Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

combinatie jonyer hinoki cu>

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • combinatie jonyer hinoki cu>

    va salut, detin un jonyer hinoki in prezent fara fete pe el. am jucat cu sriver fx, l, el, bryce fx, yasaka mark v, si nitakku hammond care nu mi-au placut deloc, ultimele. cel mai mult mi-au placut fx-urile, dar atunci le lipeam cu solutie pe baza de toluen si pararea mea este ca din acest motiv ma impacam bine cu ele.

    prima intrebare : daca mi-as lua fx-uri, acum, ar mai exista solutie care sa ma ajute?
    2-a : ce altceva sa imi iau care sa se comporte ca si niste fx-uri proaspat lipite, fara sa fie nevoie sa le tot lipesc.?

    multumesc anticipat

  • #2
    speed glue mai gasesti si acum de vanzare. iar cand zici fx, te referi la bryce sau la sriver? ca din punctul meu de vedere nu se pot compara deloc
    blade: xiom strato
    fh: omega IV asia
    bh: vega asia

    Comentariu


    • #3
      Cer scuze la sriver ma refeream bryce era prea mult pt mine ...
      Yasaka la fel, dar ma gandesc acu ca daca as lua niste mark v fara sa le mai lipesc ar fi cam pe acolo cu sriverele

      Comentariu


      • #4
        Luati-va "Xiom Vega Europe" si o sa fiti foarte multumit. Se lipesc cu solutie pe baza de apa, fara a fi necesara relipirea. Veti avea de toate, echilibrat. Viteza, aderenta chiar mai mare ca la "Sriver FX", control si o duritate medie a buretelui. O sa lipseasca doar sunetul de fata proaspat relipita. Daca doriti o fata mai moale putin, luati "Xiom Vega Elite" care are si sunet de speed glue, daca executati topspinul in forta..
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          xiom vega europe si elite sunt fete bune. le'am testat si eu si sunt de aceeasi parere cu visco. daca vrei sa incerci ceva de la yasaka mark v cred ca ar fi putim cam rapide(din cate am auzit, nu am jucat cu ele), dar ai putea sa incerci in functie de data viteza vrei tu pryde 30(duritate burete 2+ la ei pe catalog)(mie mi'au placut foarte mult, sunt niste fete foarte moi cu mult efect, control si cu o viteza buna, dar cele mai lente din cele 3. eu joc cu unm pryde 30 pe un lemn off+ de la levi si merge foarte bine), pryde 40(duritate burete 3+ la ei pe catalog)(sincer pe mine nu m'au impresionat atat de mult fetele astea) sau yasaka rakza 7 soft( duritate burete 3 in catalog)(ca feel seaman cu pryde 40 doar ca viteza este superioara)
          blade: xiom strato
          fh: omega IV asia
          bh: vega asia

          Comentariu


          • #6
            hammond erau fete moi, si pur si simplu nu merg cu jonyer cu hinoki. la topspin pleaca mingea prea repede si nu reusesc sa ma obijnuiesc, nici nu ma ajuta la ridicat...yasaka mi s-au parut rapide la mom cand jucam si lipeam mereu inainte de jucat...ma gandesc ca acum ar fi ok mark v...xiom vega pro vad ca sunt molcute si ele, deci lemnul va respinge prea repede mingea de pe el. as incerca din nou mark v...niste sh-uri sa vad cum ma inteleg...le pot lipi cu apa ?

            Comentariu


            • #7
              Buna. Apropiate de sriver fx sunt fetele Acuda S2 de la Donic. Incearca-le si nu o sa-ti para rau. Sau daca vrei ceva putin mai rapid si cu spin mai mare, tot de la Donic, Bluefire M2.
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • #8
                Si eu joc cu Jonyer Hinoki Special si recomand Blufire M2 sau M3.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Visco Vezi post
                  Luati-va "Xiom Vega Europe" si o sa fiti foarte multumit. Se lipesc cu solutie pe baza de apa, fara a fi necesara relipirea. Veti avea de toate, echilibrat. Viteza, aderenta chiar mai mare ca la "Sriver FX", control si o duritate medie a buretelui. O sa lipseasca doar sunetul de fata proaspat relipita. Daca doriti o fata mai moale putin, luati "Xiom Vega Elite" care are si sunet de speed glue, daca executati topspinul in forta..
                  perfect de acord.....xiomul face fete super bune la preturi decente zic eu.....au o calitate care la alte fete similare nu se gaseste.....eu joc cu vega pro si sigma pro......dar am dat si cu europe si elite......europe sunt cele mai echilibrate......dar atentie...sunt f rapide....)
                  fh-xiom vega-pro 2mm
                  blade--galaxy-v16
                  bh-xiom omega tour--max

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de andreigeo Vezi post
                    hammond erau fete moi, si pur si simplu nu merg cu jonyer cu hinoki. la topspin pleaca mingea prea repede si nu reusesc sa ma obijnuiesc, nici nu ma ajuta la ridicat...yasaka mi s-au parut rapide la mom cand jucam si lipeam mereu inainte de jucat...ma gandesc ca acum ar fi ok mark v...xiom vega pro vad ca sunt molcute si ele, deci lemnul va respinge prea repede mingea de pe el. as incerca din nou mark v...niste sh-uri sa vad cum ma inteleg...le pot lipi cu apa ?
                    Mark V sunt fete "clasice". Se pot lipi si cu apa, dar fara "speed glue", sunt mult mai slabe, practic fete fara personalitate.
                    Atentie, sunt niste inadvertente in ceea ce spuneti. Daca cu fete moi (Hammond), mingea pleca prea repede, cu fete tari mingea o sa plece si mai repede, datorita dwell-time-ului redus. Pe urma, fetele tari o sa domine lemnul acela elastic ( sper ca vorbim despre "Jonyer Hinoki", nu despre "Jonyer Hinoki Special", caci sunt diferite) intr-un mod nu tocmai placut. Un al saselea simt, imi spune ca aveti probleme de tehnica, nu fetele sunt problema.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      inteleg, vorbim de jonyer hinoki, cel care nu se mai fabrica. pai, sa ma exprim inteligibil. cand am jucat cu hammond, top-spin-ul trebuia dat cu paleta foarte deschisa, ca sa ajut la ridicat. ma refeream la faptul ca nu statea pe fata...pleca prea repede, nu cu viteza neaparat ... sper ca ati inteles
                      ps. tehnica este una, poate gresita, nu ma bat cu pumnu ca stiu ce fac ) dar am invatat conform: repetitia este mama invataturii

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X