Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Muzica-Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Uriah Heep - Wizard

    Trevor Bolder: 9 Iunie 1950 – 21 Mai 2013. God bless his soul and may he rest in peace!
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Muzica-Amatur


      - - - Actualizat - - -
      Revenire:
      Pentru ziua de ieri, La multi ani lui Charles Aznavour (Is 89 years old. He was born on 22 May 1924)

      Today's musician birthdays ;

      Doyle Dykes is 59 today, born in 1954.

      Jewel is 39 today, born in 1974.

      Comentariu


      • Dixie Chicks

        Travelin` Soldier


        Not Ready To Make Nice
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Comentariu


          • Mi se face pielea de gaina de fiecare data cand ascult asta,imi aduc aminte de studentie,iubite,chefuri,sesiuni si cand colo maine poimaine ies la pensie daca o s-o apuc si pe aia
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • The Doors - Oliver Stone`s Movie

              Apropo de studentie: Eram in anul II cand a aparut filmul lui Oliver Stone - The Doors care a facut sali pline (vechile sali de cinema din Iași - Republica si Victoria) si o puternica impresie asupra mea, toata vacanta de vara ascultand The Doors de la un capat la altul.

              ...daca doriti sa revedeti cumva intregul film:
              http://www.videobash.com/video_show/...l-movie-423487
              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • Nu o sa ma credeti,dar aceasta melodie a fost un mare hit romanesc postbelic.Auditie placuta!
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • aaaaa... a doua Amalia Rodrigues. Cui nu-i place sa nu asculte. Mariza!

                  Comentariu


                  • Muzica-Amatur


                    - - - Actualizat - - -
                    ...calitatea inregistrarii cred ca nu deranjeaza
                    - - - Actualizat - - -
                    masterclass... cine stie ce inseamna respiratie, frecventa, diafragma si toate cele, va intelege. Sa nu mai spun de armonie. Perfect din toate pdv!

                    - - - Actualizat - - -
                    astazi o sa va stresez putin

                    - - - Actualizat - - -
                    revin cu David...

                    - - - Actualizat - - -
                    Doamne, cate armonice avea in voce!
                    - - - Actualizat - - -
                    Sunt un meloman inrait si cu "putin" habar de muzica. De obicei imi place live-ul dar acum voi face exceptie. D-le Marcel se vede treaba ca suntem din ce in ce mai putini.

                    - - - Actualizat - - -

                    - - - Actualizat - - -
                    vorbe si soapte. La minutul 04.47 tobosarul intra aiurea. Asta e live-ul, se mai intampla.The Messiah Will Come Again! Cat despre chitarist, nu cred ca are nimeni de obiectat.

                    Comentariu



                    • - - - Actualizat - - -
                      Parca am asculta J.Hendrix Experience, nu-i asa ?

                      Comentariu


                      • Cu siguranta merita reascultat! Un mare like!
                        - - - Actualizat - - -
                        tata lor...

                        - - - Actualizat - - -

                        - - - Actualizat - - -
                        va mai aduceti aminte? cati dintre noi nu a dansat pe piesele lor?!

                        - - - Actualizat - - -

                        - - - Actualizat - - -
                        pt atacanti

                        Comentariu


                        • Muzica-Amatur


                          - - - Actualizat - - -

                          Comentariu


                          • Muzica-Amatur

                            Dom`ne, nu-mi vine sa cred ca pana acum n-am acultat cel mai pitoresc si mai indragit muzician de jazz roman!!!
                            Nascut la Brăila (AndyM - te intalnesti zilnic cu pasii maestrului: "marele Caimacam al Brailei" - cum ii placea sa se alinte) a trait o perioada si la Câmpulung Moldovenesc, asadar, am fost peste timp concetateni.
                            Autumnala


                            ...si o bucata, inedita, cu unul dintre modelele mele culturale:


                            P.S.: Radu se pare ca vom avea si noi in partea asta de tara, la toamna, un festival de Jazz Johnny Raducanu. Sa de-a domnul!
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • La 6 30 in timp ce eram la corvoada zilnica a plimbatului cateilor tocmai mi-am reamintit o melodie ce n am ascultat-o de mult
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • Doina de la Sadova

                                Postat în original de Kralizec
                                Portretul Romaniei Interbelice
                                http://romaniainterbelica.memoria.ro/
                                Inspirat de postul de mai sus, unde, evident, m-am intors catre originile mele bucovinene, va propun o doina din "Satul cu oameni frumosi" - Sadova: satul bunicilor!

                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Muzica-Amatur


                                  Ca raspuns la ultimele doua posturi, va propun : Vali Sterian si cantece de pe Valea Hartibaciului (doina -Maria Lia Bologa si invirtita de pe Hartibaci)
                                  - - - Actualizat - - -


                                  si un cantec din zona de adoptie - Valea Tarnavelor, cu Veta Biris.

                                  Comentariu


                                  • Imany

                                    O voce cu origini africane: Imany = faith (swahili).

                                    You Will Never Know
                                    http://www.youtube.com/watch?v=HptBd...D02nSkfmBWd37A

                                    Shape Of A Broken Heart
                                    http://www.youtube.com/watch?v=aHhre...D02nSkfmBWd37A
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • Muzica-Amatur

                                      Daca ar mai fi trait, astazi ar fi implinit 65 de ani :John Henry BONHAM. Insa, ca multi alti artisti, soarta nu i-a rezervat si o a treia varsta, luandu-l dintre noi, la doar 32 de ani.(Adevarul este ca nici nu mi-l pot imagina pe "BONZO" aratand si cantand, la aceasta varsta ca, de exemplu, Charlie Watts!).
                                      Dumnezeu sa-i odihneasca ramasitele pamantesti- cate or mai fi dainuit, pana acum- iar spiritului sau, vesnic tanar,care se harjoneste cu ale altor "titani" ai muzicii rock, pe scenele fara frontiere din Univers, sa-i uram: LA MULTI ANI!

                                      Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                                      FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                                      BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                                      Comentariu


                                      • Muzica-Amatur

                                        ...dedic aceasta melodie tuturor celor ce au nevoie de un plus de motivatie si incredere in propriile forte...la antrenamente si nu numai
                                        Ultima editare de axel; 31.mai.2013, 20:47.
                                        Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                                        Lume multa, oameni putini...

                                        Comentariu


                                        • Comentariu




                                          • in replica la postul 874

                                            Comentariu


                                            • "...Blues-ul a plecat de la niste oameni simpli, care se exprimau prin muzica. Isi exprimau supararea sau bucuria, pentru ca blues-ul nu este muzica trista numaidecit, nu este muzica lenta numaidecit. Muzica lenta se cheama slow, nu se cheama blues. E muzica cea mai simpla pentru ca e facuta de oameni simpli pentru oameni simpli. De fapt, iti spun eu cum e. Au fost toti niste oameni fara educatie, pentru ca erau lucratori, pentru ca erau sclavi, dar care simteau nevoia sa-si exprime cumva bucuriile ori tristetile, uneori deznadejdile. In sensul asta si in sens muzical blues-ul e simplu, pentru ca e fara multe acorduri. Fara structura muzicala foarte complexa. Dar cu foarte mult feeling, cu foarte mult suflet...". Vali "SirBlues" Racila.

                                              Crossroads Blues.




                                              Stop Breakin'Down.




                                              44 Blues.




                                              Two White Horses In The Line.




                                              Vali 'SirBlues' Racila & Raul Kusak - You Can't Get That Staff No More.




                                              Vali 'SirBlues' Racila & Raul Kusak - I'm Crazy For My Baby.

                                              BLADE: Stiga Allround Classic
                                              FH: Stiga Almana Sound
                                              BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                              Comentariu


                                              • Comentariu


                                                • Proud Mary

                                                  Explicati-mi si mie urmatorul paradox: Unanim considerat Regele Rock `n` Roll-ului, Elvis Presley a fost ascultat in topic de exact trei ori.
                                                  Eu unul recunosc ca imi place dar nu ascult aproape niciodata, poate accidental, o piesa si cu atat mai mult un album "Elvis".
                                                  O fi inactual vremurilor de astazi (desi de ascultat - ascultam in majoritate muzica anilor `60 - `70, maxim 80) sau doar eu il evit?
                                                  Imi aduc aminte ca pe vremea comunistilor cand scapau un film cu Elvis la TV era un adevarat eveniment.
                                                  Ca o reparatie la lipsa mea de respect fata de rege va propun un cover CCR.

                                                  Elvis Presley


                                                  ...dar si Tina Turner
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Muzica-Amatur

                                                    Da, asa este, 2 din cei 4 actuali membri ai grupului The Rolling Stones, adica Ronnie Wood si Charlie Watts, isi serbeaza, unul dupa celalalt, ziua de nastere. Frumos, nu?
                                                    Astfel, Ron Wood- chitara solo, armonie, bass- fost component al The Jeff Beck Group si The Faces, din 1975 la T.R.S., a implinit ieri 66 de ani.
                                                    Nascut in 1941, Charlie Watts-tobe- membru fondator, alaturi de Keith Richards si Mick Jagger, al T.R.S., implineste astazi 72 de ani.
                                                    Ambilor, un traditional LA MULTI ANI!
                                                    Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                                                    FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                                                    BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X