Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cumpar paleta de tenis(need help)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cumpar paleta de tenis(need help)

    Buna,as dori sa cumpar o paleta de tenis cam in suma de 250,300 lei .Stilul meu este putin ofensiv axat pe forehand topspin ,joc deobicei mai departat de masa(side topspin),As vrea o paleta cat mai buna in banii respectivi.Apropo ,am basic skills dar nu pot evolua din cauza paletei vechi,Am gasit un lemn interesant, Butterfly Finewood OFF- cred ca se potriveste daca nu,as dori niste sugestii despre ea sau despre alte palete si ceva propuneri pentru fete.
    Multumesc mult,astept raspuns!

  • #2
    Gasesti lemne chinezesti bunicele la preturi de nimic.
    http://www.tabletennisdb.com/blade/galaxy-896.html - costa 9 USD pe eacheng.net. E cam All+, dar cu fete tensor ti-ar ajunge. Eu am luat un Galaxy N9 la 10 USD si e surprizator de bun, dar nu pt topspin, fiind dur, extrem de rigid si fff rapid (Off+).
    http://www.tabletennisdb.com/blade/galaxy-w-6.html - o idee mai rapid, cu presa foarte buna, dar costa cu vreo 26 USD mai mult si nu cred ca e justificata diferenta.
    Fete bune ieftine: Dawei Inspirit (All+), Focus Snipe 3 (Off-), Gambler Outlaw (Off). Toate sunt in intervalul de pret 10-15 USD.
    Fete tensor controlabile, cu spin foarte bun si nu excesiv de rapide: Donic Baracuda, Donic Bluefire M2, Palio Thors (preturi intre 110 si 130 lei - sau 30-36 USD daca le iei de pe site-uri straine).
    Ai putea lua un tensor pt FH si o fata chinezeasca pt BH ca sa te mentii in buget.
    Un lemn Off- bun iti poate face dl Levi pt 85-90 lei. Gasesti si la userul RBlade destule materiale chinezesti.
    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de tudorprecup Vezi post
      Gasesti lemne chinezesti bunicele la preturi de nimic.
      - costa 9 USD pe eacheng.net. E cam All+, dar cu fete tensor ti-ar ajunge. Eu am luat un Galaxy N9 la 10 USD si e surprizator de bun, dar nu pt topspin, fiind dur, extrem de rigid si fff rapid (Off+).
      - o idee mai rapid, cu presa foarte buna, dar costa cu vreo 26 USD mai mult si nu cred ca e justificata diferenta.
      Fete bune ieftine: Dawei Inspirit (All+), Focus Snipe 3 (Off-), Gambler Outlaw (Off). Toate sunt in intervalul de pret 10-15 USD.
      Fete tensor controlabile, cu spin foarte bun si nu excesiv de rapide: Donic Baracuda, Donic Bluefire M2, Palio Thors (preturi intre 110 si 130 lei - sau 30-36 USD daca le iei de pe site-uri straine).
      Ai putea lua un tensor pt FH si o fata chinezeasca pt BH ca sa te mentii in buget.
      Un lemn Off- bun iti poate face dl Levi pt 85-90 lei. Gasesti si la userul RBlade destule materiale chinezesti.
      Multumesc pentru raspuns. dar am uitat sa mentionez ca sunt dispus sa dau vreo 80 de dolari doar pe lemn . Poate poti reveni cu ceva poate mai bunicel ,si spre stilul pe care l-am descris.Bugetul total va fi aproape de 4 mil cu tot cu fete.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de bbeennyy Vezi post
        Multumesc pentru raspuns. dar am uitat sa mentionez ca sunt dispus sa dau vreo 80 de dolari doar pe lemn . Poate poti reveni cu ceva poate mai bunicel ,si spre stilul pe care l-am descris.Bugetul total va fi aproape de 4 mil cu tot cu fete.
        eu mi-am comandat ieri de la vivasportshop.ro fete Stiga ; cei de la Stiga au lemne foarte bune ; faza tare e ca au si reducere la toate produsele Stiga ; ma gandesc ca ai putea sa incerci la ei ; sau mai bine intra pe sectiune anunturi vanzare -cumparare gasesti acolo tot

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de bbeennyy Vezi post
          Multumesc pentru raspuns. dar am uitat sa mentionez ca sunt dispus sa dau vreo 80 de dolari doar pe lemn . Poate poti reveni cu ceva poate mai bunicel ,si spre stilul pe care l-am descris.Bugetul total va fi aproape de 4 mil cu tot cu fete.
          Eu zic ca nu merita sa cumperi ceva mai scump decat W6, care e un lemn fff bun. Daca vrei sa platesti 50 USD in plus pentru calitate similara sau chiar inferioara, da-i bataie, Cei de la Galaxy au lemne foarte bune. De 80 USD poti sa-ti iei 2 bune de la ei (W6, care-i all wood si merge bine la topspin si un T7, care are Arylate-Carbon si e foarte bun pt blocuri si joc drept).
          Am testat lemne de la o droaie de firme si-ti marturisesc ca nu vad diferente intre materialele chinezesti si cele excesiv de scumpe ale unor firme precum Butterfly sau Xiom. Din contra, Buterfly are multe lemne All Wood sub cele de la Galaxy.
          Cele 2 lemne ce ti le-am recomandat sunt ambele excelente, dar pentru stiluri de joc diferite.
          Poate sa-ti faca si dl. Levi un lemn cu proprietatile dorite de tine.
          Ti-ar merge o combinatie gen
          Koto - Limba - Ayous (miez de 3.5 mm la 4 mm) - Limba - Ayous sau
          Aniegre - Limba - Ayous - Limba - Aniegre
          O esenta de duritate medie (ex: Koto, Aniegre) folosita pt stratul exterior te ajuta si la blocuri si la topspinuri. A reusit dl Levi sa scoata un lemn minune pt un amic de-al meu topspinar si de cand il are ne face praf. Are Koto la exterior si limba sub el. Daca e moale esenta de la exterior lemnul va arunca sus si exista riscul sa nu mearga grozav pt blocuri.
          Alte lemne bune pt topspin:
          http://www.tabletennisdb.com/blade/b...precision.html (pe asta l-a schimbat amicul meu cu lemnul de la dl Levi si pune pe masa cam de 2 ori mai multe mingi acum decat iniante)
          http://www.tabletennisdb.com/blade/a...off-minus.html

          Iti doresc inspiratie in alegere.
          Ultima editare de tudorprecup; 26.mar.2013, 22:31.
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • #6
            Multumesc Tudor!Datorita tie am ales Galaxy w-6 Insa imi poti recomanda niste fete pentru ea ?Conform stilului descris in primu topic ?Astept raspuns si pareri de la orice alt user,Toate sunt bine venite!

            Comentariu


            • #7
              buna
              butterfly visacaria fl si tenergy 05 2,1 negru fh si tenegy 64 2,1 rosu bh
              sau
              donic waldner carbon senso fl \st donic bluefire m1 negru max donic bluefire m 2 rosu max
              o seara faina !
              Butterfly Viscaria fl
              Butterfly tenergy05

              Comentariu


              • #8
                Ce fete foloseste(FH/BH) pe acel lemn Koto - Limba - Ayous (miez de 3.5 mm la 4 mm) - Limba - Ayous facut de Dl. Levi amicul dumneavoastra?

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de remy Vezi post
                  Ce fete foloseste(FH/BH) pe acel lemn Koto - Limba - Ayous (miez de 3.5 mm la 4 mm) - Limba - Ayous facut de Dl. Levi amicul dumneavoastra?
                  Bluefire M2. Inainte avusese Tenergy 05, dar parca-i merge mai bine jocul cu Bluefire. Asta poate si pentru ca Tenergy-urile erau cam uzate.
                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                  Comentariu


                  • #10
                    am eu paleta la 50 ron
                    - - - Actualizat - - -

                    - - - Actualizat - - -

                    - - - Actualizat - - -

                    - - - Actualizat - - -
                    si mai pun daca mai vreti
                    Blade:Andro Fibercomp
                    Fh:Butterfly Bryce fx
                    Bh:Joola Badman Reloaded ox

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X