Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

timo boll zlf

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • timo boll zlf

    cat de rapid este timo boll zlf cu fete tenergy 05 fx ? in comparatie cu sigma europe pe balsa carbo x5? sau asa in general si pareri despre lemn

  • #2
    Eu joc cu zlf..este un lemn elastic cu mult simt..am tenergy 05 pe fh si se potrivesc de minune..zylonul din compozitie ii da aceeasi viteza dar mai mult control decat celor cu carbon care sant mai rigide

    Comentariu


    • #3
      Si nu vinzi ZLF-ul?

      Comentariu


      • #4
        Am jucat vreun an si 1/2 cu balsa carbo x5 cu Sriver G3 FX, Vega Europe si T05, iar de un an joc cu Timo Boll ZLF cu T05FX. Vorbind strict despre lemne, X5 este un lemn rigid, de control și foarte bun pentru capace la jocul de langa masa, ?nsa de la semidistanța și distanța nu face fața. Pentru a avea viteza trecusem la momentul respectiv la T05, dar pierdusem mult din control. în contrast cu X5, ZLF e un pic elastic și asta ajuta la topspin de la distanța, cel puțin pentru mine este superb aici, elasticitatea, cum spunea și viospin, ?i ofera un simț special. Este un lemn excelent pentru semidistanța și distanța, la jocul de lânga masa e un pic prea rapid și daca aș avea precizia pe care o aveam cu X5 la capace ar fi lemnul perfect pentru mine. Oricum, pentru jocul de lânga masa și la mingile lente mi-am ameliorat în ultimul timp foarte mult loviturile prin variația forței cu care strâng mânerul în m?na, deci aș putea spune ca ZLF tinde la lemnul ideal Sa-mi dea Dumnezeu sanatate sa-l pot juca cât și cum mi-aș dori....
        Pe de alta parte, prețul este un factor important, și din acest punct de vedere X5 probabil are cel mai bun raport preț/calitate pentru gama sa.
        TB ZLF & T05/T05FX

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de macocco Vezi post
          Am jucat vreun an si 1/2 cu balsa carbo x5 cu Sriver G3 FX, Vega Europe si T05, iar de un an joc cu Timo Boll ZLF cu T05FX. Vorbind strict despre lemne, X5 este un lemn rigid, de control și foarte bun pentru capace la jocul de langa masa, ?nsa de la semidistanța și distanța nu face fața. Pentru a avea viteza trecusem la momentul respectiv la T05, dar pierdusem mult din control. în contrast cu X5, ZLF e un pic elastic și asta ajuta la topspin de la distanța, cel puțin pentru mine este superb aici, elasticitatea, cum spunea și viospin, ?i ofera un simț special. Este un lemn excelent pentru semidistanța și distanța, la jocul de lânga masa e un pic prea rapid și daca aș avea precizia pe care o aveam cu X5 la capace ar fi lemnul perfect pentru mine. Oricum, pentru jocul de lânga masa și la mingile lente mi-am ameliorat în ultimul timp foarte mult loviturile prin variația forței cu care strâng mânerul în m?na, deci aș putea spune ca ZLF tinde la lemnul ideal Sa-mi dea Dumnezeu sanatate sa-l pot juca cât și cum mi-aș dori....
          Pe de alta parte, prețul este un factor important, și din acest punct de vedere X5 probabil are cel mai bun raport preț/calitate pentru gama sa.
          fata de balsa X5 cu vega europe ii mult mai rapid ZLF cu t05 FX?
          - - - Actualizat - - -
          adica este o diferenta semnificativa?

          Comentariu


          • #6
            Aveți PM. Sigur ca diferența este semnificativa, dar nu insurmontabila Cel mai mare aport la viteza o are aici ?nsa fața, lemnul mai puțin. Cred ca am mai scris undeva de diferențele dintre aceste fețe, din punctul meu de vedere fețele de la Butterfly se comporta mult mai liniar, vega europe mi s-a parut mult prea moale pentru lovituri în forța - la lovituri foarte puternice mingea ajunge în lemn, la cele mai slabe mingea sare prea încet - repet, comparativ cu butterfly. în schimb, un loop de lânga masa se executa mult mai ușor cu vega europe.
            TB ZLF & T05/T05FX

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X