Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

culoare rosie/neagra fata paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • culoare rosie/neagra fata paleta

    Salut la toata lumea.
    Am cumparat paleta noua Champion R490V (Speed-9,3 Spin-9,2 Control-8,9).
    Intrebare : ambele parti cum rosie asa si neagra au aceliasi caracteristici (ma indoiesc) ?
    Si daca nu, atunci care culoare este pentru atac (adica mai rapida) si care pentru aparare (adica cu control mai bun) ?
    Va multumesc
    FH: T05 2.1
    M.Maze Off
    BH: T64 2.1

  • #2
    Fara intentia de a te dezamagi, ambele fete sunt...de aruncat. Eventual lemnul decojit, curatat si imbracat cu ceva fete SH ar mai salva ceva. Sorry...
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Mda,pacat de banii aruncati
      Vad ca noua e in jur de 200 ron,bani cu care puteai lua ceva bunicel atat nou cat si SH
      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
      FH: Tenergy 05
      BH: Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Asta este, daca era baiat istet intai venea si intreba asa.... a cumparat-o si acum a venit sa se laude cu "pozna"
        Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

        Comentariu


        • #5
          Imi pare rau de banii tai, dar nu cred ca o astfel de paleta poate avea asa parametrii de joc. La asa caracteristici o paleta cred ca ar trebui sa aiba lemn si fețe de calitate, profesionale. Pacat de bani, dar ce sa faci, asa am invatat si noi, luand cate o tzeapa. Multa bafta in continuare. Cere sfaturi aici pe forum si fa-ti alta paleta din sh-uri. Sunt destule materiale de calitate pe forum.
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu


          • #6
            nu e mare problema, cumparam alta. Intrebarea era : partea rosie e mai rapida si cea neagra e mai cu "control" ?
            FH: T05 2.1
            M.Maze Off
            BH: T64 2.1

            Comentariu


            • #7
              probabil ambele parti au aceleasi caracteristici...si poti sa-ti dai seama si tu care-i mai rapida...joaca cu ea si intre timp incearca si alte palete!
              tibhar def plus jumulita
              gambler reflectoid 1,0
              dawei 388 D-1 ox

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de CornelTT Vezi post
                Imi pare rau de banii tai, dar nu cred ca o astfel de paleta poate avea asa parametrii de joc. La asa caracteristici o paleta cred ca ar trebui sa aiba lemn si fețe de calitate, profesionale. Pacat de bani, dar ce sa faci, asa am invatat si noi, luand cate o tzeapa. Multa bafta in continuare. Cere sfaturi aici pe forum si fa-ti alta paleta din sh-uri. Sunt destule materiale de calitate pe forum.
                de ce SH , daca pot cumpara ceva nou ?
                Ultima editare de agata; 15.apr.2013, 17:08.
                FH: T05 2.1
                M.Maze Off
                BH: T64 2.1

                Comentariu


                • #9
                  fetele profesionale noi is scumpe...de la 40 la 300 de lei...lemnele sunt si mai...e bine sa-ti iei intai sh-uri ca sa nu dai o gramada de bani aiurea pt o paleta ce poate nu te caracterizeaza...cand te-ai hotarat pe un setup atunci te poti arunca la ceva nou...desi nu-i neaparat nevoie...
                  tibhar def plus jumulita
                  gambler reflectoid 1,0
                  dawei 388 D-1 ox

                  Comentariu


                  • #10
                    Eu zic sa pui pe okazii paleta aia poate recuperezi o parte din bani dat fiind ca e noua. Apoi intra la sectiunea Anunturi vanzare-cumparare si cauta acolo niste materiale, folosind http://www.tabletennisdb.com/ ca sa-ti poti da seama cat decat de caracteristicile fiecaruia.
                    Daca totusi te hotarasti sa joci cu paleta ta, afla ca ambele fete au acelasi caracteristici, deci nu conteaza cu ce fata joci pe FH sau BH. Am avut si eu paleta hobby si stiu cum e, asa ca iti recomand trecerea la ceva profesional pentru ca se merita.

                    Comentariu


                    • #11
                      Eu am incercat sa scap de o paleta hobby pe mercador si nu a fost interesat nimeni
                      Blade:Andro Fibercomp
                      Fh:Butterfly Bryce fx
                      Bh:Joola Badman Reloaded ox

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X