Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri schimbare setup

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pareri schimbare setup

    Salut,

    As dori sa fac un upgrade de la actualul setup la ceva putin mai ofensiv, fara a pierde mult totusi din control

    In momentul de fata am urmatorul setup:

    Blade : andro treiber fi off
    FH : andro hexer powergrip
    BH: andro hexer powergrip sfx

    Ma gandisem la urmatorul setup:

    Blade : Yasaka Ma Lin extra offensive
    FH: Yasaka Rigan
    BH: Yasaka Rakza 7 Soft

    As fi foarte recunoscator pentru o parere si daca aveti alte sugestii sunt deschis sa le aud.

    Multumesc

  • #2

    Salut. Vrei sa treci la ceva putin mai ofensiv, sau la ceva mai putin ofensiv?... ptr ca setup-ul pe care il propui este clar mai lent. Nu te lasa amagit de cuvintele "extra ofensiv" ptr ca el (lemnul) de fapt e cotat pe revspin cu viteza de 8,6 fata de andro treiber fi off, care are viteza de 9,2. Iar daca vrei viteza, incepi cu lemnul. Dar chiar si la fete, la setup-ul propus ai un downgrade vis a vis de viteza. In alta ordine de idei, setup-ul pe care il ai, iti ofera suficienta viteza sa joci chiar si de la distanta. Daca jucai cu fete chinezesti, era firesc sa vrei un lemn mai rapid pentru a compensa, lipsa de viteza a fetelor chinezesti, așa.... A-ti dori un set-up mai rapid cu 1-2 procente, nu cred ca te poate ajuta. Pentru mai multa viteza, ai nevoie de o mană mai puternica. Acolo trebuie sa lucrezi (dupa umila mea parere)​
    ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Liuian Vezi post
      Salut. Vrei sa treci la ceva putin mai ofensiv, sau la ceva mai putin ofensiv?... ptr ca setup-ul pe care il propui este clar mai lent. Nu te lasa amagit de cuvintele "extra ofensiv" ptr ca el (lemnul) de fapt e cotat pe revspin cu viteza de 8,6 fata de andro treiber fi off, care are viteza de 9,2. Iar daca vrei viteza, incepi cu lemnul. Dar chiar si la fete, la setup-ul propus ai un downgrade vis a vis de viteza. In alta ordine de idei, setup-ul pe care il ai, iti ofera suficienta viteza sa joci chiar si de la distanta. Daca jucai cu fete chinezesti, era firesc sa vrei un lemn mai rapid pentru a compensa, lipsa de viteza a fetelor chinezesti, așa.... A-ti dori un set-up mai rapid cu 1-2 procente, nu cred ca te poate ajuta. Pentru mai multa viteza, ai nevoie de o mană mai puternica. Acolo trebuie sa lucrezi (dupa umila mea parere)​
      Ai jucat cu Ma Lin Extra Offensive? Dpmdv arunca mai tare decat orice lemn cu compozit si/sau carbon.
      blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

      Comentariu


      • #4

        Intamplarea a facut sa dau cu el chiar sambata aceasta care a trecut (9 sept)
        Un partener de tenis, mi-a cerut parerea despre el. Intre timp l-a achizitionat.
        Parerea celor care l-au testat, inclusiv a proprietarului, a fost ca putina viteza in plus nu-i strica.​
        Iata si catalogarea vitezei acestui lemn, data de 83 de utilizatori, pe revspin: https://revspin.net/blade/yasaka-ma-...offensive.html
        Comparativ cu lemnul andro: https://revspin.net/blade/andro-treiber-fi-off.html
        ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

        Comentariu


        • #5
          Te salut cu respect, pot sa te ajut cu un sfat, am incercat peste 200 de lemne.
          Daca esti incepator sau avansat si vrei control lemnul pe care il ai este unul foarte bun, il poti combina cu doua tenergy 05 fx.
          Daca te antrenezi mai mult si vrei un setup pe care sa nu-l mai schimbi niciodata iti pot recomanda Timo Boll spirit sau Timo boll ALC + la alegere
          pe forehand dignics 09c si rever tenergy 80.
          Daca vrei spin si putere mare poti combina lemnul tau cu doua tenergy 05 dar daca dai de un jucator care stie sa serveasca vei face preluari destul de proaste
          Dignics 09c te ajuta la preluari si are spin enorm plus ca iti tine mingea mai mult in paleta.
          Tu decizi ce vrei.
          Lemn Michael Maze ALC
          Forehand Dignics 09c
          Backhand: Tenergy 19

          Comentariu


          • #6
            Salut.

            Va multumesc tuturor pentru pareri, am decis ca pentru moment sa raman cu setup-ul actual si pe viitor sa fac upgrade la tenergy 05/tenegery 05 fx.

            Multumesc si va doresc o zi buna.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Liuian Vezi post

              Intamplarea a facut sa dau cu el chiar sambata aceasta care a trecut (9 sept)
              Un partener de tenis, mi-a cerut parerea despre el. Intre timp l-a achizitionat.
              Parerea celor care l-au testat, inclusiv a proprietarului, a fost ca putina viteza in plus nu-i strica.​
              Iata si catalogarea vitezei acestui lemn, data de 83 de utilizatori, pe revspin: https://revspin.net/blade/yasaka-ma-...offensive.html
              Comparativ cu lemnul andro: https://revspin.net/blade/andro-treiber-fi-off.html
              fiind un lemn ieftin. e greu sa gasesti unul asa cum ti-ai dori, dar daca ai ocazia sa alegi din mai multe lemne, iti spun ca nu sunt lemne cu compozit sau compozit/carbon care sa arunce asa tare. nucul american de calitate (stratul final) este un lemn foarte reactiv. Gandeste-te ca Ma Lin EO e un lemn din 5 straturi doar, dar are putere mai mare decat multe lemne moderne cu technologii avansate.
              blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X