Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn yinhe

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn yinhe

    Salut. In prezent am un Butterfly Primorac cu fete rozena 2.1mm dar as trece in viitor pe ceva mai rapid. Imi place sa lovesc topspin cu forehand-ul, flick cu reverul si impinse. Ma gandeam la un lemn Yinhe, mai exact Yinhe T-8S
    sau Yinhe Venus V-14 PRO. Daca cineva a jucat cu aceste lemne, rog sa-mi spuna ce parere au avut despre ele si de unde le-au achizitionat, iar daca cineva are alte sugestii intr-un buget asemanator le astept.



    PS: Primorac-ul meu are un sunet ciudat, pe care nu l-am auzit la alte lemne. Poate cineva sa-mi zica daca e normal sau nu?
    Video cu lemnul:
    https://youtu.be/ncIdqWrrJ34?si=eGDdCss6-HETOAeg



    lemn: Butterfly Primorac
    Fete: Butterfly Rozena​

  • #2
    Salutare! Știu că nu apare în lista ta de dorințe dar am jucat recent cu 729 Blue Alc - 150 de lei. E fabulos lemnul. La cat de exploziv este pe atât de controlabil este. L-am incercat cu fete H3Neo/39 de grade. Pentru banii aia oferă foarte, foarte multe. Construcția nu este aceeași ca la brandurile top dar merita incercat, mai ales că e la preț derizoriu.

    Comentariu


    • #3
      Yinhe T-8S este un lemn rapid si rigid fara control. Probabil ca e tentant ca pret dat e doar o constructie care seamana cu un lemn de tenis.
      Venus V-14 PRO are constructia clasica deja koto, ALC, limba, Kiri, limba, ALC, koto, este cu totul altceva, este deja un lemn comparabil cu brandurile mari.
      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Solovastru Gabriel Vezi post
        Salut. In prezent am un Butterfly Primorac cu fete rozena 2.1mm dar as trece in viitor pe ceva mai rapid. Imi place sa lovesc topspin cu forehand-ul, flick cu reverul si impinse. Ma gandeam la un lemn Yinhe, mai exact Yinhe T-8S
        sau Yinhe Venus V-14 PRO. Daca cineva a jucat cu aceste lemne, rog sa-mi spuna ce parere au avut despre ele si de unde le-au achizitionat, iar daca cineva are alte sugestii intr-un buget asemanator le astept.



        PS: Primorac-ul meu are un sunet ciudat, pe care nu l-am auzit la alte lemne. Poate cineva sa-mi zica daca e normal sau nu?
        Video cu lemnul:
        https://youtu.be/ncIdqWrrJ34?si=eGDdCss6-HETOAeg



        sunetul ciudat poate fi de la masa (biroul) pe care ai pus paleta. incearca si fara masa.
        blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

        Comentariu


        • #5
          Mie nu mi se pare nimic ciudat la sunet.

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X