Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat pentru o paleta.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfat pentru o paleta.

    Salut, ma numesc Ungureanu Costi și de vreo 2 ani sunt foarte pasionat de acest sport, mi se pare un joc foarte interesant si incitant, acum as vrea un sfat.
    Am o paleta de la tecnopro sau ceva de genul, acum 4 luni am dat pe ea 70lei, si acum as vrea sa-mi cumpar o paleta buna, DIRECT ASAMBLATA!
    Si ma gandeam daca imi puteti spune / recomanda o paleta, daca se poate as vrea ca o fața a paletei sa fie fina si cealalta sa aiba zimți/rizuri.
    Multumesc, o seara placuta.

  • #2
    1 in ce buget vrei sa te incadrezi?
    2 ai dat vreodata cu o paleta "profi"?
    blade: xiom strato
    fh: omega IV asia
    bh: vega asia

    Comentariu


    • #3
      pot incropi o paleta de 100 de lei...lemn hrt 2076 all nou cu galaxy neptune ox (zimti) aproape nou si gambler reflectoid 2,0 mm (sau yasaka mark VAD aproape nou - 120 de lei paleta)
      tibhar def plus jumulita
      gambler reflectoid 1,0
      dawei 388 D-1 ox

      Comentariu


      • #4
        cauta la sectiunea vanzare-cumparare, si vei gasi acolo destule subiecte unde se vand palete deja asamblate (nu din fabrica ci de catre cel ce le pune in vanzare)...
        poti cere lamuriri de la vanzatori despre comportamentul produselor aflate in vanzare....
        bafta
        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
          1 in ce buget vrei sa te incadrezi?
          2 ai dat vreodata cu o paleta "profi"?
          Normal, nu joc de ieri. bugetul sa fie pana in 150 lei

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de costixd Vezi post
            Normal, nu joc de ieri. bugetul sa fie pana in 150 lei
            Bogdan te-a intrebat daca ai mai jucat cu o paleta compusa din fete si lemn separat,care nu se gaseste in supermarketuri,si in care fetele se cumpara la bucata.
            Trecerea la o paleta profi cu adevarat este grea,depinde de nivelul tau de joc,iar acomodarea cu o iarba sau cu un sandvis profesional (fata cu zimti pe care o vrei) va fi si mai grea decat crezi.
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Da, știu dar nivelul meu este destul de ridicat, si oricum, am mai jucat cu paleta profi, dar acum am apelat la voi pentru ca vreau sa-mi cumpar alta, ce-mi propui? daca se poate paleta sa fie asamblata

              Comentariu


              • #8
                Asamblata ai posibilitatea noua,sau din sectiunea vanzare cumparare.
                Nu vei gasi o paleta profi in niciun supermarket.
                Cu fata cu zimti ataci sau tai mingea?iar fetele cu zimti sunt cu peri lungi sau scurti,de aceea e important sa ne spui mai multe despre cum joci-la ce distanta de masa?dai topspin?tai mingea?cu reverul ataci sau te aperi?
                Cu ce palete ai mai dat?mai sti numele feteleorâsau ale lemnului?a fost pe placul tau?
                Ultima editare de george25; 24.mai.2013, 19:51.
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Nu stiu numele fetelor, dar iti pot spune ca pe ele scrie Supercrom / ITTF etc...Si mai mult atac, dar mai si tai, dar mult atac. Cand atac joc la aproximativ 1-2 m de masa. iar cu reverul ma apar.

                  Comentariu


                  • #10
                    Cumpara cu incredere paleta de la Joo.
                    In banii de care dispui si ca stil,cred ca ti s-ar potrivi foarte bine.
                    Nu cred ca o sa gasesti ceva mai bun,sau poti lua legatura cu Rblade(Vlad) pe forum,foarte de incredere (ttmall.ro)
                    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Cine este Joo ?

                      Comentariu


                      • #12
                        Pe Joo il gasesti la postarea cu nr.3. Succes!

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de costixd Vezi post
                          Si ma gandeam daca imi puteti spune / recomanda o paleta, daca se poate as vrea ca o fața a paletei sa fie fina si cealalta sa aiba zimți/rizuri.
                          Multumesc, o seara placuta.
                          Cu 130 iti pot face eu una chiar buna.
                          Lemn Galaxy N9, Yasaka Mark V Max pe Forehand si TSP Curl PH cu burete de 1.5 pe Backhand (poti desprinde usor buretele daca simti nevoia sa reduci viteza).
                          Fata TSP noua costa peste 30 USD si a mea e foarte putin folosita. E cu peri tari si merge excelent pentru joc ofensiv si blocuri. Nu e stralucita la chopuri. Daca preferi sa joci doar cu taiate si blocuri pe rever, o pot inlocui cu Dr. Neubauer Monster Classic fara burete sau cu burete de 1.5, pretul in acest caz fiind de 100 lei.
                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                          Comentariu


                          • #14
                            Cea cu 130 lei cred ca ar fi chiar ok, dar imi poti trimite in privat niste poze? sa vad daca fetele sunt uzate.

                            Comentariu


                            • #15
                              Vlad e un baiat de nota 10. Apeleaza cu incredere la el.
                              http://ttmall.ro/home/

                              Comentariu


                              • #16
                                Are cineva numarul de telefon al lui tudorprecup asa are numele pe forum.
                                - - - Actualizat - - -
                                Gata, m-am decis o sa cumpar de la tudorprecop o palea. lemn N9 sau ceva de genu, fața rosie dr neubauer monster si cea neagra yasaka mark v

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X