Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paleta de tenis !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paleta de tenis !

    Salut , am si eu nevoie de ajutor . Sunt pasionat de tenis de masă , dar cred ca am nevoie de o paleta mai buna , dar nu stiu exact ce trebuie sa aiba o paleta buna. Bugetul este de maxim 120 lei ! . Multumesc anticipat!

  • #2
    O paleta buna pentru inceput trebuie sa aiba control in primul rand.
    Iti recomand sa iei legatura cu userul Rblade www.ttmall.ro
    Un lemn LKT Instinct cu Fete chinezesti la acest buget este maximul din ce poti obtine,dar paleta va fii cu mult peste ce gasesti in supermarketuri.
    Bafta!La multi ani!
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      As putea sa-ti fac eu una cu adevarat buna pentru 140 de lei.
      Lemnul e facut la comanda de dl. Levi, un adevarat maestru in domeniu, iar fetele ar fi Gambler Reflectoid cu burete de 2 mm (folosita cam 2 ore) si Yasaka Mark V cu burete de 2 mm, care zic eu ca o mai duce minim 6 luni, fiind foarte durabila.
      Noi au urmatoarele preturi:
      Lemnul: 85 de lei
      Reflectoid: 45 lei
      Mark V: 110 lei
      Total: 230 + transport
      Castigi 90 de lei si te alegi cu o paleta a-ntaia. Eu am colectionat o gramada de lemne si fete si vreau sa fac putina curatenie. Altfel nu ti-as face oferta asta
      Te intereseaza?
      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

      Comentariu


      • #4
        Inteleg , dar nefiind prea priceput nu prea m-as baga.. As prefera direct o paleta , fara sa ma mai complic facandu-mi alta din mai multe piese , deci nu se gaseste nici o paleta buna in maxim 120 lei ?

        Comentariu


        • #5
          Oricum toate paletele se fac din mai multe piese.
          Ti-as lipi eu fețele, deci n-ai simti vreo diferenta De la mine iei gratis fața Mark V.
          Cele mai ieftine lemne All-around chinezesti despre care am citit ca ar fi decente le gasesti la 45-50 de lei. O fata rezonabila e vreo 45. lkt instinct + 2 fete Focus Snipe 3 costa exact 140 pe http://ttmall.ro/
          Presupun ca iti pot asambla ei paleta pentru vreo 20 de lei in plus.
          Cum nu am testat lemne de 40-50 de lei, nu-ti pot spune nimic despre ele. Mi-au trecut insa prin mana destule dintre cele de peste 150 de lei si sunt sub ale lui dl Levi din punct de vedere calitativ.
          E alegerea ta.
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • #6
            Paleta iti vine gata facuta daca o cumperi dintr-un singur loc.
            Nu trebuie sa o lipesti tu.
            Uita-te un pic pe forum,o sa vezi ca o paleta din magazin mai ales la 100 ron nici macar nu se poate apropia de calitatea uneia facuta din fete si lemn separat.
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Cred ca pe site-ul www.ttmall.ro gasesti sa cumperi o paleta foarte buna cu care sa te incadrezi in suma...
              Cu siguranta, daca specifici, vanzatorul iti va asambla paleta, adica iti va lipi si taia fetele pe lemn astfel incat tu doar sa o folosesti la masa...va fi oricum cu muuuult peste tot ce gasesti pre-asamblat la orice magazin cu articole sportive...
              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X