Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete patrate

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • perechea de Yasaka Racza PO de 2 mm si una din fetele Tibhar Nimb Sound rosu de 2 mm, le luam noi.Adresa Gavrilovici Nicolae, Str. Caminului, Nr. 40 A, judet Caras Severin, cod 327295.Multumim, Mitica, scuze, nu stiu daca ai primit mesajul, am ceva probleme cu lptop-ul.O seara buna.

    Comentariu


    • Buna ziua,
      Am incercat Mp,era casuta plina...
      As dori sa achizitionez de la dvs. o fata TIBHAR AURUS SOUND, de 1.9 mm, rosie (80 lei,fara transport). Pentru transport cu plata ramburs, aveti mai jos adresa mea:
      DRAGOMIR IOAN
      STR.NICOLAUS OLAHUS NR.5 SIBIU
      ( in agentia TAROM Sibiu )

      Cu multumiri anticipate,
      Ioan
      MAZUNOV-FL-109GR.
      DONIC BLUEFIRE M2
      DONIC BLUEFIRE M2

      Comentariu


      • Domnule Mitica,
        Intotdeauna am apreciat calitatea produselor vandute de dvs. si, mai ales, pretul, argumente pentru care v-am acordat aprecieri/feedback pozitiv.
        Pe parcursul dialogului telefonic din dupa-amiaza de astazi, am incercat sa va intreb de o reducere de pret la niste fete de paleta, dar am inteles ca nu este posibil, am inteles – totul e OK, de acord cu pretul dvs.
        Dar ce ce nu am inteles (probabil pentru ca erati la munca si cred ca nu puteati vorbi) este de ce NU vreti sa va pun banii in cont si sa le trimiteti intr-un plic, prin Posta Romana, costurile mele de transport fiind de 2,5 lei, si preferati varianta cu ramburs pentru care solicitati, in plus fata de pretul fetelor, inca 10 lei???
        Cred ca, cu totii, ne dorim sa cumparam ceva la un pret cat mai bun.
        Prin urmare nu vad de ce nu agreati prima varianta, cea mai ieftina pentru mine si foarte concreta pentru dvs., cea a banilor depusi in cont de catre mine, fara a ma obliga la un ramburs de aproximativ 4 ori mai mare?
        E cam neclar pentru mine... desi majoritatea celor care vand produse aici doresc banii in cont si e cel mai sigur asa pentru ei, dvs. vreti exact invers, prin ramburs, care pe langa faptul ca este mai scump de cateva ori poate fi si incert, pentru ca unii (nu va cazul meu -cu siguranta) ar putea sa nu ridice pachetul de la Posta Romana.
        Cu respect,
        Ultima editare de sinoboll; 04.mar.2015, 17:10.

        Comentariu


        • Postat în original de sinoboll Vezi post
          Domnule Mitica,
          Intotdeauna am apreciat calitatea produselor vandute de dvs. si, mai ales, pretul, argumente pentru care v-am acordat aprecieri/feedback pozitiv.
          Pe parcursul dialogului telefonic din dupa-amiaza de astazi, am incercat sa va intreb de o reducere de pret la niste fete de paleta, dar am inteles ca nu este posibil, am inteles – totul e OK, de acord cu pretul dvs.
          Dar ce ce nu am inteles (probabil pentru ca erati la munca si cred ca nu puteati vorbi) este de ce NU vreti sa va pun banii in cont si sa le trimiteti intr-un plic, prin Posta Romana, costurile mele de transport fiind de 2,5 lei, si preferati varianta cu ramburs pentru care solicitati, in plus fata de pretul fetelor, inca 10 lei???
          Cred ca, cu totii, ne dorim sa cumparam ceva la un pret cat mai bun.
          Prin urmare nu vad de ce nu agreati prima varianta, cea mai ieftina pentru mine si foarte concreta pentru dvs., cea a banilor depusi in cont de catre mine, fara a ma obliga la un ramburs de aproximativ 4 ori mai mare?
          E cam neclar pentru mine... desi majoritatea celor care vand produse aici doresc banii in cont si e cel mai sigur asa pentru ei, dvs. vreti exact invers, prin ramburs, care pe langa faptul ca este mai scump de cateva ori poate fi si incert, pentru ca unii (nu va cazul meu -cu siguranta) ar putea sa nu ridice pachetul de la Posta Romana.
          Cu respect,
          Este alegerea mea cum sa se faca plata iar eu am ales varianta: ramburs. Iti multumesc ca apreciezi calitatea produselor. Nu oblig pe nimeni sa cumpere de la mine. Numai bine

          Comentariu


          • Postat în original de DDMIT Vezi post
            Este alegerea mea cum sa se faca plata iar eu am ales varianta: ramburs. Iti multumesc ca apreciezi calitatea produselor. Nu oblig pe nimeni sa cumpere de la mine. Numai bine
            Asa o fi, dar rambursul la un plic cu valoare de 80 de lei, nu este 10 lei, asa cum pretinzi, ci mai putin.
            Adica eu ma ofer sa pun banii in contul tau, si te rog sa le pui cu 2,50 cu Posta Romana, iar tu nu vrei, vrei doar ramburs de 10 lei! In fine, asta imi arata o alta latura personala a ta.

            Spune mai bine ca mai vrei niste bani in plus si nu stii cum.
            Ultima editare de sinoboll; 04.mar.2015, 21:51.

            Comentariu


            • La 2 fete eu platesc 11-12 lei (in functie de gramaj) dar trec 10 lei. ti-am zis nu te obliga nimeni sa cumperi. poti cumpara din alta parte mai ieftine cu 5 lei dar folosite. nu esti multumit de conditii nu cumperi. punct.

              Comentariu


              • sinoboll : tin la tine ca la fratele meu insa toti cei care au cumparat de la DDMIT ( inclusiv eu ) , stiu ca e un tip mai altfel. accepti conditiile lui sau iei din alta parte, eu personal , am primit si prin curier rapid si prin posta si nu am cerut socoteala de actiunile lui pentru ca mi-a convenit pretul foarte bun al produselor vandute de el...a incerca sa-i schimbi stilul, e din start sortit esecului acest lucru...accepta ca nu suntem toti la fel si mergem mai departe. peace !
                TRUST NO ONE !

                Comentariu


                • Postat în original de danmihai Vezi post
                  sinoboll : tin la tine ca la fratele meu insa toti cei care au cumparat de la DDMIT ( inclusiv eu ) , stiu ca e un tip mai altfel. accepti conditiile lui sau iei din alta parte, eu personal , am primit si prin curier rapid si prin posta si nu am cerut socoteala de actiunile lui pentru ca mi-a convenit pretul foarte bun al produselor vandute de el...a incerca sa-i schimbi stilul, e din start sortit esecului acest lucru...accepta ca nu suntem toti la fel si mergem mai departe. peace !
                  Multumesc Dane,
                  La ce faci tu referire (modul de vanzare/expediere ale lui DDMIT) nu sunt conditii, sunt aberatii sau mai bine zis conditii aberante.
                  Nu credeam sa ma confrunt vreodata cu asa ceva, sa vrei sa pui banii in contul unui om, fara sa-mi fac nicio problema asupra lor, iar acesta sa refuze solicitand un ramburs, dupa cum spune, de 11 - 12 lei, din care eu ar trebui sa platesc 10 iar el sa suporte (dupa logica sa) diferenta de 1 sau 2 lei.

                  De ce nu ceri Mitica mai mult pe fete si sa le trimiti cu 2,5 lei? Omule!!! Iti pun banii in cont, ce vrei mai mult?!

                  Comentariu


                  • scuze, dar nu stiu de ce il stresezi pe dl pe dl. Dumitru cu aceeasi intrebare ?... nu ti a raspus mai sus?... daca ma gadesc bine faci acest lucru pt. cativa lei ?... nu?... pe care a-i cere in mod normal pt. coletul tau... corect?.. tu in loc sa te bucuri ca ce cumperi de la el este la jumatate de pret,,, te uiti la cativa banuti acolo... chiar ca nu te intaleg... sunt sigur ca are motivele lui ca ati cere varianta acesta cu rambus, nu ati este mai bine 10 lei decat 100 lei cat costa fetele in mod normal?... nu crezi daca vrei sa cumperi de la el trebuie sa o respecti?... asa cum ati spune el mai sus...


                    scuze,,, dl. Dumitru este un om de nota 10. nu cred ca merita sa il comanzi sa faca ce vrea cu marafa lui...
                    Ultima editare de leo33; 04.mar.2015, 23:51.

                    Comentariu


                    • Ce motive Leo?
                      Nu sunt logice! Vrea sa faca mai multi bani, e OK. Sa ceara mai mult pe ele si eu ma gandesc daca sa platesc sau nu.
                      Dar nu sa ceara ramburs 10 lei la valoarea de 80 de lei? Pe mine ma deranjeaza, in primul rand, gestul, pe care-l consider anormal, si apoi banii. De ce sa platesc 10 lei cand pot plati doar 2,5 lei pe posta, dupa ce am pus banii in contul lui? Si 0,50 de bani conteaza pentru ca muncesc pentru ei si vreau sa-i folosesc cum se cuvine pentru ca SUNT AI MEI. Repet, conteaza faptul in sine.

                      Si stii ceva? Tu nu trimiti decat cu banii in cont, si nu esti de acord cu rambursul. Deci ce vezi anormal in buna mea intentie de a pune banii in contul lui, tocmai ca sa scutesc niste bani si el sa fie sigur ca ii primeste?
                      Ultima editare de sinoboll; 05.mar.2015, 00:02.

                      Comentariu


                      • sunt de acord rambusul atata timp cat persoana in cauza este corecta si serioasa si nu ma pacaleste... eu nu mai trimit cu rambus din mai mute motive, am trimis cateva colete si nu le a ridicat nimeni si a trebuit sa platesc eu transportul dus și ?ntors ... asa cu banii virati in cont este obligat sa-si ridice coletul, ca este a lui... mai trimit la persoane cunoscute cu rambus...
                        Ultima editare de leo33; 05.mar.2015, 00:20.

                        Comentariu


                        • Leo, te rog, nu divaga cu explicatii/sensuri, nu asta era sensul/scopul mesajelor mele (nu facem noi doi o polemica).

                          Te rog, lasa-l pe Mitica sa se exprime, daca mai doreste, daca nu, interpretez ca atare si ...asta este. Fiecare vanzare/expeditie cu costurile/riscurile sale. Repet faptele: am vrut sa pun banii in contul cuiva, dar vanzatorul (DDMIT) a vrut ramburs!!!
                          Se pare ca se inverseaza polii magnetici!


                          In sfarsit,
                          Eu cam astea am avut de spus aici, in anuntul lui DDMIT.
                          Daca cineva considera ca punctul meu de vedere, bazat pe buna intentie, este firesc si corect, atunci sunt multumit (am vazut ca unii useri au si facut-o deja).
                          Daca nu, trecem peste toate si lasam lumea sa faca ce vrea, crezand ca ceea ce face este bine si nimic anormal.

                          Sananate sa avem cu totii!
                          Ultima editare de sinoboll; 05.mar.2015, 01:15.

                          Comentariu


                          • Postat în original de sinoboll Vezi post
                            Repet faptele: am vrut sa pun banii in contul cuiva, dar vanzatorul (DDMIT) a vrut ramburs!!!
                            !
                            Poate nu are cont , sau poate este blocat ,(sau "filat" de nevasta, amanta ...) !
                            T05-ALC-T05
                            Adrian Gorum

                            Comentariu


                            • OFFTOPIC:
                              "Fratilor", omul are niste conditii (personale, impersonale, aberante, intemeiate - este numai treaba lui) de livrare , si un pret pentru produsele lui. Nu va convine, nu luati si gata, ce mai atatea discutii...

                              ONTOPIC:

                              Cand mai improspatati stocul cu produse? (ma intereseaza Joola MAXX , RHYZM, in special)

                              Comentariu


                              • Postat în original de sinoboll Vezi post
                                Leo, te rog, nu divaga cu explicatii/sensuri, nu asta era sensul/scopul mesajelor mele (nu facem noi doi o polemica).

                                Te rog, lasa-l pe Mitica sa se exprime, daca mai doreste, daca nu, interpretez ca atare si ...asta este. Fiecare vanzare/expeditie cu costurile/riscurile sale. Repet faptele: am vrut sa pun banii in contul cuiva, dar vanzatorul (DDMIT) a vrut ramburs!!!
                                Se pare ca se inverseaza polii magnetici!

                                In sfarsit,
                                Eu cam astea am avut de spus aici, in anuntul lui DDMIT.
                                Daca cineva considera ca punctul meu de vedere, bazat pe buna intentie, este firesc si corect, atunci sunt multumit (am vazut ca unii useri au si facut-o deja).
                                Daca nu, trecem peste toate si lasam lumea sa faca ce vrea, crezand ca ceea ce face este bine si nimic anormal.

                                Sananate sa avem cu totii!
                                - - - Actualizat - - -

                                Probabil tu crezi ca eu castig o avere din asta. Ei bine nu. De multe ori le-am dat la pretul la care le-am luat. Daca vroiam sa castig un ban in plus scumpeam produsele asa cum ai spus si tu, dar am zis sa fie bine si pt mine si pt cumparator. Nu traiesc din vânzarea acestor fețe. Am o meserie pe care o practic si din care castig destul de bine, nu trebuie sa opresc cativa banuti din transport. Am ales plata ramburs deoarece pt mine asa este cel mai simplu. Nu am timp sa verific toata ziua cardul sa vad daca x si y au pus banii si plus de asta nu pot tine o evidenta dat fiind faptul cate colete am de trimis. Si inca ceva: pui banii in cont iar eu uit sa iti trimit coletul.Nu e rusine? Si da, au venit cateva colete retur dar nu am facut o tragedie din asta. Eu zic sa încheiem aici subiectul asta pt ca nu duce nicaieri. Numai bine.

                                - - - Actualizat - - -

                                Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                                OFFTOPIC:
                                "Fratilor", omul are niste conditii (personale, impersonale, aberante, intemeiate - este numai treaba lui) de livrare , si un pret pentru produsele lui. Nu va convine, nu luati si gata, ce mai atatea discutii...

                                ONTOPIC:

                                Cand mai improspatati stocul cu produse? (ma intereseaza Joola MAXX , RHYZM, in special)
                                Salut. Nu stiu nici eu pe când o improspatare.
                                Ultima editare de DDMIT; 05.mar.2015, 14:11.

                                Comentariu


                                • Mitica,fa 1 card la Raiffeisen si activezi serviciul my banking si vezi on line cine a pus paralele sau nu.Sa nu faci la bcr sau alte banci care au comision de depunere pt.persoane fizice.
                                  e foarte elegant asa.a bagat omu banu ai trimis pachet cu posta cu max 3 lei.ramburs e si pierdere de timp ca mai completezi 1 formular si banu vine la 3-4 zile.
                                  eu asa procedez si nu ma doare capul.
                                  cont la raiff poti sa deschizi si pe numele tau sau cineva apropiat tie....rude ,etc....
                                  toata lumea ar fi multumita asa.....
                                  si Mitica are dreptate ,am mai trimis si eu ramburs si este cam 12 sau 13 lei,depinde ce valoare si distanta.........
                                  Blade TESTE
                                  Fh TENERGY
                                  ​Bh IARBA UZATA

                                  Comentariu


                                  • donic destro F 3 BigSlam cand mai aduceti?
                                    Rozena - VISCARIA - Rozena

                                    Comentariu


                                    • Mihai poti sa cumperi TIBHAR AURUS SOUND de 1,7 si sunt la fel, chiar are un spin mai bun... pana mai are...
                                      Ultima editare de leo33; 06.mar.2015, 14:55.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de leo33 Vezi post
                                        Mihai poti sa cumperi TIBHAR AURUS SOUND de 1,7 si sunt la fel, chiar are un spin mai bun... pana mai are...
                                        vreau sa cumpar ceva cu care am jucat si mi-a placut, nu mai vreau sa fac teste )
                                        Rozena - VISCARIA - Rozena

                                        Comentariu


                                        • Salut
                                          Ai vreo față gen antipower

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Mihai BT Vezi post
                                            vreau sa cumpar ceva cu care am jucat si mi-a placut, nu mai vreau sa fac teste )
                                            Ai mp.

                                            Comentariu


                                            • Pe cand improspatarea stocului?
                                              Fa-ti iubita/sotia/mama/colega fericita cu un cadou stralucitor.
                                              Cheri Bijou iti ofera peste 400 de modele de bijuterii si accesorii.

                                              Comentariu


                                              • Vreau o pereche de TIBHAR AURUS SOUND de 1,9,detalii pe mp sau la telefon : 0764569978
                                                Bl: Primorac off+
                                                fh: Tibhar evolution MX-P
                                                bh: Tibhar evolution MX-P

                                                Comentariu


                                                • Mersi Mitica, au ajuns la Vaslui, din nou
                                                  Stima.

                                                  Comentariu


                                                  • Valabil

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X