Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Avdarma - Editia II, Sat Avdarma, Raion Comrat, UTA Gagauzia, Rep.Moldova 18-19.11.2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Clasament OPEN

    1. Caminschi Vlad - Moldova-Cahul
    2. Grimaldi Alesio - Italia-Catania
    3 -- 4
    Nicik Ilia - Moldova-Balti
    Sargu David - Moldova-Balti
    5 -- 8
    Taucci Anastasia - Moldova-Avdarma
    Jazadji Marina - Moldova-Avdarma
    Casim Igor - Moldova-Avdarma
    Pralea Marius Dan - Botosani
    9 -- 14
    Tap Maia - Moldova-Balti
    Melintii Victoria - Moldova-Avdarma
    Cilcic Evgeni - Moldova-Taraclia
    Garcalic Marina - Moldova-Avdarma
    Tarlev Roman - Moldova-Comrat
    Balauca Cornel - Botosani
    15 -- 2v gr.sup.
    Moraru Dumitru - Moldova-Cahul
    16 -- 22 1v gr.sup.
    Darmaz Ion - Targoviste
    Trocan Nicolae - Mioveni
    Stamate Sasa - Tulcea
    Topala Alexandru - Moldova-Balti
    Bodnari Nicolai - Moldova-Balti
    Slavov Vitali - Moldova-Taraclia
    Paskalas Ivans - Moldova-Cahul
    23 -- 28 0v gr.sup.
    Kantor Imre Zoltan - Reghin
    Pavlov Valentin - Moldova-Cahul
    Chiose Vladimir - Moldova-Taraclia
    Ivanco Arteon - Moldova
    Gradescov Piotr - Moldova-Taraclia
    Pislari Ion - Moldova-Taraclia
    29 -- 30 1v gr.inf.
    Cozma Ion - Moldova-Comrat
    Calinicenco Denis - Moldova-Basarabeasca
    31 -- 37 0v gr.inf.
    Malai Stanislav - Moldova-Cahul
    Cangea Todor - Moldova-Cahul
    Caramila Igor - Moldova-Vulcanesti
    Stoica Polina - Moldova-Cahul
    Novitchi Daniel - Moldova-Cahul
    Zgadan Iustin - Moldova-Cahul
    Susanu Ion - Moldova-Cahul
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu



    • Comentariu



      • Comentariu



        • Comentariu



          • Comentariu



            • Comentariu



              • Comentariu



                • Comentariu



                  • Comentariu



                    • Comentariu



                      • Comentariu



                        • quick save download

                          Comentariu



                          • Comentariu



                            • Comentariu



                              • Comentariu



                                • Comentariu



                                  • Comentariu



                                    • Comentariu


                                      • Felicitari tuturor participantilor, Bravo castigatorilor !

                                        Multumim d-lui Ion Sarandi - Presedintele Federatiei de Tenis a Republicii Moldova pentru tot sprijinul si sustinerea tenisului de masa la toate nivelurile, de asemenea multumim organizatorului local prin prezenta d-lui Victor Rauh, o persoana care este implicata 100% cu trup si suflet pentru ca totul sa decurga perfect, reusind de fiecare data sa faca din aceste concursuri o adevarata sarbatoare.
                                        Multumiri tuturor celor implicati (administratie, bucatarie, curatenie..., etc) pentru ca tuturor celor prezenti sa nu le lipseasca nimic, multumim pentru mancarea delicioasa si toate celelalte "energizante", multumim pentru cazarea gratuita, va multumim pentru absout tot ce faceti pentru noi.

                                        Respect.
                                        Blade: lemn off...ce lemn !
                                        Bh: cu tepi
                                        Fh: fara tepi

                                        Comentariu


                                        • Salutare tuturor,
                                          Vreau multumesc in special presedintelui federatiei de tenis din Moldova,
                                          domnului Ion Sarandi pentru sprijinul si devotamentul oferit pentru organizarea logistica, precum si organizatorilor Victor Rauh si Sorin Corneanu
                                          pentru implicarea in buna desfasurare a turneului.
                                          Ca intotdeauna gazdele noastre au fost foarte primitoare si ne-au oferit suportul in cele mai mici detalii, incepand de la
                                          cazare si terminand cu ultima strangere de mana inaintea incheierii turneului.
                                          Am observat efectul benefic al implicarii domnului presedinte Ion Sarandi in sprijinirea logistica si sustinerea financiara a miscarii de tenis de masa din
                                          Moldova. Se vad efectele in sensul in care se cristalizeaza nucleee de jucatori in gruparile din Avdarma, Cahul si Comrat,
                                          am observat cu mare drag cum se sustin reciproc membrii cluburilor scolare respective.
                                          A fost un turneu de 5* cu o organizare impecabila, asupra careia ar trebui sa reflectam mai mult.
                                          Aceasta desfasurare cu doua categorii jucand simultan, cu pauza de masa in jurul amiezii, vine sa lege relatiile intre jucatorii
                                          de niveluri diferite, le ofera timpul necesar de reflectie. Dar mai ales creste foarte mult nivelul de joc al fiecarui meci.
                                          Scade mult factorul timp insa creste exponential nivelul de joc.
                                          Aceasta se datoreaza in special implicarii personale a domnului Ion Sarandi pentru asigurarea tuturor nevoilor logistice
                                          Am vazut meciuri spectaculoase la toate categoriile, jucatori foarte bine antrenati, tineri talentati de mare viitor.
                                          Fairplay, sportivitate, respect reciproc, sustinere reciproca. Aeasta a fost nota dominanta a turneului.
                                          Felicitari castigatorilor, cinste medaliatilor, onoare tuturor! Voi reveni cu placere la editiile viitoare si va indemn sa participati
                                          cat mai multi din Romania.
                                          O zi minunata sa aveti. Multumesc​

                                          Comentariu



                                          • Comentariu


                                            • Turneu exceptional!!!
                                              Un mare multumesc organizatorilor!!!

                                              Comentariu


                                              • Acum când am ajuns acasă, după oboseala drumului Avdarma - Botoșani, plus cea acumulata in timpul concursului, as vrea sa mulțumesc celor implicați direct.
                                                In primul rand domnului Ion Sarandi, Președintele Federației de tenis de masa din R. Moldova, un om deosebit, implicat în toată problematica concursului, domnului Victor Rauh, organizator local și lui Sorin Corneanu organizator tehnic. Toți s-au străduit să ne ofere condiții excelente, ospitalitate și toate ingredientele unui concurs de nota 10.
                                                As remarca in primul rand condițiile de joc, lumina, suprafață, mesele toate de nota 10 +. Am fost și la prima ediție a turneului de la Avdarma, atât atunci cat și acum am rămas plăcut impresionat de organizare, condiții de joc, logistica și nu în ultimul rând de valoarea adversarilor. Republica Moldova are multi tineri talentați, care se pregătesc cu seriozitate și rezultatele cred că nu vor întârzia să apară.
                                                Cred că domnul Ion Sarandi este omul potrivit la locul potrivit și împreună cu echipa dumnealui va obține rezultate frumoase pe plan intern și internațional.
                                                După așa concursuri voi reveni cu plăcere la Avdarma, unde am legat prietenii, am socializat si ne-am simțit bine. V-a multumim pentru tot prieteni dragi.

                                                Comentariu


                                                • Din partea mea ca organizatorului și din partea Președintele FTM al RM, d-lui Ion Sarandi, mulțumesc tuturor participanților din România, Italia, Ucraina și Republica Moldova, îmi place să cred că v-ați simțit bine și ca veți participa și la celelalte ediții care vor fi organizate de Academia Tenis de Masă BĂLȚI sau sub sprijinul președintele FTM al RM. La fel ne exprimăm mulțumirea și sinceră recunoștință d-lui Sorin Corneanu, reprezentantul CD AmaTur, pentru ajutorul acordat la petrecerea și organizarea turneului respectiv, care s-a isprăvit cu brio cu sarcina pusă în fața sa, turneul fiind petrecut la cel mai înalt nivel de profesionalism. Ne exprimăm speranța că și în continuare relațiile noastre se vor baza pe înțelegere reciprocă, iar experiența și autoritatea d-stră ne vor servi un punct de orientare și exemplu. Așteptăm cu nerăbdare o cooperare dorindu-vă d-stră și LIGII AmaTur succes și prosperitate.

                                                  Cu respect,

                                                  Victor RAUH.​

                                                  Comentariu


                                                  • Tin sa multumesc si sa felicit si eu organizatorii acestui frumos turneu! Asa cum ne-am obisnuit atat la turneele din Romania cat si la turneele organizate la Balti, valoarea jucatorilor din Rep Moldova este una ridicata la toate categoriile, in special la categoria Elite. Multumesc pentru primire, omenie, masa si astept sa ne vedem si in alte localitati din Rep Moldova la masa de joc.
                                                    Felicitari inca o data domnilor Ion Sarandi, Victor Rauh si Sorin Corneanu!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X