Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup-IN MEMORIAM ROCSANA ȘIPOȘ - Botoșani, 27-28.04.24

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Am revenit cu inca 2 exemple.Unul bun.Toma Adrian desi sta in Cluj este din Covasna.Joaca ptr Covasna.Corect.Nu acelasi lucru se poate spune despre loc 1 al jud Bihor.Omul este ok dar este din Tg Mures.Nu merge ca stai sa vezi ca de fapt sau alte explicatii de copii de gradinita.Ai buletin din jud respectiv joci ptr jud respectiv.Nu are importanta cine este in cauza..Scurt si cuprinzator.Dar aici este vorba de organizatori care saracii nu pot verifica fiecare jucator in parte.

    Comentariu


    • Postat în original de Solitarul7 Vezi post
      Am revenit cu inca 2 exemple.Unul bun.Toma Adrian desi sta in Cluj este din Covasna.Joaca ptr Covasna.Corect.Nu acelasi lucru se poate spune despre loc 1 al jud Bihor.Omul este ok dar este din Tg Mures.Nu merge ca stai sa vezi ca de fapt sau alte explicatii de copii de gradinita.Ai buletin din jud respectiv joci ptr jud respectiv.Nu are importanta cine este in cauza..Scurt si cuprinzator.Dar aici este vorba de organizatori care saracii nu pot verifica fiecare jucator in parte.
      Chiar sunt curios ce vrei sa spui despre nr 1 de la Bihor, care nu doreste sa participe la turneul pe echipe deoarece a anticipat comentariile unor solitari de teapa ta, iar faptul ca te-ai pitulat dupa un user anonim in mod normal nu merita un raspuns din partea utilizatorilor forumului
      In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
      Dalai Lama

      Comentariu


      • Dar nu era vorba de comentarii.Pur si simplu consider ca nu este corect ca un jucator care are buletinul cu domiciliul in alt judet sa reprezinte judetul unde momentan locuieste.Eu nu am dorit decat sa atrag atentia asupra unor aspecte .Restul ramane la latitudinea organizatorilor.Cat despre anonimat aici gresesti.Eu am avut cont dar am uitat parolele fiindca nu l-am folosit mult timp.Nu am nimic de ascuns.Asa ca numele meu este Daneliuc Gabi din Selimbar.Nu inteleg locatia care a aparut acolo.Pe mine nu ma deranjeaza.Noapte buna.

        Comentariu


        • Postat în original de Solitarul7 Vezi post
          Dar nu era vorba de comentarii.Pur si simplu consider ca nu este corect ca un jucator care are buletinul cu domiciliul in alt judet sa reprezinte judetul unde momentan locuieste.Eu nu am dorit decat sa atrag atentia asupra unor aspecte .Restul ramane la latitudinea organizatorilor.Cat despre anonimat aici gresesti.Eu am avut cont dar am uitat parolele fiindca nu l-am folosit mult timp.Nu am nimic de ascuns.Asa ca numele meu este Daneliuc Gabi din Selimbar.Nu inteleg locatia care a aparut acolo.Pe mine nu ma deranjeaza.Noapte buna.
          Domnul "solitaru7"comenatarii răutăcioase vor exista ,nu aveți însă toate datele și este păcat sa aruncam asa piatra la întâmplare!Zi buna tuturor și spor la antrenamente!

          Comentariu


          • Postat în original de CatalinCraiu Vezi post
            Oricum eu sunt rezerva lui, daca te face sa te simti mai bine pot joc eu toate meciurile fara nicio problema
            Cu un procentaj de 80% la 4 din 5 anul trecut ,poți linistit sa conduci Teleormanul spre podium ,Alex a pierdut meciurile sau meci ( știu sigur de 1) anul trecut ,dar e arma secreta care nu o aveați pana acum.Succes va doresc vouă și celorlalți participanți.
            lemn Primorac carbon
            fete Andro Rasanter R42 ultramax

            Comentariu


            • Domnu Gabi ....fii bun ca vine Mos Crăciun curând 😄😄😄😄
              lemn Primorac carbon
              fete Andro Rasanter R42 ultramax

              Comentariu


              • Inscrieri BUTTERFLY RTTTC Botoșani 2024 (27-28.04.2024) - 13 apr, 08:11:40 - v6.91 / cls_2024-apr

                1. TELEORMAN, ZONA3, 6043 - 29,23
                2. PRAHOVA, ZONA4, 6011 - 29,09
                3. IAȘI, ZONA1, 6002 - 28,86
                4. BOTOȘANI, ZONA1, 6004 - 28,82
                5. CLUJ, ZONA8, 6035 - 28,69
                6. BRAȘOV, ZONA6, 6023 - 28,49
                7. ILFOV, ZONA3, 6044 - 28,41
                8. BUCUREȘTI, ZONA3, 6010 - 28,17
                9. GORJ, ZONA5, 6045 - 27,01
                10. MUREȘ, ZONA6, 6019 - 26,67
                11. COVASNA, ZONA6, 6024 - 26,32
                12. BIHOR, ZONA7, 6029 - 25,92
                13. SIBIU, ZONA6, 6025 - 25,64
                14. ARAD, ZONA7, 6027 - 25,07
                15. BISTRIȚA NĂSĂUD, ZONA8, 6042 - 24,97
                16. NEAMȚ, ZONA1, 6003 - 24,37
                17. DÂMBOVIȚA, ZONA4, 6012 - 24,35
                18. SĂLAJ, ZONA8, 6036 - 24,12
                19. TIMIȘ, ZONA7, 6028 - 23,97
                20. GALAȚI, ZONA2, 6046 - 23,88
                21. BRĂILA, ZONA2, 6007 - 23,62
                22. TULCEA, ZONA2, 6008 - 23,09
                23. CONSTANȚA, ZONA2, 6048 - 22,72
                24. SUCEAVA, ZONA1, 6001 - 22,04
                25. VASLUI, ZONA1, 6049 - 18,94

                Comentariu


                • Postat în original de patraulea1980 Vezi post
                  Domnu Gabi ....fii bun ca vine Mos Crăciun curând 😄😄😄😄
                  Asta este ideea "DE CRACIUN SA FIM MAI BUNI"🤣🤣🤣!

                  Comentariu


                  • 25/35 AMR 2 ZILE DIN PRIMA ETAPA
                    NR. JUD. ELITE MP OPEN MP AVANSAȚI MP HOBBY MP REZERVĂ MP.
                    1 TR Neculai Alexandru 60.06 Botosneanu Ionut 29.8 Iliuta Marius Iustin 19.55 Dobrica Marius 7.5 Craiu Catalin 47.10
                    2 SJ Muresan Robert 42.41 Kiss Attila 28.6 Rakosi Istvan 18.51 Mateut Vasile 6.94 Tatar Mihai 38.90
                    3 GJ Saceleanu Bogdan 51.34 Botanel Grigore 30.51 Balasoiu Liviu 16.2 Balasoiu Maria 9.96 Maresi Cristian 16.23
                    4 PH Fratila Robert 59.34 Enache Ciprian 32.23 Cuciureanu Daniel 16.86 Voicila Adrian 7.92
                    5 B Neagoe Costin 56.45 Burcea Daniel 28.72 Caranfilian Migo 17.7 Gheorghe Ion 9.79 Istrate Cristian 40.76
                    6 BV Roman Iulian 55.63 Loghin Florin 30.1 Tobosaru Gheorghe 19.89 Stefan Sorin 8.06 Padurariu Costel 30.38
                    7 IS Tibirna Andrei 55.16 Nicu Constantin 31.87 Oniga Constantin 19.47 Flueraru Gilbert 8.95
                    8 CJ Mocean Dan 59.01 Piper Petru 28.13 Sava Andrei 17.62 Oprea Bogdan Andrei 9.98
                    9 BN Nistor Dorel 46.28 Spaller Tiberiu 25.47 Tofeni Florin 18.24 Spaller Teodora 6.9
                    10 IF Boaca Valentin 55.83 Mihalcea Stefan Tiberiu 27.91 Tonciu Costin 16.66 Patru Gabriel 9.36 Alexandrescu Marius 31.80
                    11 SB Govoreanu Florin 47.62 Bozosan Petre 28.14 Volanin Rares 17.89 Brodetchi Andrei 8.89
                    12 NT Borcila Alexandru 41.68 Bubulac Cristi 30.72 Bobu Stefan Minodor 15.66 Antochi Iulian 9.41
                    13 GL Bejan Alexandru 39.78 Munteanu Octavian 31.59 Stinga Ovidiu 17.73 Corodeanu Mihai 6.43
                    14 BH Savu Cristian 49.13 Moldovan Andrei 29.22 Crisan Cristian 17.12 Badescu Lucian 8.22
                    15 BT Aga Alexandru 55.33 Corneanu Sorin 32.45 Puiu Andrei 19.17 Titiliuc Alesia 8.31 Balauca Cornel 29.34
                    16 MS Moldovan Alexandru 49.09 Pelaghie Ioan 30.34 Marcu Ciprian 19.06 Sabau Mircea 8.2 Sarcani Andrei 22.03
                    17 TM Orban Alexandru 38.85 Mitar Marius Tiberiu 30.6 Botas Constantin 17.51 Hradszky Sebastian 8.93
                    18 TL Gherasim Iulian 41.97 Samoila Ion 29.94 Stancu Octavian 15.44 Geileanu Rares 5 Pancrat Cristian 38.71
                    19 BR Toma Iulian 42.44 Dimache Marian 21.19 Biciin Alexandru 16.24 Moise Viorel 8.38 Manole Dan 27.43
                    20 SV Bilt Catalin 35.34 Tanase Gabi 28.16 Morosan Sara 15.8 Serban Florin 8.64
                    21 CT Mitrea Silviu 40.01 Nicola Marian 23.66 Plesoianu Stefan 18.11 Agache Sorin 9.08
                    22 CV Toma Adrian 51.69 Petho Mihaly 31.6 Korodi Csaba 16.78 Mate Gellert Gergo 5.21
                    23 DB Ionescu Mihai 37.64 Bratescu Adrian 31.13 Fusca Georgian 18.81 Tilica Gabriel 9.83 Popa Robert 18.13
                    24 AR Daroti Florin 41.31 Popescu Radu 31.11 Bej Sergiu 18.95 Nicoara Doru 8.9 Dusan Marcel 28.46
                    25 VS Ciortescu Cristi 41.01 Olteanu Gabriel 18.1 Cumpaniciu Alexandru Alin 12.33 Bohotineanu Florin 4.3
                    LISTA DE ASTEPTARE VALABILA DIN 16.04.2024
                    26 B2 Galos Alexandru 10 Jinga Vlad 27 Dina Alexandru 19 Teodorescu Marian 5 61
                    27 IS2 Sumanaru Catalin 12 Maxim Andrei 54 Vulpescu Radu 5 Tibirna Petru 11 82
                    28 SB2 Daneliuc Gabi 27 Bucur Dan 29 Racean Claudiu 42 Rosu Ioan 34 132
                    29 CJ2 Mican Nicolae 31 Konti Florin 119 Pascalau Cristian 15 Popa Cristian Vasile 6 171
                    30 CJ3 Tofeni Ovidiu 69 Bara Radu 120 Cserei Stefan 20 Borla Nicolae 7 Kis Robert 431 216
                    31 NT2 Burghelea Florin 61 Preda Codrin 96 Cosau Toader 57 Luca Ioan 24 238
                    32 CJ4 Simion Boby 82 Tovis Levente 145 Vidrut Ioan 25 Creta Petru 19 271
                    33 CJ5 Gabudean Dorin 235 Soimusan Tudor 149 Taut Ciprian 59 Simion Luana 28 471
                    34 BN2 Apian Florin 51 Balan Viorel 192 Galatean Mircea 164 Scripet Ovidiu 80 487
                    35 SJ2 Husa Gelu 95 Dan Radu 242 Birtalan Attila 132 Berbecar Alin 185 654
                    ​​

                    ​ ​ ​ ​ ​
                    BUTTERFLY TEAM PARTY
                    27.04.2024 - Orele 20:00 - 24:00
                    Restaurant BELVEDERE****

                    Pentru cei 168 de jucători titulari ai celor 42 de echipe organizatorii vor suporta cheltuielile legate de meniu.

                    Meniu
                    M1 Pulpe dezosate la grătar + cartofi copți + salată de murături + pâine + apă plată/minerală - Preț 50 lei/pers
                    M2 (post/vegetarian) Chifteluțe de legume + cartofi copți + salată de murături + pâine + apă plată/minerală - Preț 50 lei/pers

                    MASA DE PRÂNZ
                    Masa de prânz va putea fi servită la restaurantul Olimp din apropierea Sălii Polivalente. Preț meniu 30 lei/pers/zi

                    Opțiuni prânz
                    S1 CIORBĂ DE PUI + ȘNIȚEL + CARTOFI PIURE + SALATĂ DE VARZĂ
                    S2 MENIU DE POST/VEGETARIAN (REVENIM CU DETALII)

                    D1 CIORBĂ DE PURCEL + PIEPT DE PUI LA GRĂTAR + CARTOFI NATUR + SALATĂ DE VARZĂ
                    D2 MENIU DE POST/VEGETARIAN (REVENIM CU DETALII)​
                    NR. JUD. S1 S2 D1 D2 M1 M2 ECHIPA
                    1 CJ 10 10 6 4
                    2 BT 6 1 6 1 15 4
                    3 NT 3 1 5 1 2 4
                    4 CT 4
                    5 IF 5 5 1 4
                    6 AR 7 7 3 4
                    ​ ​ ​ ​ ​​
                    BUTTERFLY Romania
                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                    Tel. Mihai: 0736-887467
                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                    Instagram: @butterflyromania
                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                    http://www.tt-shop.ro
                    http://www.butterfly.tt
                    http://www.tenisdemasa.ro

                    Comentariu


                    • Hargita,: Elit Laszlo Levente, ooen Lorincz Zoltan, anansati Toader Ovidiu, hobby Benca Lucian, rezerva Kelemen Miklos

                      Comentariu


                      • Postat în original de kany73 Vezi post
                        Hargita,: Elit Laszlo Levente, ooen Lorincz Zoltan, anansati Toader Ovidiu, hobby Benca Lucian, rezerva Kelemen Miklos
                        Domnul Benca Lucian nu este eligibil pentru turneul de anul acesta, intrucat nu are cele cinci turnee minim necesare pentru a putea participa.

                        Sent from my Samsung S22 Plus using Tapatalk

                        Comentariu


                        • Bună seara, pentru echipa Brasov am dori următoarele meniuri: S1x5; S2x1
                          D1x4, D2x1
                          Party: 8 persoane, M1x7 M2x1

                          Comentariu


                          • Se inscrie echipa Harghita László Levente elit Lőrinc Zoltán open Toader Ovidiu Avansati Nagy Árpád hobby rezerva Kelemen Miklós open

                            Comentariu


                            • Timiș 2. CHIVARAN Alin elite, Orban Marius open, Socaci Silviu avansați, Kovacs Dorel hoby.
                              lemn: butterfly harimoto innerforce zlc

                              Comentariu


                              • Bună ziua !
                                Am plăcerea să înscriu rezerva de la CJ 1
                                •Marchis Maximilian
                                CJ 1 - Elite
                                ”MAX este MAX”
                                Butterfly Innerforce ZLF
                                BH : Dignics 64
                                FH : Dignics 64

                                Comentariu


                                • Iulian Gherasim
                                  Iulian Gherasim comentat
                                  Editarea unui comentariu
                                  🙂 Din păcate nu ați "nimerit-o"! Maximilian trebuie sa fie titular la Cluj 3 👍

                              • Postat în original de Asteleanu Lucian Mihai Vezi post
                                Bună ziua !
                                Am plăcerea să înscriu rezerva de la CJ 1
                                •Marchis Maximilian
                                CJ 1 - Elite
                                ”MAX este MAX”
                                ❤️

                                Comentariu


                                • Rezervă la CJ 5
                                  BOTO5ANI 🏓
                                  •Pușcaș Darius - OPEN
                                  Butterfly Innerforce ZLF
                                  BH : Dignics 64
                                  FH : Dignics 64

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Solitarul7 Vezi post
                                    Am revenit cu inca 2 exemple.Unul bun.Toma Adrian desi sta in Cluj este din Covasna.Joaca ptr Covasna.Corect.Nu acelasi lucru se poate spune despre loc 1 al jud Bihor.Omul este ok dar este din Tg Mures.Nu merge ca stai sa vezi ca de fapt sau alte explicatii de copii de gradinita.Ai buletin din jud respectiv joci ptr jud respectiv.Nu are importanta cine este in cauza..Scurt si cuprinzator.Dar aici este vorba de organizatori care saracii nu pot verifica fiecare jucator in parte.
                                    Partial aveti dreptate. E de exemplu am trait ~50%-55% din ani in Bucuresti si 50%-45% in Gorj. Prefer sa joc pt Gorj.

                                    La cate discutii si "suparaciuni" sunt si vor fi, eu propun ca acest turneu sa devina un turneu secundar..sau sa fie jucat de WTTD...
                                    O ierarhie mai relevanta intre judete s-ar putea face altfel.
                                    Varianta I ar fi sa faci MP-ul primilor 10-15 jucatori indiferent de categoria la care sunt. Daca sunt mai putin de 10, atunci pui 0 la absenti.
                                    Varianta II ar fi sa iei in calcul cei mai buni 10 si cei mai slabi 5.
                                    Varianta III ar fi sa iei in calcul punctajul a 5 jucatori 50+; 5 jucatori 20-50 si 5 jucatori sub 20.

                                    In fiecare caz intra in calcul numai jucatorii cu minim x turnee/an.
                                    In fiecare caz jucatorul poate reprezenta judetul x daca are domiciliul "bistabil" sau locul nasterii in judetul x.
                                    Romanii sunt inventivi si pot gasi si alte solutii.

                                    Astfel, anumite judete vor cauta sa descopere "talente". Poate asa vor reveni unii jucatori retrasi... Daca s-ar accepta varianta 5 practica ai stimula participarea la toate grupele majore de varsta (copii/tineri, adulti si experimentati)
                                    Poate, multi jucatori ar fi impulsonati sa-si creasca MP-ul, pentru a-si ajuta judetul.
                                    Top 4 judete ar putea fi premiate simbolic la turneul final.
                                    Lemn dă Cireș supranumit și Fix-caria
                                    FH Cauciuc natural de la Danubiana
                                    BH Camera de bicicleta de la Luduș

                                    Comentariu


                                    • In primul rand e dificil de stabilit un judet in afara actelor oficiale. Ca am stat sau lucrat in judetul X 20 ani si acum locuiesc in Bucuresti, asta e judetul actual.
                                      As putea sa ma alipesc unui judet care nu are multi jucatori. Sanse mari de a participa la acest turneu.
                                      Ajutam cu ceva acel judet? Deloc, pentru ca cei de acolo nu vor mai fi stimulati sa creasca valori si sa joace, cata vreme de fiecare data vine altcineva pe locurile lor.
                                      Si pana la urma cu ce va ajuta judetul ca sa-l ridicam in slavi…? Ca mergem si jucam tot pe banii nostri si pe timpul nostru. Din pasiune.
                                      Poate mai degraba as vedea turneul asta organizat valoric, daca vrem competitivitate. Insa e drept ca orasele mari vor fi favorite clar.

                                      Comentariu


                                      • Bună ziua !
                                        Iulian Gherasim 🙂
                                        Aș începe prin a vă spune ca este perfect regulamentar înscrierea lui Marchis Maximilian în echipa CJ 1🏓
                                        Faptul ca Marchis Maximilian se alătura acestei ediții BOTO5ANI 🏓… este o onoare pt tot tenisul de masa din România 🇷🇴
                                        MAX este Max ❤️
                                        Butterfly Innerforce ZLF
                                        BH : Dignics 64
                                        FH : Dignics 64

                                        Comentariu



                                        • Butterfly Innerforce ZLF
                                          BH : Dignics 64
                                          FH : Dignics 64

                                          Comentariu


                                          • Scuze 5
                                            BOTO5ANI 🏓
                                            Butterfly Innerforce ZLF
                                            BH : Dignics 64
                                            FH : Dignics 64

                                            Comentariu


                                            • Și.. DA .. venim să promovăm acest sport 🏓
                                              … în cazul în care nu v-ați dat seama “suntem o comunitate de pasionați de tenisul de masă “
                                              TOȚI participăm și promovăm acest sport 🏓
                                              Butterfly Innerforce ZLF
                                              BH : Dignics 64
                                              FH : Dignics 64

                                              Comentariu


                                              • Felicitări Botoșani❤️
                                                Atâta suflet mai rar 🏓
                                                Butterfly Innerforce ZLF
                                                BH : Dignics 64
                                                FH : Dignics 64

                                                Comentariu


                                                • Felicitări Cluj sunteți o comunitate unita cu multi iubitori al acestui sport frumos !!!
                                                  Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                                                  fh tenergy 05
                                                  bh rakza 7 soft

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X