Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Muzica-Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Taraf de Haidouks - Cantec de dragoste ca la Roata

    Comentariu


    • Muzica-Amatur

      ...cea fara de batranete si fara de moarte!



      P.S.:
      Si acum timpul macina avar.
      Haideti sa-l legam de par!
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • O trupa cu adevarat speciala, care evident ca are o componenta de exceptie. Va mai aduceti aminte de ei? Auditie placuta!

        YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

        Comentariu


        • Muzica-Amatur

          Postat în original de TRADU Vezi post
          O trupa cu adevarat speciala, care evident ca are o componenta de exceptie. Va mai aduceti aminte de ei? Auditie placuta!
          Da! Un supergroup nascut in `77, dupa modelul Cream, Crosby, Stills, Nash & Young, Emerson, Lake & Palmer, si mai recent ASIA in care e valabila zicala romaneasca "Nu incap doua sabii in aceeasi teaca", ego-urile personalitatilor care au cunoscut deja succesul se ciocnesc iar supergroup-ul se destrama.
          Eu va propun un "supergroup" in care imi place sa cred ca exista armonie eterna: THE 27 CLUB
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Muzica-Amatur

            https://<b><!-- BEGIN: video_frame -..._frame --></b>

            - - - Actualizat - - -

            Ultima editare de gicu_licu; 13.apr.2013, 12:18.
            Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
            FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
            BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

            Comentariu


            • Muzica-Amatur

              The 27 Club - episodul 2


              P.S. - Super Free! (Nu stiam cine a cantat prima data All Right Now):clap:
              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • The Rolling Stones - Get Off Of My Cloud

                Ultima editare de gicu_licu; 13.apr.2013, 20:56.
                Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                Comentariu


                • Muzica-Amatur

                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                  Va mai aduceti aminte, prin Decembrie, ne delecta Bogy cu nitel bluegrass.
                  Adaug acum rockgrass: Muzica cu zambetul pe buze!


                  Nu s-au dus cu mina goala irlandezii aia in America...si in final a aparut chestia asta foarte faina...bluegrass-ul.

                  Ricky Skaggs and The Chieftains.

                  http://www.youtube.com/watch?v=7QZ0e...QMEsaBOlZ_U2qQ


                  Alison Krauss and Union Station - Man of Constant Sorrow.

                  http://www.youtube.com/watch?v=ALcdF...QMEsaBOlZ_U2qQ


                  Earl Scruggs And Friends - Foggy Mountain Breakdown.

                  BLADE: Stiga Allround Classic
                  FH: Stiga Almana Sound
                  BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                  Comentariu


                  • Muzica-Amatur

                    The 27 Club - episodul 5 (Kurt Cobain)
                    Ultima editare de marcelgiosan; 14.apr.2013, 21:50.
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Scoala lui Miles Davis de pe albumul "In a Silent Way", considerat punctul de plecare al curentului jazz-rock, a produs o gramada de absolventi de exceptie. Nume ca Weather Report, Return to Forever, Mahavishnu Orchestra au scris pagini memorabile in muzica. "Birdland" este de departe cea mai cunoscuta piesa Weather Report. In memoria lui Zawinul si Pastorius care nu mai sunt printre noi va doresc vizionare placuta!!
                      YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                      Comentariu


                      • Nu ati ascultat de mult asta..nici eu ..
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • Gotthard - One Life, One Soul

                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Imi pare bine ca nu mi-ati simtit lipsa. O sa revin deseara, in forta, cu ceva special.
                            Hai, noroc !

                            Comentariu


                            • Muzica-Amatur

                              Gary Moore - se simt influentele natale irlandeze.


                              Nightwish - debut in forta Julius cu solo de baterie si vocea inalta, de soprana, a Tarjei.
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Una dintre cele mai valoroase voci feminine romanesti este Aura Urziceanu, care a concertat si peste ocean alaturi de formatia legendarului Duke Ellington. O voce cristalina, curata si foarte calda.... Nu degeba a cantat cu succes prin toata lumea. Pacat ca electrecordul nu dispunea de echipamente si aranjamente pe masura vocii ei....Auditie placuta!
                                YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                                Comentariu


                                • Black Sabbath - Paranoid/Iron Man

                                  Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                                  FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                                  BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                                  Comentariu


                                  • Muzica-Amatur

                                    Comentariu


                                    • Pasarea Phoenix - In umbra marelui URSS


                                      P.S.:
                                      Ramane de actualitate intrebarea: Din prieteni de betie, dintr-o mie, cati au mai ramas? (h?c )
                                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                      Comentariu


                                      • Muzica-Amatur



                                        Cu dedicatie, tuturor prietenilor din Amatur !

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de iuliu zedler Vezi post


                                          Cu dedicatie, tuturor prietenilor din Amatur !
                                          Nu v-a scuturat cutremurul de marti cind jucati tenis de masă pe heliportul de pe Burj Al-Arab (c-am inteles ca ati filmat niste promo-uri cu Federer pentru AmaTur )

                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Un alt "slagar" rock prafuit cu efecte vocale de avangarda la vremea respectiva! Auditie placuta!
                                            YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                                            Comentariu


                                            • Muzica-Amatur

                                              Daca tot am ascultat Peter Frampton, nu se poate sa nu ne amintim si de colegii sai din perioada 1969-1971, din trupa Humble Pie:
                                              Steve Marriott-chitara solo,voce(fost la The Small Faces);
                                              Greg Ridley-chitara bas(venit de la Spooky Tooth);
                                              Jerry Shirley-tobe.
                                              Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                                              FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                                              BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                                              Comentariu


                                              • Muzica-Amatur

                                                Facem ce facem si revenim obsesiv la muzica anilor `70, nu degeaba - e super faina si probabil se potriveste generatiei noastre vitregite de muzica in comunism (o mai fi fost la fel daca am fi avut Youtube?...in mod cert ne-ar fi lipsit nostalgia vinilurilor).
                                                Totusi, se mai face si se mai canta inca muzica buna si in prezent.
                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • Muzica-Amatur

                                                  Postat în original de TRADU Vezi post
                                                  Una dintre cele mai valoroase voci feminine romanesti este Aura Urziceanu, care a concertat si peste ocean alaturi de formatia legendarului Duke Ellington. O voce cristalina, curata si foarte calda.... Nu degeba a cantat cu succes prin toata lumea. Pacat ca electrecordul nu dispunea de echipamente si aranjamente pe masura vocii ei....Auditie placuta!
                                                  Radule, suntem pe-o mana. Si dupa umila mea parere, Aura Urziceanu este cea mai valoroasa voce romaneasca, o voce unica, care putea "face" tot ce vrea. I-am urmarit cariera...Ma bucur ca exista un...urmas pe masura: ANDRA. Nici o alta parere nu ma poate convinge de contrariu.
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  Postat în original de gicu_licu Vezi post
                                                  Daca ti-as spune ca pe aceasta piesa incercam sa-mi linistesc baietelul de cateva luni, care plangea din nu stiu ce motiv, nu m-ai crede. Rezultatul nu ti-l divulg; iti spun doar ca acum, major fiind, ii place....hip-hop-ul. No, asta-i ! Chestie de moda, de generatii,....Pe mine si acum ma "furnica" cand ascult piesa. Nu-ti spun ca am canta-o (incercat) la chitara de ... ori.
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                  Nu v-a scuturat cutremurul de marti cind jucati tenis de masă pe heliportul de pe Burj Al-Arab (c-am inteles ca ati filmat niste promo-uri cu Federer pentru AmaTur )
                                                  Raspuns negativ,(desteptule!). Poza e facuta sambata,la amiaza, iar luni am parasit Dubaiul. Imi place ca esti bine informat. O singura rugaminte am : sa nu incerci sa spui ca " dupa mine, potopul"

                                                  Comentariu


                                                  • Muzica-Amatur

                                                    Week-end-ul trecut s-a "intamplat" sa se reuneasca din nou marii "guitar"-isti ai lumii la Madison Square Garden intr-un festival de exceptie si evident au aparut si primele filmari neprofesioniste de la eveniment. Pina apare un DVD cu sunet si imagine HD sa intram un pic in atmosfera.
                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X