Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar 2024

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Calendar 2024

    https://www.amatur.ro/tenisdemasa/cal_2024

    - 119 turnee A, 8 turnee A+, doua turnee pe echipe si un turneu special.
    - orice propunere noua de turneu A se va face respectand distanta minima de 300 km intre localitati si cu acceptul Echipei AMatur
    - salile cu 9-11 mese vor putea rezerva date de turneu numai cu 30 de zile inainte de data preconizata.
    ​​


    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

  • #2
    Tuturor AMATUR-iştilor,
    Un an 2024 plin de împliniri, bucurii, sănătate şi toate cele bune. Meciuri spectaculoase şi turnee cât mai reuşite.
    LA MULŢI ANI!



    Comentariu


    • #3
      A plus și A în aceiași zi....mă să-mi f...ut una...sau Moldova nu are treabă cu noi

      Comentariu


      • #4
        La turneul special se dă free spin în loc de top spin

        Comentariu


        • #5
          Free ball ... si double point
          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Eltibi Vezi post
            La turneul special se dă free spin în loc de top spin
            Este un turneu special pentru că se ține pe categorii de vârstă. Se lucrează la sistemul de joc. Puțină răbdare! Dacă ai alte întrebări nu le formula cu spin.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • #7
              Nu-mi place ce vad in acest CALENDAR 2024,deranjeaza pe cineva din comitetul director POP DANUT,ORGANIZATOR de turnee ,de la Dej...?Acest om se lupta cu vicisitudinile politice ,cu tot felul de oprelisti ,si in momentul in care poate culege roadele muncii lui ,comitetul stop joc! Ce-i cu bulangeala asta tovarasi ,ca-i tipic comunist,nu a virat contributiile in amatur?Stiti f.bine ca din aceste organizari nu se fac averi ,de multe ori duc bani de acasa ,de la familie,pt. ca vreau si doresc sa faca ceva ,simt nevoia sa faca ceva pt.intilnirile acelea periodice cu adversari si prieteni deopotriva si voi aveti dreptul si puterea sa-i opriti cumva si nu stim noi...? Mai pe intelesul vostru intrebati-l pe Istrate ,care vine la un turneu B la 400 km ,si nu o singura data pt. a intra si a fi parte din familia amatur la care ,banuiesc ,ca multi au pus umarul ,si voi puneti frina micilor bucurii ale vietii noastre de Amaturisti...? A ...nu am uitat de cei 2 reprezentanti ,consider si eu ai nostri ,care banuiesc ca vor citi aceasta scrisoare deschisa si care intr-un fel sau altul vor ,NU... I-AU ATITUDINE si prin puterea de care dispun in acest COMITET ,in perioada cea mai scurta indreapta nedreptatile ce s-au comis in acest Calendar 2024 ...
              LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

              Comentariu


              • #8
                Trecand peste anumite detalii, te rog sa iei tu atitudine si sa convingi organizatorii din zonele 6 si 7 ... partial si din zona 1 ... sa renunte la unele turnee si atunci sint sigur ca toata lumea va fi multumita.

                S-a dat drumul pentru completarea calendarului, din pacate limita de 300 km incurca ... poate la urmatoarele alegeri, cine stie ...
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Nu vad de ce avem nevoie de limite de km!Cine are treabă cu cine?Păi daca tu vrei sa mergi la turneeul din Alba acolo te duci ca nu te pot obliga eu sa mergi la Arad! Aceste propuneri sunt niste aberatii gindite in defavoarea organizatorilor si a jucatorilor!Nu inteleg de ce nu isi vede fiecare de treburile lor si puneti piedici unor oameni care au fost tot timpul la locul lor!Nu am facut nici un rau si nu am creat nici o divergenta de cind suntem in Amatur!Ma scuzati dar chiar nu ma pot abtine!!Voturile trebuie sa țină de organizatori si de jucatori!Tot ce facem trebuie sa fie in cistigul jucatorilor,nu sa obligam jucatorii sa mearga la 200,300 km distanta ca asa vreti voi!Ex:in acelasi sfirsit de saptamina poate sa se desfasoare si la Reghin si la Sebes ptr ca atit noi cit si alte Localitati isi au partea lor de jucatori !Si gindind astfel am promova mult mai mult acest sport decit sa-l ingradim!Repet:localitatile sunt doar un exemplu!Daca luati in considerare tot ce a facut fam Dirlea ptr acest sport reanalizati limita de km!Sa ne revedem sanatosi si voiosi🥰

                  Comentariu


                  • #10
                    Limitarea acesta de km.intre turnee ar trebui redusa .la max 150 km max și jucătorii sa aleagă care unde vor sa meargă...
                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                    Comentariu


                    • #11
                      Comitetul director ar trebui să lase piața liberă privind organizarea turneelor. Lăsați-i pe toți organizatorii să facă turnee când pot și unde pot, fără nici o restricție de km sau de altă natură. Fiecare participant își alege unde să meargă, în funcție de preferințele personale și de condițiile care-i sunt oferite.
                      Dacă un organizator se trezește fără participanți va trebui să recunoască că e numai vina lui și să-și ia măsuri de atragere a participanților. Dacă tot am vrut capitalism, atunci trebuie să lăsăm economia de piață să funcționeze.

                      Comentariu


                      • #12
                        Nu înțeleg de ce când este un A+ în tara nu se mai fac turnee nicăieri.Acolo participa aproximativ 200 jucători în ordinea clasamentului ,iar ceilalți 3-4000 de jucători sunt pedepsiți sa stea acasă în wekendul respectiv.Cine vrea sa meargă la A+ oricum merge ,oricât ar fi de departe, dar lasati-i fraților și pe ceilalți sa joace tenis în acel wekend ca oricum acolo sunt liste de așteptare de km buni.Poate mai revizuiți calendarul și poate anul 2024 sa aducă idei mai bune!!

                        Comentariu


                        • cata_60
                          cata_60 comentat
                          Editarea unui comentariu
                          Aceeasi propunere cu exact aceleasi argumente( cu limita 400 km) am facut si eu ,(la un A+ incap un nr limitat de participanti)...a cazut la vot..nici acum nu inteleg de ce cand scopul declarat al Amatur este de sporire a nr participanti

                      • #13
                        Postat în original de mateidumitru Vezi post
                        Comitetul director ar trebui să lase piața liberă privind organizarea turneelor. Lăsați-i pe toți organizatorii să facă turnee când pot și unde pot, fără nici o restricție de km sau de altă natură. Fiecare participant își alege unde să meargă, în funcție de preferințele personale și de condițiile care-i sunt oferite.
                        Dacă un organizator se trezește fără participanți va trebui să recunoască că e numai vina lui și să-și ia măsuri de atragere a participanților. Dacă tot am vrut capitalism, atunci trebuie să lăsăm economia de piață să funcționeze.
                        Mare dreptate ai nea Titi ,dar nu te poți lupta cu morile de vânt!

                        Comentariu


                        • #14
                          Ați eliminat și R+ urile, o alta mare prostie, macar acolo participau majoritatea jucătorilor din tara având ocazia sa bifeze un + în grila.Nu știu ce se întâmplă ,dar mergem din rău în mai rau ??

                          Comentariu


                          • #15
                            Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Trecand peste anumite detalii, te rog sa iei tu atitudine si sa convingi organizatorii din zonele 6 si 7 ... partial si din zona 1 ... sa renunte la unele turnee si atunci sint sigur ca toata lumea va fi multumita.

                            S-a dat drumul pentru completarea calendarului, din pacate limita de 300 km incurca ... poate la urmatoarele alegeri, cine stie ...
                            Avind in vedere marirea nr.de jucatori in amatur clar e nevoie de mai multe turnee pe care bine ai obs.inca mai sunt binevoitori sa le organizeze dupa reguli de cativa ani .Si cum a-ti reusit sa mai temperati fenomenul blaturilor privind urcarile in catevoria superioara ,in urma mai multor sesizari din amatur,tot asa voi cei din comitet ,nu eu cum m-ai invitat ,trebuie sa rezolvati situatia turneelor pt.ca sa fie bine ;si ...nu sa fie rau...
                            LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                            Comentariu


                            • #16
                              Te-am invitat pe tine pentru ca eu nu stiu cum as putea sa propun (impun) un turneu cand este altul in vecinatate fara sa supar organizatorul respectiv ... daca organizatorii se inteleg intre ei nu este nici o problema cu limita, vezi Apahida cu Sovata ... poate mai sint si altele.
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #17
                                Postat în original de spaller Vezi post
                                Nu înțeleg de ce când este un A+ în tara nu se mai fac turnee nicăieri.Acolo participa aproximativ 200 jucători în ordinea clasamentului ,iar ceilalți 3-4000 de jucători sunt pedepsiți sa stea acasă în wekendul respectiv.Cine vrea sa meargă la A+ oricum merge ,oricât ar fi de departe, dar lasati-i fraților și pe ceilalți sa joace tenis în acel wekend ca oricum acolo sunt liste de așteptare de km buni.Poate mai revizuiți calendarul și poate anul 2024 sa aducă idei mai bune!!


                                Avem un coleg coleg jucator de tenis, care are ca moto la profil ceva de felul "4/3 dintre persoane au probleme cu fractiile".
                                Se pare ca nu e departe de adevar. E suficint sa urmarim statistica lunii trecute, in care apare putin peste 1600 jucatori participanti la
                                cele parca 24 turnee(numarul e irelevant, puteau fi si 100 turnee ca probabil tot pe acolo era nr. de participanti). Ce inseamna asta, ca sunt sa zicem
                                cam 400 jucatori sunt activi pe saptamana. Acu v-a las pe voi s-a meditati daca fix cand e un turneu A+, din cei 400 jucatori activi se duc
                                poate 200 sau chiar 300(nu putem sti exact cati) dar apar brusc vro 3000-4000 care nu participa pana atunci nicaieri (asa arata statistica), si fix cand e turneul A+
                                urla toti in cor, ca nu au unde sa mearga la turnee din cauza lui. Hai sa fim seriosi, pe langa cei care merg la A+ maxim daca se aduna pentru cateva
                                turnee B, care din ce stiu eu se pot si organiza cand e turneu A+.

                                Am incercat sa vizualize un scenariu cu propunerea lui nea Titi, in care sa nu mai existe nici o restrictie de organizare (distanta, etc etc) si
                                am zis sa vedem ce se intampla daca pentru zona noastra si zona vecina se organizeaza turnee fara restrictii. Gery va face la Oradea cu cei 40-50
                                jucatori din zona, ca altii nu vin, Pitzi va face la Arad, poate aduna ceva mai multi ca vine si Timisoara, Calin face la Deva sau Hunedoara, aici
                                il las pe nea Titi, ca stie mai bine participantii, face Nelutu in zona Alba, Aiud, Teius, etc, nu conteaza unde, si mai fac clujenii un turneu
                                fie la Apahida, fie Floresti sau Dej. Din calculele mele, cam 40-60 jucatori pe turneu, daca mergem echilibrat cam 1-2 maxim 3 grupe pe categorie.
                                Acu il las pe nea Titi sa vada daca joaca la Deva, unde sunt sa zicem 10 jucatorii la categoria dansului, jucatori cu care se antreneaza in fiecare
                                saptamana, sau da fuga pana la Aiud sau poate Apahida unde sunt 15-20 jucatori si se fac 3 sau 4 grupe.
                                La prima vedere, au de castigat jucatorii cel putin in zona noastra, o sa aiba toti grila completa si prind locuri la turneele A+. Reversul medaliei
                                e ca jucatorii care faceau deplasari, nu mai fac, doar au turnee de casa ca sa isi faca grila. E posibil sa se cam fasaiasca amaturul, adica sa
                                nu mai fie asa palpitant, joci tot cu aceasi jucatori. E posibil sa castige si unii organizatori, cei care sau salile lor, dar m-a indoiesc
                                ca vor mai fi turnee organizate in sali polivalnte cu 40-60 jucatori. Acu ramane sa mediteze fiecare, daca scenariul de mai sus se aplica si pentru
                                zonele lor.​
                                In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                Dalai Lama

                                Comentariu


                                • #18
                                  Postat în original de sorin1218 Vezi post



                                  Avem un coleg coleg jucator de tenis, care are ca moto la profil ceva de felul "4/3 dintre persoane au probleme cu fractiile".
                                  Se pare ca nu e departe de adevar. E suficint sa urmarim statistica lunii trecute, in care apare putin peste 1600 jucatori participanti la
                                  cele parca 24 turnee(numarul e irelevant, puteau fi si 100 turnee ca probabil tot pe acolo era nr. de participanti). Ce inseamna asta, ca sunt sa zicem
                                  cam 400 jucatori sunt activi pe saptamana. Acu v-a las pe voi s-a meditati daca fix cand e un turneu A+, din cei 400 jucatori activi se duc
                                  poate 200 sau chiar 300(nu putem sti exact cati) dar apar brusc vro 3000-4000 care nu participa pana atunci nicaieri (asa arata statistica), si fix cand e turneul A+
                                  urla toti in cor, ca nu au unde sa mearga la turnee din cauza lui. Hai sa fim seriosi, pe langa cei care merg la A+ maxim daca se aduna pentru cateva
                                  turnee B, care din ce stiu eu se pot si organiza cand e turneu A+.

                                  Am incercat sa vizualize un scenariu cu propunerea lui nea Titi, in care sa nu mai existe nici o restrictie de organizare (distanta, etc etc) si
                                  am zis sa vedem ce se intampla daca pentru zona noastra si zona vecina se organizeaza turnee fara restrictii. Gery va face la Oradea cu cei 40-50
                                  jucatori din zona, ca altii nu vin, Pitzi va face la Arad, poate aduna ceva mai multi ca vine si Timisoara, Calin face la Deva sau Hunedoara, aici
                                  il las pe nea Titi, ca stie mai bine participantii, face Nelutu in zona Alba, Aiud, Teius, etc, nu conteaza unde, si mai fac clujenii un turneu
                                  fie la Apahida, fie Floresti sau Dej. Din calculele mele, cam 40-60 jucatori pe turneu, daca mergem echilibrat cam 1-2 maxim 3 grupe pe categorie.
                                  Acu il las pe nea Titi sa vada daca joaca la Deva, unde sunt sa zicem 10 jucatorii la categoria dansului, jucatori cu care se antreneaza in fiecare
                                  saptamana, sau da fuga pana la Aiud sau poate Apahida unde sunt 15-20 jucatori si se fac 3 sau 4 grupe.
                                  La prima vedere, au de castigat jucatorii cel putin in zona noastra, o sa aiba toti grila completa si prind locuri la turneele A+. Reversul medaliei
                                  e ca jucatorii care faceau deplasari, nu mai fac, doar au turnee de casa ca sa isi faca grila. E posibil sa se cam fasaiasca amaturul, adica sa
                                  nu mai fie asa palpitant, joci tot cu aceasi jucatori. E posibil sa castige si unii organizatori, cei care sau salile lor, dar m-a indoiesc
                                  ca vor mai fi turnee organizate in sali polivalnte cu 40-60 jucatori. Acu ramane sa mediteze fiecare, daca scenariul de mai sus se aplica si pentru
                                  zonele lor.​
                                  Eu am dat doar un exemplu, nu am facut statistici ca tine ,m-am referit la 3-4000 de jucatori pt.ca atatia se afla acum in circuitul amatur, dar infine, fiecare intelege ce vrea..... ( multi filozofi avem in tara asta)....

                                  Comentariu


                                  • #19
                                    Postat în original de spaller Vezi post

                                    Eu am dat doar un exemplu, nu am facut statistici ca tine ,m-am referit la 3-4000 de jucatori pt.ca atatia se afla acum in circuitul amatur, dar infine, fiecare intelege ce vrea..... ( multi filozofi avem in tara asta)....
                                    Nu eu fac statistici, sunt facute pe amatur.ro, trebuie doar sa te uiti, si le vezi, mai departe fiecare pricepe cat poate din ele, eu atat am putut, altii poate pot mai mult.
                                    In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                    Dalai Lama

                                    Comentariu


                                    • #20
                                      Postat în original de sorin1218 Vezi post



                                      Avem un coleg coleg jucator de tenis, care are ca moto la profil ceva de felul "4/3 dintre persoane au probleme cu fractiile".
                                      Se pare ca nu e departe de adevar. E suficint sa urmarim statistica lunii trecute, in care apare putin peste 1600 jucatori participanti la
                                      cele parca 24 turnee(numarul e irelevant, puteau fi si 100 turnee ca probabil tot pe acolo era nr. de participanti). Ce inseamna asta, ca sunt sa zicem
                                      cam 400 jucatori sunt activi pe saptamana. Acu v-a las pe voi s-a meditati daca fix cand e un turneu A+, din cei 400 jucatori activi se duc
                                      poate 200 sau chiar 300(nu putem sti exact cati) dar apar brusc vro 3000-4000 care nu participa pana atunci nicaieri (asa arata statistica), si fix cand e turneul A+
                                      urla toti in cor, ca nu au unde sa mearga la turnee din cauza lui. Hai sa fim seriosi, pe langa cei care merg la A+ maxim daca se aduna pentru cateva
                                      turnee B, care din ce stiu eu se pot si organiza cand e turneu A+.

                                      Am incercat sa vizualize un scenariu cu propunerea lui nea Titi, in care sa nu mai existe nici o restrictie de organizare (distanta, etc etc) si
                                      am zis sa vedem ce se intampla daca pentru zona noastra si zona vecina se organizeaza turnee fara restrictii. Gery va face la Oradea cu cei 40-50
                                      jucatori din zona, ca altii nu vin, Pitzi va face la Arad, poate aduna ceva mai multi ca vine si Timisoara, Calin face la Deva sau Hunedoara, aici
                                      il las pe nea Titi, ca stie mai bine participantii, face Nelutu in zona Alba, Aiud, Teius, etc, nu conteaza unde, si mai fac clujenii un turneu
                                      fie la Apahida, fie Floresti sau Dej. Din calculele mele, cam 40-60 jucatori pe turneu, daca mergem echilibrat cam 1-2 maxim 3 grupe pe categorie.
                                      Acu il las pe nea Titi sa vada daca joaca la Deva, unde sunt sa zicem 10 jucatorii la categoria dansului, jucatori cu care se antreneaza in fiecare
                                      saptamana, sau da fuga pana la Aiud sau poate Apahida unde sunt 15-20 jucatori si se fac 3 sau 4 grupe.
                                      La prima vedere, au de castigat jucatorii cel putin in zona noastra, o sa aiba toti grila completa si prind locuri la turneele A+. Reversul medaliei
                                      e ca jucatorii care faceau deplasari, nu mai fac, doar au turnee de casa ca sa isi faca grila. E posibil sa se cam fasaiasca amaturul, adica sa
                                      nu mai fie asa palpitant, joci tot cu aceasi jucatori. E posibil sa castige si unii organizatori, cei care sau salile lor, dar m-a indoiesc
                                      ca vor mai fi turnee organizate in sali polivalnte cu 40-60 jucatori. Acu ramane sa mediteze fiecare, daca scenariul de mai sus se aplica si pentru
                                      zonele lor.​
                                      Sigur că se pot aduce argumente și contraargumente nenumărate. Important e să le analizăm pe toate, la rece și să găsim calea de mijloc, care să satisfacă dorințele majorității, însă decizia aplicării anumitor reguli să nu mai fie luată de nici un comitet director, ci de votul tuturor membrilor amatur. Comitetul director va avea rolul doar de ducere la îndeplinire a hotărârilor membrilor amatur.

                                      Comentariu


                                      • #21
                                        Turneele A+ sunt gandite pentru a crea conditiile ca cei mai buni jucatori din fiecare categorie sa se intalneasca intre ei. Astfel Clasamentul Amatur poate oglindi mai corect ierarhia valorilor. Daca nu ar exista turnee A+, atunci foarte rar se vor intalni cei mai buni jucatori intre ei. Acestia vor fi multumiti sa participe in turneele din zona lor si in varful clasamentului s-ar afla jucatori care castiga toate turneele, dar fara a avea ca adversari jucatorii valorosi din alte zone. Ierarhia ar fi in acest caz grav afectata.
                                        Pentru ca aceste intalniri sa existe, prin Regulament s-au stabilit restrictii si bonus:
                                        Principala restrictie : Turneul A+ nu are concurenta la aceeasi data, obligand participantii ori sa joace la A+, ori sa ramana acasa.
                                        Bonusul -punctele suplimentare oferite pentru participarea la A+.
                                        Nu stiu daca sunt conditii prea dure sau nu, bonusul mic sau mare. Insa, acestea functioneaza.

                                        In plan secundar, toti cei care se plaseaza sub linia ultimului participant nu au nicio posibiltate de participare la aceeasi data la alt turneu zonal. Deasemenea, multi nu au posibilitatea de a completa pozitii in grila A+, desi ar dori acest lucru. S-au analizat cateva variante de completare a Calendarului pentru aceste date, dar nici una nu a fost aleasa la vot.
                                        Una din variante a fost cea a d-lui Cozma, de a permite alte turnee A la distanta de cel A+ ; Punctul slab- creeaza o bresa in principiu, permitand unor participanti valorosi sa aleaga o varianta mai facila (prin prisma distantei si a costurilor).
                                        Alta varianta ( propusa de mine) a fost organizarea la aceeasi data a unui turneu A cu punctare in grila pt A+, cu participantii care nu au prins loc pe lista principala (cei din lista de asteptare + cei care nu s-au inscris, fiind sub limita de participare) - argumentul respingerii fiind nesiguranta privind nr de participanti la al doilea turneu si dificultatea transferului rapid al jucatorilor ramasi in listele de asteptare.
                                        Cu siguranta, daca in viitor se va gasi o varianta mai buna, va fi analizata si votata.

                                        Comentariu


                                        • #22
                                          Postat în original de Dan2 Vezi post
                                          Turneele A+ sunt gandite pentru a crea conditiile ca cei mai buni jucatori din fiecare categorie sa se intalneasca intre ei. Astfel Clasamentul Amatur poate oglindi mai corect ierarhia valorilor. Daca nu ar exista turnee A+, atunci foarte rar se vor intalni cei mai buni jucatori intre ei. Acestia vor fi multumiti sa participe in turneele din zona lor si in varful clasamentului s-ar afla jucatori care castiga toate turneele, dar fara a avea ca adversari jucatorii valorosi din alte zone. Ierarhia ar fi in acest caz grav afectata.
                                          Pentru ca aceste intalniri sa existe, prin Regulament s-au stabilit restrictii si bonus:
                                          Principala restrictie : Turneul A+ nu are concurenta la aceeasi data, obligand participantii ori sa joace la A+, ori sa ramana acasa.
                                          Bonusul -punctele suplimentare oferite pentru participarea la A+.
                                          Nu stiu daca sunt conditii prea dure sau nu, bonusul mic sau mare. Insa, acestea functioneaza.

                                          In plan secundar, toti cei care se plaseaza sub linia ultimului participant nu au nicio posibiltate de participare la aceeasi data la alt turneu zonal. Deasemenea, multi nu au posibilitatea de a completa pozitii in grila A+, desi ar dori acest lucru. S-au analizat cateva variante de completare a Calendarului pentru aceste date, dar nici una nu a fost aleasa la vot.
                                          Una din variante a fost cea a d-lui Cozma, de a permite alte turnee A la distanta de cel A+ ; Punctul slab- creeaza o bresa in principiu, permitand unor participanti valorosi sa aleaga o varianta mai facila (prin prisma distantei si a costurilor).
                                          Alta varianta ( propusa de mine) a fost organizarea la aceeasi data a unui turneu A cu punctare in grila pt A+, cu participantii care nu au prins loc pe lista principala (cei din lista de asteptare + cei care nu s-au inscris, fiind sub limita de participare) - argumentul respingerii fiind nesiguranta privind nr de participanti la al doilea turneu si dificultatea transferului rapid al jucatorilor ramasi in listele de asteptare.
                                          Cu siguranta, daca in viitor se va gasi o varianta mai buna, va fi analizata si votata.
                                          Cel ce se simte puternic si e pregatit va accepta provocarea unui A+,cu consecinta costurilor mai mari ...corect ? Bun ...si cu cei 3500 -4000 de activi ce faci ? Ii obligi sa se odihneasca .Nu uitati ,vb
                                          lui nea Titi ,lasati Piata sa decida !!!Apropo ..,va incanta ceea ce vedeti la inscrierea de la Floresti CJ...?
                                          LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                                          Comentariu


                                          • #23
                                            Ceva oferte de suprapunere de turnee din partea organizatorilor cu lungi liste de așteptare ... așteptăm 😉
                                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #24
                                              Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                              Ceva oferte de suprapunere de turnee din partea organizatorilor cu lungi liste de așteptare ... așteptăm 😉
                                              Din ce obs.eu aici lucrurile incep sa se inflameze in "casa"(in comitetul director )sa inteleg ca incerci sa linistesti situatia ,probabil ai asistat la multe intelegeri de culise care la rindul tau te dezgusta .Pot sa fie" CASA Iluminatti ",din partea noastra si din ce stiu eu s-au ales intre ei ,in nici un caz democratic sa zicem ,ma refer la Nucleu ,nu la cei intrati mai recent ...Pai ..atunci va spun ca nu ne interesraza ,dar sa nu va atingeti de interesele noastre ale Amaturistilor si le cunoasteti destul de bine...A ...si o idee pt.userul Dan2,privind competiile tari ,chiar nu are nimeni nimic impotriva daca initiati turnee Elit exclusiviste cu reguli bine gandite de la inceput ca sa am si eu ,de exemplu,la ce sa ma gindesc si sa ma antrenez asidu pentru Superliga Amatur,sper ca nu aveti ceva impotriva atit a mea cat si a ideei in sine .A-ti uitat de bataile de cap si presiunile care au aparut din cauza jucatorilor legitimati care doreau sa joace in Amatur ,atunci de ce nu folositi acest lucru pt. a ridica stacheta si pregatiti totul pt.ca rotitele din Amatur sa functioneze nu sa incercati sa va faceti ca uitati sa ungeti acele rotite.Nu uitati ,cu trecerea anilor asteptarile devin foarte mari ,poate n-ati observat ,inca...
                                              LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                                              Comentariu


                                              • Dan2
                                                Dan2 comentat
                                                Editarea unui comentariu
                                                Postat în original de alx_vass Vezi post
                                                Din fericire cunosc situatia cu salile de sport tip Nastase .O data si eu sunt electrician si am in intretinere o asemenea sala....
                                                Poate ca este un "apropos" pentru compensarea surplusului de participanti din zona...

                                            • #25
                                              Primăria comunei ileanda dorește sa organizeze un turneu de tip A Amatour în data de 23 martie 2024
                                              organizator primăria Ileanda ..Camarasiu Tiberiu org local si Pop Dănuț org secund tehnic cine dorește contra cost sa ajute ??
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu

                                              Procesare...
                                              X