrag poate o fac din motive bine intemeiate si nu din rea credinta.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de ciprian constantinovici Vezi post
                                        persoanele care se inscriu la turnee dar din varii motive nu se prezinta si nu-si anunta retragerea sa fie penalizate... prima data avertisment a doua oara anularea unor puncte din totalul general a treia oara nu mai au voie sa participe in Amatur pentru o perioada de cateva luni sau orice alta metoda care sa-i responsabilizeze pe cei care se inscriu din ,,reflex,,
                                        In regulament absentii nemotivati sunt inregistrati cu 0 puncte.

                                        Comentariu


                                        • - - - Actualizat - - -

                                          Postat în original de dantim Vezi post
                                          Unele persoane care se retrag poate o fac din motive bine intemeiate si nu din rea credinta.

                                          da, dar isi anunta retragetea,
                                          mai sus era vorba de cei care nu isi anunta retragetrea si incurca treburile organizatorilor !
                                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                          FH: Tenergy 05 FX
                                          BH: Tenergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                            In regulament absentii nemotivati sunt inregistrati cu 0 puncte.
                                            asa am si facut la turneul de la Suceava cei care nu au anuntat retragerea au fost inzestrati cu 0 puncte
                                            BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                            FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                            BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                            jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Vali Suta Vezi post
                                              nu prea stii tu ce-i aia frumos,in schimb te felicit ca ai cautat mai mult de o 1/2 ora postarile mele pentru a te baga in seama..
                                              Ursuz esti mai Amadeo !
                                              cred ca nu-i efectul de iarba..cu care joci si prestezi !
                                              succes !
                                              23:44 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Propuneri pentru viitorul Amatur de Vali Suta
                                              23:43 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Propuneri pentru viitorul Amatur de Vali Suta
                                              23:42 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Propuneri pentru viitorul Amatur de Vali Suta
                                              23:41 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Propuneri pentru viitorul Amatur de Vali Suta
                                              23:38 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                                              23:38 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                                              23:38 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                                              23:37 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                                              23:36 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                                              23:36 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                                              23:36 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor 2012 de Vali Suta
                                              23:35 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:34 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:34 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:34 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:34 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:33 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:32 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:31 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:31 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:26 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Turneul Campionilor Amatur, Sfantu Gheorghe, 8 decembrie 2012 de Vali Suta
                                              23:17 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: glume de Vali Suta
                                              23:17 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Sa ne mai inveselim putin! de Vali Suta
                                              23:17 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Sa ne mai inveselim putin! de Vali Suta
                                              23:16 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Sa ne mai inveselim putin! de Vali Suta
                                              23:16 - amedeo accesat Nu-mi place pentru acest post: Sa ne mai inveselim putin! de Vali Suta
                                              Mai glumeste omul, dar asta e deja rautate. Cum ai reusit Amedeo, sa citesti atit de repede, toate posturile astea ? Asa ceva nu se face .

                                              Comentariu


                                              • Daca inscrierile la un turneu s-ar face doar in saptamana de dinaintea desfasurarii turneului ,probabil ca nu ar mai fi atatea retrageri "neprevazute".

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de ciprian constantinovici Vezi post
                                                  asa am si facut la turneul de la Suceava cei care nu au anuntat retragerea au fost inzestrati cu 0 puncte
                                                  FELICITARI , asa trebuie facut dc dorim respect ca de integritate,demnitate si fair play e din ce in ce mai greu de gasit.

                                                  Comentariu


                                                  • daca e sa propunem unele chestiuni pt bunul mers al amaturului eu vin cu urmatoarea propunere !! la fiecare concurs pe foile grupelor inferioare ,superioare sau eliminatoriu sa apara in dreptul fiecarui jucator localitatea de unde provine , astfel putem sa ne cunoastem mai bine si sa stim fiecare cu cine si de unde am jucat !
                                                    sunt f multe cazuri cand habar nun avem cu cine am jucat la ultimul concurs eu cred ca se poate realiza acest lucru fara sa fie prea mare deranjul!!
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X