Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cumpar lemn Donic Waldner Dotec Carbon

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cumpar lemn Donic Waldner Dotec Carbon

    Cumpar lemn Donic Waldner Dotec Carbon, second-hand, fara lovituri pe cant, in stare foarte buna.
    Pentru mana stanga preferabil. Bartus Bogdan-0747850677.

  • #2
    Am eu un Donic Dotec Waldner Carbon, insa este pt. mana dreapta.
    Este in stare foarte buna.
    Pret 140 lei.
    Daca te interseaza, pot trimite poze pe email sau il poti vedea in Cluj.

    Comentariu


    • #3
      hmmm...oare o sa imi fie dificil sa joc cu el cu mana stanga)

      Comentariu


      • #4
        eu zic ca nu o sa te deranjeze ! singura dif este unghiul taeturii din capatul manerului care pe dreapta vine paralel cu mana iar pe stanga iese putin spre degetul mic ,in rest unghiul de lovire se pastreaza !!
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #5
          multumesc pentru informatie alehandro...sper sa gasesc lemn cu maner pt mana stanga daka nu o sa incerc sa ma obijnuiesc si cu lemn pt mana dreapta

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de alehandro Vezi post
            eu zic ca nu o sa te deranjeze ! singura dif este unghiul taeturii din capatul manerului care pe dreapta vine paralel cu mana iar pe stanga iese putin spre degetul mic ,in rest unghiul de lovire se pastreaza !!
            Eu zic ca va deranja chiar foarte mult. Manerul e atat de special, incat stanga cu dreapta nu pusca in nici un fel! Parerea mea...
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de laky Vezi post
              Eu zic ca va deranja chiar foarte mult. Manerul e atat de special, incat stanga cu dreapta nu pusca in nici un fel! Parerea mea...
              eu zic ca gresiti dle laki eu am avut un astfel de lemn pe care lam dat unui stangaci si nu il incomoda cu nimic inclinatia spre fh se pastreaza!
              http://www.tenismasa.ro/web_continut...arbon-18-1.jpg
              Ultima editare de DAN TT; 07.mar.2013, 17:52.
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • #8
                acuma sa vad...prima data sa gasesc lemn, pana acuma mi-a oferit domnul gabi.gogu ceva dar este lovit pe cant si nu mi-as cumpara lovit.Mai astept sa vad nu mai apare nimeni sa imi ofere un lemn donic waldner dotec carbon la un pret rezonabil.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de alehandro Vezi post
                  eu zic ca gresiti dle laki eu am avut un astfel de lemn pe care lam dat unui stangaci si nu il incomoda cu nimic inclinatia spre fh se pastreaza!
                  http://www.tenismasa.ro/web_continut...arbon-18-1.jpg
                  Poate ii convingeti pe cei de la Donic sa renunte la manerul pentru stangaci, se pare ca manerul dotec a devenit ambidextru!Pentru un stangaci, manerul pe dreapta e ca si cum ai conduce o masina cu volan pe dreapta pe drumurile noastre! E voie si se poate, in schimb nu prea o sa le ai cu viteza si siguranta in trafic!!! Ca la masa...
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #10
                    va rog sa luati un astfel de lemn pt dreap[ta si sa al schimbati si in mana stanga si veti vedea ca am dreptate !
                    scuze de of topic rog un admin sa stearga aceste posturi care nu au legatura! cu topicul omului !
                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                    Comentariu


                    • #11
                      Nici o problema alehandro, oricum din cate vad eu nu se prea gasesc pt stangaci asa ca am sa trec pe maner pt dreptaci si sper sa ma acomodez cu manerul.Din pacate nu prea am oferte, se pare ca nu prea are lumea de vanzare acest tip de lemn.Sper sa gasesc intr-un final.

                      Comentariu


                      • #12
                        Diferenta de simt la joc intre cele doua manere este (aproape) inexistenta. Daca paleta se tine corect, singura diferenta este la inclinatia unghiului din capat. Nu deranjeaza. Eu am jucat si cu lemn de mana stanga, si nu e nici o problema. Diferenta apare daca se tine manerul invers in mana (am vazut si jucatori care joaca asa). Aici nu mai are importanta ca e pt dreapta sau pt stanga )
                        - - - Actualizat - - -
                        Postat în original de laky Vezi post
                        Poate ii convingeti pe cei de la Donic sa renunte la manerul pentru stangaci, se pare ca manerul dotec a devenit ambidextru!Pentru un stangaci, manerul pe dreapta e ca si cum ai conduce o masina cu volan pe dreapta pe drumurile noastre! E voie si se poate, in schimb nu prea o sa le ai cu viteza si siguranta in trafic!!! Ca la masa...
                        Cu respect domnule Laky, dar comparatia nu e potrivita. Atat timp cat fh se foloseste tot ca si fh, nu va va incomoda deloc acel unghi din capatul manerului. Diferenta este daca intorci paleta, si folosesti BH pe post de FH. Atunci da, comparatia dumneavoastra se mai potriveste.
                        (at)Bogdan: Daca ajungi pe la Cluj anunta-ma, si te las sa joci cu paleta mea, sa vezi daca te deranjeaza.

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X