Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemn custom

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    As vrea si eu un lemn handmade cu SUPER ALC, exterior hinoki, cu strctura: kiri - limba - SALC - hinoki. Maner drept, cel greu de 99 g.

    Comentariu


    • #27
      Este vandut, doar daca va fac altul. Doriti similar?
      Ultima editare de husarul; 08.apr.2024, 11:02.

      Comentariu


      • #28
        Lemn handmade cu structura Kiri, limba, Super ALC, hinoki. Are 93 grame.

        Ultima editare de husarul; 08.apr.2024, 11:02.

        Comentariu


        • #29
          Allwood, este un lemn care zic eu se preteaza pt jucatori defensivi care si ataca. 5 straturi. 93 grame


          Comentariu


          • #30
            Salut,
            Allwood ce dimensiuni are si cat costa?

            Comentariu


            • #31
              Ambele lemne date.
              Ultima editare de husarul; 01.feb.2024, 00:04.

              Comentariu


              • #32
                Inner carbon, layer de suprafata limba africana, 89 grame.


                Ultima editare de husarul; 08.apr.2024, 11:03.

                Comentariu


                • #33
                  Cel FL a plecat, mai este ST.

                  Comentariu


                  • #34
                    Cateva detalii despre lemn: este un lemn rapid, dar cu control extrem de bun. Merge extraordinar cu Tenergy 05 hard si Dignics 09C, de asemenea cu Tibhar MXP. Pentru cei care vor control si mai mare, am testat cu Tibhar Quantum si feelingul este aparte.

                    Lemnul se bate lejer cu orice lemn de la branduri cunoscute care costa de la 200 euro in sus.

                    Comentariu


                    • #35
                      Avem jucatori cu priza tok? Am cu maner penhold., Inner ALC.



                      Comentariu


                      • #36
                        Am echipat un lemn HM Inner Carbon cu MXP și unul cu Xiom și Rakza PO, și s-au comportat excelent. Simt controlul și viteza excelent; este un lemn reușit, echilibrat, fără vibrații.

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de valentin socaci Vezi post
                          Am echipat un lemn HM Inner Carbon cu MXP și unul cu Xiom și Rakza PO, și s-au comportat excelent. Simt controlul și viteza excelent; este un lemn reușit, echilibrat, fără vibrații.
                          Va multumesc pentru feedback! Mai am disponibil si cu ALC inner.

                          Comentariu


                          • #38
                            doua lemne tip Innerforce, cu ALC rosu si limba la suprafata sau cu carbon tip tamca, tot cu limba la suprafata. Greutate 90-91 grame.




                            Ultima editare de husarul; 08.apr.2024, 11:04.

                            Comentariu


                            • #39
                              De curând am achiziționat si testat/ jucat un lemn din colecția 'HM Blade '. Un lemn care corespunde caracteristicilor lemnului Butterfly Viscaria dar fiind prelucrat manual, totul este perfect. Am ramas impresionat de performantele acestui lemn.
                              Recomand cu încredere noul brand 'HM BLADE'

                              Comentariu


                              • #40
                                Vand lemn handmade, structura similar Viscaria, full fishscale, lemn maner din Sequoia american, Are 87 grame. Pret 350 lei.






                                Ultima editare de husarul; 08.apr.2024, 11:01.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Bazandu-ma si pe comentariile anterioare, am achizitionat si eu un Innerforce ALC hand made. L-am folosit la turneu si nu am decat cuvinte de bine despre el, la toate capitolele. Iar raportul calitate pret ofera cumparatorului un avantaj deosebit. La fel despre domnul Beni, numai de bine!

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de Enculescu Mihaita Vezi post
                                    Bazandu-ma si pe comentariile anterioare, am achizitionat si eu un Innerforce ALC hand made. L-am folosit la turneu si nu am decat cuvinte de bine despre el, la toate capitolele. Iar raportul calitate pret ofera cumparatorului un avantaj deosebit. La fel despre domnul Beni, numai de bine!
                                    O onoare sa colaboram! Multumesc!

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Vand 3 lemne:

                                      1. Lemn HM cu super PBO-C (cunoscut si ca Super ZLC), limba la suprafață
                                      2. Lemn tip Innerforce cu ALC (roșu) și limba la suprafață
                                      3. Lemn tip Inneforce cu carbon interior (cunoscut și ca Tamca), limba la suprafață,

                                      Poze cu lemnul nr 1






                                      2. Poze cu lemnul nr 2







                                      Poze cu lemnul nr 3.


                                      upload
                                      Ultima editare de husarul; 08.apr.2024, 11:05.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de husarul Vezi post
                                        Vand 3 lemne:

                                        1. Lemn HM cu super PBO-C (cunoscut si ca Super ZLC), limba la suprafață, 400 lei.
                                        2. Lemn tip Innerforce cu ALC (roșu) și limba la suprafață, 300 lei.
                                        3. Lemn tip Inneforce cu carbon interior (cunoscut și ca Tamca), limba la suprafață, 250 lei.

                                        tel O741272O94

                                        Poze cu lemnul nr 1 (fetele nu sunt incluse)






                                        2. Poze cu lemnul nr 2







                                        Poze cu lemnul nr 3.


                                        upload
                                        Dimensiuni cap la lemnul nr. 3, vă rog! Mulțumesc!
                                        BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                        Blade: KAZAK
                                        FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post

                                          Dimensiuni cap la lemnul nr. 3, vă rog! Mulțumesc!
                                          157 x 150, dimensiuni standard la toate lemnele.

                                          Comentariu


                                          • #46

                                            Comentariu


                                            • #47


                                              !
                                              upload pic
                                              Ultima editare de husarul; 08.apr.2024, 11:05.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Termenul „husar” face referire la cavaleria ușoară ce s-a născut în Regatul Apostolic Maghiar, în timpul unui rege ale cărui rădăcini sunt legate de plaiurile transilvănene: Matias Corvinus. Prima mențiune a termenului Huszár apare în 1432 și se referă la niște cete de călăreți sârbi integrați în armata lui Iancu de Hunedoara. În contextul în care puterea otomană câștiga tot mai mult teren în Balcani, Iancu a încercat să adune sub steagul său de luptă pe toți cei afectați de această expansiune agresivă. Husarii sârbi s-au dovedit a fi o armă redutabilă în confruntările cu spahii otomani, dar și cu alte trupe de călăreți din Occident. Ulterior, fiul lui Iancu de Hunedoara, regele Mathias Corvinus, oferă un caracter permanent acestor trupe.

                                                Denumirea de husari înaripați venea de la faptul că pe spatele armurii lor era montat un cadru din lemn pe care erau prinse pene de vultur, lebădă, gâscă sau chiar struț, viu colorate, care, în timpul șarjelor, fluturau asemenea unor aripi. Există mai multe teorii cu privire la folosirea acestor cadre cu pene. Cea mai cunoscută este aceea că husarii purtau aripi pentru că provocau un zgomot puternic, ce făcea ca unitatea să pară mai mare decât în realitate și de asemenea să sperie caii inamicului. Alții consideră că această tehnică a fost dezvoltată pentru ca armăsarii lor să fie obișnuiți cu zgomotele puternice și să nu se sperie în încleștările puternice.

                                                Calul tau inaripat de pe lemnul de mai sus are legatura cu acesti Husari?


                                                FELICITARI PENTRU MUNCA DEPUSA, poate te vor inspira aceste povesti la designul lemnelor/huselor.
                                                FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Multumesc!

                                                  Postat în original de eres01 Vezi post
                                                  Termenul „husar” face referire la cavaleria ușoară ce s-a născut în Regatul Apostolic Maghiar, în timpul unui rege ale cărui rădăcini sunt legate de plaiurile transilvănene: Matias Corvinus. Prima mențiune a termenului Huszár apare în 1432 și se referă la niște cete de călăreți sârbi integrați în armata lui Iancu de Hunedoara. În contextul în care puterea otomană câștiga tot mai mult teren în Balcani, Iancu a încercat să adune sub steagul său de luptă pe toți cei afectați de această expansiune agresivă. Husarii sârbi s-au dovedit a fi o armă redutabilă în confruntările cu spahii otomani, dar și cu alte trupe de călăreți din Occident. Ulterior, fiul lui Iancu de Hunedoara, regele Mathias Corvinus, oferă un caracter permanent acestor trupe.

                                                  Denumirea de husari înaripați venea de la faptul că pe spatele armurii lor era montat un cadru din lemn pe care erau prinse pene de vultur, lebădă, gâscă sau chiar struț, viu colorate, care, în timpul șarjelor, fluturau asemenea unor aripi. Există mai multe teorii cu privire la folosirea acestor cadre cu pene. Cea mai cunoscută este aceea că husarii purtau aripi pentru că provocau un zgomot puternic, ce făcea ca unitatea să pară mai mare decât în realitate și de asemenea să sperie caii inamicului. Alții consideră că această tehnică a fost dezvoltată pentru ca armăsarii lor să fie obișnuiți cu zgomotele puternice și să nu se sperie în încleștările puternice.

                                                  Calul tau inaripat de pe lemnul de mai sus are legatura cu acesti Husari?


                                                  FELICITARI PENTRU MUNCA DEPUSA, poate te vor inspira aceste povesti la designul lemnelor/huselor.
                                                  Ultima editare de husarul; 08.apr.2024, 10:59.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    valabil
                                                    Ultima editare de husarul; 08.apr.2024, 10:59.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X