Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Muzica-Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Norah Jones - Sunrise

    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Maiestrie....

      - - - Actualizat - - -

      Comentariu


      • R.E.M. - Losing My Religion

        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Muzica-Amatur

          SLAYER

          Comentariu


          • of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • Comentariu


              • Cu aceasta ocazie as dori sa mictionez pe urmatorii:
                Gutzele de maimute; Avortonul minune; Pustiul de cacat; Infectul Parizer ................. si pe toti ceilalti!

                Una dintre cele mai bune voci pe care le-a avut Romania vreodata.
                Ultima editare de Flam; 09.feb.2013, 20:25.
                Viscaria
                Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • G3, adica: Joe Satriani, Steve Vai, John Petrucci

                  Comentariu


                  • Santana & Steven Tyler - Just Feel Better

                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Joe Satriani, Steve Vai, John Petrucci

                      - - - Actualizat - - -
                      Scuze, asta am vrut sa-l postez:
                      Joe Satriani, Steve Vai, John Petrucci - Smoke On The Water (G3 Live In Tokyo)

                      Comentariu


                      • Muzica-Amatur

                        Tribute to Led Zeppelin!
                        Robert Plant (lacrimand), Jimmy Page, John Paul Jones - la balcon, vizibil emotionati!
                        Jason Bonham - fiul lui John Bonham, la tobe, alaturi de un cor gospel purtand toti "bowler hat (coke hat)".

                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • Postat în original de cata_60 Vezi post
                            Mie-mi place foarte mult „Whiskey in the jar”, atât varianta cântata de Thin Lizzy

                            cat mai ales cea cântata de Metallica

                            Clau, nu mi-am putut edita postul cum am dorit: link Thin Lizzy - "whiskey in the jar" si link Metallica - "whiskey in the jar" si a iesit ca mai sus. Dar ma bazez pe faptul ca cititorii acestui thread sunt inteligenti si si-au dat seama ce clipuri i-am invitat sa vizioneze.
                            Ultima editare de Sil; 11.feb.2013, 00:50. Motiv: Wrong link

                            Comentariu


                            • Cred ca sunt ceva probleme la uploadarea clipurilor
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                Cred ca sunt ceva probleme la uploadarea clipurilor
                                ?

                                Comentariu


                                • Muzica-Amatur

                                  ...cred ca se cuvine sa ascultam si varianta originala, irlandeza, a piesei devenite celebra mai tarziu cu Metallica, Thin Lizzy si Grateful Dead.



                                  Toastez si eu ...cu-n borcan de Irish single malts!
                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Satriani, Vai, Johnson in concert

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                      Toastez si eu ...cu-n borcan de Irish single malts!
                                      De fapt, "whiskey in the jar" s-ar traduce cu "gologani la teșcherea" sau "destul malai" (?n contextul de mai sus, fiind vorba de bani) și nicidecum cu "whiskey la borcan..."

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Sil Vezi post
                                        De fapt, "whiskey in the jar" s-ar traduce cu "gologani la teșcherea" sau "destul malai" (?n contextul de mai sus, fiind vorba de bani) și nicidecum cu "whiskey la borcan..."
                                        Toastul suna bine ..."la borcan"!
                                        Cat despre idiom-ul "gologani la tescherea" sau "destul malai" nu l-am mai auzit, merci de explicatie. Pare, de altfel logica, in contextul versurilor.
                                        Insa, cum borcanul se mai foloseste ca termen pentru "halba de bere" poate genera usor confuzia ca e plin borcanul cu whiskey si abia asteapta sa fie golit.
                                        Whiskey sa fie ... ca borcane mai gasim!

                                        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	whiskeyinthejar.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	45,0 KB 
ID:	766861
                                        Ultima editare de marcelgiosan; 12.feb.2013, 01:00.
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                          Toastul suna bine ..."la borcan"!
                                          Cat despre idiom-ul "gologani la tescherea" sau "destul malai" nu l-am mai auzit, merci de explicatie. Pare, de altfel logica, in contextul versurilor.
                                          Insa, cum borcanul se mai foloseste ca termen pentru "halba de bere" poate genera usor confuzia ca e plin borcanul cu whiskey si abia asteapta sa fie golit.
                                          Whiskey sa fie ... ca borcane mai gasim!
                                          [ATTACH=CONFIG]3537[/ATTACH]
                                          Și eu îl traduceam tot așa pâna nu de mult, când am citit un comentariu al unui irlandez care preciza ca e vorba de bani și nu de whiskey. Cred ca chiar în una din versiunile de pe YouTube.

                                          Comentariu


                                          • Muzica-Amatur

                                            Competitie japoneza

                                            - - - Actualizat - - -
                                            si demonstratie de virtuozitate : Syu

                                            Concluzie: au si japonezii chitaristi buni. Se indoia cineva ?

                                            Comentariu


                                            • Muzica-Amatur

                                              ...pentru toti pustii care ne bat de ne zvanta la tenis, care poate au mai ascultat o formatie rock de prin anii `70, dar care nu l-au ascultat/vazut pe Gene Kelly!



                                              si un moment mai recent...



                                              What a Glorious Feeling!
                                              Ultima editare de marcelgiosan; 12.feb.2013, 21:40.
                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • Comentariu


                                                • Astia vin in vara la București impreuna cu Rammstein.Au un album numit"Poison" care este de exceptie
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • Jon Anderson & Vangelis - I`ll find my way home

                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X