Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru viitorul Amatur

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de alehandro Vezi post
    daca e sa propunem unele chestiuni pt bunul mers al amaturului eu vin cu urmatoarea propunere !! la fiecare concurs pe foile grupelor inferioare ,superioare sau eliminatoriu sa apara in dreptul fiecarui jucator localitatea de unde provine , astfel putem sa ne cunoastem mai bine si sa stim fiecare cu cine si de unde am jucat !
    sunt f multe cazuri cand habar nun avem cu cine am jucat la ultimul concurs eu cred ca se poate realiza acest lucru fara sa fie prea mare deranjul!!
    Asta ca sa sti pe cine injuri dupa ce iti iei bataia la masa ,pe olteni ,moldoveni ,banateni ,munteni sau ardeleni

    Comentariu


    • Postat în original de ciprian constantinovici Vezi post
      asa am si facut la turneul de la Suceava cei care nu au anuntat retragerea au fost inzestrati cu 0 puncte
      Dupa ce am introdus aceasta conditie, am constatat ca este cea mai simpla si ieftina solutie de a trece de la OPEN la amatori...

      Comentariu


      • Propun si eliminarea grupelor superioare ! (poate a mai propus cineva).
        N-ar mai fi suspiciuni ca "se fac jocurile intre prieteni" daca s-ar trece direct in eliminatorii.
        Am avut suspiciuni la cateva meciuri asa zis "aranjate" dar n-am avut ce face !
        Sau macar primul meci din grupa superioara sa fie jucat de cei ce sunt prieteni/vecini/neamuri, etc..., daca acest lucru il doreste vreunul din ceilalti jucatori din grupa.
        Blade: lemn off...ce lemn !
        Bh: cu tepi
        Fh: fara tepi

        Comentariu


        • Mai glumeste omul, dar asta e deja rautate. Cum ai reusit Amedeo, sa citesti atit de repede, toate posturile astea ? Asa ceva nu se face .
          Abia am inceput!...

          Comentariu


          • Postat în original de Dan2 Vezi post
            Dupa ce am introdus aceasta conditie, am constatat ca este cea mai simpla si ieftina solutie de a trece de la OPEN la amatori...
            si cu ce va deranjeaza asta dl. OPENIST . Multe explicatii smekeresti aveti dl. BODEANU DAN.

            Comentariu


            • Poate este o coincidenta, dar nici eu n-am vrut sa trec 0p cuiva care n-a venit la turneu fara sa anunte. Ceea ce s-a dorit initial a fi o masura oarecum coercitiva, s-a dovedit in final o portita de scapare pentru cei care vroiau sa treaca la Amatori fara sa munceasca pentru asta. In final tot amatorii ar fi avut de pierdut, unii jucatori de open ar fi ajuns sa ia ei binemeritatele cupe.
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                Poate este o coincidenta, dar nici eu n-am vrut sa trec 0p cuiva care n-a venit la turneu fara sa anunte. Ceea ce s-a dorit initial a fi o masura oarecum coercitiva, s-a dovedit in final o portita de scapare pentru cei care vroiau sa treaca la Amatori fara sa munceasca pentru asta. In final tot amatorii ar fi avut de pierdut, unii jucatori de open ar fi ajuns sa ia ei binemeritatele cupe.
                Lasati oameni sa joace unde vor ei pentru ca exista riscul sa nu mai aveti participanti in concursuri.

                Comentariu


                • Nea Ioane oricum va lasat sa jucati unde ati vrut,dar din ce am observat anul asta o gramada de licurici
                  care nu intrau in primi 8 la amatori la nici un turneu sau dus la open ca sa acumuleze mai multe puncte
                  mai ales la turneele A+pentru a urca in clasament .
                  Oricum sti ca am o stima pentru tine deci nu o lua in nume de rau te salut si iti doresc sa joci in circuitul asta pina la 80 de ani

                  Comentariu


                  • Absentele nemotivate trebuiesc amendate, poate cu o taxa de zece lei. Daca vom reusi sa reglam inscrierile de vineri seara am castiga cu totii. Grupele pot fi facute pana la ora inceperii si nu ne mai apuca noaptea in superioare.
                    Am uitat! Cum incasam "amenda"? Simplu, la primul concurs este incondeiat/dator si va plati mai mult cu zece lei. Banii merg langa "taxa anuala".
                    Ultima editare de GeluBv; 06.dec.2012, 22:13.
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Postat în original de DeVinSpin Vezi post
                      Absentele nemotivate trebuiesc amendate, poate cu o taxa de zece lei. Daca vom reusi sa reglam inscrierile de vineri seara am castiga cu totii. Grupele pot fi facute pana la ora inceperii si nu ne mai apuca noaptea in superioare.
                      Am crezut ca inventia asta cu 10 lei a dl BODEANU DAN in primul turneu al anului la TOP ARENA a decedat. Dc. modificati regulamentul cu placere dar de ce sa nu respectam regulamentul plagiat pana se intocmeste altul?

                      Comentariu


                      • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                        Am crezut ca inventia asta cu 10 lei a dl BODEANU DAN in primul turneu al anului la TOP ARENA a decedat. Dc. modificati regulamentul cu placere dar de ce sa nu respectam regulamentul plagiat pana se intocmeste altul?
                        Regulamentul va primi imbunatatirile pe care le propune lumea aici, dar nu prea este loc. Oricine are o parere nu este buna, iar atacul la persoana domina acest topic care a fost deschis cu alte intentii.
                        Dvs ce propuneti? Va convine situatia nemotivatilor? Vreti zero puncte? Sunt explicatii mai sus ca nu functioneaza.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Postat în original de Dan2 Vezi post
                          Dupa ce am introdus aceasta conditie, am constatat ca este cea mai simpla si ieftina solutie de a trece de la OPEN la amatori...
                          atunci, deschidem un topic in care vor aparea cei care nu-si anunta retragerea si facem o lista de ,,rusinica,, si nu cred ca vor fi incantati cand se vor regasi pe acolo. La finele unui turneu organizatorul intra in topicul respectiv si continua lista, iar daca unii se regasesc de mai multe ori le acordam un"wild card"si sa ne lase in pace cateva luni
                          BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                          FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                          BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                          jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                          Comentariu


                          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Poate este o coincidenta, dar nici eu n-am vrut sa trec 0p cuiva care n-a venit la turneu fara sa anunte. Ceea ce s-a dorit initial a fi o masura oarecum coercitiva, s-a dovedit in final o portita de scapare pentru cei care vroiau sa treaca la Amatori fara sa munceasca pentru asta. In final tot amatorii ar fi avut de pierdut, unii jucatori de open ar fi ajuns sa ia ei binemeritatele cupe.
                            Sunt de aceiasi parere, daca vor sa coboare la amatori, sa coboare, dar nu prin metoda asta iefina. Sa participe, sa stea la ciufuleala si coboara.
                            Nea Ioane, cum vrei sa mai fie valoarea adevarata in clasament cu zero puncte din oficiu?...media?!
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • Totul se reduce la modul romanului de a se "descurca" aproape intotdeauna pe spinarea altuia.Adunam bani de la multi sa cumparam mese pentru cativa jucatori,pe cei care ajung intr-o sala de tenis din cand in cand si au plecat din randurile noastre nu-i lasam sa joace ca sunt legitimati,dar pe tinerii de la cluburi care fac antrenament in fiecare zi ne facem ca nu-i vedem.Din pacate pe an ce trece aceasta miscare se departeaza tot mai mult de ce inseamna amaturismul.Cele mai multe discutii se duc pe ce taxe sa mai punem sau cum sa le crestem pe cele care exista .Poate ca ar trebui impuse si anumite conditii de desfasurare si de categorisire a turneelor.Datorita taxei mai mari si a punctelor mai multe se ajunge la situatia in care exista mai multe turnee A decat B si de aici multe situatii in care turneele sunt organizate doar pentru a fi multi participanti.

                              Comentariu


                              • buna seara,
                                cu toate ca nu am participat la niciun concurs "amatur" in acest an, as avea si eu, cu voia domniilor voastre, o ... aaa ... propunere..., si anume:
                                cum ar fi ca turneele sa se organizeze doar pentru a juca tenis (sau ping-pong), si a te mai intalni cu prieteni de prin toata tara, si a mai scapa de stresul de peste saptamana, fara puncte, fara clasament ...
                                din nou, devenind melancolic, imi aduc aminte ca parca asa era, inainte punctele nu dadeau dependenta si nici taxa ... si nici, clasamentul, desigur....
                                un sfarsit de saptamana optimal

                                Comentariu


                                • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                  Poate este o coincidenta, dar nici eu n-am vrut sa trec 0p cuiva care n-a venit la turneu fara sa anunte. Ceea ce s-a dorit initial a fi o masura oarecum coercitiva, s-a dovedit in final o portita de scapare pentru cei care vroiau sa treaca la Amatori fara sa munceasca pentru asta. In final tot amatorii ar fi avut de pierdut, unii jucatori de open ar fi ajuns sa ia ei binemeritatele cupe.
                                  O Doamne, de cite mirsavii sunt in stare romanii pentru niste amarite de cupe !...Macar de-ar fi pline... cu bun simt.
                                  - - - Actualizat - - -
                                  Postat în original de taietot Vezi post
                                  Totul se reduce la modul romanului de a se "descurca" aproape intotdeauna pe spinarea altuia.Adunam bani de la multi sa cumparam mese pentru cativa jucatori,pe cei care ajung intr-o sala de tenis din cand in cand si au plecat din randurile noastre nu-i lasam sa joace ca sunt legitimati,dar pe tinerii de la cluburi care fac antrenament in fiecare zi ne facem ca nu-i vedem.Din pacate pe an ce trece aceasta miscare se departeaza tot mai mult de ce inseamna amaturismul.Cele mai multe discutii se duc pe ce taxe sa mai punem sau cum sa le crestem pe cele care exista .Poate ca ar trebui impuse si anumite conditii de desfasurare si de categorisire a turneelor.Datorita taxei mai mari si a punctelor mai multe se ajunge la situatia in care exista mai multe turnee A decat B si de aici multe situatii in care turneele sunt organizate doar pentru a fi multi participanti.
                                  Mi-ai luat vorba din gura.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de taietot Vezi post
                                    ......Cele mai multe discutii se duc pe ce taxe sa mai punem sau cum sa le crestem pe cele care exista .Poate ca ar trebui impuse si anumite conditii de desfasurare si de categorisire a turneelor.Datorita taxei mai mari si a punctelor mai multe se ajunge la situatia in care exista mai multe turnee A decat B si de aici multe situatii in care turneele sunt organizate doar pentru a fi multi participanti.
                                    Poate mi-a scapat, dar nu prea zice nimeni de marirea taxei. Din contra, colegii nostrii au propus plafonarea taxei de participare.
                                    Daca te referi la cei "nemotivati" sa sti ca nu se urmareste cresterea taxei ci reglarea prezentei celor ce se inscriu si nu se retrag si binenteles nu participa.....se urmareste disciplina.
                                    Nu este nimeni obligat sa plateasca "amenda" ci este obligat sa anunte din timp retragerea, altfel stam ca prostii dimineata ca poate vine "nemotivatul" si poate omul doarme linistit.
                                    Atunci "taietot" si ne batem joc!
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de DeVinSpin Vezi post
                                      Regulamentul va primi imbunatatirile pe care le propune lumea aici, dar nu prea este loc. Oricine are o parere nu este buna, iar atacul la persoana domina acest topic care a fost deschis cu alte intentii.
                                      Dvs ce propuneti? Va convine situatia nemotivatilor? Vreti zero puncte? Sunt explicatii mai sus ca nu functioneaza.
                                      AM SPUS CA ABSENTAREA NEMOTIVATA DUPA CE S -A INSCRIS SA SE PUNCTEZE 0 .
                                      Motivele pt. care nu s a aplicat aceasta prevedere din regulament contribue la seriozitatea acestei competitii?
                                      10 lei in plus fata de taxa de concurs mi a fost ceruti de dl. BODEANU DAN la primul concurs din acest an cand am vrut sa ma inscriu la sala.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                        AM SPUS CA ABSENTAREA NEMOTIVATA DUPA CE S -A INSCRIS SA SE PUNCTEZE 0 .
                                        Motivele pt. care nu s a aplicat aceasta prevedere din regulament contribue la seriozitatea acestei competitii?
                                        10 lei in plus fata de taxa de concurs mi a fost ceruti de dl. BODEANU DAN la primul concurs din acest an cand am vrut sa ma inscriu la sala.
                                        Nu este vorba de atac la persoana referitor la cei zece lei, ci in general. Apasati butonul cu posturile dvs poate ca gasiti numele, apropo-urile, "altor" persoane.
                                        Va aduc aminte, astazi la 18,00 incepe sedinta, ar mai fi nevoie de ceva propuneri constructive, sunt putine. Eu as mai scrie, dar le tin pe hartie, le expun participantilor, aici cu siguranta nu sunt bune.
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • VA MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE ATI POSTAT CONSTRUCTIV! LISTA DE PROPUNERI SE INCHEIE AICI! (pentru moment).
                                          O sa centralizez acum si voi prezenta structurat propunerile dvs. De asemenea, maine in cadrul festivitatilor de premiere vor fi premiate si cele mai bune 3 idei asa cum am promis la inceputul topicului.
                                          Sa ne vedem sanatosi!
                                          www.clubarena08.ro

                                          Comentariu


                                          • Numarati cate turnee A au fost organizate anul acesta,vedeti in ce conditii si cati participanti au fost la multe dintre ele si o sa-mi dati dreptate ca multe se organizeaza doar ca este o taxa mai mare.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de taietot Vezi post
                                              Numarati cate turnee A au fost organizate anul acesta,vedeti in ce conditii si cati participanti au fost la multe dintre ele si o sa-mi dati dreptate ca multe se organizeaza doar ca este o taxa mai mare.
                                              Vom prezenta suficiente informatii despre numarul turneelor, numarul participantilor, achitarea taxelor si repartitia acestora, dupa desfasurarea turneului final. Vei avea suficiente date pentru a intelege evolutia Amaturului.

                                              Totusi, imi permit o intrebare: Vad ca nu ai participat la nici un turneu B in 2012, dar ai 8 turnee de nivel A si A+. Se pare ca nu le-ai dat importanta turneelor B. De unde stii ca nu sunt diferente semnificative?
                                              Ultima editare de Dan2; 07.dec.2012, 09:17.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de taietot Vezi post
                                                Numarati cate turnee A au fost organizate anul acesta,vedeti in ce conditii si cati participanti au fost la multe dintre ele si o sa-mi dati dreptate ca multe se organizeaza doar ca este o taxa mai mare.
                                                Concret: localitatea, numele si prenumele marlanilor! Daca nu le ai, lasa-ne!
                                                O zi buna!
                                                P.S.
                                                Unde suspectezi ca s-ar intampla magarii, nu te duce. Daca ai fost, totusi, acolo, "da-i in gat", aici, pe forum.
                                                Ultima editare de amedeo; 07.dec.2012, 09:38.

                                                Comentariu


                                                • Propunerile si sugestiile mele nu le-am postat, dar astazi dupa masa le prezint la sedinta. Multumesc.

                                                  Comentariu


                                                  • Daca se poate ajunge cu MA 15 in primii 60, atunci propun ca toti cu media > 14 sa fie openisti. Astfel la turneele A s-ar aduna openisti aproximativ jumatate fata de numarul amatorilor. La turneele A, la care am participat anul acesta, prezenta openistilor a fost de 20-25%.
                                                    Ar fi foarte greu sa fugi de open.
                                                    Sa ne intalnim sanatosi.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X