Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sesizări către Echipa Amatur

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sesizări către Echipa Amatur

    Sesizări
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y


  • #2
    Rog Comitetul Director să mă lămurească în privința abaterii deosebit de grav , abatere comisă de un membru ce se află în C.D.( descriu următoarea speță)
    -la Galați, la ultimul turneu A+, numitul C.C . membru în C.D, a fost protagonistul unui scandal penal . Dacă nu săreau participanții în ajutorul lui M.I. din Focșani, se putea solda cu vătămare corporală sau cu omor premeditat.
    Acest domn, mi-a cerut probe (pentru cele relatate). Ce probe trebuie să aduc să demonstrez că numitul C.C. s-a luat la bătaie cu M.I. (?) și dacă nu ar fi fost de ajuns, a fugit strigând că merge la mașină să aducă cuțitul și-l face bucăți pe M.I. Probă mai clară decât că s-au oprit toate meciurile și câțiva trăgeau de C.C. să-l potolească, nu cred că mai este necesar!
    Trebuie să precizez și faptul că M.I. fusese ”exmatriculat” din Amatur cu vreo doi ani în urmă, iar C.C. a profitat de acest lucru și a căutat să-l provoace știind clar că deține două avantaje împotriva lui și anume: (1) M.I. devenea ”recidivist” si (2) C.C. făcea parte din coordonatori și nu are cine să-l sancționeze.
    Nu vă este clar că dacă era alt participant era exclus pe viață!? Acum , chiar dacă este ”târziu” aș vrea să văd dacă mai este nevoie de probe pentru a-i demonstra domnului C.C. că este vinovat, știindu-se lista participanților de la ultimul turneu A+ Galați (aprox.200 martori!) .
    Cer demisia acestui membru C.D. , pentru că astfel de personaje nu au ce căuta între noi, ce să mai vorbim de fruntea Amatur.
    Vă solicit să puneți în dezbatere 3 puncte nerezolvate:
    1) Ce sancțiune trebuie să primească (orice persoană) pentru astfel de fapte;
    2) Să rectificați în anexa regulamentului, acolo unde s-a strecurat greșeala ca fiind membru C.D. această persoană care nimeni nu a votat-o;
    3) Să votați cât mai curând posibil 5 persoane din Echipa AmaTur care să facă parte din C.D.;

    Comentariu


    • #3
      Să sperăm că acum după ce dl CC nu mai poate să facă gafe cu userul CD își retrage singur poziția din CD. Ultima dată a justificat că stă printre membri CD numai ca să scrie cu user CD.
      Domnule CC nu vă mai jucați cu userul CD!

      Trebuie să știți că dl. CC are atribuțiuni cu evidența legitimaților și cam atât. Faza cu extemporalul către organizatori nu dă bine. Trebuie să se ocupe cineva care cunoaște regulamentul (ADN, B.D, )

      Da Emi, ai dreptate, nimeni nu l-a ales, nimeni nu l-a votat, nimeni nu l-a propus. Parcă văd că în loc să se retragă încearcă să înfluiențeze membri echipei să îl aleagă ca fiind nevoie de dumnealui.
      Ar arăta urât ca cineva să fie membru CD si după 6 luni să fie votat.

      Probabil băieții din CJ nu uită episodul cu Stefan cel Mare, sau mai bine zis nu le este teamă să voteze corect.

      Votați oameni cu caracter!

      In final doresc să spun că la intervenția organizatorului din Galați (A+l) dl CC a fost "acoperit", iar eu, deși am o parte de vină, am rămas în minoritate si nu am mai supus în discuție nicio sancțiune. Problema se pune că astfel de personaje nu au ce căuta în conducere.
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Zosim1
        Rog Comitetul Director să mă lămurească în privința abaterii deosebit de grav , abatere comisă de un membru ce se află în C.D.( descriu următoarea speță)
        -la Galați, la ultimul turneu A+, numitul C.C . membru în C.D, a fost protagonistul unui scandal penal . Dacă nu săreau participanții în ajutorul lui M.I. din Focșani, se putea solda cu vătămare corporală sau cu omor premeditat.
        Acest domn, mi-a cerut probe (pentru cele relatate). Ce probe trebuie să aduc să demonstrez că numitul C.C. s-a luat la bătaie cu M.I. (?) și dacă nu ar fi fost de ajuns, a fugit strigând că merge la mașină să aducă cuțitul și-l face bucăți pe M.I. Probă mai clară decât că s-au oprit toate meciurile și câțiva trăgeau de C.C. să-l potolească, nu cred că mai este necesar!
        Trebuie să precizez și faptul că M.I. fusese ”exmatriculat” din Amatur cu vreo doi ani în urmă, iar C.C. a profitat de acest lucru și a căutat să-l provoace știind clar că deține două avantaje împotriva lui și anume: (1) M.I. devenea ”recidivist” si (2) C.C. făcea parte din coordonatori și nu are cine să-l sancționeze.
        Nu vă este clar că dacă era alt participant era exclus pe viață!? Acum , chiar dacă este ”târziu” aș vrea să văd dacă mai este nevoie de probe pentru a-i demonstra domnului C.C. că este vinovat, știindu-se lista participanților de la ultimul turneu A+ Galați (aprox.200 martori!) .
        Cer demisia acestui membru C.D. , pentru că astfel de personaje nu au ce căuta între noi, ce să mai vorbim de fruntea Amatur.
        Vă solicit să puneți în dezbatere 3 puncte nerezolvate:
        1) Ce sancțiune trebuie să primească (orice persoană) pentru astfel de fapte;
        2) Să rectificați în anexa regulamentului, acolo unde s-a strecurat greșeala ca fiind membru C.D. această persoană care nimeni nu a votat-o;
        3) Să votați cât mai curând posibil 5 persoane din Echipa AmaTur care să facă parte din C.D.;
        Salut.Se si Zarea(Maiculita ce coniac bun a fost)vine cam tarziu....Altii au luat capatani in gura si au tacut.Culmea...distractia continua si el zburda.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de GeluBv
          Să sperăm că acum după ce dl CC nu mai poate să facă gafe cu userul CD își retrage singur poziția din CD. Ultima dată a justificat că stă printre membri CD numai ca să scrie cu user CD.
          Domnule CC nu vă mai jucați cu userul CD!
          Ups! Să fie vorba de domnul care și-a permis să îmi modifice postarea? Nu știu dacă o fi așa, dar întreb pentru un prieten...

          În altă ordine de idei, salut desciderea acestui topic, în care CD poate vedea în timp real sesizările în cazul în care mai apar diverse situații la turnee, dar și cele 3 puncte propuse de dl. Emi. Acum, dacă domnii Bodeanu și ADN cunosc foarte bine regulamentul și fac parte din Echipa Amatur, cred că nu ar fi râu să fie membrii în CD. Părerea mea...
          R45 / Andro Ligna CI Off / R47
          "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

          Comentariu


          • #6
            Am fost martor la evenimentul din Galați . Și da , eu l am aparat pe C.C in fata lui Gelu , aducând că argument că Gelu și Marcel sunt noi și nu știau că aveam un " protocol de susținere unii față de alții"( coordonatorii acelui moment ) ...Dl Fratea și Dl Corcoz poate să susțină cele scrise de mine . Acea discuție a avut loc in sala Lipan din Brăila .
            Regret intervenția mea 😔

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Zosim1
              Rog Comitetul Director să mă lămurească în privința abaterii deosebit de grav , abatere comisă de un membru ce se află în C.D.( descriu următoarea speță)
              -la Galați, la ultimul turneu A+, numitul C.C . membru în C.D, a fost protagonistul unui scandal penal . Dacă nu săreau participanții în ajutorul lui M.I. din Focșani, se putea solda cu vătămare corporală sau cu omor premeditat.
              Acest domn, mi-a cerut probe (pentru cele relatate). Ce probe trebuie să aduc să demonstrez că numitul C.C. s-a luat la bătaie cu M.I. (?) și dacă nu ar fi fost de ajuns, a fugit strigând că merge la mașină să aducă cuțitul și-l face bucăți pe M.I. Probă mai clară decât că s-au oprit toate meciurile și câțiva trăgeau de C.C. să-l potolească, nu cred că mai este necesar!
              Trebuie să precizez și faptul că M.I. fusese ”exmatriculat” din Amatur cu vreo doi ani în urmă, iar C.C. a profitat de acest lucru și a căutat să-l provoace știind clar că deține două avantaje împotriva lui și anume: (1) M.I. devenea ”recidivist” si (2) C.C. făcea parte din coordonatori și nu are cine să-l sancționeze.
              Nu vă este clar că dacă era alt participant era exclus pe viață!? Acum , chiar dacă este ”târziu” aș vrea să văd dacă mai este nevoie de probe pentru a-i demonstra domnului C.C. că este vinovat, știindu-se lista participanților de la ultimul turneu A+ Galați (aprox.200 martori!) .
              Cer demisia acestui membru C.D. , pentru că astfel de personaje nu au ce căuta între noi, ce să mai vorbim de fruntea Amatur.
              Vă solicit să puneți în dezbatere 3 puncte nerezolvate:
              1) Ce sancțiune trebuie să primească (orice persoană) pentru astfel de fapte;
              2) Să rectificați în anexa regulamentului, acolo unde s-a strecurat greșeala ca fiind membru C.D. această persoană care nimeni nu a votat-o;
              3) Să votați cât mai curând posibil 5 persoane din Echipa AmaTur care să facă parte din C.D.;
              O sa-ti raspund eu, in numele Comitetului Director.

              Nu stiu ce urmaresti si ce intentii ai, dar ceea ce stiu sigur este faptul ca urmaresti cu tot dinadinsul cearta, scandalul, ceea ce din partea unui organizator ce vrea sa se respecte, nu e normal.

              1. M-ai sunat sa-mi spui ca cineva (nu dau nume..) are ce are cu tine si nu apare turneul WTTD de la Victoria in afisul cu toate localitatile...dar chiar daca Dl Daraba ti-a explicat cauza (tu esti de vina, ca nu l-ai postat unde trebuie) ai sustinut ca cineva ti-a sters postarile.
              Tin sa te anunt ca am cerut moderatorului toate postarile tale referitoare la topicul cu anuntul turneelor WTTD, si singura postare este turneul de la Medias...cel de la Victoria nu apare, deci nu ti-a sters nimeni nici-o postare.

              2. In momentul in care am anuntat intentia de a crea Echipa Amatur, si am rugat organizatorii fiecarei zone sa-si desemneze cite o persoana care sa-i reprezinte, ai inceput iarasi ca vrei alegeri libere, democratice (ca si cum CD impunea pe cineva..dar mai democratic decit fiecare zona sa-si propuna candidati cum ar fi?), cu acuze la anumite persoane incit ai fost avertizat si apoi banat 2 saptamini (esti singurul organizator principal banat..cel putin din cite stiu eu)...

              3. Acum dupa ce s-a creat aceasta Echipa Amatur, iarasi cauti scandal, prin dezgroparea unui subiect din 2016, conform proverbului dezbina si stapineste.
              Stii foarte bine ca prin retragerea din diferite motive a mai multor organizatori, inclusiv Comitetul Director a ramas in numai 2 persoane..ceaa ce nu este normal cind vrei sa discuti/decizi unele subiecte....asa ca s-a decis sa mai cooptam inca un membru ...cel mai activ din cei ramasi.
              Deci susnumitul C.C. nu a fost nici votat, nici propus, ci pur si simplu cooptat, in asa fel incit sa nu fie iarasi o dictatura (cum ne tot acuzai)

              Nu se cramponeaza nimeni de nici-o functie/titulatura (din cite vezi, ne aduce numai probleme) , de aceea la intilnirea Echipei Amatur la TC Memorialul Marcel Giosan, vom rediscuta si componenta ei, si a Comitetului Director, precum si alte subiecte.

              Pina atunci vom raspunde la sesizarile ce vor aparea referitoare la evenimentele recente, si nu la fapte din istoria Amaturului. Acelea trebuiau rezolvate atunci..nu acum.

              Comentariu


              • #8
                De ce apar discuții ce trebuiau rezolvate în 2016 ? Simplu! Persoana reclamată , stiinduse cu " musca pe căciulă", a stat culcat în păpușoi iar când a considerat că a devenit " curat ", a început să "mârâie". La cine ? La cei ce știau de acest subiect. . Emi reclama moralitatea , la fel și Gelu și eu . Daca asta nu contează deloc , lucrurile sunt unde trebuie . Spalati-va cu C.C. pe cap .Succes ! Aaaa , sa nu uitați ....vă amintiți stilul pompieristic al reclamantului la ședințele de sfârșit de an ? Și , "aportul " adus de acesta în ultimii 10 ?🤔🫣cu scandaluri nesfârșite in zona dumnealui...

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de florin toma

                  O sa-ti raspund eu, in numele Comitetului Director.

                  Pina atunci vom raspunde la sesizarile ce vor aparea referitoare la evenimentele recente, si nu la fapte din istoria Amaturului. Acelea trebuiau rezolvate atunci..nu acum.
                  Simfonia lalelelor comentariul dumneavoastră de mai sus, atât timp cât la timpul respectiv sesizarea mea referitor la fața interzisă, așa numitul CD nici nu a catadicsit să răspundă (acum că a trecut timpul cazul s-a prescris, nu mai contează oricum). Ba mai mult, discutăm cazul de la Cătălin Duțu... În optimi "campionul" joacă cu față interzisă, în semifinale la fel și câștigă finala în același condiții. Organizatorul în loc să ia decizia care se impunea, întreabă celălalt concurent dacă este de acord să între la masă și să joace împotriva unei palete neimologate ITTF. Și se acoperă astfel de un regulament "suficient de clar", dar nu foarte clar...

                  Răspunsul cerut CD de către mine asupra cazului în speță (fețe interzise), s-a lăsat cu câteva comentarii din partea unor membrii ai Echipei Amatur, în care se încerca să mi se explice regulamentul și cu modificarea unui comentariu al meu chiar de către Comitetului Director (bine, prin persoana unui membru dar sub semnătura CD), prin care să pară că eu unul îmi răstălmăcesc cuvintele. Sincer, totul a fost râsul curcilor... Find zilele de Paște și s-o fi participat la slujba de Înviere, până la urmă s-a făcut lumină, ieșind la iveală cine și-a permis "să mă ajute"...

                  Acum, dacă tor ziceți că răspundeți la sesizarile recente, rezolvați cazul de la dl. Duțu... Eu propun avertisment pentru organizator și nepunctarea acelui turneu pentru "campion". Asta ca să demonstrați că cei din CD chiar iau act și rezolvă aceste sesizari.

                  Cu deosebit respect,

                  Un simplu Amaturist

                  P.S. Respect Adi Lăzăroiu pentru integritatea de care dai dovadă! Am rămas fără cuvinte să aud de protocolul de susținere, care pronabil funcționează și astăzi tacit. Și rețineți dl. Toma că eu unul chiar nu am nici un interes... Puteam să nu zic nimic, dar îmi tot permit să comentez din fair play pentru acest minunat sport și oamenii onești din acest circuit, care poate chiar vor să redea Amaturului strălucirea de altă dată. Din nou am zis...
                  R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                  "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de florin toma

                    ... (esti singurul organizator principal banat..cel putin din cite stiu eu)...
                    NU Florin, nu esti bine informat! Au fost mai mulți banați! Inclusiv Clau (Admin), din respect s-a auto-banat !

                    3. Acum dupa ce s-a creat aceasta Echipa Amatur, iarasi cauti scandal, prin dezgroparea unui subiect din 2016, conform proverbului dezbina si stapineste.
                    Florin, ai citit atent mesajul lui Emi? Eu zic să-l mai recitești, odată, de două ori.... Nu băga echipa la înaintare, dacă nu țineți cont cum se formează echipa. Dezgroparea de care spui are la bază un motiv și anume decizia actuală de a vota pe cineva care trebuie să fie cunoscător Amatur, pertinent, caracter... Nu zice nimeni să fie ”țiplă”, dar nici să fie cu sechele sau antecedente de acest fel.

                    Nu se cramponeaza nimeni de nici-o functie/titulatura (din cite vezi, ne aduce numai probleme) , de aceea la intilnirea Echipei Amatur la TC Memorialul Marcel Giosan, vom rediscuta si componenta ei, si a Comitetului Director, precum si alte subiecte.
                    Ba se cramponează unul care nu numai că nu renunță, ci mai face și pe rectorul facultății (extemporal ) Să nu mai vorbim că deja ați discutat/votat, l-ați ales! Ce să mai votezi la TC, altă echipă?
                    Ca la noi, prima dată îl așezi pe scaun și anul următor îl votezi De ce!? Aaaaa, ca să apară oameni conflictuali,... bine gândit!


                    Pina atunci vom raspunde la sesizarile ce vor aparea referitoare la evenimentele recente, si nu la fapte din istoria Amaturului. Acelea trebuiau rezolvate atunci..nu acum.
                    Să înțeleg că acum se rezolvă numai numirea acestui CC? Oare de ce ai ținut cont de mesajul lui CC (propuneri Asociație) împotriva lui G.I. dacă te bazezi numai pe cazuri recente!?

                    L-am rugat pe Emi să nu răspundă la mesajul tău, să nu fie conflictual. In schimb răspunsul tău este pe lângă subiect. Emi nu a cerut nicio sancțiune pentru CC, pentru că probabil știa despre ”dezgropare”. El a cerut să spuneți ce sactiune trebuie să primească (orice persoană) pentru astfel de fapte .

                    Citez:
                    Vă solicit să puneți în dezbatere 3 puncte nerezolvate:
                    1) Ce sancțiune trebuie să primească (orice persoană) pentru astfel de fapte;
                    2) Să rectificați în anexa regulamentului, acolo unde s-a strecurat greșeala ca fiind membru C.D. această persoană care nimeni nu a votat-o;
                    3) Să votați cât mai curând posibil 5 persoane din Echipa AmaTur care să facă parte din C.D.;


                    ​Deci în loc să zici că te-a ajutat să vezi cine este acest CC, pentru a nu mai gafa printr-o numire tardivă, consideri că este singurul Banat conflictual care dezgroapă subiectul.

                    OK! Acum vin și întreb C.D.:

                    Este corect să umbli cu sorcova și în loc să zici că-i veselă să spui că-i tristă?
                    Hai să fiu mai explicit:
                    După câte cunosc, unele subiecte sensibile, discutate în zona ”Asociația” nu se plimbă cu sorcova. Păi dacă CC umblă cu sorcova tristă înseamnă că este permis un astfel de procedeu, așa că am să mă folosesc de el în continuare.

                    Speță reală:
                    Odată cu propunerile înainte de TF 2022, a fost un subiect privind cererea lui G.I. de a face parte din ​”Echipă”....
                    P.S. Vot negativ.
                    Ce face Dl. Cozma (?), i se pune pata și trimite un mesaj către G.I. (whatsapp) unde-i spune că eu sunt cel care ”l-am ajutat” să nu intre în ”echipă” (a se vedea foto 1 postul următor), dar nu pomenește că este pionul principal, care în stilul caraceristic lasă un mesaj de toată jena și practic dumnealui ”l-a ajutat” să nu facă parte din ”echipă” (a se vedea foto 2 din postul următor)

                    Acum să fim serioși, nu-i greu să afli ce se întâmplă acolo în ”zona interzisă” mai ales dacă ai unul ca CC in echipă, în schimb pot să afirm că în viața mea nu am avut parte să cunosc un om care să facă ceva mai josnic decât atât.

                    In conculuzie:
                    Florin (T), te știu un om echilibrat, dar dacă nu cunoști un personaj de asemenea caracter, acceptă să afli cine este , altfel gafezi prin numirea/propunerea ta. Ai acceptat să dai userul CD lui CC să se joace cu el pe forum, să modifice pe ascuns și să motiveze că te miri ce semnal la telefon este de vină. Acest CC cred că a modificat posturi de care noi habar nu avem, noroc cu Dl Irimia care a observat, iar eu am sesizat Adminul. Dacă te sesizam pe tine (Florin) poate eram conflictual

                    Ca să nu se mai dezgropăm subiectele trebuie să procedezi corect, nu să susții gafele CC. Ce faci (?) ... propui gafele la vot și le votezi să dea bine!? Despre acest lucru este vorba!

                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • #11

                      ebay t
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • #12

                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • #13
                          Poate acum înțelegeți de ce nu trebuie să fie acest personaj în conducerea AmaTur!
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • #14
                            E bine sa fie ! " Cum e turcu' , și pistolu '"😁

                            Comentariu


                            • #15
                              ...sa avem de cine să râdem !

                              Comentariu


                              • #16
                                Buna dimineata.
                                Incep fara "protocoale", a nu se intelege altceva.
                                D-le Adi, ne stim de foarte foarte mult timp, as spune ca suntem chiar amici, nu-mi amintesc sa fi avut vreodata vreun clinci sau ceva asemanator, de aceea imi permit sa vin cu remarca ca, ceea ce-ai facut la Galati, faptul ca ai protejat un coleg (atunci banuiesc ca erati in amicitie) nu cred ca a fost un lucru pe care sa-l regreti acum, ai procedat foarte bine. Probabil ca si acum ai fi face la fel daca situatia ar impune-o. O decizie inteleapta. (in ultima vreme ne invata sa dam in vileag, este promovata ideea de "razboi" etc. Noi am fost din alt aluat, nu trebuie sa intram in conflicte pentru nimic. E usor sa pierzi un prieten, greu sa-ti faci altul. Iar prietenii facuti la telefon nu-ti vor fi niciodata prieteni adevarati, crede-ma.
                                Sa revin, oare era mai bine sa fi lasat sa iasa vreo "istorioara" decat sa aplanezi un conflict (personal nu stiu despre ce-i vorba)? N-as vrea sa inteleg ca acum daca s-ar repeta istoria, ai lasa sa se intample o "tragedie" stiind ca poti interveni.
                                Chiar nu cred ca ai face lucrul asta. Ai procedat foarte bine zic eu (nu conteaza persoana). Nu trebuie sa regreti doar pentru ca nu mai esti pe aceeasi lungime de unda cu alti colegi (cel putin asa inteleg). Si eu mi-am dat votul unui presedinte si acum regret, dar daca ar fi aceeasi candidati, in aceleasi conditii, ups... intelegi ideea.
                                Binele-i trecator, raul neiertator.
                                Te salut si iti strang mana.


                                D-le Marian, v-ati blocat in doua paragrafe, nu reusiti sa iesiti. Credeti-ma, nu incerc sa va conving nici de nimic sau cu nimic.
                                S-a inteles ideea, nu va place actualul regulament unde este specificat faptul ca fetele neagreate ittf nu sunt admise nici in AmaTur dar vreti cu tot dinadinsul sa fie... nu stiu ce, dar sa fie.
                                Ca actualul regulament poate fi imbunatatit, va dau dreptate 100%. Dar asta nu se poate peste noapte, toate propunerile sunt dezbatute si acolo unde-i posibila o modificare/actualizare, se va face. Dumneavoastra vreti repede repede, sa fie aspru pedepsiti acei ce au gresit dar totodata va este dor sau doriti "stralucirea Amaturului de alta data".
                                Stralucirea circuitului de alta data tocmai in asta a constat, nu era un regulament stufos, toate fetele erau aprobate (intrebati-va prietenii, cati dintre ei jucau cu superblock - ca de-aici a pornit totul). Erau doar doua categorii: amatori si open, stateam la final sa aplaudam invingatorii/favoritii (acum toata sala-i goala la premiere), existau petrecerile dinainte si de dupa turneu, era... era... era... Asa era.
                                Propunerea cu sa facem ceva ca regulamentul sa fie aplicat cu mai mare seriozitate de catre organizatori este ok, vedem ce si cum putem "obliga" pe cineva sa ia anumite masuri. Pana la urma, tot noi jucatorii putem "amenda" organizatorii prin neparticipare. Nu cred ca este o lovitura mai dura pt un organizator sa vada ca jucatorii evita concursurile pe care le desfasoara !
                                Respect.



                                Pe final...,
                                Acum dezgropam amintiri, am ramas daci, aruncam cu "glod" ori de cate ori avem prilejul, ne-am umplut de diplome cumparate si vrem functii de conducere, suntem barbati dar umblam cu furtisaguri, ne uram unii cu altii dar mergem cu placere la memoriale, jur ca e mare pacat ca ne pierdem simturile de a fi om: nu vedem ce-i bun / nu auzim ceea ce trebuie / nu mai mirosim mireasma vietii / nu mai gustam placerile de alta data si, in final, reusim cu brio sa ne distantam unii de altii, sa nu ne mai atingem/simtim.

                                Mai am o vorba, mai in gluma / mai in serios, dupa 50 de ani cam esti de geriatrie, la putini ii mai pasa de tine. (am 35 ) Multi se apropie de aceasta varsta, altii sunt mai de demult acolo.
                                Fiti oleaca mai buni !
                                Va invit la Botosani la o rachie si un vin bun oricand doriti, poate reusesc sa va mai destresez.

                                Respect.

                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                Bh: cu tepi
                                Fh: fara tepi

                                Comentariu


                                • #17
                                  Da Sorin, foarte frumos. Din tot ce ai citit cred că ți-ai dat seama cine merită votat sau nu!
                                  Nu dezgropăm, de acord, dar sunt mizeriile care le face acum: joaca de-a user CD, sorcorava plimbată prin țară. Oare merită să fie acolo unde (repet) s-a plantat singur, iar acum în loc să zică "PAS" ține cu dinții de CD
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de GeluBv
                                    Da Sorin, foarte frumos. Din tot ce ai citit cred că ți-ai dat seama cine merită votat sau nu!
                                    Nu dezgropăm, de acord, dar sunt mizeriile care le face acum: joaca de-a user CD, sorcorava plimbată prin țară. Oare merită să fie acolo unde (repet) s-a plantat singur, iar acum în loc să zică "PAS" ține cu dinții de CD
                                    Om bun, toti gresim. Si daca n-am facut-o inca, cu siguranta o vom face.
                                    Catalin nu-i perfect, habar n-am ce s-a intamplat pe nu stiu unde dar pot sa-ti spun cu sinceritate ca de vreo doua ori a aplanat niste scandaluri care urmau sa ia amploare. Fiecare cu stilul lui.
                                    Daca a modificat textul d-lui Irimia, banuiesc ca a facut-o pt a puncta ideea. Nu spun asta prin a-i lua apararea, Doamne fereste.
                                    Unii scriu mult si nu spun nimic (nu este aluzie la d-nul Irimia, o spun asa in general). Daca nu scoti din context ideea, e greu sa pui in discutie tot ce scrie fiecare, o stii foarte bine.
                                    Nu stiu ce sa spun, faptul ca e Cozma si nu altul, unii dintre noi sunt mai incisivi, mai acizi.
                                    Eu sunt mai pacifist, vad lucrurile bune mai intai.
                                    Pararea mea e ca indepartarea lui Catalin Cozma e mai mult o pierdere decat un castig.
                                    Din ce vad eu acum, sunt putini fara interese prin AmaTur (asa cum esti si tu, el si inca vreo doi). Pentru ceilalti sunt mai rezervat.
                                    Ce sa zic, daca n-aveti ceva mai bun, stati linistiti. Omul nu tine de frau, noi ne agatam de el. Mai analizati.

                                    Respect.
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de sorin_client

                                      D-le Marian, v-ati blocat in doua paragrafe, nu reusiti sa iesiti. Credeti-ma, nu incerc sa va conving nici de nimic sau cu nimic.
                                      S-a inteles ideea, nu va place actualul regulament unde este specificat faptul ca fetele neagreate ittf nu sunt admise nici in AmaTur dar vreti cu tot dinadinsul sa fie... nu stiu ce, dar sa fie.
                                      Ca actualul regulament poate fi imbunatatit, va dau dreptate 100%. Dar asta nu se poate peste noapte, toate propunerile sunt dezbatute si acolo unde-i posibila o modificare/actualizare, se va face. Dumneavoastra vreti repede repede, sa fie aspru pedepsiti acei ce au gresit dar totodata va este dor sau doriti "stralucirea Amaturului de alta data".
                                      Stralucirea circuitului de alta data tocmai in asta a constat, nu era un regulament stufos, toate fetele erau aprobate (intrebati-va prietenii, cati dintre ei jucau cu superblock - ca de-aici a pornit totul). Erau doar doua categorii: amatori si open, stateam la final sa aplaudam invingatorii/favoritii (acum toata sala-i goala la premiere), existau petrecerile dinainte si de dupa turneu, era... era... era... Asa era.
                                      Propunerea cu sa facem ceva ca regulamentul sa fie aplicat cu mai mare seriozitate de catre organizatori este ok, vedem ce si cum putem "obliga" pe cineva sa ia anumite masuri. Pana la urma, tot noi jucatorii putem "amenda" organizatorii prin neparticipare. Nu cred ca este o lovitura mai dura pt un organizator sa vada ca jucatorii evita concursurile pe care le desfasoara !
                                      Respect.
                                      Este in regula... Defect profesional, eu sunt un tip mai riguros din fire. Dar am reusit sa ma deblochez intre timp... Daca cei din Echipa Amatur ati ajuns la concluzia ca sunt lucruri de imbunatatit si veti incerca pe cat posibil sa luati atitudine in orice fel este perfect. Inseamna ca nu am pierdut degeaba timpul comentand pe aici... Exact asta stiu si eu despre vechiul Amatur. Toata lumea venea la distractie, se faceau si petreceri... Acum lumea vine parca sa castige cu orice pret...

                                      Cu deosebita stima si respect,

                                      Marian
                                      R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                                      "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de sorin_client


                                        Catalin nu-i perfect, habar n-am ce s-a intamplat pe nu stiu unde dar pot sa-ti spun cu sinceritate ca de vreo doua ori a aplanat niste scandaluri care urmau sa ia amploare.......

                                        Pararea mea e ca indepartarea lui Catalin Cozma e mai mult o pierdere decat un castig.

                                        Respect.




                                        ​​​​​​​Sorine, vezi postul 11 foto, unde dragul de el mai scrie ” Nu ți arăt postarea din mai, dar întreabă-l pe Frățea”

                                        Nu am postat eu despre G.I., el a postat, chiar aș vrea să fie martor Fratea, chiar știe că CC minte, așa că lasă textul cu aplanatul sau pierderea lui că nu se potrivește. Să râmână să facă ce face, dar nu în CD. Umblă cu sorcova în loc să aplaneze!

                                        Ce să mai zică și el, mai ales acum după ce i-am demonstrat că el a scris pe formum despre G.I. (Postul 12-foto print screen)
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de sorin_client

                                          Om bun, toti gresim. Si daca n-am facut-o inca, cu siguranta o vom face.
                                          Catalin nu-i perfect, habar n-am ce s-a intamplat pe nu stiu unde dar pot sa-ti spun cu sinceritate ca de vreo doua ori a aplanat niste scandaluri care urmau sa ia amploare. Fiecare cu stilul lui.
                                          Daca a modificat textul d-lui Irimia, banuiesc ca a facut-o pt a puncta ideea. Nu spun asta prin a-i lua apararea, Doamne fereste.
                                          Unii scriu mult si nu spun nimic (nu este aluzie la d-nul Irimia, o spun asa in general). Daca nu scoti din context ideea, e greu sa pui in discutie tot ce scrie fiecare, o stii foarte bine.
                                          Nu stiu ce sa spun, faptul ca e Cozma si nu altul, unii dintre noi sunt mai incisivi, mai acizi.
                                          Eu sunt mai pacifist, vad lucrurile bune mai intai.
                                          Pararea mea e ca indepartarea lui Catalin Cozma e mai mult o pierdere decat un castig.
                                          Din ce vad eu acum, sunt putini fara interese prin AmaTur (asa cum esti si tu, el si inca vreo doi). Pentru ceilalti sunt mai rezervat.
                                          Ce sa zic, daca n-aveti ceva mai bun, stati linistiti. Omul nu tine de frau, noi ne agatam de el. Mai analizati.

                                          Respect.
                                          Postat în original de sorin_client

                                          Om bun, toti gresim. Si daca n-am facut-o inca, cu siguranta o vom face.
                                          Catalin nu-i perfect, habar n-am ce s-a intamplat pe nu stiu unde dar pot sa-ti spun cu sinceritate ca de vreo doua ori a aplanat niste scandaluri care urmau sa ia amploare. Fiecare cu stilul lui.
                                          Daca a modificat textul d-lui Irimia, banuiesc ca a facut-o pt a puncta ideea. Nu spun asta prin a-i lua apararea, Doamne fereste.
                                          Unii scriu mult si nu spun nimic (nu este aluzie la d-nul Irimia, o spun asa in general). Daca nu scoti din context ideea, e greu sa pui in discutie tot ce scrie fiecare, o stii foarte bine.
                                          Nu stiu ce sa spun, faptul ca e Cozma si nu altul, unii dintre noi sunt mai incisivi, mai acizi.
                                          Eu sunt mai pacifist, vad lucrurile bune mai intai.
                                          Pararea mea e ca indepartarea lui Catalin Cozma e mai mult o pierdere decat un castig.
                                          Din ce vad eu acum, sunt putini fara interese prin AmaTur (asa cum esti si tu, el si inca vreo doi). Pentru ceilalti sunt mai rezervat.
                                          Ce sa zic, daca n-aveti ceva mai bun, stati linistiti. Omul nu tine de frau, noi ne agatam de el. Mai analizati.

                                          Respect.
                                          Ati putea dezvolta putin partea cu “S unt putini fara interese in Amatur. Pt ceilalti sunt mai rezervat”?
                                          Nu de alta, dar pare usor peiorativa afirmatia dv!


                                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de dani 0205



                                            Ati putea dezvolta putin partea cu “S unt putini fara interese in Amatur. Pt ceilalti sunt mai rezervat”?
                                            Nu de alta, dar pare usor peiorativa afirmatia dv!


                                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                                            Da foarte puțini, ex Gelu și.....Gică Vlase....Rareș....Sorin Botirca....Fane Medeleanu...Oravitenii....probabil și Arădenii dacă nu se baga un personaj care are interese...Dan de la Dej....Florin Apian...Vali Soare....au mai fost câțiva dar sau retras probabil din scârbă...a era să îl uit pe Lucian Bozga...păcat de acest circuit Amatur...hai să încercăm să îl facem cum era înainte....o placere să ne întâlnim la turneee.....a ..si Adi Lazaroiu.....

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Mai era și zona secuiască...super oameni dar sau cam saturat și ei....

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Se pare că lucrurile s-au așezat ! ...ar mai trebui ( zic io )
                                                0.legalizarea AmaTur
                                                1.un nou regulament , mai simplu (pe un A4)
                                                2.clarificarea poziției legitimațiilor
                                                3.stabilirea modului de folosire a fețelor
                                                4.reducerea retragerilor
                                                5.validarea coordonatorilor și al CD-ului ( la 2ani )



                                                Bafta !

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Buna ziua ! Sunt Stoica Ioan Florin din Lugoj si as vrea sa mai particip la turneele Amatur !!! Am fost suspendat 4 ani pentru in anul 2019 i-am luat apararea prietenului meu Sferlea Marius de la Oradea si probabil am deranjat cu comentariile mele !!! A fost ceva la cald si regret acel lucru ! Si as vrea sa particip in data de 24.09 2023 la Concursul de la Lugoj organizat de Cristi Ignat !!! Va multumesc anticipat si promit sa nu mai am nici un fel de iesiri necontrolate Niciodata !!! Cu stima.....

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X