Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paleta noua

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paleta noua

    Salut , Ma numesc Cristi am 22 de ani si sunt pasionat de tenis de masă!
    Apelez la voi pentr`u a ma indruma sa achizitionez o paleta de tenis!
    Ce imi recomandati intr`un buget de 130 lei?

  • #2
    buna
    contacteazal pe rblade de pe forum !
    e un baiat de nota 10 te va ajuta !
    o zi faina !!!!!!!!!
    Butterfly Viscaria fl
    Butterfly tenergy05

    Comentariu


    • #3
      lemn: lkt instinct sau instinct+( insctinct+ este mai rapid) pret 49 de lei
      fete: lkt pro xt sau lkt pro xp pret 46 de lei/buc
      eu am avut prima paleta un LKT Ayous Hinoki + 2 lkt pro xt si m'am descurcat foarte bine la inceput
      blade: xiom strato
      fh: omega IV asia
      bh: vega asia

      Comentariu


      • #4
        Ar merge si Galaxy N10 + fete alese dintre Galaxy Moon, Galaxy Sun, Gambler Outlaw, Focus Snipe 3, LKT Pro XP, LKT Red Diamond. Chiar in 130 lei nu stiu daca va iesi o paleta decenta, dar cu 150 se poate face usor.
        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

        Comentariu


        • #5
          Bun , pot mari bugetul putin peste 160 lei!
          Daca se poate lasati si link de la produse!
          - - - Actualizat - - -
          Bun , pot mari bugetul putin peste 160 lei!
          Daca se poate lasati si link de la produse!

          Comentariu


          • #6
            ttmall.ro (userul RBlade de pe forum).
            Daca intelegi engleza gasesti date despre toate fetele si lemnele mentionate aici:
            http://www.tabletennisdb.com/rubber/
            Poti si sa traduci cu translate.google.com, dar va iesi ceva super-caraghios si totusi inteligibil.
            N10 - 45 lei,
            Moon, Sun - 55 lei
            Gambler Outlaw - 40 lei (asta e destul de rapida fata)
            Focus Snipe 3 - 45 lei
            LKT ProXP - 45 lei
            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

            Comentariu


            • #7
              atunci LKT Ayous Hinoki + 2 lkt pro xt. le gasesti pe prospin.ro
              blade: xiom strato
              fh: omega IV asia
              bh: vega asia

              Comentariu


              • #8
                Am ramas la lemnul: LKT Ayous Hinoki si fetele dintre acestea 2(DHS Skyline TG2 No. 19 , LKT Pro XT) care credeti ca este mai buna?

                Comentariu


                • #9
                  vezi ca ai mesaj privat si de la mine... vorbim
                  Lemn: Butterfly Petr Korbel
                  BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                  Comentariu


                  • #10
                    pentru incepatori lkt pro xt
                    blade: xiom strato
                    fh: omega IV asia
                    bh: vega asia

                    Comentariu


                    • #11
                      Bun multumesc! Am ramas la configuratia LKT Ayous Hinoki+ LKT Pro XT , ce parere aveti?
                      Dar de paletele gata configurate ce parere aveti?
                      Cum ar fi Cornilleau Perform-800!

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de cristi00 Vezi post
                        Bun multumesc! Am ramas la configuratia LKT Ayous Hinoki+ LKT Pro XT , ce parere aveti?
                        Dar de paletele gata configurate ce parere aveti?
                        Cum ar fi Cornilleau Perform-800!
                        NU te arunca la palete premade ca e pacat de bani, asta daca vrei sa joci tenis de masă.. daca vrei doar pingpong e ok si aceea
                        Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de cristi00 Vezi post
                          ...
                          Dar de paletele gata configurate ce parere aveti?
                          Cum ar fi Cornilleau Perform-800!
                          Uita de paletele preasamblate. Ramai la LKT.
                          Blade - Timo Boll Spirit
                          FH/BH - Tenergy 05/Tenergy 64

                          Comentariu


                          • #14
                            Nu am avut inca in mana o paleta din comert cu adevarat buna. Se gasesc ceva modele de Stiga destul de scumpe (peste 200 RON), rapide si deficitarea la capitolul control. Cele de aprox 100 lei au in general fete cu burete subtire si arunca foarte slab mingea.
                            Sunt si eu de parere ca nu merita avuta in vedere optiunea asta.
                            As lua mai degraba un Galaxy Sun pt FH. LKT-ul poate fi ok pentru BH.
                            Despre lemn nu stiu ce sa zic. Hinoki e foarte laudat, dar arunca destul de tare si ti-ar putea crea probleme la mingile scurte. Eu n-am reusit sa-l folosesc cu fata Friendship Cream Transcend, care are presa foarte buna si e considerata mai mult decat controlabila.
                            Poate totusi ti-ar merge mai bine Galaxy N10. Scrie-i userului RBlade si roaga-l sa-ti recomande el cel mai potrivit setup in functie de stilul tau de joc.
                            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de cristi00 Vezi post
                              Salut , Ma numesc Cristi am 22 de ani si sunt pasionat de tenis de masă!
                              Apelez la voi pentr`u a ma indruma sa achizitionez o paleta de tenis!
                              Ce imi recomandati intr`un buget de 130 lei?
                              Salut,
                              Abia acum am remarcat ca esti din Călărași...pentru a lua legatura "pe viu" cu pasionatii tenisului din acelasi oras cu tine, poti veni cam in fiecare seara dupa orele 19 in sala de sport a liceului Danubius, si acolo vei vedea destul de multe palete profesionale si vei avea ocazia sa "dai" cu ele, sa le 'simti", pentru a-ti face o idee cam ce ti-ar placea.
                              Te asteptam...
                              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de cristi00 Vezi post
                                Am ramas la lemnul: LKT Ayous Hinoki si fetele dintre acestea 2(DHS Skyline TG2 No. 19 , LKT Pro XT) care credeti ca este mai buna?
                                Daca doresti o paleta potrivita cu stilul de joc personal si indemanarea din prezent, iti recomand sa cuati o sala unde se practica tenisul de masa si sa probezi cateva palete (inainte de a cumpara) pt a-ti forma propria opinie! Stefan Rusu
                                P.S. Dupa aproape 10 ani de cand repar 'lemne' si asamblez palete stiu ca oricat de binevoitor ar fi, un sfat pe nevazute nu prea se potriveste. Scuze celor care s-ar putea supara pe sfatul meu!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                  Daca doresti o paleta potrivita cu stilul de joc personal si indemanarea din prezent, iti recomand sa cuati o sala unde se practica tenisul de masa si sa probezi cateva palete (inainte de a cumpara) pt a-ti forma propria opinie! Stefan Rusu
                                  P.S. Dupa aproape 10 ani de cand repar 'lemne' si asamblez palete stiu ca oricat de binevoitor ar fi, un sfat pe nevazute nu prea se potriveste. Scuze celor care s-ar putea supara pe sfatul meu!
                                  Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                  Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                  Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Salut. Inca o parere (daca mai conteaza
                                    Iti recomand un lemn Galaxy W6, este un lemn foarte bun cu care poti juca pana ajungi la un nivel destul de ridicat. Ca si fețe recomand cu caldura 729 Cream Transcend. Sunt foarte faine, destul de moi, ai control si spin foarte bune dar si viteza mai mult decat suficienta. Merg bine si pe Fh si pe Bh. Si nici nu te-ar costa prea mult asa o paleta. Bafta multa!
                                    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X