Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Muzica-Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Muzica-Amatur


    - - - Actualizat - - -

    Comentariu


    • Sting - Fields Of Gold

      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • ELO – Calssics 90 –full album 42’

        Comentariu


        • O trupa mai speciala, o data prin faptul ca e de peste ocean si a doua oara ca mai are si o vioara printre chitari. Isi ziceau " Drojdiile Societatii"..... Eu zic ca nu prea erau drojdii.. Vizionare placuta!
          YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

          Comentariu


          • Led Zeppelin - Whole Lotta Love

            Parca n-am mai ascultat de mult un Zeppelin!

            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Muzica-Amatur

              Draga amice, Noro,
              Eu cred ca ai, cel putin, o mare problema: de logica. Chiar TU esti cel care da dovada de intoleranta si lipsa de elasticitate, atata vreme cat
              te-ai simtit atacat si, in consecinta, obligat sa ripostezi la actiunea mea care a constat, doar, in a da un simplu "click" pe o imagine pre-definita si, ca atare, posibil si, de ce nu?, indicat, oricand a fi utilizata. Puteai, eventual, sa reactionezi cum, deja, ai facut-o, dupa ce ai fi citit ACEST post, in care am de gand sa ma justific, cu argumente, atat tie cat si pseudo-avocatului sau chibitului tau, Clau( dupa cate am inteles, webmaster; eh, nimeni nu e perfect...), de ce am apasat butonul "nu-mi place".
              In primul rand, pentru ca dreptul la opinie este consfintit prin Constitutia tarii( iar a afirma ca ceva imi place sau, din contra, imi displace, reprezinta o simpla OPINIE si, nicidecum, un COMENTARIU!!!).
              In al doilea rand mie, unul, si poate multora dintre forum-isti( care, insa, mergand pe principiul- dupa mine, cu o unda de lasitate, in esenta- enuntat chiar de tine, cum ca "acesta este singurul post in care nu se dau ", s-au codit sa apese imaginea cu degetul in jos, multumindu-se sa ignore mesajul post-ului), mi s-a facut sila si greata( si continua sa mi se faca, ori de cate ori vad astfel de "masterpieces", pentru documentare, nu ca m-as fi indragostit de trupa ), ascultand grohaiturile asa-zisului solist vocal si urmarindu-i "unduirea diafana" a valurilor de grasime din zona-i mijlocie, in cadrul miscarilor de EXHIBITIONISM( conform DEX: Perversiune sexuala constand in expunerea in public a organelor genitale/ Impulsie morbida de a-si expune in public organele genitale)( in secvente dintr-o alta parte a concertului Spasm, de la Trutnov, din Cehia, mai multi spectatori urca pe scena si, in repetate randuri, isi dau jos si-si ridica pantalonii, mandri ca fac parte din "actul muzical"si, pe semne, in spiritual "linistii si iubirii pure", pe care le propovaduiesti,tu, prietene!).
              In concluzie, daca si acest fel de comportament al unor inadaptati- social( din fericire, dupa cum se poate vedea din imagini,in numar restrans) a ajuns sa se numeasca ARTA, atunci regret ca am trait aproape 60de ani si nu am parasit aceasta lume cand nemuritorii Led Zeppelin, Deep Purple, Jimi Hendrix, The Doors, Janis Joplin, Pink Floyd, Black Sabbath, Uriah Heep, Yes, Cream, Emerson Lake& Palmer- si enumerarea ar putea continua cu alte multe zeci de nume, ca ale lor- inca umpleau stadioane cu mii de locuri sau tineau "capul de afis" la festivaluri cu sute de mii de spectatori.
              PS. Daca tot am amintit de administratorul de retea cred ca era, tocmai de datoria lui sa nu permita postarea de imagini cu caracter obscen sau deviant si, cu atat mai mult, sa nu i se ralieze in a-i incuraja, vezi Doamne!, initiativa personala.
              PS.2 Putin imi pasa daca, prin aceasta postare, mi-am facut cel putin doi dusmani( pot sa fiu si "banned"); iar, in legatura cu serialul pe care intentionam
              sa-l dezvolt, nu cred ca intreruperea lui va afecta pe foarte multi. Si, in aceeasi ordine de idei, nu m-ar mira daca, pe viitor, cineva va propune si ceva Guta sau...Salam( la foamea care e, in tara... ).
              Pentru exemplificare si comparatie, imagini surprinse din concerte Spasm si Black Sabbath.
              Analizati, deliberati si decideti!

              O noapte linistita.
              Ultima editare de gicu_licu; 15.mai.2013, 23:40.
              Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
              FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
              BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

              Comentariu


              • Dl. gicutu licutu sau Paul V., de la LAMDRO ... am citit postul d-voastra pana unde ati facut referire la mine ca si ... chibit... in rest, era prea lung, prea alambicat si nu am avut rabdare sa termin.
                Va admir copy-paste-urile de pe internet dar nu inteleg ce legatura am eu cu subiectul, tinand cont ca nu am nici un comentariu in aceasta sectiune de mai bine de 10 pagini in spate.
                Mai mult, nu am nici macar un "nu-mi place" acordat aici, exceptand cel facut postului d-voastra de deasupra in care ma faceti "chibit".
                Ce masuri ar trebui sa iau? Sa va felicit pentru limbajul pe care l-ati dezvoltat in cei aproape 60 de ani de viata? Sau sa va respect pentru venerabila varsta?
                PS: pe la noi nu se baneaza userii pentru imaturitate cronica
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • Nu cred ca-si au sensul discutii aiurea cu atat mai mult de a ironiza persoane cu care ne ajutam,ne cunoastem-sau nu.
                  Asa ca da-ti drumul la muzica !

                  Comentariu


                  • Comentariu


                    • Imagine calda de la concertul de acum o ora din cadrul festivalului de jazz Sibiu cu Omar Sosa Cuban Quartet.
                      Cu parere de rau dupa mai multe incercari nereusite de postare am renuntat la poza. Oricum a fost un concernt excelent!
                      YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                      Comentariu


                      • of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • The Guess Who - American Woman

                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • "...and what may be the only bluegrass song written for an Olympic gold medalist (“Nadia Comaneci”)...." - www.bluegrassmusic.com.

                            Tom Godleski and Buncombe Turnpike - "NADIA COMANECI".


                            BLADE: Stiga Allround Classic
                            FH: Stiga Almana Sound
                            BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                            Comentariu


                            • Postat în original de TRADU Vezi post
                              Imagine calda de la concertul de acum o ora din cadrul festivalului de jazz Sibiu cu Omar Sosa Cuban Quartet.
                              Cu parere de rau dupa mai multe incercari nereusite de postare am renuntat la poza. Oricum a fost un concernt excelent!
                              incerca optiuni speciale si ai sa vezi ca merge

                              Comentariu


                              • Comentariu


                                • In avanpremiera concertului de luni seara, Satriani aducand un tribut lui Asik Vaysel

                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • Kid Rock -All Summer Long

                                    Comentariu


                                    • Blues made in Canada
                                      Colin James, nascut in 17.08.1964, in Regina, Canada, este unul dintre tinerii cintareti de blues, rock, si neo-swing canadieni. Impreuna cu formatia sa The Hoodoo Men, a cintat in deschidere la citeva dintre concertele lui Stevie Ray Vaughan, din U.S.A.
                                      Fragmente din albumul "Bad Habits" (1995).
                                      Colin James - I Can't Hold Out.


                                      Colin James - Walkin' Blues.

                                      Colin James - Forty Four.

                                      Colin James - Bad Habits.
                                      Ultima editare de Bogy; 19.mai.2013, 20:43.
                                      BLADE: Stiga Allround Classic
                                      FH: Stiga Almana Sound
                                      BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                      Comentariu


                                      • Creedence Clearwater Revival - Fortunate Son

                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Muzica-Amatur

                                          Comentariu


                                          • The Doors - L.A. Woman

                                            S-a mai dus un "dinozaur" - R.I.P. Ray Manzarek
                                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                            Comentariu


                                            • Daca v-ati luat bilete deja pe maine seara va introduc deja in atmosfera.
                                              Daca nu,aveti inca o zi la dispozitie.
                                              Apropos,secventa de la 0:53 in care un stadion topaie imi aduce aminte de concertul AC/DC din București. Atunci m-am postat cat mai langa scena,in fata mea fiind un grup de tineri care din clipa cand a intrat locomotiva pe scena pana s-au terminat bis-urile a sarit in sus ca pe arcuri.Normal,a trebuit sa fac la fel pt a vedea cate ceva.Am iesit de acolo mult mai obosit decat dupa un turneu Amatur
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • Muzica-Amatur



                                                In 1981 (daca nu ma insala memoria) am asistat la un fabulos concert oferit de cea mai cunoscuta formatie est-germana: Die Puhdis.
                                                S-au produs (au performat) la Sala Polivalenta din Parcul Tineretului - București si au folosit un arsenal de tehnici si dotari, oferind un spectacol grandios.
                                                Va mai amintiti de ei ?
                                                - - - Actualizat - - -
                                                ca tot s-a pomenit anterior de vecinii OMEGA si Locomotiv GT (HU)
                                                - - - Actualizat - - -

                                                - - - Actualizat - - -

                                                - - - Actualizat - - -


                                                Cam seamana muzica lor din acea vreme cu cea a trupei OMEGA, nu ?
                                                - - - Actualizat - - -

                                                si mai tinerii lor concurenti: KARAT

                                                Comentariu


                                                • Concertul istoric a lui Led Zeppelin pe O2 Arena,Londra,2007.Poate a fost postat anterior.
                                                  Au fost ,dupa unele surse,aprox 20.000.000 cereri de bilete pt 18.000 locuri.
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • The Who - My Generation (Full Album) - Vinyl - 35’


                                                    Muzica tineretii generatiei mele. Cat de simpla pare, dar cat de greu ajungeam la ea si cat de mult o pretuiam ... Ehe !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X