Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare pentru BH

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare pentru BH

    Momentan am pe fh un tenergy 64 de la un prieten care mi-a lipit-o pe un lemn comercial(donic waldener 800) si caut ceva pentru bh insa nu sunt decis.Vreau o fata cu un control mai bun pe faza de aparare, pentru push-uri chop-uri si care sa nu fie atat de afectata de efectul imprimat de adversar, inca am probleme in a citi efectul imprimat de adversar nefiind la un nivel foarte avansat.Rog cei cu o experienta mai vasta si care au incercat mai multe fete sa ma indrume spre una care s-ar potrivi cu ceea ce vreau eu.

    Eu ma gandisem la urmatoarele fete:lkt red dragon, gambler reflectoid,andro hexer, baracuda big slam, yinhe galaxy moon, donic quatro formula, xiom sigma pro.Multumesc!

  • #2
    parerea mea este sa radiezi de pe lista de alegeri xiom sigma pro, nu este pentru joc allround si cu atat mai mult nu pentru incepatori, cel mai probabil doar pentru avansati la modul cel mai serios... poti pune pe lista donic desto f3 big slam...
    Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

    Comentariu


    • #3
      Xiom Yanus DF, Gambler reflectoid, BTY tackiness, Tibhar Superdefence 40/ Superdefence 40 Soft, Donic Slice.

      Comentariu


      • #4
        Nici Red Diamond nu e potrivita. Are burete mediu tare si e destul de sensibila la spinul adversarului.
        Reflectoid e foarte buna pt. pushuri si chopuri si ok pt. topspinuri plasate.
        Six Shooter ar fi si ea un candidat. E buna la jocul scurt, la capace si contre.
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Claudiu84 Vezi post
          Xiom Yanus DF, Gambler reflectoid, BTY tackiness, Tibhar Superdefence 40/ Superdefence 40 Soft, Donic Slice.
          as vrea cva putin mai rapid decat reflectoid sau donic slice dar care sa aiba totodata un control si spin bun, exista? Efectiv cand resping mingile adversarului as vrea sa cada pe masa, la tenergy 05 spre exemplu imi vine greu sa fac asta mereu.
          - - - Actualizat - - -
          Postat în original de adishorul Vezi post
          parerea mea este sa radiezi de pe lista de alegeri xiom sigma pro, nu este pentru joc allround si cu atat mai mult nu pentru incepatori, cel mai probabil doar pentru avansati la modul cel mai serios... poti pune pe lista donic desto f3 big slam...
          Ai incercat desto f3 big slam? daca da imi poti spune cum se prezinta la chop, push si eventual daca pe faza de atac are o viteza bunicica?

          Comentariu


          • #6
            fete foarte bune de BH: Andro Rasant, Donic Bluefire M2 si M3, Acuda S2 si S3, Donic Baracuda, si varianta Big slam,yasaka Rakza 7 soft, Galaxy Moon, variantele fx la tenergy-uri
            Lemne: DHS Hurricane Long W997
            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
            BH: DHS GoldArc 8

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de krisztalori Vezi post
              fete foarte bune de BH: Andro Rasant, Donic Bluefire M2 si M3, Acuda S2 si S3, Donic Baracuda, si varianta Big slam,yasaka Rakza 7 soft, Galaxy Moon, variantele fx la tenergy-uri
              (at)kaltz: Dintre acestea, daca vrei sa pui capace mai usor si sa ai control la jocul ar trebuie ceva care arunca mai jos si nu sare foarte tare. Rasant si Moon ar fi foarte potrivite.
              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

              Comentariu


              • #8
                omega IV elite e de asemenea buna si controlabila pe rever
                Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de krisztalori Vezi post
                  fete foarte bune de BH: Andro Rasant, Donic Bluefire M2 si M3, Acuda S2 si S3, Donic Baracuda, si varianta Big slam,yasaka Rakza 7 soft, Galaxy Moon, variantele fx la tenergy-uri
                  Astea sunt foarte bune, dar pentru cei mai avansati...sa nu uitam ca omul e incepator, nu citeste bine efectul de la adversar etc...hai sa nu facem o lista cu cele mai bune fete de rever, ci o lista cu ce cere omul pentru nivelul lui....ceea ce imi place mie pentru rever nu e neaparat ce i s-ar potrivi lui...
                  Pentru Kaltz... pentru ceea ce vrei sunt bune softurile de aparare, si ai lista cu ele mai sus, iar daca vrei viteza ceva mai mare, alege unele cu buretele mai gros...
                  Alte variante pentru rever sunt si asa numitele "materiale"...fete antitopspin sau fete cu zimti...pana la urma vei gasi varianta potrivita dupa mai multe incercari....asa ca...spor la teste...
                  Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                  Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                  Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de kaltz Vezi post
                    Vreau o fata cu un control mai bun pe faza de aparare, pentru push-uri chop-uri si care sa nu fie atat de afectata de efectul imprimat de adversar, inca am probleme in a citi efectul imprimat de adversar nefiind la un nivel foarte avansat.Rog cei cu o experienta mai vasta si care au incercat mai multe fete sa ma indrume spre una care s-ar potrivi cu ceea ce vreau eu.
                    Postat în original de krisztalori Vezi post
                    fete foarte bune de BH: Andro Rasant, Donic Bluefire M2 si M3, Acuda S2 si S3, Donic Baracuda, si varianta Big slam,yasaka Rakza 7 soft, Galaxy Moon, variantele fx la tenergy-uri
                    Omul vrea fete care sa aiba control pentru faza de aparare, push-uri si chop-uri, nu topspin sau capace. Voi ii recomandati numai soft-uri de atac...
                    Cu yanus se poate face aparare aproape de masa si la distanta medie, se poate da si topspin foarte usor, iar capacele ce vin din yanus sunt un pic..."deranjante". Cu tibhar superdefense 40 poti da pushuri care lipesc mingia de masa (o stiu pe propria-mi piele), ce cu greu pot fi liftate, cu atat mai putin dat topspin. Si slice-ul "taie" la fel de bine. Iar capacele din superdefense si slice vin foarte deranjant, mingii drepte, ce nu prea mai sar de pe masa....

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                      Omul vrea fete care sa aiba control pentru faza de aparare, push-uri si chop-uri, nu topspin sau capace. Voi ii recomandati numai soft-uri de atac...
                      Cu yanus se poate face aparare aproape de masa si la distanta medie, se poate da si topspin foarte usor, iar capacele ce vin din yanus sunt un pic..."deranjante". Cu tibhar superdefense 40 poti da pushuri care lipesc mingia de masa (o stiu pe propria-mi piele), ce cu greu pot fi liftate, cu atat mai putin dat topspin. Si slice-ul "taie" la fel de bine. Iar capacele din superdefense si slice vin foarte deranjant, mingii drepte, ce nu prea mai sar de pe masa....
                      M-am grabit putin inainte sa vad si ultimele posturi si am ales un Donic baracuda big slam, ziceti ca nu e prea bun pentru ce vreau eu?

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de kaltz Vezi post
                        M-am grabit putin inainte sa vad si ultimele posturi si am ales un Donic baracuda big slam, ziceti ca nu e prea bun pentru ce vreau eu?
                        Daca grosimea fetei este 2,0 mm alegerea ta nu e rea... sa nu uiti insa ca este prima ditr-un lung sir de alegeri... sa ai spor la antrenament cu ea.
                        Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de adishorul Vezi post
                          Daca grosimea fetei este 2,0 mm alegerea ta nu e rea... sa nu uiti insa ca este prima ditr-un lung sir de alegeri... sa ai spor la antrenament cu ea.
                          e 1.8 asa am gasit-o fiind sh

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de kaltz Vezi post
                            e 1.8 asa am gasit-o fiind sh
                            avand in vedere ca e de proba si esti la inceput cu atat mai bine
                            Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                            Comentariu


                            • #15
                              Xiom Sigma pro ar fii o alegere foarte rea+este o fata mult prea rapida...
                              Ultima editare de Gabriel N; 06.mar.2013, 13:59.
                              Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                              FH:Joola Rhyzm
                              BH:Joola Samba+ max

                              Comentariu


                              • #16
                                Fete bune de rever la nivel incepator: Friendship-urile, Tibhar sinus sound, Butterfly Sriver normal sau FX fara speedglue si multe altele care arunca incet si jos... si chiar de arunca mai tare esential e sa iti arunce jos... recomand sa incerci de la Rblade Friendship OEM cu 20 lei pt ca is perfecte pt retur, nici nu prind super tare nici nu arunca tare, sunt perfecte pt a-ti forma miscarile
                                Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X