Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cel mai bun setup calitate pret

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cel mai bun setup calitate pret

    Am tot cautat în ultimii ani un setup care sa corespundă calitativ și financiar. Într-un final după câțiva candidati seriosi am ajuns la ceea ce cred ca e de departe cea mai echilibrată alegere:

    DHS PG7 120 lei www.aliexpress.com
    Forhand DHS HURICANE 3 NEO 120 lei www.aliexpress.com
    Backhand DHS G555 90 lei www.aliexpress.com

    TOTAL 330 LEI

    Desigur prețurile pot varia pe piata chinezească dar oricum setupul nu va depași 400 lei. Cand mă gandesc că un dignics face 400 lei, ceva imi dă cu virgulă. Cunosc jucatori de Elite care joaca cu PG7 si o fac bine la fel si cu Dhs Huricane 3 neo. Necunoscuta pentru mine a fost G555 pe care încă o descopăr. G-ul mi-a ajuns ieri, am lipit-o direct fara să o boostez. Are un burete asemănător la textură și culoare cu bureții Yasaka Rakza, mai moale decat Yasaka Rakza 7 Soft, foarte elastic, topsheet clasic chinezesc, lipicios. Este o fata lentă fară boost dar dacă ai tehnică bună poate dezvolta și destulă viteză pentru jocul de lăngă masă.

    G555 este creată pentru a fi jucată la backhand și aici chiar se vede o diferență fată de fetele chinezești clasice care sunt greu de jucat la bh. Am încercat câteva chinezării la bh dar pentru jocul meu, care se bazează pe push-uri agresive si topspin în forță consider că g-ul e cea mai echilibrată. Am incercat la Bh H3 neo, H3-50, tuttle vip 2018, tuttle president g20, Huricane 8, LOKI / RXTON III pink, yinhe big dipper, yinhe big dipper IV ...

    ​Astazi bag niste boost în ea și mâine o iau la joc, va prinde sigur niste viteză.

    Dacă mai joacă cineva cu această fată la bh vă rog să ne împărtașiți și nouă din experiențe.
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

  • #2

    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

    Comentariu


    • #3
      Setup-ul cu cel mai bun raport pret-calitate pe care il detin: Lemn Pongori TTW900 OFF compozitie: 5 + 2 straturi (Koto, Arylate-Carbon ”ALC”, Limba, Kiri) pret- 199,99 RON. https://www.decathlon.ro/p/paleta-le...179?mc=8548287 Fețe: negru- Loki Rxton 5 cred ca am dat pe ea vreo 90 lei; rosu- Tsp triple spin, cu burete de 1,5 (nu se mai fabrica) parca 150 lei. Ca sa n-o lungesc, toti care au dat cu acest set-up, au spus au fost mai mult decat impresionati de echilibrul dintre viteza, control, simt.
      ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

      Comentariu


      • #4
        Loki au niste cauciucuri foarte bune calitate pret
        FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X