Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parere setup incepator

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    M-am g?ndit deja la un lemn făcut by Levi, dar sunt puțin sceptic și mi-e teamă chiar că nu ar ieși mânerul bine, de exemplu. El poată să-l facă oricum, dar nu am cum să-i explic ce vreau și așa mă bazez pe faptul că marii producători de materiale de tenis de masă au deja destulă experiență încât forma mânerului unui lemn făcut de aceștia să fie "plăcută", atent lucrată.
    Blade: Butterfly Primorac Off- / Timo Boll Spirit
    FH: LKT Red Diamond / Butterfly Tenergy 05 2.1mm / Donic Acuda Blue P3 2.0 mm
    BH: LKT Rapid Soft / Donic BlueFire M3 2.0mm / Butterfly Sriver FX 1.7 mm

    Comentariu


    • #27
      sochaux_s , nu am spus că ar fi ceva rău dacă e făcut în China!
      ?n mod cert trebuie să respecte niste standarde de calitate impuse de Butterfly.
      Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
      Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de sochaux_s Vezi post
        M-am g?ndit deja la un lemn făcut by Levi, dar sunt puțin sceptic și mi-e teamă chiar că nu ar ieși mânerul bine, de exemplu. El poată să-l facă oricum, dar nu am cum să-i explic ce vreau și așa mă bazez pe faptul că marii producători de materiale de tenis de masă au deja destulă experiență încât forma mânerului unui lemn făcut de aceștia să fie "plăcută", atent lucrată.
        Am pus mana pe vreo 2 lemne levi si manerul era impecabil. Nu am vorbit cu dansul dar sigur ii poti spune sa iti faca manerul ca la lemnul butterfly etc...
        Iar calitatea lemnelor levi este laudata de toata lumea..
        Blade : Stiga Allround wood NCT
        FH : Tenergy 05
        BH : Tenergy 05fx

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de sochaux_s Vezi post
          M-am g?ndit deja la un lemn făcut by Levi, dar sunt puțin sceptic și mi-e teamă chiar că nu ar ieși mânerul bine, de exemplu. El poată să-l facă oricum, dar nu am cum să-i explic ce vreau și așa mă bazez pe faptul că marii producători de materiale de tenis de masă au deja destulă experiență încât forma mânerului unui lemn făcut de aceștia să fie "plăcută", atent lucrată.
          Crede-ma ca nu iti recomandam lemnele Levi daca nu erau foarte bune si atent lucrate. Marii producatori de tenis de masă fac produse de serie, adica produse care sa satisfaca cat mai multi si de cele mai multe ori dau mai putina atentie detaliilor cum ar fi manerul. Manerele sunt facute pentru o mare masa de oameni( ex:Butterfly le face mai groase pentru europeni, Galaxy face manerele mai subtiri si inguste pentru cei din Asia).

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de Scuba Vezi post
            sochaux_s , nu am spus că ar fi ceva rău dacă e făcut în China!
            ?n mod cert trebuie să respecte niste standarde de calitate impuse de Butterfly.
            Am avut doua experiente cu lemne Butterfly cu fluture de plastic oval negru: Balsa Carbo X5 si Primorac. Le-am comparat cu aceleasi lemne cu fulture argintiu. Diferenta era destul de mare oameni buni in termeni de feeling si control. Cele cu fluture negru de plastic nu aveau mai deloc feeling si control mult mai slab. Nu mi-au placut deloc desi ca lemne Balsa Carbo si Primorac imi plac (cele cu fluture argintiu). Eu stiam ca lemnele BTY cu fluturas negru oval de plastic sunt facute in Ungaria (nu sunt sigur) dar cred ca multe astfel de lemne sunt de slaba calitate. Poate asa se explica si preturile mai mici comparativ cu aceleasi lemne aduse din Japonia de exemplu. Decat un astfel de lemn, o alegere infinit mai buna este un lemn Levi. Am avut si eu o vreme si pot spune ca sunt lemne foarte bune, merita toti banii. Stima multa tuturor!
            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

            Comentariu


            • #31
              Mda..., m-ați băgat în ceață total.

              CornelTT, la Primorac Off- avem și modelul făcut în Japonia cu fluture argintiu dreptunghiular. Sper că nu ai făcut comparația între acest model și cel cu fluture negru oval de plastic, pentru că atunci mă gîndesc că este normal să fie diferențe observabile. Nu știu dacă am înțeles bine sau dacă am reținut bine, dar parcă cineva spunea că și modelul cu fluture argintiu oval metalic(?) s-ar face și prin Ungaria.

              Cred că o să merg la risc, cumpăr ceva, probez, vând dacă este nevoie... și tot așa până găsesc ceva pe placul meu. Dacă le cumpăr second hand, nu o să-și piardă valoarea dacă stau la mine câteva luni(să zicem).
              Blade: Butterfly Primorac Off- / Timo Boll Spirit
              FH: LKT Red Diamond / Butterfly Tenergy 05 2.1mm / Donic Acuda Blue P3 2.0 mm
              BH: LKT Rapid Soft / Donic BlueFire M3 2.0mm / Butterfly Sriver FX 1.7 mm

              Comentariu


              • #32
                Da.. ma refeream la acelea cu fluture argintiu dreptunghiular... Nu stiu daca toate sunt facute in Japonia dar sunt mult mai bune decat cele cu future negru oval de plastic. Bafta multa
                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X