Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fata FH

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fata FH

    va salut, as dori si eu un sfat ,indrumare ... am urmatoarea paleta(prima mea paleta profi) si simt nevoia sa o upgradez numai dupa cateva jocuri, dupa cum urmeaza.
    Lemn Donic Burn OFF-
    FH XIOM OMEGA IV EURO
    BH XIOM MUSA

    cum va ziceam... dupa cateva jocuri de acomodare, am observat ca XIOM-ul Omega(care initial vroiam sa-l folosesc pe FH) merge mult mai bine pe BH si m-am acomodat cu el de minune pe BH si ma feresc cat pot de mult de Xiom Musa deoarece e prea lenta. Fiind veriga slaba, as vrea sa o inlocuiesc cu ceva mai rapid , sa o folosesc pe FH. Oare un bluefire2 de 1.8 ar fi un upgrade inspirat. Ce staturi imi dati ? Alte alternative .....
    JOOLA Zelebro
    FH Joola Rhyzer Pro 45
    BH Joola Rhyzer Pro 45

  • #2
    Sa imi fac si eu reclama... recomand Xiom Vega-China pt fh merge foarte bine si am si la vanzare ... blufire m2 daca vrei ia varianta max ca 1.8 nu sare mai deloc pt forehand
    Lemn: Butterfly Petr Korbel
    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

    Comentariu


    • #3
      Salut. Parerea mea ar fi sa joci cu Omega IV Euro pe BH (e o fața buna de rever) iar pe forehand poti pune Vega Pro Max, Omega IV Pro max, Sigma Pro de 2.0 mm sau de ce nu ceva de la Yasaka cum ar fi Rakza 7 (simpla, nu soft) sau Rakza 9.
      Daca vrei ceva chinezesc poti incerca un 729 CreaTransced sau DHS Tinarc 3. Bafta!
      Ultima editare de CornelTT; 04.apr.2013, 10:12.
      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

      Comentariu


      • #4
        multam pentru raspunsuri... intradevar, cu Omega IV Euro pe BH ma inteleg de minune si asa am de gand sa o las. Sa vad ce sa iau si pentru FH ... avand in vedere ca vreau sa sara si tot cu ea servesc,deci ar trebui sa aibe si ceva efect
        JOOLA Zelebro
        FH Joola Rhyzer Pro 45
        BH Joola Rhyzer Pro 45

        Comentariu


        • #5
          Toate fețele sugerate anterior au spin foarte bun. Poate Rakza 7 exceleaza la acest capitol, dar pana la urma toate au spin foarte bun. Pe forehand trebuie si ceva viteza. Cred ca aceste fețe au ambele caracteristici viteza-spin, si majoritatea au si control foarte bun (in zpecial Xiom-urile). Bafta la alegere si zi-ne si noua ce ti-ai luat si daca iti place
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu


          • #6
            Avand in vedere ca e prima paleta profi a omului cu rakza 7 nu va simti nimic vreo jumatate de an.... dupa aceea o sa inceapa sa caute o fata mai controlabila
            Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

            Comentariu


            • #7
              ) Totusi a jucat pe forehand cu Omega IV Euro care destul de spinoasa si oarecum rapida... Poate o eventuala trecere la Rakza 7 nu va fi asa "dureroasa" )
              Pe de alta parte la capitolul control parerea mea este ca fețele Xiom sunt foarte bune, si au si spin si viteza. Sa vedem ce va alege.

              Iti dau un pont: urmaream si eu sa iau o fața de FH de la userul "cezar", care este tot din Suceava. Are un Vega Pro max in stare foarte buna , dimensiuni 150/156, la vreo 70 lei (scapi de transport) doar ca fața e neagra. Nu stiu ce culoare are Omega IV Euro pe care o ai tu dar daca e rosie eu zic nu mai sta pe ganduri. Vega Pro de grosime max este o fața foarte buna pt FH, cu spin excelent, viteza si control super (nu-l cunosc personal deci nu-i fac reclama lui cezar doar m-am gandit ca fiind si el din SUceava ai putea vedea fața inainte de a o cumpara si ai scapa si de cheltuielile de transport). Bafta.
              Ultima editare de CornelTT; 04.apr.2013, 16:49.
              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

              Comentariu


              • #8
                Omega IV Euro e fata rosie deci ar fi o varianta de luat in seama a lui cezar
                De acomodat m-am acomodat destul de bine(si repede) cu omega IV Euro ... de acea vreau sa inlocuiesc Musa cu ceva mai rapid si mai mult spin pe FH decat Omega IV Euro
                Ziceti ca o sa ma obisnuiesc greu cu razka 7 ?
                JOOLA Zelebro
                FH Joola Rhyzer Pro 45
                BH Joola Rhyzer Pro 45

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Racla Vezi post
                  Omega IV Euro e fata rosie deci ar fi o varianta de luat in seama a lui cezar
                  De acomodat m-am acomodat destul de bine(si repede) cu omega IV Euro ... de acea vreau sa inlocuiesc Musa cu ceva mai rapid si mai mult spin pe FH decat Omega IV Euro
                  Ziceti ca o sa ma obisnuiesc greu cu razka 7 ?
                  Fara a intra in detalii vis-a-vis de performantele dinamice ale fetelor unde rakza 7 are ceva viteza si ceva spin in plus si niste control in minus fata de omega IV euro mai este problema duritatii fetei unde rakza 7 conduce cu aproximativ 3,5 grade ceea ce afecteaza feelingul sau hai sa nu zicem ca afecteaza ci il modifica
                  Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                  Comentariu


                  • #10
                    (at)CornelTT merci pt. pont... am vb cu cezar si am sa iau OMEGA IV ASIA neagra max de la el.
                    Am sa revin cu impresii dupa ce joc cu ea
                    JOOLA Zelebro
                    FH Joola Rhyzer Pro 45
                    BH Joola Rhyzer Pro 45

                    Comentariu


                    • #11
                      Cu mare placere. Ma bucur ca te-a ajutat informatia despre cezar. Eu nu stiu prea multe despre OmegaIV Asia. Probabil Asia are topsheet si burete mult mai dure. Oricum, asteptam impresii.
                      Ultima editare de CornelTT; 06.apr.2013, 10:03.
                      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                      Comentariu


                      • #12
                        ramasesem dator cu impresia despre Omega IV Asia max ... e rapida, lovitura plina pleaca ca din pusca(bineinteles cu controlul scazut). Am jucat aproape 4 ore in 2 reprize astazi cu ea..... si clar ma depaseste. Ma gandesc sa o pun deoparte si sa imi formez mana cu ceva mai slabut decat ea... deci iarasi am nevoie de niste sfaturi. Ca si termene de comparatie, vreau ceva mai intepat decat Omega IV euro de 1.8 dar sub Omega IV Asia max. Sa apelez la razka7, Mark V ?
                        JOOLA Zelebro
                        FH Joola Rhyzer Pro 45
                        BH Joola Rhyzer Pro 45

                        Comentariu


                        • #13
                          rakza 7 soft! mie mi'a placut foarte mult e o fata foarte moale, efect foarte mare, dai tare se duce tare, dar poti sa ai si un joc de finete. o alta solutie ar fi ceva din gama pryde tot de la yasaka, pryde 30 este o fata foarte moale(mai moale ca rakza 7 soft). are controlul mai mare ca la rakza 7 soft dar este putin mai rapida.
                          pryde 40 este varianta cu burete mai dur(asemanator rakza 7 soft) si putin mai rapida.
                          sau ai putea sa incerci si ceva chinezesti... eu m'am jucat cu un dhs h3 neo... dar in opinia mea este o fata pentru un jucator de topspin.
                          blade: xiom strato
                          fh: omega IV asia
                          bh: vega asia

                          Comentariu


                          • #14
                            Buna. De ce nu incerci Donic bluefire M2 de 2mm? Este excelenta pentru FH. Eu o folosesc si pe BH. Are spin si viteza mare iar control cat cuprinde.
                            Blade: Mizutani ZLC
                            FH Nittaku Fastarc G1
                            BH Xiom Sigma II Euro

                            Comentariu


                            • #15
                              rakza 7 soft, donic bluefire m3, joola rhyzm 375, tibhar aurus soft , cred ca merge si grosime max. daca o folosesti pe fh
                              0751840078, stadinadi@yahoo.com
                              G3FX BTY TIMO BOLL SPIRIT Black Tag Rakza X

                              Comentariu


                              • #16
                                am sa incerc cu rakza7 soft sau un pryde 40. Nu cred ca am ceva de pierdut ... nah, e mai greu pana gasesc ceva ce sa mi se potriveasca.
                                Poate asta fiind a treia fata o sa fie cu noroc
                                JOOLA Zelebro
                                FH Joola Rhyzer Pro 45
                                BH Joola Rhyzer Pro 45

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
                                  rakza 7 soft! mie mi'a placut foarte mult e o fata foarte moale, efect foarte mare, dai tare se duce tare, dar poti sa ai si un joc de finete. o alta solutie ar fi ceva din gama pryde tot de la yasaka, pryde 30 este o fata foarte moale(mai moale ca rakza 7 soft). are controlul mai mare ca la rakza 7 soft dar este putin mai rapida.
                                  pryde 40 este varianta cu burete mai dur(asemanator rakza 7 soft) si putin mai rapida.
                                  sau ai putea sa incerci si ceva chinezesti... eu m'am jucat cu un dhs h3 neo... dar in opinia mea este o fata pentru un jucator de topspin.
                                  ca sa nu se inteleaga gresit pryde 40 este mai rapida decat pryde 30 nu decat rakza 7 soft dintre cele 2 eu 1 iti recomand rakza 7 soft.
                                  blade: xiom strato
                                  fh: omega IV asia
                                  bh: vega asia

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    am jucat cu noua fata Yasaka Rakza 7 Soft Max astazi.... ce pot sa zic , este mult mai domestica fata de ultima fata avuta pe FH(si anume xiom omega IV asia max). Cu aceasta fata o sa joc pana o sa simt nevoia de un upgrade mai rapid, e placut sa joci cu ea. Are spin suficient, control f. bun si chiar viteza cand ai nevoie... ma asteptam sa fie mai inceata dar este o surpriza placuta. Uite cum am reusit si am setup-ul perfect pentru mana mea.
                                    JOOLA Zelebro
                                    FH Joola Rhyzer Pro 45
                                    BH Joola Rhyzer Pro 45

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X