Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Liceelor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa Liceelor

    Stie cineva sa ne spuna cum este organizata aceasta competitie?
    Cati jucatori trebuie inscrisi pt. a putea participa, se poate participa doar la baieti sau trebuie si la fete, doar cu echipa sau se poate doar la individual. Multumim si multa sanatate tuturor amaturistilor si familiilor lor!
    Cu stima, fratii Gavrilovici.

  • #2
    Daca este vorba despre ONSS(OLIMPIADA NATIONALA A SPORTURILOR SCOLARE) atunci ar fi cam asa ;prima faza este cea pe oras,urmatoarea ar fi faza pe judet sau municipiu.La faza judeteana din cate stiu eu pot participa cate doi baieti,doua fete, de la fiecare liceu din orasul respectiv,dar asta cred ca tine de fiecare inspectorat judetean.De exemplu la Prahova asta este practica.Atentie fiecare scoala participanta trebuie sa aiba Asociatie Sportiva altfel nu poate participa la competitie.Iar ultima faza este cea nationala la care participa castigatorul respectiv castigatoarea de la fiecare judet.Anul acesta faza finala are loc in jud.Covasna cred ca in jurul datei de 20 aprilie.Mai multe date puteti obtine de la inspectorul de specialitate pe judetul respectiv,ei au si datele de desfasurare si modul.De ex;la jud. Prahova la finala pe jud.se tine cont de rezultatele din anii anteriori si se face tablou eliminatoriu.Nu se joaca pe echipe ci doar la individual.Cu stima Lucian Bozga

    Comentariu


    • #3
      Nu este vorba de ONSS.Acolo am participat,una dintre surorile noastre, Estera va merge la Covasna.Este alta competitie, din pacate nu reusim sa aflam detalii, iar profesorii sunt comozi.Oricum, multumim, domnul Bozganu. Cu stima, fratii Gavrilovici
      .

      Comentariu


      • #4
        N-am gasit decat un regulament din 2010: http://www.dsjbacau.ro/regulament_tenis_de_masa.pdf
        Cred ca cel mai sigur ar fi sa intrebati la federatie: http://www.frtenismasa.ro/contact.html

        Comentariu


        • #5
          S-a organizat in 2010 si de atunci nu s-a mai organizat ... si da cel care a spus nu are treaba ONSS cu Cupa liceelor ci cu federatia

          Comentariu


          • #6
            Multumim! Vom incerca, desi se pare ca ,,a fost pe cand nu s-a zarit, azi o vedem si nu e''

            Comentariu


            • #7
              Are dreptate!!! Cupa liceelor este o competitie aparte de Olimpiada Nationala A Sportului Scolar si nu s-a mai organizat din anul 2010 din cauza lipsei de fonduri a directiilor judetene de tineret si sport!!! Guvernul trebuia sa sprijine aceasta miscare sportiva, dar din pacate nu s-a mai iorganizat nici o competitie sub aceasta titulatura"Cupa Liceelor"!!! Pe viitor avem speranta ca s-ar relua vechea Daciada, cea care se organiza din 2 in 2 ani, care ar fi o Olimpiada a scolilor si liceelor in toate ramurile sportive!!!
              - - - Actualizat - - -
              Aici puteti citi despre acest demers http://www.gsp.ro/sporturi/atletism/...ui-392804.html
              Blade - Timo Boll ZLF - OFF
              FH - Xiom Sigma II Pro
              BH- Xiom Sigma II Pro

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X